Kas Gevşetici Etkisiyle Sizi Anında Rahatlatacak 7 Bitki Çayı

2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 (2 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Kas Gevşetici Etkisiyle Sizi Anında Rahatlatacak 7 Bitki Çayı Tarifi

Doğal Kas Gevşetici Şifalı Bitki Çayları

Kas gevşetici bitki çayı konulu bu yazımızda bir fincan bitki çayı ile derdinize derman olmaya geliyoruz. Kas gevşetici bitkiler İbrahim Saraçoğlu ve pek çok uzman tarafından faydalı ele alınan bir konu olmaktadır. Doğada sizler için şifa kaynağı olan bitkilerden en etkili şekilde faydalanmanız için sizlere bu sağlıklı yazımızı hazırladık. Bu satırlarda sizler için şifa gizli olacak.

Soğuk mevsimlerde, gergin günlerde ister istemez bedeniniz size tepki verir. Bu tepkisini ise biraz ağrılı şekilde gösterebilir. Kasların gevşemesi ve kendinizi daha iyi hissetmeniz adına sizlere birbirinden etkili kas gevşetici çay listesi hazırladık. Bir fincan sıcak su ile buluştuğunda, kas gevşetici ilaçlar kadar faydalı olacaklar. El, ayak, bel ve daha pek çok bölgede görülen kas spazmlarını giderecek çay önerileri şimdi sizlerle!

kas gevşetici bitki

1) Biberiye Çayı

Biberiye bitkisini genellikle yemeklerde kullandığınız şekilde hatırlayabilirsiniz. Et ve tavuk yemeklerine verdiği hoş aroma ile yemeklerin lezzetine lezzet katmaktadır. Biberiyenin bir yönü vardır ki; ağrılı günlerde kas gevşetici olarak karşınıza çıkacaktır. Özellikle kas ve eklem spazmı yaşadığınız günlerde biberiye çayı demleyip gün içinde içebilirsiniz. Regl günlerinde de kas gevşetici özelliği ile size daha rahat günler yaşatacaktır.

Detaylı bilgi için: Biberiye Çayının Faydaları Nelerdir? Zayıflatır Mı? Nasıl Demlenir?

biberiye çayı

2) Papatya Çayı

Ağrı kesici özelliği ile dikkat çeken papatya çayı, kas gevşetici bitki çayları arasında yerini almaktadır. Yorucu günlerden veya ağır spordan sonra bir fincan papatya çayı ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Papatya çayının içinde bulunan mineraller sayesinde yorgunluğunuz gidecek ve kemiklerinizdeki ağrılar yok olacaktır. Gerilen kasların çaresi: Papatya çayı!

Detaylı bilgi için: Papatya Çayının Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir? Ne İşe Yarar?

Tarif için: Adet Sancısı İçin Papatya Çayı

3) Lavanta Çayı

Mis kokulu lavanta bu defa gerilen bedeninizi rahatlatmak için fincanınızda yer alacak. Lavanta yağının vücudu rahatlatma özelliğine ek olarak lavanta çayının da faydalarını eklemek çok doğru olacaktır. Tüm gün ayakta kaldıysanız ve üzerinizde büyük bir ağrı hissediyorsanız, kasları gevşetmek için lavanta çayı demleyip tüketmenizi tavsiye edebiliriz.

Detaylı bilgi için: Lavanta Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Demlenir?

Tarif için: Faydaları Saymakla Bitmeyen Lavanta Çayı

4) Nane Çayı

Antioksidan bir bitki olan nane, çay olarak tüketildiğinde vücudunuzu yoran tüm faktörleri yok edecektir. Kemiklerde oluşan gerginliği ve ruhsal gerginliği yok etmek için nane çayı içebilirsiniz. Kas gevşetici ilaçlar almak yerine mutfağa gidip sıcak su ile naneyi buluşturmak daha sağlıklı bir karar olacaktır. Nane çayında bulunan mentol sayesinde kan dolaşımı hızlanacak ve spazm gibi durumlar ortadan kalkacaktır.

Detaylı bilgi için: Nanenin Faydaları, Neye İyi Gelir? Az Bilinen Mucizevi Etkileri

Tarif için: Nane Çayı

5) Kedi Otu Çayı

Tüm gün bilgisayar başında çalışıp eve yorgun bir bedenle dönenler için kedi otu çayını tavsiye ediyoruz. Çünkü kedi otu çayı bel ve boyun bölgesindeki kasılmalar için oldukça etkili olacaktır. Kedi otu çayı tükettiğinizde sizi rahatsız eden ağrıyı bedeninizden uzaklaştırıp daha rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Kedi Otu Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar? Çayı Neye İyi Gelir?

kedi otu

6) Kiraz Çayı

Kiraz vücudu zararlı maddelerden temizleyen antioksidan bir meyvedir. İsterseniz taze kirazla isterseniz kurutulmuş kirazla bitki çayı hazırlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz kiraz çayı ile kas spazmına son verip ağrıları dindirip bedeninizi rahatlatabilirsiniz. Kiraz çayının pek çok şifası içinde kas gevşetici özelliği de yer almaktadır.

Detaylı bilgi için: Kiraz Sapı Çayı Faydaları Nelerdir?

kiraz sapı çayı

7) Yeşil Çay

Diyet beslenmesinde sıkça yer alan yeşil çay bu defa kas gevşetici özelliği ile dikkat çekmektedir. Yeşil çay içen insanların daha sağlıklı bir bağışıklık sistemine sahip olduğu ifade edilmektedir. Yeşil çay vücudunuzdaki ağrı ve sancıları yok edecek kadar etkilidir. Regl günlerinde yaşanan kas ağrılarını yok ettiği gibi günün telaşından kalan kas gerilmelerini de iyileştirecektir. Günde 1 fincan yeşil çay ile kendinizi daha dinç hissedebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir? Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilmeli?

Tarif için: Yeşil Çay Nasıl Yapılır?

Tavşan Kanı Çay Demleme Püf Noktaları Fotoğraflı Anlatım

Bitki Çayları Çeşitleri ve Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Form Çayı Ne Zaman İçilmeli? Zayıflatır Mı? Faydaları Nelerdir?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir? Ağrıyı Anında Kesen 5 Bitki Çayı

Sakinleştirici Çaylar: Sinirlerinizi Anında Yatıştıracak 12 Bitki Çayı

Bitki Çayı Faydaları Hangi Çay Neye İyi Gelir?

Öksürüğe İyi Gelen Bitkiler: Doğanın 7 Mucizesi ile Öksürüğe Son!

Önemli not: Sitemizde yayımlamış olduğumuz makaleler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır; geçerliliğini zamanla yitirebilir. Söz konusu besinin faydaları, iyi geldiği hastalıklar ve kullanım önerileri hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz. Besinler her bünyede farklı etki yaratabileceğinden, uygulamaya geçmeden önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekmektedir. Bu durum göz ardı edildiğinde ortaya çıkabilecek sorunlar ve yan etkilerden sitemiz sorumlu tutulamaz.
Kas Gevşetici Etkisiyle Sizi Anında Rahatlatacak 7 Bitki Çayı 27.11.2018 tarihinde yayınladı.