Doğal Taşlar Nasıl Arındırılır, Temizlenir? 6 Yöntem

Doğal Taşlar Nasıl Arındırılır, Temizlenir? 6 Yöntem Tarifi

Doğal Taşlar Enerji Yükünden Nasıl Temizlenir?

Doğal taşlar, milyonlarca yıllık süreç sonucu meydana gelmektedir. Antik çağlardan beri şifalanma ve aydınlanma süreçlerinde kullanılır. Oluşumlarından dolayı birçok doğal enerji akımını üzerlerinde bulunduran doğal taşlar, sabit titreşim üretebilirler. Dolayısıyla doğal taş ile temas ettiğinizde sizin enerjiniz de etkilenir.

Doğal Taşlar Nasıl Arındırılır?

  • Deniz Suyu veya Tuzlu Su ile Yıkama
  • Tütsüleme
  • Toprağa Gömme
  • Ay Işığında Bekletme
  • Görselleştirme ile Temizleme
  • Ses ile Temizleme

Doğal taşta istenmeyen enerji depolanırsa, doğal taşın salınımı veya titreşimi bozulur. Yani doğal taşların da belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Bu temizlenme sayesinde kötü enerjiyi nötrleyebilir. Doğal taş nasıl temizlenir ve kötü enerjiden doğal taşlar nasıl arındırılır diyorsanız, bu adımları takip etmeniz yeterli olur. İşte, doğal taş temizlemek için yapmanız gereken detaylar.

Doğal Taşlar Nasıl Arındırılır, Temizlenir?

Doğal taşlar bulundukları ortamdan etkilenir. Bununla beraber doğal taşlara dokunan kişiler enerjilerini kötü etkileyebilir. Sertlik dereceleri birbirinden farklıdır. Kırılganlık noktaları düşük olsa da temizlerken bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Örneğin selenit taşı suyla etkileşime girerse eriyebilmektedir. Bunun yanında cilaları çıkabilir ve çizilebilir.

Yeni aldığınız taşı mutlaka temizlemelisiniz. Daha önce doğal taşa dokunan kişi onu enerjisiyle kötü etkilemiş olabilir. Birden fazla temizleme yöntemleri bulunmaktadır. En etkilileri ise şunlardır:

1) Deniz Suyu veya Tuzlu Su ile Temizleme

Kolay parçalanabilir taşlar ile onların dışında kalan hızla erimeyen taşlar, suyla temizleme için uygundur. Doğal taşı akan suyun altına tutarak temizleyebilirsiniz. Bununla beraber tuzlu su veya deniz suyuna batırarak da temizleme şansınız vardır. Hatta su içerisinde bekletirseniz, daha etkili bir şekilde temizlemiş olursunuz. 12 ila 24 saat bekletmeniz yeterli olacaktır. Selenit, Kalsit, Opal, Florit, Labrodonit ve Modavit doğal taşları nasıl temizlenir diyorsanız, bunlar için bu yöntem önerilmemektedir. Çünkü eriyebilirler.

doğal taşlar nasıl temizlenir

2) Tütsü ile Temizleme

Doğal taşınızı 5 dakika kadar akan suyun altına tutmalısınız. Daha sonra adaçayı veya sandal ağacı parçasını yakarak taşı 5 dakika bu koku ve dumana tutmalısınız. Tütsünün taşın her yerine gelmiş olmasına özen göstermelisiniz. Ancak bazı taşlar hiç temizlik gerektirmez. Azatulit, Sitrin ve Kiyanit kendi kendini temizleme özelliği gösteren taşlardan bazılarıdır.

doğal taşlar nasıl temizlenir

3) Toprağa Gömme Yolu ile Temizleme

Taşınızı toprağa gömdükten sonra en az 24 saat toprak içerisinde bekletmelisiniz. Açık hava toprağı olması daha iyi temizlenmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda saksı toprağı da uygun olacaktır. Saksı toprağında 8-10 saat sonra toprağını değiştirmelisiniz. Bununla beraber canlı çiçeklerin olduğu toprağa doğal taş gömmemelisiniz. Çiçeklerde negatif enerji olabilir. Bu da doğal taşa zarar verir.

