Ankara İftar Mekanları: 12 Farklı Lezzet Durağı

Ankara’da Oruç Açabileceğiniz 12 Mekan

Ramazan ayında yemeklere duyulan ilgi ve önem ekstra artıyor. Güzel ve leziz bir iftar yemeği için bu ayın bazı günlerinde dışarı çıkmak, iftarı daha keyifli hale getirmek ve tüm aile boyu toplanmak gelenekselleşmiş aktivitelerden biri. Hal böyle olunca, iftardan önce kısa bir araştırma yapıp ister ailenize ister de arkadaş çevrenize en çok uyabilecek mekanı bulmak gerekiyor. Biz bu yazımızda, Ankara iftar mekanları öneri listesi yaparak bu çorbada bir tuzumuz olsun istiyoruz!

Günümüzde, eskiye nazaran sayısız yeme-içme işletmesi bulunuyor. Hatta sayıları her geçen gün giderek artıyor. Ankara iftar mekanı konusunda tıpkı az önce bahsettiğimiz gibi birçok işletmeyi barındıran şehirlerden biri. Peki bu denli geniş olan mekan yelpazesinden nasıl karar verebiliriz? İşte bu yazımızda, Ankara iftar yapılacak mekanlar araştırmamızı yaptık ve tam 10 öneriyi sizlere sunmak için hazırladık. Hem bütçenize, hem de damak zevkinize hitaben seçim yapmanızı kolaylaştırmayı amaçladık.

Ankara en iyi iftar mekanları kategorisi için seçim yaparken, özellikle de meşhurluğuyla kendini kanıtlamış olanları öne çıkardık. İftar menüsü fiyatları için rehber olması adına ortalama rakamları da ekledik. Türk mutfağının eşsiz lezzetlerinin, iftar açarken en leziz alternatif olacağını düşünüyoruz. Eğer siz de bizimle aynı fikirdeyseniz önerilerimize geçmek için okumaya devam edin!

Güzel şehrimiz Ankara’da iftar açma şansını yakaladıysanız, aşağıdaki mekanlardan birini mutlaka ziyaret etmelisiniz:

 • Boğaziçi Lokantası
 • Meşhur Özçelik Aspava
 • Papazın Bağı
 • Mersinli Ciğerci Apo
 • Devrez
 • Çukur Ağa Sofrası
 • Hattena Hatay Sofrası
 • Düveroğlu
 • Masabaşı Kebapçısı
 • Kolcuoğlu Kebap
 • Çalgan Et Lokantası

Ankara İftar Mekanları

1) Boğaziçi Lokantası

Çoğu Ankaralının gitmeniz için önereceği mekanlardan biri Boğaziçi Lokantası. Çünkü “Ankara tavası” ile ünlü bu mekan, ününün hakkını layığıyla da veriyor. Doyuruculuk konusunda sizi oldukça tatmin edecek bu mekan aslında tamamen eski usul lokanta anlayışını devam ettirenlerden. Eğer bu iftarda biraz nostalji yapmak istiyorsanız ve aynı zamanda da Ankara tavasının lezzetine doymak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Bu lokantada kişi başı olarak 30-40 TL civarı bir bütçeyle iftar etmek mümkün.

Adres: Anafartalar Mahallesi, Denizciler Caddesi, No 1/A, Altındağ, Ankara

İletişim: 0312 311 88 32

İftar Nedir? Anlamı, İftar ile İlgili Hadisler

boğaziçi lokantası

2) Meşhur Özçelik Aspava

Ankara’dan doğup tüm ülkeye namı yayılan bir kültür: Aspava. Dürümün başka bir halini sunan Aspavaların en meşhurlarından birisi: Özçelik Aspava. Sınırsız mezeleri ve ikramlarıyla doyurucu bir iftar yemeği garantisi veren mekan, hem Ankara’nın yerli halkının hem de şehre ziyarete gelenlerin mutlaka deneyimlemesi gereken bir yer. Burada iftar için toplanmayı düşünenler, kişi başı 30 TL civarı ödeyerek ziyafet edebilirler.

