Meryem Ana Otu Faydaları, Gebelik İçin Nasıl Kullanılır?

Gebelik Döneminin Şifalı Bitkisi: Meryem Ana Otu

Meryem Ana otu hikayesi ile dillerde dolaşan, çocuk sahibi olmak isteyenleri mutlu eden bir bitkidir ve gizemli yönleriyle kendinden bahsettirir. Doğanın size sunduğu bitkilerden biri olan Meryem Ana otu hakkında çok şey yazılıp çiziliyor. Hamile kalmak için kullanılan bu otun tüm gizemini sizlerle paylaşmak için geldik ve birçok kişinin yüzünü güldürecek bilgileri bu satırlara aktardık.

Bu sayfada sizler için birçok soru yanıtlandı. En sık sorulan Meryem Ana otu gebelik için nasıl kullanılır? Meryem Ana otu nerede yetişir? Meryem Ana otu aktarda satılır mı? gibi tüm merak edilenler şimdi yanıtlanıyor. Daha sağlıklı ve uzun bir yaşamın sırrına ulaşmak için okuyacağınız Meryem Ana otunun faydaları sizi her konuda aydınlatacak nitelikte. Şimdi bu ot üzerine derin bir mercek tutalım ve Meryem Ana otunun yararlarına değinelim.

meryem ana otu
baharat.com.tr

Meryem Ana Otu Nedir?

 • Meryem Ana otu, Fatma Ana Eli Otu adıyla da bilinen şifalı bir bitkidir. Latince adı ise ‘Anastatica Hierochuntica’ adıyla yer alır.
 • Bu bitkinin rengi ve görünümü kuru dalı, tadı ise tarçını andırmaktadır.
 • Yumruk şeklindeki kapalı bir eli andıran bu odunsu bitki, Arabistan’da yetişmektedir.
 • Yağmur nadir de olsa yağdığında dallar üzerinde çiçekleri açar. Yakaladığı ilk yağmurda gövdesine suyu depolar ve bir sonraki yağmura kadar bu suyla canlılığını devam ettirir.
 • Bu şifalı ot kadınların hamile kalmasını sağlayan özel bir etkiye sahiptir ve inanışa göre çocuğu olmayan kadınlar, bu bitkiyi tükettiğinde gebelik ihtimali daha da yükselir.
 • Meryem Ana otunun asırlardır anlatılan bir hikayesi vardır. Bu hikayeye göre Meryem Ana otu, Hz. Muhammedi’in kızı Hz. Fatma tarafından dikilmiştir ve onun sayesinde bu bitkinin şifaları günümüze kadar gelmiştir.
 • Meryem Ana otu nerede yetişir? Bitkinin anavatanı, Namib Çölleri’dir ve o bölgede bu bitkinin yetişmesi mümkündür.
 • Eski dönemlerde bu ot hamile kalmak isteyenlere tavsiye edilmekteydi ve bu özellikleri sayesinde günümüzde de alternatif tıpta adından söz ettirmektedir.
 • Sadece Müslümanlar için değil; Hristiyanlar için de kutsal bir bitkidir. Bu nedenle bazı kaynaklarda Fatma Ana eli otu ya da Meryem Ana otu adıyla ifade edilir.
 • Pek çok kültürde doğurganlığı temsil etmesinin nedeni; bu bitkinin kendi kendini çoğaltmasıdır. Hamilelik ve doğumu temsil etmektedir.
meryem ana otu nasıl kullanılır

Meryem Ana Otu Gebelik İçin Nasıl Kullanılır?

Meryem Ana otu, gebeliğin daha kolay gerçekleşmesi için kullanılmaktadır. Gebelik için önerilen bu faydalı bitki bir ilaç değildir ve ilaç niyetine kullanılmaz. Sadece bitkisel destektir. Doğal yöntemlerle gebe kalamayan kadınların merakla beklediği Meryem Ana otu gebelik için nasıl kullanılır sorusunu yanıtlayalım ve bu güzel duyguyu isteyen kadınların yaşamasına aracı olalım. Öncelikle Meryem Ana otunu hazırlamanız gerekiyor.

1. Adım: Nasıl Hazırlanır?

 • 1 adet Meryem Ana otu, cam bir sürahi içinde bir gece suyun içinde bekletilir.
 • Her kullanımda bu otu taze şekilde hazırlamalısınız.
 • Suyun içinde bekleyen Meryem Ana otu, adeta bir tarçın gibi suyun rengini hafiften değiştirecektir.

