Adaçayı Nasıl Demlenir? Faydaları, Neye İyi Gelir?

Adaçayı Nasıl Demlenir? Faydaları, Neye İyi Gelir? Tarifi

Adaçayı: Soğuk Algınlığına Doğal Şifa!

Ülkemizde yaygın olarak Ege, Akdeniz ve Marmara bölgesinde yetişen adaçayı, orta çağlarda her derde deva olarak bilinen bir bitkidir. B grubu vitaminlerin neredeyse tamamını içeren adaçayı K, A ve C vitaminleri açısından zengindir. İçeriğinde yer alan luteolin, diosmetin ve pigenin gibi fenol bileşikler ile antioksidan etki gösteren adaçayı bitkisi bakır, demir, çinko, manganez, kalsiyum ve potasyum mineralleri açısından da zengin bir bitkisel kaynaktır. Adaçayı faydaları ve zararları ile ele alınması gereken önemli bir bitkidir.

Adaçayının Faydaları

 • Vücudu Toksinlerden Arındırır
 • Mide ve Sindirim Problemlerini İyileştirir
 • Metabolizmayı Hızlandırır
 • Cilt Lekelerini Giderir
 • Kötü Kolesterolü Önler
 • Vücudu Kansere Karşı Korur
 • Psikolojik Rahatsızlıkları İyileştirir
 • Kas ve Kemik Gelişimini Güçlendirir
 • İltihabı Temizler
 • Yorgunluğu Giderir
adaçayı faydaları

Şifalı bitkiler arasında en bilineni ve sık kullanılanı adaçayı faydaları ile depresyon için doğal bir şifa kaynağıdır. Kaygı ve anksiyete gibi moral bozukluklarında sakinleştirici etkisi ile dikkat çeken adaçayı sinir sisteminin düzenlenmesinde ve mutluluk hormonunun doğal yolla arttırılmasında önemli rol oynayabilir.

Boğaz ağrılarına şifalıdır. Üst solunum yolu enfeksiyonlarında özellikle boğaz şişmesi ve boğaz ağrısında antibakteriyel özelliği ile iyileşmeye yardımcı olur. Demlenen adaçayına eklenen bal ve limon grip ve nezle gibi soğuk algınlıklarında etkilidir. Ayrıca adaçayı yapraklarından elde edilen adaçayı elma yağı banyo suyunuza eklendiğinde vücudunuz daha kuvvetli ve dinç olabilir.

En doğru bilgiler ve sağlıklı sonuçlar için doktor desteği alınız. İçeriğimizde yer alan bilgiler reçete niteliği taşımaz. Sağlıklı günler dileriz…

adaçayı neye iyi gelir

Adaçayı Nedir?

Sıcak ve ılıman iklimleri seven adaçayı, ballıbabagiller familyasından şifalı bir bitkidir. Dünya üzerinde 450-500 kadar adaçayı çeşidi bulunmaktadır. Adaçayı çiçeği olan çalımsı bir bitkidir ve kışın yapraklarını dökmez. 30-75 santimetre arasında büyüyebilen adaçayı ağacı, dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Keskin bir kokuya sahip olan adaçayı yaprakları gri-yeşil renktedir. Bazı adaçayı türlerinde yapraklar alacalı, mor ve kırmızı da olabilir. Koyu kahverengi ve yumurta biçimli adaçayı tohumu ile genel olarak kendiliğinden çoğalır, dilenirse adaçayı kültür şeklinde gövde çelikleri ile çoğaltılabilir.

Tıbbi adaçayı çeşidinin yapraklarında oleum salisae denilen uçucu bir yağ asidi bulunur. Tıbbi adaçayı ile hazırlanan adaçayı ülkemizde çok fazla yetiştirilmez. Tıbbi adaçayına benzeyen adaçayı ülkemizde Anadolu adaçayı olarak tüketilir. Anadolu adaçayı çay olarak tüketilmesinin yanı sıra bazı yörelerde yemeklerde baharat olarak da kullanılır.

adaçayı nasıl demlenir

Adaçayı Nasıl Demlenir?