Adres: Küçük Esat Mahallesi, Esat Caddesi, No 110/C, Çankaya, Ankara

İletişim: 0312 436 91 39

aspava

3) Papazın Bağı

Sıradaki önerimiz, kendini yeşillikler arasında huzura boğmak isteyenler için birebir. Şehrin hareketli ve gürültülü yaşantısından uzak, sessiz sakin ve bol yeşillikli bir kafe olan Papazın Bağı, kuşkusuz iftar için tercih edilmesi gereken mekanlardan bir diğeri. Üstün kalitede lezzet arayışından çok, nezih bir mekanın peşindeyseniz denemenizi öneririz. Çay bahçesi ambiyansını taşıyan bu kafede kişi başı 30 TL civarı bir ödemeyle iftar açmak mümkün. Yemek sonrası yudumlayacağınız çaylarla birlikte dinlenmenizi de sağlayacak olan Papazın Bağı bu akşam iftar tercihiniz olabilir.

Adres: Kazım Özalp Mahallesi, Kuleli Sokak, No 61, Çankaya, Ankara

İletişim: 0312 437 95 01

papazın bağı

4) Mersinli Ciğerci Apo

Ankara’da “ciğer” dediğinizde hemen ardından söz edilecek mekan Mersinli Ciğerci Apo oluyor. Şehirde en iyi ciğer lezzetine sahip olduğu söylenen mekanda çok çeşitli meze servisi ile hem gözlerin hem de midelerin doyduğu bir iftar kaçınılmaz olacaktır. Eğer halihazırda ciğeri çok seven biriyseniz ya da bu iftarda canınız ciğer çekiyorsa mutlaka gitmeniz gereken bir mekan. Ciğerin yanı sıra kebap ve ızgara yemekleri de başarıyla servis ediliyor. Kişi başına ortalama 35 TL ödeyerek doyurucu bir iftar geçirebilirsiniz.

Adres: Balgat Mahallesi, Ziyabey Caddesi, No 57, Çankaya, Ankara

İletişim: 0312 284 14 44

ankara iftar mekanları

5) Devrez

Çorba severlerin tüm dikkatlerini vermesi gereken bir öneriyle daha devam ediyoruz. Mekanın adı Devrez. Özellikle mercimek çorbasıyla gönüllere taht kuran mekan, “daha önce içtiklerim ne idi?” diye düşündürüyor. İftarın başlangıcında güzel bir çorbanın, midenize iyi geleceği de kesin. Mercimek çorbası deyip geçilmeyecek farklılıkta sunulan bu lezzetin yanı sıra uygun fiyatlı ana yemeklerin sıralanması ise cabası. Bu mekanda kişi başı 35 TL gibi bir miktar yeterli oluyor. Eğer sadece bir kez değil, birkaç kez gidip cebinizi yakmayacak bir mekan arıyorsanız Devrez’e mutlaka bakmalısınız.

Adres: Küçük Esat Mahallesi, Esat Caddesi, No 143/A, Çankaya, Ankara

İletişim: 0312 436 49 10

İftar Duası Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı

devrez

6) Çukur ağa Sofrası

Hem bütçeye uygunluğu hem de ikramlarıyla sizi memnun etmesi olası bir mekan önerisi daha. Çukurağa Sofrası, Ankara’nın Emek Mahallesi’nde uzun yıllar boyu hizmetini sürdürmüş bir mekan. Tam iftar sofralarına uygun olacak şekilde, ağırlıklı olarak kebap türlerini ve ızgara yemeklerini müşterileriyle buluşturuyor. Eğer iftarda bu tarz geleneksel yemeklerle ziyafetten hoşlanıyorsanız, bir alternatif de Çukurağa Sofrası. Yemeğin ardından ikram edilen dondurmalı irmik helvasıyla akşamınızı en tatlı şekilde sonlandırabilirsiniz. Bu mekanda kişi başına ödeyeceğiniz ortalama ücret ise 40 TL.