doğal taşlar nasıl temizlenir

4) Ay Işığı ile Doğal Taş Temizleme

Doğal taşlarınızı pencerenin önüne koymalısınız. Ancak ay ışığının yansımasını görecek şekilde yerleştirmelisiniz. Bu yöntemi tüm doğal taşlarınız için kullanabilirsiniz. Oldukça güvenli bir yöntemdir. Dolunay dönemlerinde ay ışığından faydalanmanız daha etkili sonuçları beraberinde getirir. Ay ışığının gökyüzünde göründüğü süre boyunca doğal taşlar pencerenin önünde bekletilmelidir.

doğal taşlar nasıl temizlenir

5) Görselleştirme ile Doğal Taş Temizleme

Görselleştirme taşları temizlemenin güvenli bir yoludur. Enerjinizi toparlamak için birkaç dakikanızı ayırmanız gerekir. Ardından taşı avucunuza almalısınız. Ellerinizin parlak veya beyaz ışıkla dolduğunu hissetmelisiniz. Bu ışığın taşı çevrelediğini ve daha da parlaklaştırdığını hayal etmelisiniz. Taştan çıkan kirleri gözünüzde canlandırdıktan sonra taşın yenilenmiş olduğunu düşünün. Taşın enerjisinde değişim olana kadar bu işleme devam etmelisiniz. Yaklaşık 1-2 dakika sürecektir.

doğal taşlar nasıl temizlenir

6) Ses ile Doğal Taş Temizleme

Seslerin de doğal taşlar gibi titreşimleri bulunur. Ses ile yayılan titreşimleri doğal taşların temizliğinde kullanabilirsiniz. Kolayca hareket etmeyen ve büyük hacme sahip doğal taşlar için bu yöntemi deneyebilirsiniz. Ancak ses ile yayılan titreşimlerin doğal taşı sarması için yeterince yüksek bir alana konulmalıdır. Tekrar eden tonda ilahi, meditasyon çanı ve meditasyon kasesi kullanılabilir. Taş başına 5-10 dakika yeterli olacaktır.

doğal taşlar nasıl temizlenir

Doğal Taşlar Hangi Sıklıkta Temizlenmelidir?

Doğal taşınızı satın alır almaz ilk önce temizlemeniz önerilir. Taşın kullanım sıklığına göre temizlemeniz tavsiye edilir. Yoga, çakra ve meditasyon işlemlerinden sonra mutlaka doğal taşınızı temizlemeniz gerekir. Ayrıca kalabalık ortamlarda doğal taşınızla bulunursanız, mutlaka temizlemelisiniz. Bazı kaynaklar 2 ila 3 haftada bir doğal taş temizliğini önerir. Taşın enerjisinden faydalanamadığınızı hissettiğinizde temizlemeniz gerekir.

Doğal Taş Programlama Nedir?

Doğal taşlar, işin bilginleri tarafından çeşitli amaçlara yönelik programlanabilir. Bolluk ve bereket, korunma, sağlık gibi pozitif enerjiler için bazı taşlar kodlanabilir.

Doğal Taş Aldım Ne Yapmalıyım?

Taşı ilk aldığınızda iyice temizlemelisiniz. Olası negatif enerjiden bu sayede arındırmış olursunuz. Bunun için tuzlu suda yıkama ve ay ışığında bekletme seçenekleri uygun olacaktır.

Doğal Taşlar Temizlenmezse Ne Olur?

Doğal taşta yoğun kullanım sonucu fazla enerji depolandığında doğal taşın titreşimi ve salınımı bozulur. Bu sebeple belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Tıpkı zihnimiz ve bedenimiz gibi. Bu temizleme ile taş üzerindeki negatif enerji temizlenerek nötrlenir.