Adaçayı hazırlamak için taze, kurutulmuş ya da hazır poşet çayları kullanabilirsiniz. Adaçayını günlük 2 fincandan fazla tüketmemeniz gerektiğini hatırlatarak tarife geçelim:

Malzemeler:

 • 1 çorba kaşığı kurutulmuş adaçayı
 • 1 su bardağı içme suyu

Hazırlanışı:

 • Suyu kaynatın.
 • Kaynayan suyu dilediğiniz bir bardağa aktarın.
 • Suyun içine kurutulmuş adaçayını ekleyin.
 • Bardağın üzerini kapatıp 5 ila 7 dakika demlenmeye bırakın.
 • Bu süreyi arttırdığınız takdirde adaçayı içeriğindeki faydalı özellikleri kaybedebileceği gibi tadı da acılaşacaktır.
 • Dilerseniz 1 dilim limon veya bal ile tatlandırabilirsiniz.

Adaçayı yaprakları ile demleyecekseniz diğer alternatif:

Malzemeler:

 •  5 – 6 yaprak adaçayı
 • 1 su bardağı içme suyu

Hazırlanışı:

 • Adaçayı yapraklarını eğer mevcutsa french press içerisine yoksa herhangi bir fincan veya kupa içerisine ekleyin.
 • Kaynamış suyu ilave edin.
 • 5 dakika demleyip yaprakları süzün.

Hazır satılan poşet çaylar da oldukça pratik bir yöntem. Sıcak su ile bu poşet çaylardan 1 adet bardağınıza ekleyip 5 dakika sonra poşeti çıkarabilirsiniz.

Tarif için: Mis Gibi Adaçayı

Mis Gibi Adaçayı

Adaçayının Faydaları Nelerdir?

1) Vücudu Toksinlerden Arındırır

Adaçayı, yapısında yüksek antioksidan mineraller bulunduran faydalı bir bitkidir. Bu bitki sayesinde vücudu yoran toksin maddeleri temizlemek çok kolaydır. Kanı, damarı, iç organları temizlemek için adaçayından faydalanabilirsiniz. Vücudu kısa sürede temizler ve daha sağlıklı bedene sahip olmanıza destek olur.

detoks

2) Mide ve Sindirim Problemlerini İyileştirir

Sindirim sisteminin daha iyi çalışmasına yardımcıdır. Gaz, mide yanması, ödem gibi problemleri bitkisel yolla iyileştirmek için adaçayından yardım alabilirsiniz.

mide hastalığı

3) Metabolizmayı Hızlandırır

Adaçayının idrar yollarını uyarması ve sık sık lavaboya çıkarması gibi bir özelliği mevcut. Bu özelliği sayesinde, vücudunuz uyarılacak ve metabolizmanız hızlanacaktır. Düzenli adaçayı tüketimi sayesinde vücudunuz daha çok enerji yakmaya başlayabilir.

metabolizma

4) Cilt Lekelerini Giderir

Hücre onarma ve yenileme gücü olan adaçayı sayesinde cilt problemlerini düzeltme yoluna girebilirsiniz. Bunun için adaçayını cilt üzerinde uygulamak ve çay olarak tüketmek gerekiyor. Hücrelerin kısa sürede onarılmasını sağlayan bu çay ile cilt lekesi, güneş lekesi, sivilce ve cilt yağlanması temizlenebilir. Cilde uygulamadan önce doktor onayı almak lazımdır.

cilt bakımı

5) Kötü Kolesterolü Önler

Uzmanlar, adaçayının 15 ya da 21 gün boyunca düzenli olarak tüketilmesini öneriyor. Bu süreç içinde kandaki kötü kolesterol seviyesi düşebilir. Kötü kolesterol değerini düşürüp kendinizi daha iyi hissetmek için bir çare arıyorsanız; sağlıklı yaşam kurallarınıza adaçayı tüketimini de ekleyebilirsiniz.