Adres: Emek Mahallesi, Bosna Hersek Caddesi, No 22/C, Çankaya, Ankara

İletişim: 0312 223 09 64

çukurağa sofrası

7) Hattena Hatay Sofrası

Ramazan ayında, yöresel yemeklere ilgimiz bir hayli artıyor. İftar için daha geleneksel lezzetleri hayal ediyorsanız, ilk önerimiz bu yönde olacak. Hatay yöresine ait orijinal tatları mutfağında barındıran Hattena Hatay Sofrası, kebap konusunda tüm beklentilerinizi karşılayabilir. Eğer et yemekleri hayranıysanız ve Hatay mutfağının ilginizi çekebileceğini düşünüyorsanız bu restoran tam size göre. Hattena Hatay Sofrası’nın en meşhur yemeği ise Zırh Kebabı. Ardından sipariş edeceğiniz künefe ile mekanın en iyi iki lezzetini deneyimleyebilirsiniz. Kişi başı için ortalama olarak 35 TL bütçe bu mekan için yeterli olacaktır.

Adres: Balgat Mahallesi, Osmanlı Caddesi, No 41/A, Çankaya, Ankara

İletişim: 0312 220 20 43

İftar Mesajları: En Güzel İftar Sözleri

ankara iftar mekanları

8) Düveroğlu

Ankara’nın birkaç yerinde şubesi bulunan bir mekan sıradaki. Düveroğlu, güzel et yemeği için aranılan adres oluyor. Şehre gelenlerin mutlaka bir kez gidip lezzetlerini denemesi gereken bu mekan, tam da bu nedenle iftar açmak için de çok iyi bir alternatif oluyor. Yemek öncesi meze ikramları ise tatmin edici cinsten. Kişi başı olarak hesap edildiğinde 35 TL civarında bir bütçe ile güzel bir iftar mümkün. Eski usül lokanta zerafetini devam ettiren Düveroğlu, iftar yemeği seçenekleriniz arasında mutlaka yer almalı.

Adres: Maltepe Mahallesi, Gençlik Caddesi, No 28, Çankaya, Ankara

İletişim: 0312 229 79 38

düveroğlu

9) Masabaşı Kebapçısı

İftar için bütçemi bir miktar daha arttırabilirim diyorsanız, sizlere diğer önerilerimizden bir tık daha maliyetli bir mekanı sunacağız. Daha modern bir iç tasarıma sahip Masabaşı Kebapçısı nispeten daha yeni olmasına rağmen, uzun yıllar boyu Ankara’da kebap konusunda liderlik eden rakipleriyle başa baş ilerliyor. Hem lezzet hem de servis konusunda memnun kalacağınız bu restoran, özellikle kaburgası ve semaverde servis edilen çayıyla meşhur. Leziz bir iftar sofrası ardından güzel bir çayla koyu sohbetlere dalmak için ideal mekanınız olabilir.Masabaşı Kebapçısı’nda kişi başı için ödeyeceğiniz ortalama ücret ise 50 TL.

Adres: Balgat Mahallesi, Ziyabey Caddesi, No 35, Çankaya, Ankara

İletişim: 0312 285 47 42

masabaşı kebapçısı

10) Meşhur Tavacı Recep Usta

Ailenizle beraber geçireceğiniz iftar akşamı keyfinize eşlik edecek bir mekan: Meşhur Tavacı Recep Usta. Adından da anlaşılacağı gibi popülerliği uzun zamandır var olan, Türk mutfağının nadide yemekleri konusunda kendini ispatlamış bir işletme. Müşterileri tarafından sac tavası ve kaburga dolması şiddetle öneriliyor. Eğer bu tarz lezzetlere ve ev yemeklerine düşkünseniz iftar için tüm beklentilerinizi karşılayabilecek bir yer olabilir. Mekanın görsel güzelliği ise memnuniyetinizi destekleyecek bir diğer etmen. Kişi başı için ortalama 50 TL ile bu ziyafete dahil olabilirsiniz.