Doğal Taşlar Ne Zaman Arındırılır?

Doğal taşları ay ışığında temizleme yönteminde taşınız yumuşak ay ışığı dışında herhangi bir şeyle temas etmediği için sert bir taşı temizlemenin güvenli bir yoludur. Dolunay gibi ay döngüleri sırasında, 9 günlük süre vardır.

doğal taşlar nasıl temizlenir

Çakra Açan, Aura Dengeleyen Yiyecekler

Çaydanlık Kireci Nasıl Temizlenir? 5 Kesin Çözüm

Ocak Nasıl Temizlenir? 8 Kolay Adımda Pırıl Pırıl!

Televizyon, Laptop, Monitör Ekranı Nasıl Temizlenir?

Fırın Nasıl Temizlenir? Yağ ve Kirden Arındıracak 5 Kolay Yöntem

4.7 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

10 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 800.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda mutfakta ve ev yaşamında size zaman kazandırabilecek püf noktalarını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride doğal temizlik tavsiyelerinden butik sebze meyve yetiştiriciliğine, besinleri kolay ayıklama ve uzun süre muhafaza etme tekniklerinden yemeklerde lezzeti artıran ipuçlarına değin hızlı çözüm önerileri yer almaktadır. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu tavsiyeler aşama aşama resimli maddelerle özel olarak düzenlenmiştir. Sunmuş olduğumuz bilgiler öneri niteliğindedir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili ürüne karşı alerjiniz olup olmadığını önceden test etmeli, tavsiyeleri uygularken dikkatli olmaya özen göstermelisiniz. Aksi durumda yaşanabilecek olumsuz durumlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
İşkembe Nasıl Temizlenir Tarifi

İşkembe Nasıl Temizlenir

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Doğal Taş Gibi Ev Yoğurdu (Koyun Sütü) Tarifi

Doğal Taş Gibi Ev Yoğurdu (Koyun Sütü)

8-10 kişilik, 5dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Yeşillik Saklama Yöntemi Tarifi

Yeşillik Saklama Yöntemi

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Şeftali Suyu (Doğal Doğal) Tarifi

Şeftali Suyu (Doğal Doğal)

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Mısır Taneleme Yöntemi Tarifi

Mısır Taneleme Yöntemi

12-14 kişilik, 30dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Balık En İyi Hangi Tavada Pişer? Tarifi
Balık En İyi Hangi Tavada Pişer?

Balık Pişirmeden En Doğru Tava Seçimi Balık sezonunda bol bol lezzetli balık tüketmek isteyenler, dolaptaki…

Peynir Tabağı Sunumu Nasıl Hazırlanır? Tarifi
Peynir Tabağı Sunumu Nasıl Hazırlanır?

Şık Davetler İçin Peynir Tabağı Sunum Fikirleri Peynir tabağı sunum yapılacak sofralarda ve davetlerde öne…

En Sağlıklı Tencere Tava Hangisi? Nasıl Seçilir? Tarifi
En Sağlıklı Tencere Tava Hangisi? Nasıl Seçilir?

Hangi Tencere Modeli Daha Sağlıklıdır? Yemek yaparken mutlaka elinizin altında bulunan tencere ve tavalar, kullanılan…

Fritöz Nedir? Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar? Tarifi
Fritöz Nedir? Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Fritöz: Çıtır Kızartmaların Lezzet Sırrı! Fritöz, günümüzde pek çok evin mutfağında yer alan küçük ev…

Blender Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar? Neler Yapılır? Tarifi
Blender Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar? Neler Yapılır?