kolesterol

6) Vücudu Kansere Karşı Korur

Adaçayında rosmarinik, kuersetin ve karnosol maddeleri bulunmakta. Bu maddeler sayesinde vücudunuz kansere karşı dirençli olabilir. Kanserli hücrelerin vücudunuza yerleşip yayılmasını önlemek için adaçayı tüketimine önem verebilirsiniz.

kanser

7) Psikolojik Rahatsızlıkları İyileştirir

Günümüzde birçok insan stres ve kaygı bozukluğu yaşamakta. Özellikle de öğrencilerin ve yoğun çalışanların dikkat eksikliği sorununu çözmek için adaçayı öneriliyor. Adaçayı, sinir sistemini yatıştıran bir çay. Bu çay sayesinde psikolojik açıdan kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

stres

8) Kas ve Kemik Gelişimini Güçlendirir

Adaçayında K vitamini yer alıyor. K vitamini sayesinde kas ve kemik gelişimi desteklenebilir. Adaçayını düzenli olarak tüketenlerin, kas ve kemik hastalıklarından korunduğu bilinmekte. Kemik erimesi ve kas ağrısı gibi ciddi sorunları önlemek adına tüketebilirsiniz. Ancak doktor onayı almak önemlidir.

kemik sağlığı

9) İltihabı Temizler

Adaçayının antioksidan bir çay olduğunu söylemiştik. Bu bitki sayesinde kandaki iltihap kısa sürede temizlenebilir. Özellikle de idrar yolları iltihabı durumunda günde 2 fincan adaçayı tüketimi sayesinde sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

10) Yorgunluğu Giderir

Tüm günün telaşı bittiğinde kendinizi yorgun hissediyorsanız adaçayı tüketebilirsiniz. Bu bitki çay olarak tüketildiğinde ağrıların dinmesine yardım edecektir. Yorgunluğu ve stresi alma gücü olduğundan uyku öncesinde tüketimi öneriliyor.

yorgunluk

Adaçayı Neye İyi Gelir?

Hem toz olarak hem de kurutulmuş bütün yapraklar halinde kullanılabilen adaçayının kendine has, içimi kolay, hoş bir lezzeti vardır. Peki, adaçayı neye iyi gelir?

 • Adaçayı faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından da ele alınmaktadır. Saraçoğlu adaçayının özellikle nezle ve grip gibi soğuk algınlıklarında oluşan farenjit, boğaz ağrısı ve bademcik iltihaplarına iyi geldiğini belirtmektedir.
 • Yağlı saç sorunlarına, saç derisinde kepeklenmeye ve kafa derisi enfeksiyonlarına iyi gelen adaçayı maskesi saçların beyazlaşmasını önler.
 • Adaçayı öksürüğe iyi gelir mi? Toksin atıcı etkisinden dolayı bronşit, astım, öksürük gibi üst solunum yolları enfeksiyonlarında da tedavi edici etkisi olabilir.
 • İdrar yolları enfeksiyonlarına iyi gelen adaçayı karaciğerin temizlenmesini ve safra kesesinin çalışmasını sağlayabilir.
 • Adaçayının şeker hastalarında şeker düzeyini dengeleyici etkisi vardır. Antihiperglisemik özelliğe sahip olan bitki karaciğerde depo edilen glikozun serbest kalmasına engel olarak kan glikoz düzeyini düşürür. Ancak doktor onayı almak lazımdır.
adaçayı faydaları