2. Adım: Nasıl Kullanılır?

 • Meryem Ana otunun beklediği suyu, kadın ve erkekler cinsel birleşme öncesinde günde 2 defa içmelidir.
 • Kadınlar yumurtlama dönemini bir köşeye not ederse ve yumurtlama döneminde tüketirse, bu suyun etkisini daha hızlı görecektir.
 • Doğum sancısı başlayanların, bu sudan bir bardak içmesi önerilir. Suyun etkisiyle rahim ağzı daha kolay açılır ve doğum kolaylaşır.
 • Gebeliğin oluşmasında ve doğumun gerçekleşmesinde bu bitkinin faydalarını gören kişiler epey çoktur.
meryem ana otu faydaları

Meryem Ana Otunun Az Bilinen 8 Faydası

Meryem Ana otunun faydaları genellikle kadın sağlığı üzerinedir ve kadınların daha sağlıklı bir vücut sistemine sahip olmasını sağlar. Özellikle de üreme hormonları konusunda etkili sonuçlar verir. Şimdi Meryem Ana otunun faydalarına değinme zamanı!

 • Meryem Ana otu, çoğalmayı ve üremeyi temsil eder. Bu otun suyunu içen kadınların üreme hormonları salgılanır ve ovulasyon döneminde gebelik şansı yükselir.
 • Sadece hamile kalmayı değil, doğum anını da kolaylaştıracak bir etkiye sahiptir. Doğum yapacak kadınların daha az ağrı yaşamasını gerçekleştirir. Ağrılı ve sancılı geçen doğum sürecinde, kadınların daha az etkilenmesini sağlar.
 • Meryem Ana otunun kan akışını düzenleme görevi vardır. Bu görevi sayesinde doğum yapan kadınların kanaması daha az hissedilir.
 • Meryem Ana otuyla hazırlanan şifalı suyu içen erkeklerin sperm kalitesi yükseliyor. Sperm kalitesi yükseldikçe, yumurtalıklara ulaşma hızı da artıyor. Böylece hamilelik ihtimali daha da netleşiyor.
 • Östrojen hormonu salgılamasını gerçekleştiren Meryem Ana otu, kadınlık hormonlarının çalışmasına da destek olur.
 • Rahim ağzını genişletme yönü de olan bu faydalı ot, doktor kontrolüyle tüketildiğinde normal doğumun daha rahat gerçekleşmesini sağlayacaktır.
 • Meryem Ana otunun bilinmeyen bir şifası daha vardır. İdrar kaçırma konusunda şikayetçi olanlar, bu otun suyuyla kür uyguladığında idrar kaçırma durumu önlenmektedir.
 • Meryem Ana otunun beklediği suyla cilt yaralarının da iyileştiğine dair bilgiler vardır.
meryem ana otunun faydaları
www.aktardiyari.com

Meryem Ana Otu Zararları ve Yan Etkileri

Bitkiler bilinçsiz kullanımda zararlı etkiler meydana getirmektedir. Meryem Ana otunu da doğru zamanda ve doğru şekilde kullanmanız önerilir. Aksi halde bazı yan etkileri meydana gelebilir. Bu yan etkiler ise şöyledir:

 • Çok fazla miktarda tüketimde mide bulantısına ve kusmaya neden olur.
 • Kusmayı tetiklediği için vücutta su kaybını da meydana getirir.
 • Gün içinde 2 bardaktan fazla tüketilmesi durumda tansiyon düşüklüğüne de ortam hazırlar. Eğer düşük tansiyon hastalığınız varsa kullanmanız sakıncalıdır.
 • Kullanmak isteyenler doktor kontrolü ile östrojen takviyesi için kullanabilir.
 • Kronik ilaç kullananlar ya da gebelik tedavisi görenler mutlaka doktoruna danışmalıdır.
 • Bekleyen ve bozulan Meryem Ana otu suyunu içenlerin mide yanması ve ekşimesi problemiyle karşılaşması muhtemeldir. Bu nedenle tüketirken tazelik önemlidir.
meryem ana otu faydaları
www.onlinehelal.com

Meryem Ana Otu Doğum Duası

İnanışa göre Meryem Ana otunu tüketmeden önce birkaç dua okunur. Bu duaların da tesiriyle anne adayının doğum anı rahat geçer. Anadolu topraklarında birçok kadın, doğum öncesi Meryem Ana otu doğum duası ile doğuma girmiştir. Bu bitkiden şifa almak isteyenler sırasıyla şu adımları izleyebilir:

“Bu benim elim değil, Fatıma anamızın eli, Şafi isminle şifa ver.’” diye dua eder ve bu dileğin ardından;

 • Meryem Suresi
 • Felak
 • Nas
 • Ayetel Kürsi okur ve doğum yapacak kişinin sırt bölgesi ovulur. Bilimsel bir gerçeği olmasa da bu yöntem Anadolu’da pek çok yerde uygulanmaktadır ve manevi bir doygunluk vermektedir.
meryem ana otu
Kaynak: HD tr.pinterest.com

Meryem Ana Otu Fiyatı Ne Kadar? Nerede Satılır?

 • Meryem Ana otu, ülkemize Arabistan’dan getirilir. Meryem Ana otu aktarda satılır mı derseniz bu bitkiyi aktarlarda bulabilirsiniz.
 • Paketler halinde ve her bir paketin içinde 1 adet yer alacak şekilde bulunur.
 • Meryem Ana otu 10 TL ile 15 TL arasında satılmaktadır.
 • Bulunduğunuz çevrede bulamadığınız takdirde yakınlarınızdan Hac ya da Umre’ye gidenlerden isteyebilirsiniz. Umre ve Hac’a gidenler kolayca temin edebilir.
 • İnternet üzerinden satış yapan aktarlar da size Meryem Ana otunu kolayca ulaştıracaktır.
meryem ana otu gebelik için nasıl kullanılır

Yapışkan Andız Otu Faydaları, Kullanımı ve Kanser Tedavisine Etkisi

Ökse Otu Faydaları, Çayı Neye İyi Gelir? Kanser ve Diyabet Tedavisi

Ciğer Otu Nedir? Öksürükten Hazımsızlığa Az Bilinen Şifalı Etkileri

Hamam Otu Tüy Dökücü Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları

Üzerlik Otu Faydaları ve Kullanımı, Hiç Duymadığınız 7 Mistik Özelliği

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

5 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Öne Çıkan Yorumlar Yeni Gelen Yorumlar
NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Sarmaşık Otu (Ege Otları) Tarifi
Sarmaşık Otu (Ege Otları)4-6 kişilik, 25dk Pişirme, 15dk Hazırlama4
Semiz Otu Yemeği (Soğukluk Otu) Tarifi
Semiz Otu Yemeği (Soğukluk Otu)2-4 kişilik, 25dk Pişirme, 20dk Hazırlama15
Buzluk İçin Bezelye Nasıl Yapılır
Buzluk İçin Bezelye Nasıl Yapılır12-14 kişilik, Pişirme yok, 30dk Hazırlama9
Kıymalı Pide İçi Nasıl Hazırlanır? Tarifi
Kıymalı Pide İçi Nasıl Hazırlanır?8-10 kişilik, 30dk Pişirme, 20dk Hazırlama9 B
7-8 Aylık Bebekler İçin Ana Yemek Tarifi
7-8 Aylık Bebekler İçin Ana Yemek1-2 kişilik, 15dk Pişirme, 5dk Hazırlama52
Lahmacun İçi Nasıl Yapılır (Videolu)
Lahmacun İçi Nasıl Yapılır (Videolu)4-6 kişilik, Pişirme yok, 15dk Hazırlama72
Gestasyonel Diyabet Beslenme, Diyet ve Tedavi Tarifi
Gestasyonel Diyabet Beslenme, Diyet ve Tedavi

Gestasyonel Diyabetliler İçin Beslenme Tüyoları Bir kadın için en hassas dönemdir gebelik dönemi. Sadece kendini…

Sağlıklı ve Besleyici 20 Vegan Gıda Ürünü Tarifi
Sağlıklı ve Besleyici 20 Vegan Gıda Ürünü

Vegan Gıda Ürünleri: Bitkisel Bazlı Besinler Hayvansal kaynaklı her türlü besini ve ürünü kullanmayı reddeden…

HCG Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Diyet Listesi
HCG Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Diyet Listesi

3 Aşamalı HCG Diyeti Nasıl Uygulanır? Söz konusu diyet olduğunda karşınıza onlarca farklı diyet programı…

Diyette Makarna Yenir Mi? Nasıl Tüketilmeli? Tarifi
Diyette Makarna Yenir Mi? Nasıl Tüketilmeli?