Adres: Güzeltepe Mahallesi, Dikmen Vadisi, Hoşdere Girişi, Çankaya, Ankara

İletişim: 0312 442 26 42

tavacı recep usta

11) Kolcuoğlu Kebap

Ankara iftar vakti yaklaşmadan önce iftarınızı nerede yapacağınıza karar verdiniz mi? Birbirinden lezzetli etlerin ve iftariyeliklerin masanızda yer aldığı Kolcuoğlu Kebap, sizi bu ramazanda da bekliyor. Kolcuoğlu Kebap sofrasında size sunulan doyurucu ve iştah açan menüler, ramazan sofralarına yakışır lezzette. Sıcacık pideler, önden sunulan çorbalar ve tatlılarla bu sene de ramazan günleriniz şenlenecek.
Adres: Kızılırmak Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, 1436. Sokak, No 2, Çankaya, Ankara
İletişim: 03122849944

ankara iftar mekanları

12) Çalgan Et Lokantası

Çalgan Et Lokantası’na geldiğinizde Ankara iftar saati yaklaşmadan masanızda gerekli olan her şey hazır oluyor. Eğer erkenden arayıp rezervasyon yaparsanız, ezanın okunmasıyla beraber suyunuzu içip iftariyeliklerinizi yemeye başlayabilirsiniz. Çalgan Et Lokantası, Çankaya’nın sevilen mekanlarından biri. Her sene olduğu gibi bu ramazan ayında da size kaliteli hizmet vermek için hazır. Anonslar Ankara için iftar vakti 2021 diyorsa; iftarın tadını Çalgan Et Lokantası’nda çıkarmayı unutmayın!
Adres: Alacaatlı, Yenimahalle Ankara, Ümitköy – Alacaatlı Köyü Yolu No:1, Çankaya
İletişim: (0312) 239 12 70

ankara iftar mekanları

Ankara’da Ne Yenir? En Meşhur 10 Lezzet Durağı

Ankara Kitap Kafe Tavsiyeleri, En İyi 10 Entelektüel Mekan

Ankara Kahvaltı Mekanları, En Doyurucu 10 Leziz Adres

Aspava Keşfindeyiz! Ankara’nın İkramı En Bol 7 Kral Aspava Şubesi

Ankara Piknik Alanları – Aileye Uygun Doğayla İç İçe 10 Temiz Yer

 

Nefis Yemek Tarifleri Ankara için Ramazan İmsakiyesi
Gün Tarih İmsak Güneş Öğle İkindi İftar Yatsı
1 13.04.2021 Salı 04:38 06:07 12:54 16:35 19:31 20:54
2 14.04.2021 Çarşamba 04:36 06:06 12:54 16:35 19:32 20:56
3 15.04.2021 Perşembe 04:34 06:04 12:54 16:36 19:33 20:57
4 16.04.2021 Cuma 04:33 06:03 12:53 16:36 19:34 20:58
5 17.04.2021 Cumartesi 04:31 06:01 12:53 16:36 19:35 21:00
6 18.04.2021 Pazar 04:29 06:00 12:53 16:37 19:36 21:01
7 19.04.2021 Pazartesi 04:27 05:58 12:53 16:37 19:37 21:02
8 20.04.2021 Salı 04:25 05:57 12:53 16:37 19:38 21:04
9 21.04.2021 Çarşamba 04:23 05:55 12:52 16:37 19:39 21:05
10 22.04.2021 Perşembe 04:22 05:54 12:52 16:38 19:40 21:07
11 23.04.2021 Cuma 04:20 05:53 12:52 16:38 19:41 21:08
12 24.04.2021 Cumartesi 04:18 05:51 12:52 16:38 19:42 21:09
13 25.04.2021 Pazar 04:16 05:50 12:52 16:38 19:44 21:11
14 26.04.2021 Pazartesi 04:14 05:48 12:51 16:39 19:45 21:12
15 27.04.2021 Salı 04:13 05:47 12:51 16:39 19:46 21:14
16 28.04.2021 Çarşamba 04:11 05:46 12:51 16:39 19:47 21:15
17 29.04.2021 Perşembe 04:09 05:44 12:51 16:39 19:48 21:16
18 30.04.2021 Cuma 04:07 05:43 12:51 16:40 19:49 21:18
19 01.05.2021 Cumartesi 04:06 05:42 12:51 16:40 19:50 21:19
20 02.05.2021 Pazar 04:04 05:41 12:51 16:40 19:51 21:21
21 03.05.2021 Pazartesi 04:02 05:39 12:51 16:41 19:52 21:22
22 04.05.2021 Salı 04:01 05:38 12:50 16:41 19:53 21:23
23 05.05.2021 Çarşamba 03:59 05:37 12:50 16:41 19:54 21:25
24 06.05.2021 Perşembe 03:57 05:36 12:50 16:41 19:55 21:26
25 07.05.2021 Cuma 03:56 05:35 12:50 16:42 19:56 21:28
26 08.05.2021 Cumartesi 03:54 05:34 12:50 16:42 19:57 21:29
Kadir Gecesi
27 09.05.2021 Pazar 03:52 05:33 12:50 16:42 19:58 21:31
28 10.05.2021 Pazartesi 03:51 05:32 12:50 16:42 19:59 21:32
29 11.05.2021 Salı 03:49 05:31 12:50 16:43 19:59 21:34
30 12.05.2021 Çarşamba 03:48 05:30 12:50 16:43 20:00 21:35
13 Mayıs 2021 Perşembe Ramazan Bayramının 1. Günüdür.