Adaçayı Zararları ve Yan Etkileri

 • Adaçayı bitkisinin içerisinde yer alan thujone maddesi yüksek seviyede toksik bir maddedir. Bu yüzden bazı insanlarda adaçayı içmek yan etki olarak kalp çarpıntısına yol açabilir.
 • Peki, adaçayı düşüğe neden olur mu? Adaçayında bulunan fenol bileşiklerin bazıları hamile kadınlarda düşük tehdidine yol açabilir. Hamilelerin doktoruna danışmadan adaçayı içmemeleri önerilmektedir.
 • Peki, adaçayı tansiyonu yükseltir mi? Adaçayının çok fazla tüketimi midede sorunlara yol açabilir ve tansiyonu yükseltebilir.
 • Yüksek adaçayı tüketimi epilepsi nöbetlerini tetikleyebilir.
 • Adaçayı emziren annelerin süt salgılama kapasitelerini azaltıcı etkiye sahiptir. Bu yüzden emzikli kadınların doktoruna danışmadan adaçayı tüketmemeleri önemlidir.
 • Yoğun fenol bileşikler içeren adaçayı özellikleri nedeniyle alerjen bir bitkidir. Aşırı tüketimi alerjiye neden olabilir.
 • Adaçayının düzenli ve aşırı tüketimi erkelerde sperm sayısını azaltabilir.

En doğru bilgiler ve sağlıklı sonuçlar için doktorunuza başvurunuz.

Detaylı bilgi için: Adaçayı Zararları: Fazla Tüketmenin 9 Yan Etkisi

adaçayının faydaları

Adaçayı Ne İşe Yarar?

 • Genellikle soğuk kış aylarının vazgeçilmez bitkisel şifa kaynağı olan adaçayı otu, migren ve baş ağrısı çekenlerin de başvurduğu bir bitkidir. Sıcak adaçayı içine batırılan temiz bir bezi alnınıza koyup kompres yaptığınızda ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.
 • Mide krampları ve gaz sorunları yaşıyorsanız adaçayı sindirim sorunlarınızın ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.
 • Soğuk algınlıklarında balgam söktürücü özelliği ile sıklıkla kullanılan adaçayı vücut ısısını yükselterek terlemeyi sağlar ve vücuttaki toksinlerin atılmasına destek olabilir.
 • Adaçayı ile buhar hazırlayarak sinüslerinizin ve akciğerlerinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
 • Soğuk adaçayı ishalin tedavisinde olumlu etkilere sahip olabilir.
 • Vücutta oluşan kesiklerin ve yaraların tedavisinde soğuk adaçayı ile kompres yaparak daha hızlı bir iyileşme sağlayabilirsiniz.
 • Özellikle menopoz dönemindeki sıcak basmalarını engelleyici özelliğe sahiptir.
 • Ayrıca adaçayı tütsüsü yakmak bulunduğunuz ortamdaki negatif enerjiyi temizler. Adaçayı tütsü olarak manevi bir huzur sağlar.
adaçayının faydaları

Adaçayı Zayıflatır Mı?

Mide ve bağırsaklar üzerinde hazmı kolaylaştırıcı etkisi ile tok tutucu özellik gösteren adaçayı yaprağı metabolizmayı hızlandırarak vücutta yağ yakımı artışı sağlar. Bu özellikleri ile kilo vermeye yardımcı olan adaçayı ayrıca toksin maddelerin vücuttan atılmasını sağlayarak özellikle bel bölgesinde yer alan yağların yakımında etkin rol oynar.

Kan glikoz düzeyinin dengelenmesinde de rol oynayan adaçayı kilo kontrolünde etkili bir bitkidir. Çay olarak zayıflamaya yardımcı olabildiği gibi çorbaların diyet yemeklerinin içine de koyularak zayıflamaya yardımcı olabilir.

Aynı bitki çayını 15 gün boyunca aşırı miktarda içmek böbrekleri yorabilir. Bu nedenle adaçayını 1 hafta içip birkaç gün midenizi dinlendirmelisiniz. İdrara çıkaran bir bitki çayı olduğu için çok fazla adaçayı içmeniz önerilmemektedir.

adaçayı neye iyi gelir

Adaçayı Nasıl, Ne Zaman Tüketilir?