Blender: Mutfakta Zaman Kazandıran Yardımcı Teknolojinin geldiği son noktada, mutfakta zaman geçiren kişilerin işlerini kolaylaştıran…

Karnıyarık Otu Tozu Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar? 7 Faydası Tarifi
Karnıyarık Otu Tozu Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar? 7 Faydası

Karnıyarık Otu Tozu: Glutensiz Lif Deposu! Sağlıklı beslenmek ve hastalıklardan uzak bir yaşam sürmek adına…

Balık En İyi Hangi Tavada Pişer? Tarifi
Balık En İyi Hangi Tavada Pişer?

Balık Pişirmeden En Doğru Tava Seçimi Balık sezonunda bol bol lezzetli balık tüketmek isteyenler, dolaptaki…

Peynir Tabağı Sunumu Nasıl Hazırlanır? Tarifi
Peynir Tabağı Sunumu Nasıl Hazırlanır?

Şık Davetler İçin Peynir Tabağı Sunum Fikirleri Peynir tabağı sunum yapılacak sofralarda ve davetlerde öne…

En Sağlıklı Tencere Tava Hangisi? Nasıl Seçilir? Tarifi
En Sağlıklı Tencere Tava Hangisi? Nasıl Seçilir?

Hangi Tencere Modeli Daha Sağlıklıdır? Yemek yaparken mutlaka elinizin altında bulunan tencere ve tavalar, kullanılan…

Fritöz Nedir? Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar? Tarifi
Fritöz Nedir? Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Fritöz: Çıtır Kızartmaların Lezzet Sırrı! Fritöz, günümüzde pek çok evin mutfağında yer alan küçük ev…

Blender Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar? Neler Yapılır? Tarifi
Blender Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar? Neler Yapılır?

Blender: Mutfakta Zaman Kazandıran Yardımcı Teknolojinin geldiği son noktada, mutfakta zaman geçiren kişilerin işlerini kolaylaştıran…

Karnıyarık Otu Tozu Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar? 7 Faydası Tarifi
Karnıyarık Otu Tozu Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar? 7 Faydası

Karnıyarık Otu Tozu: Glutensiz Lif Deposu! Sağlıklı beslenmek ve hastalıklardan uzak bir yaşam sürmek adına…

2023 Ocak Ayının En Popüler 30 Tarifi
2023 Ocak Ayının En Popüler 30 Tarifi

Nefis Yemek Tarifleri mutfağının ocak ayında en çok deftere eklenen 30 tarifi, her ay olduğu…

Zonaya Ne İyi Gelir? 6 Doğal Besin, Bitkisel Tedavi Tarifi
Zonaya Ne İyi Gelir? 6 Doğal Besin, Bitkisel Tedavi

Herpes Zoster - Zona Nasıl Geçer? Cildinizde meydana gelen ufak bir kaşıntı, diğer bölgelere de…

Derideki Su Toplaması Nasıl Geçer? 4 Doğal Tedavi Tarifi
Derideki Su Toplaması Nasıl Geçer? 4 Doğal Tedavi

Ciltteki Su Toplamasına İyi Gelen Doğal Çözümler Cildinizde meydana gelen tahriş ve yaraları iyileştirmek için…

1 Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet Listesi Tarifi
1 Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet Listesi

7 Günde 7 Kilo Vermem Lazım! Ne Yapmalıyım? Ayna karşısına geçtiğinizde fazla kilolardan rahatsızlık duyuyorsanız…

Mantının Yanında En İyi Giden Videolu 10 Fikir Tarifi
Mantının Yanında En İyi Giden Videolu 10 Fikir

Mantının Yanına Ne Yemek Yapabilirim? Mantı, Eski Türk yemeklerinden biridir ve günümüzde pek çok şekilde…

İzmir Kahvaltı Mekanları: En İyi 21 Tavsiye 2023 Tarifi
İzmir Kahvaltı Mekanları: En İyi 21 Tavsiye 2023

İzmir'de Günaydın Demenin En Lezzetli 21 Yolu Birlikte, İzmir'in körfez manzarası ve enfes kordon esintisi…

Tarifler Geri
Videolar Geri