 

 

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

5 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza yanıt verebilecek yemek & mekan rehberi konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride yurt içi ve yurt dışından pek çok farklı şehir için derlediğiniz restoran ve yemek mekanlarına, söz konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması gereken meşhur yemeklerine dair bilgilere tek yazı içerisinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız şehir veya bölge için özel olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve iletişim bilgileri, ün salmış yemekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler öneri niteliğindedir. Yazı yayına alındıktan sonra bilgilerin zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Farklı Lezzette Salata Tarifi
Farklı Lezzette Salata6-8 kişilik, 25dk Pişirme, 20dk Hazırlama40
Ankara Tava (Muhteşem Lezzet) Tarifi
Ankara Tava (Muhteşem Lezzet)6-8 kişilik, 40dk Pişirme, 5dk Hazırlama1389
Kahvaltıya Farklı Lezzet Tarifi
Kahvaltıya Farklı Lezzet2-4 kişilik, 20dk Pişirme, 5dk Hazırlama867
Farklı Lezzetiyle Kıymalı Kapuska Tarifi
Farklı Lezzetiyle Kıymalı Kapuska4-6 kişilik, 35dk Pişirme, 10dk Hazırlama38
Farklı Lezzetiyle Nuraniye Salatası Tarifi
Farklı Lezzetiyle Nuraniye Salatası4-6 kişilik, 15dk Pişirme, 10dk Hazırlama956
Farklı Lezzet Maş Corbası Tarifi
Farklı Lezzet Maş Corbası4-6 kişilik, 30dk Pişirme, 5dk Hazırlama10
Patates Kebabı (Farklı Lezzetler) Tarifi
Patates Kebabı (Farklı Lezzetler)2-4 kişilik, 45dk Pişirme, 20dk Hazırlama8
Farklı Lezzette Domates Çorbası Tarifi
Farklı Lezzette Domates Çorbası6-8 kişilik, 20dk Pişirme, 5dk Hazırlama18
Şalgam Nedir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Şalgam Nedir? Faydaları Nelerdir?

Şalgam Bitkisi Hakkında Merak Edilenler Daha çok ülkemizin güney bölgelerine özgü bir tat olarak bilinen…

Uskumru Balığı Nasıl Pişirilir? Tarifi
Uskumru Balığı Nasıl Pişirilir?

Oltadan Tabağa Uskumru Hakkında Her Şey Uskumru deniz balığı olup uskumrugiller familyasına adını veren oldukça…

Pera Müzesi’ni Neden Ziyaret Etmelisiniz? Tarifi
Pera Müzesi’ni Neden Ziyaret Etmelisiniz?