 • Yemek sonrasında mide rahatsızlığı hissediyorsanız,
 • Kilo verme sürecinde ödemleri atmak istiyorsanız,
 • Baş ağrısı ve eklem ağrısı yaşıyorsanız,
 • Cildinizde mantar oluşmuşsa,
 • Diş ve ağız sağlığını korumak istiyorsanız,
 • Sinir hücrelerinin iyileşmesine destek olmak için,
 • Görme yetisini güçlendirmek adına,
 • İdrar çıkışını kolaylaştırmak için,
 • Enfeksiyonu temizlemek için adaçayı içebilirsiniz.

Adaçayı hangi durumlarda tüketilmez?

 • Gebelik şüphesi varsa,
 • Kesinleşmiş bir gebelik tanısı varsa,
 • Ameliyat öncesinde,
 • Kronik kalp ve tansiyon ilacı kullanımında,
 • Çocuk ve bebek beslenmesinde,
 • Dehidrasyon durumunda adaçayı kullanmak sizin için tehlikeli olabilir.
adaçayı faydaları

Adaçayı Fiyatı Ne Kadar?

Meryemiye ya da dişotu olarak da bilinen adaçayı çayırlarda, bayırlarda dilenirse ev ve seralarda kolaylıkla yetişen bir bitkidir. Sıcağı seven bir bitki olan adaçayı geçirgen toprakta tohumundan rahatlıkla yetiştirilebilir. Evinizde ya da bahçenizde adaçayı yetiştiriciliği yapmak istiyorsanız bol güneş alan bir alanı adaçayına ayırmalısınız.

Dayanıklı bir bitki olan adaçayı taze ya da kuru olarak tüketilebilir. Aktarlarda, marketlerde, organik ürün satan mağazalarda ve internette satış yapan tüm firmalarda bulunan adaçayı fiyatları markasına göre farklılık göstermektedir.

adaçayı nasıl demlenir

Adaçayı ile 4 Nefis Tarif

1) Kilo Verdiren Zayıflatan Adaçayı Şurubu

Metabolizmayı hızlandırıcı etkisinin yanı sıra ödem atmayı da kolaylaştıran adaçayı hem kilo vermenize hem de sıkılaşmanıza yardımcı olur. Adaçayı demleme için birkaç dal adaçayı, limon ve su yeterlidir. Kilo Verdiren Adaçayı Şurubu

Kilo Verdiren Adaçayı Şurubu

2) Adaçayının Fındık ve Lavanta ile Muhteşem Buluşması

Fındık, lavanta, adaçayı ve tarçın kullanılarak farklı aromaları bir araya getiren sıra dışı bir kek ile misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Kendine has kokusu ve lezzeti ile fındıklı, adaçaylı ve lavantalı kek ara öğünlerinize şifa getirir. Fındıklı Adaçaylı ve Lavantalı Kek

Fındıklı Adaçaylı ve Lavantalı Kek

3) Adaçayı, Elma ve Kabağın Lezzet Buluşması

Tereyağı, şarabı, adaçayı, kabağı, elması, kreması, tavuk suyu, balı ve karabiberi ile tam bir şifa kaynağı olan adaçaylı elmalı kabak çorbası hem lezzeti hem de vitaminleri ile öğünlerinizi sağlık şölenine çevirir. Adaçaylı ve Elmalı Kabak Çorbası

Adaçaylı ve Elmalı Kabak Çorbası

4) Makarnanın Adaçaylı Lezzeti

Kabak, adaçayı, domates kullanılarak hazırlanan sosu ile muhteşem bir aromaya ve farklı bir lezzete ev sahipliği yapan kabaklı adaçaylı ve domatesli makarna, öğünlerinize farklı bir bakış açısı getirir. Kabaklı Domatesli ve Adaçaylı Spagetti

Kabaklı Domatesli ve Adaçaylı Spagetti

En doğru bilgiler ve sağlıklı sonuçlar için doktor desteği alınız. İçeriğimizde yer alan bilgiler reçete niteliği taşımaz. Sağlıklı günler dileriz…

Meyan Kökü Çayı Faydaları, Nasıl Demlenir?