Diyette Makarna Yemenin En Sağlıklı Yolları Diyet yapanların en çok korktuğu şeylerden biri de pek…

11-12 Yaş Çocuklar İçin Kolay Diyet Listesi Tarifi
11-12 Yaş Çocuklar İçin Kolay Diyet Listesi

11-12 Yaş Çocuklara Sağlıklı Beslenme Programı Diyet, sadece yetişkinler için değil çocuklar için de uygulanan…

1 Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet Listesi Tarifi
1 Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet Listesi

7 Günde 7 Kilo Vermem Lazım! Ayna karşısına geçtiğinizde fazla kilolardan rahatsızlık duyuyorsanız artık kilo…

Gestasyonel Diyabet Beslenme, Diyet ve Tedavi Tarifi
Gestasyonel Diyabet Beslenme, Diyet ve Tedavi

Gestasyonel Diyabetliler İçin Beslenme Tüyoları Bir kadın için en hassas dönemdir gebelik dönemi. Sadece kendini…

Sağlıklı ve Besleyici 20 Vegan Gıda Ürünü Tarifi
Sağlıklı ve Besleyici 20 Vegan Gıda Ürünü

Vegan Gıda Ürünleri: Bitkisel Bazlı Besinler Hayvansal kaynaklı her türlü besini ve ürünü kullanmayı reddeden…

HCG Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Diyet Listesi
HCG Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Diyet Listesi

3 Aşamalı HCG Diyeti Nasıl Uygulanır? Söz konusu diyet olduğunda karşınıza onlarca farklı diyet programı…

Diyette Makarna Yenir Mi? Nasıl Tüketilmeli? Tarifi
Diyette Makarna Yenir Mi? Nasıl Tüketilmeli?

Diyette Makarna Yemenin En Sağlıklı Yolları Diyet yapanların en çok korktuğu şeylerden biri de pek…

11-12 Yaş Çocuklar İçin Kolay Diyet Listesi Tarifi
11-12 Yaş Çocuklar İçin Kolay Diyet Listesi

11-12 Yaş Çocuklara Sağlıklı Beslenme Programı Diyet, sadece yetişkinler için değil çocuklar için de uygulanan…

1 Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet Listesi Tarifi
1 Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet Listesi

7 Günde 7 Kilo Vermem Lazım! Ayna karşısına geçtiğinizde fazla kilolardan rahatsızlık duyuyorsanız artık kilo…

Sporcu Diyeti: Kas Yapan, Yağ Yakan Örnek Liste Tarifi
Sporcu Diyeti: Kas Yapan, Yağ Yakan Örnek Liste

En İyi Sporcu Diyeti Nasıl Yapılır? Yaşamını spora adamış kişilerin, uzun soluklu sağlıklı beslenmesi gerekir.…

Gliserin Nedir? Ne İşe Yarar? Tarifi
Gliserin Nedir? Ne İşe Yarar?

Nemlendirici ve İyileştirici Bitkisel Bileşik: Gliserin Şu güne kadar cilt ve saç bakımı konusunda pek…

Yemek Borusunda Yanma Hissine Ne İyi Gelir? Tarifi
Yemek Borusunda Yanma Hissine Ne İyi Gelir?

Yemek Borusunda Yanma Hissi Nasıl Geçer? Yemek borusu tüketilen yiyeceklerin, ağızdan mideye ulaşmasını sağlayan bir…

Sık İdrara Çıkma Nedenleri, Evde Bitkisel Çözümleri Tarifi
Sık İdrara Çıkma Nedenleri, Evde Bitkisel Çözümleri

Sık İdrara Çıkma Neyin Habercisi? Son zamanlarda normal günlere göre sık sık idrara çıkıyorsanız, ürolojik…

Kaş Gürleştirme Yolları – Güzel Kaşlar İçin 6 Bitkisel Çözüm Tarifi
Kaş Gürleştirme Yolları – Güzel Kaşlar İçin 6 Bitkisel Çözüm

Evde Kaş Bakımı Nasıl Yapılır? Güzel ve doğal bir yüz ifadesine sahip olmanın yolu kaşlardan…

Udi Hindi Faydaları: Bilinmeyen Mucize Tarifi
Udi Hindi Faydaları: Bilinmeyen Mucize

Hindistan Öd Ağacı, Kust-i Bahri, Udi Hindi Bitkilerin şifasına inanıyorsanız, sizlere çok az bilinen adı…

Tarifler Geri
Videolar Geri