Pera Müzesi Sinema, Sergi ve Sanat Eserleriyle Entelektüelite Pera Müzesi, sanat ve tarihin başkenti olan…

Interrail Nedir? Nasıl Yapılır? Güncel Bilgiler 2021
Interrail Nedir? Nasıl Yapılır? Güncel Bilgiler 2021

Interrail Planlayanlar İçin En İyi Rehber Yazı Yurt dışında interrail ile uygun fiyatlı tren seyahati…

Damla Çikolata Nasıl Eritilir? Damla Çikolatalı Tarifler Tarifi
Damla Çikolata Nasıl Eritilir? Damla Çikolatalı Tarifler

Çikolata Damlalarının Mutluluk Veren Dünyası Çikolatanın taneciklerini temsil eden damla çikolataya çeşitli kurabiye, pasta türü…

Kiraz Sapı Çayı Faydaları Nelerdir? Tarifi
Kiraz Sapı Çayı Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı Kiraz Sapı Çayı ve Kullanım Önerileri Yaz mevsiminin en sevilen meyvelerinden biri olan kiraz,…

Şalgam Nedir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Şalgam Nedir? Faydaları Nelerdir?

Şalgam Bitkisi Hakkında Merak Edilenler Daha çok ülkemizin güney bölgelerine özgü bir tat olarak bilinen…

Uskumru Balığı Nasıl Pişirilir? Tarifi
Uskumru Balığı Nasıl Pişirilir?

Oltadan Tabağa Uskumru Hakkında Her Şey Uskumru deniz balığı olup uskumrugiller familyasına adını veren oldukça…

Pera Müzesi’ni Neden Ziyaret Etmelisiniz? Tarifi
Pera Müzesi’ni Neden Ziyaret Etmelisiniz?

Pera Müzesi Sinema, Sergi ve Sanat Eserleriyle Entelektüelite Pera Müzesi, sanat ve tarihin başkenti olan…

Interrail Nedir? Nasıl Yapılır? Güncel Bilgiler 2021
Interrail Nedir? Nasıl Yapılır? Güncel Bilgiler 2021

Interrail Planlayanlar İçin En İyi Rehber Yazı Yurt dışında interrail ile uygun fiyatlı tren seyahati…

Damla Çikolata Nasıl Eritilir? Damla Çikolatalı Tarifler Tarifi
Damla Çikolata Nasıl Eritilir? Damla Çikolatalı Tarifler

Çikolata Damlalarının Mutluluk Veren Dünyası Çikolatanın taneciklerini temsil eden damla çikolataya çeşitli kurabiye, pasta türü…

Kiraz Sapı Çayı Faydaları Nelerdir? Tarifi
Kiraz Sapı Çayı Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı Kiraz Sapı Çayı ve Kullanım Önerileri Yaz mevsiminin en sevilen meyvelerinden biri olan kiraz,…

Civanperçemi Nedir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Civanperçemi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Kadın Hastalıkları Uzmanı Civanperçemi Binbir yaprak anlamına gelen ve Latince adı Achillea millefolium olan civanperçemi,…

Kayısı Faydaları Nelerdir? Tarifi
Kayısı Faydaları Nelerdir?

Kayısı Hakkında İşinize Yarayacak İlginç Bilgiler Lezzetli tadı ile ön plana çıkan kayısı, dikensiz ve…

Cheddar Peyniri Nedir? Nasıl Eritilir? Tarifi
Cheddar Peyniri Nedir? Nasıl Eritilir?

Hamburgerlerden Tanışıyoruz: Cheddar Peyniri Cheddar peyniri turuncuya çalan sarı rengiyle meşhur, tadı yoğun olan bir…

Tuzlu Fıstık Kaç Kalori? Faydaları Tarifi
Tuzlu Fıstık Kaç Kalori? Faydaları

Aile Ortamının Ekonomik Çerezi: Tuzlu Fıstık Tuzlu fıstık, ülkemizde eğlence içerikli organizasyonlar başta olmak üzere…

Lohusa Nedir? Lohusa Depresyonu Gideren Tavsiyeler Tarifi
Lohusa Nedir? Lohusa Depresyonu Gideren Tavsiyeler

Lohusalık Döneminde Dikkat Edilmesi Gereken İpuçları Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren sabırsızlıkla geçmesini beklediğiniz 9…

Risotto Nedir? Nasıl Yapılır?
Risotto Nedir? Nasıl Yapılır?

İtalyan Mutfağından Ana Yemek Öncesi İlk Sıcak: Risotto İtalya'da pirincin en yaygın kullanımı Risotto şeklindedir.…

Tarifler Geri
Videolar Geri