Kış Çayı Faydaları, İçindekiler, Zayıflatır Mı?

Adaçayı Yakmak Ne İşe Yarar? Evinize 5 Pozitif Etkisi

Adaçayı Yağı Faydaları, Acilen Tanışmanız Gereken 16 Şifalı Etkisi

Adaçayının Faydaları: Hiç Duymadığınız Bilgiler, Uzman Görüşler

En sevilen mutfak ve ev ürünlerinde kaçırılmayacak fırsatlar için tıklayın

4 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

9 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 800.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yeşil Çay Nasıl Demlenir Tarifi

Yeşil Çay Nasıl Demlenir

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Kemik suyu nasıl yapılır? Faydaları Nelerdir? Tarifi

Kemik suyu nasıl yapılır? Faydaları Nelerdir?

6-8 kişilik, 30dk Hazırlık, 4 saat ve üzeri Pişirme
Sabah Bir Köpüklü Kahve İyi Gelir Tarifi

Sabah Bir Köpüklü Kahve İyi Gelir

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Adaçayı Ve Tereyağ Soslu Makarna Tarifi

Adaçayı Ve Tereyağ Soslu Makarna

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Sumak Çayı ( Faydalarıyla ) Tarifi

Sumak Çayı ( Faydalarıyla )

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, 10dk Pişirme
İnce Pizza Tarifi

İnce Pizza

4-6 kişilik, 1 saat Hazırlık, 15dk Pişirme
Yılbaşı Kaktüsü: Evde Bakımı ve Çoğaltılması Tarifi
Yılbaşı Kaktüsü: Evde Bakımı ve Çoğaltılması

Yılbaşı Kaktüsü Evde Nasıl Yetiştirilir? İçinde bulunduğumuz bu günler sadece yeni yılın habercisi değil, aynı…

Yılbaşı Gecesi Evde En İyi 15 Aktivite Tarifi
Yılbaşı Gecesi Evde En İyi 15 Aktivite

Yılbaşı Gecesi Evde Yapılabilecek Aktiviteler Tatlı ve acı telaşlarla koskoca bir yıl daha bitti. Geride…

Yılbaşı Çiçeği Kokina Bakımı Nasıl Yapılır?
Yılbaşı Çiçeği Kokina Bakımı Nasıl Yapılır?

Kokina: Yılbaşının Şans, Mutluluk, Huzur Çiçeği Her yıl aralık ayının son haftasında pek çok evi…

Yılbaşı Mesajları: En Güzel Sözler 2023 Tarifi
Yılbaşı Mesajları: En Güzel Sözler 2023

Yılbaşı Tebrik Mesajları & Yeni Yıl Dilekleri Yeni yılı karşılamaya hazırlandığımız şu günlerde etrafta bolca…

2023 Yılbaşı Filmleri: En İyi 43 Öneri Tarifi
2023 Yılbaşı Filmleri: En İyi 43 Öneri

2023 Yeni Yıl Akşamında Soluksuz Film Keyfi! Yılbaşında insanlar ikiye ayrılır: Evde girenler ve dışarıda…

Yılbaşı Şarkıları: En İyi Çalma Listesi 2023 Tarifi
Yılbaşı Şarkıları: En İyi Çalma Listesi 2023

Klasik, Eğlenceli Yılbaşı Şarkıları: 2023 Özel Nefis Yemek Tarifleri ekibi olarak yılbaşı akşamınıza renk ve…

Yılbaşı Gecesi Evde En İyi 15 Aktivite Tarifi
Yılbaşı Gecesi Evde En İyi 15 Aktivite

Yılbaşı Gecesi Evde Yapılabilecek Aktiviteler Tatlı ve acı telaşlarla koskoca bir yıl daha bitti. Geride…

Yılbaşı Çiçeği Kokina Bakımı Nasıl Yapılır?
Yılbaşı Çiçeği Kokina Bakımı Nasıl Yapılır?

Kokina: Yılbaşının Şans, Mutluluk, Huzur Çiçeği Her yıl aralık ayının son haftasında pek çok evi…

Yılbaşı Mesajları: En Güzel Sözler 2023 Tarifi
Yılbaşı Mesajları: En Güzel Sözler 2023

Yılbaşı Tebrik Mesajları & Yeni Yıl Dilekleri Yeni yılı karşılamaya hazırlandığımız şu günlerde etrafta bolca…

2023 Yılbaşı Filmleri: En İyi 43 Öneri Tarifi
2023 Yılbaşı Filmleri: En İyi 43 Öneri

2023 Yeni Yıl Akşamında Soluksuz Film Keyfi! Yılbaşında insanlar ikiye ayrılır: Evde girenler ve dışarıda…

Yılbaşı Şarkıları: En İyi Çalma Listesi 2023 Tarifi
Yılbaşı Şarkıları: En İyi Çalma Listesi 2023

Klasik, Eğlenceli Yılbaşı Şarkıları: 2023 Özel Nefis Yemek Tarifleri ekibi olarak yılbaşı akşamınıza renk ve…

Kaşıntıya Ne İyi Gelir? Evde 10 Bitkisel Destek Tarifi
Kaşıntıya Ne İyi Gelir? Evde 10 Bitkisel Destek

Kaşıntı Nasıl Geçer? Evde Doğal Yöntemler Kaşıntı, pek çok kişinin yaşadığı cilt sorunlarından biridir. Kaşıntının…

Kustuktan Sonra Ne Yapılır, Yenir? 6 Bitkisel Destek Tarifi
Kustuktan Sonra Ne Yapılır, Yenir? 6 Bitkisel Destek

Kustuktan Sonra Ne Yapmalıyım, Ne İyi Gelir? Kötü bir koku, aşırı sıcak ve bunaltıcı hava,…

Ayça Kaya Diyet Listesi, Metabolizma Çalıştıran Gıdalar Tarifi
Ayça Kaya Diyet Listesi, Metabolizma Çalıştıran Gıdalar

Ayça Kaya Diyet Listesi: Bütüncül Sağlıklı Yaşam Zayıflamak, sağlıklı bir bedene sahip olmak, en doğal…

Yılbaşı Ne Zaman? 2023 Yılbaşı Tatili Kaç Gün? Tarifi
Yılbaşı Ne Zaman? 2023 Yılbaşı Tatili Kaç Gün?

2023 Yılbaşı Tarihi ve Yeni Yıl Tatil Takvimi Bir yılı daha geride bırakmaya hazırlandığımız günlerdeyiz...…

Kan Yapan Yiyecekler, Kansızlığa Birebir 20 Doğal Yiyecek Tarifi
Kan Yapan Yiyecekler, Kansızlığa Birebir 20 Doğal Yiyecek

Kansızlığa Ne İyi Gelir? Kansızlık (anemi) günümüzde birçok insanın problemi haline gelmiş durumda. Vücuttaki hemoglobin…

Zencefil Bal Karışımının 13 Faydası, Neye İyi Gelir? Tarifi
Zencefil Bal Karışımının 13 Faydası, Neye İyi Gelir?

Zencefilli Bal: Öksürük ve Boğaz Ağrısına Birebir! Balın lezzetli, faydalı ve besleyici bir gıda türü…

Hemen Adet Olmak İçin Ne Yapılmalı? 13 Bitkisel Destek Tarifi
Hemen Adet Olmak İçin Ne Yapılmalı? 13 Bitkisel Destek

İlaç Kullanmadan Adet Olma Yöntemleri Adetin düzensizleşmesine bağlı olarak adet geciktiyse ya da başka bir…

Tarifler Geri
Videolar Geri