Ramazan Bayramı Tatili: Keyif Alacağınız Yurt İçi 7 Tatil Fırsatı

3 puan, average: 5,00 3 puan, average: 5,00 3 puan, average: 5,00 3 puan, average: 5,00 3 puan, average: 5,00 (3 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Ramazan Bayramı Tatili: Keyif Alacağınız Yurt İçi 7 Tatil Fırsatı Tarifi

Ramazan Bayramı Tatilinizi Nasıl Alırdınız?

Müslüman aleminin hasretle beklediği mübarek ramazan ayı yaklaşırken, bayram tatilcileri de şimdiden gidecek yerler bakmaya başladı. Dini günler ile ilgili yayınladığı takvime göre:

 • Ramazan ayı, 23 Mayıs 2020 tarihinde başlayarak, 26 Mayıs 2020’de son bulacak.
 • Şu anki takvime göre de Ramazan Bayramı’nın ilk günü 23 Mayıs Cumartesi günü resmi tatil ile başlayacak olup, 26 Mayıs Salı günü ise bayram tatili son bulacak.

Yazımızda değinmek istediğimiz ve sizler için araştırdığımız özellikle yurt içi tatil fırsatları olacak. Bu fırsatlardan erken rezervasyon seçenekleriyle faydalanarak ekonomik ve keyifli bir bayram tatili geçirebilirsiniz.

O halde Ramazan Bayramı tatili turları yurt içi fırsatları listemize doğru geçebiliriz:

1) Ayvalık – Assos – Kazdağları – Bozcaada Turu

Listemizin başında Ege Bölgesi’nin turistik ve kültürel açıdan zenginliklerle dolu bölgelerini içeren AyvalıkAssos – Kazdağları Bozcaada Turu yer alıyor. Tur 2 Haziran günü, gece yolculuğuyla İstanbul Bakırköy’den hareketle başlayarak son gün Bozcaada turunun ardından tekrar gece yolculuğu ile son bulacak. Tur içeriğinde Şeytan Sofrası’ndan Aşıklar Tepesi’ne, Assos Akropolü’nden Zeus Altarı’na kadar dolu dolu kültür turizmini yaşayacağınız gibi Bozcaada’da Ayazma Plajı’nda keyifli bir deniz, güneş, kum sefası da çekebileceksiniz.

Ödeyeceğiniz fiyata 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması, rehberlik hizmetleri, otobüs içi ikramlar ve çevre gezileri dahil olup, ekstra turlar müze ve ören yeri giriş ücretleri, içecekler ve öğle yemekleri dahil değildir.

Ücret:

 • 2 Yetişkin 1 Oda Konaklama seçeneği: 1.278,00 TL – 6 – 9 Taksit
 • 1 Yetişkin 1 Oda Konaklama seçeneği: 830,00 TL – 6 – 9 Taksit

İletişim: www.tatilsepeti.com

bozcaada

2) Karadeniz – Batum Turu

Bayram tatili 9 güne ulaşacak gibi görünüyor ve tatilciler için Ramazan Bayramı tatili turları özellikle temiz hava, huzur ve doğa yanlısı bir tatil düşünenler için en mükemmel fırsat tabii ki Karadeniz turları. Bu tur da 2 Haziran gecesi İstanbul’dan hareketle başlayarak bazı transfer noktalarında misafirlerini alıyor ve Karadeniz’in şahane atmosferine doğru sizleri yolculuğa çıkarıyor.

Samsun, Ordu, Giresun, Akçaabat ve Rize’ye uğrayarak sınır kapısından geçip Batum’a ulaşan yolculukta bir Karadeniz turunda olması gereken her şey var! Teleferik yolculuğu, fındık alışverişi, dokuma atölyeleri gezisi, Ayder Yaylası turu, rafting (Ekstra 60 TL), Zilkale ve Palovit Şelaleleri (Ekstra 45 TL) gibi bol seçeneği olan bu turda konaklamalar, ulaşım ve çevre gezileri ödeyeceğiniz fiyata dahil olup, müze ve ören yerleri giriş ücretleri, ilk gün sabah kahvaltısı, son gün akşam yemeği ve tüm yemeklerdeki içecekler dahil değildir.

Ücret:

 • 2 Yetişkin 1 Oda Konaklama seçeneği: 3.312,40 TL – 9 Taksit
 • 1 Yetişkin 1 Oda Konaklama seçeneği: 1.959,30 TL – 9 Taksit

İletişim: www.jollytur.com

rize

3) Ankara Çıkışlı 1 Gece Konaklamalı Kapadokya Turu

Kapadokya Peri Bacaları ve Nevşehir turları da yıl boyunca tatilcilerin gitmek istediği önemli destinasyonlardan bir tanesi. Ramazan bayramı süresi de bu tatil için oldukça uygun bir seçenek. Tur fırsatında Kapadokya’ya doyacak, hatta güzergah üzerinde Tuz Gölü, Ihlara Vadisi, Narlı Göl gibi doğa harikalarını görerek unutulmaz fotoğraflarla tatilinize renk katabileceksiniz.

1 gece konaklamadan sonra balon turuna katılmak isteyen misafirlerle sabahın erken saatlerinde toplanarak bambaşka bir gün doğumu manzarası deneyimleme fırsatı sizleri bekliyor. Ödeyeceğiniz fiyata açık büfe 1 sabah kahvaltısı, 1 akşam yemeği, Milli Park giriş ücretleri ve profesyonel rehberlik hizmetleri dahildir. Müze ve Ören yeri giriş ücretleri ve öğle yemekleri vereceğiniz ücretin dışındaki özel harcamalarınızdır.

Ücret:

 • 2 Yetişkin 1 Oda Konaklama seçeneği: 899,98 TL
 • 1 Yetişkin 2 Kişilik Oda seçeneği: 449,99 TL
 • 1 Yetişkin 1 Kişilik Oda seçeneği: 520,00 TL

İletişim: www.tatilbudur.com

kapadokya

4) Uçakla Mardin – Hasankeyf Turu

Ramazan Bayramı tatilini Anadolu’nun efsane şehirlerinde kültür turlarıyla değerlendirmek isteyenler için harika bir fırsat: Mardin Hasankeyf turu. Tarihi Hasanpaşa Hanı ile başlayan turun ardından serpme kahvaltı (ekstra) yapıldıktan sonra Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak ziyarete açılan Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneklerinden olan ev gezilerek Diyarbakır Ulu Camiine geçiliyor. Buradan devam eden gezi Keçi Burcu, 10 Gözlü Köprü, Hevsel Bahçeleri, Mardin Kapısı, Yeni Kapı (panoramik olarak) görüldükten sonra Mardin çarşılarından geçerek ilk gün noktalanmış oluyor.

İkinci gün de Dara Antik Kenti, Beyaz Su mesire yeri, Pizza Köy Kafro, Kıllıt Köyü, Midyat ve Mor Gabriel Manastırı ile Telkari Çarşısından geçilerek doya doya kültür turunda üçüncü güne geliniyor. Üçüncü ve son gün de Hasankeyf, El Rızk Cami, Taş Köprüsü, Hasankeyf Kalesi geziliyor ve Diyarbakır üzerinden 19:50 Pegasus uçağı ile İstanbul’a dönüş yapılıyor.

1.gün sabah kahvaltısı, 1. ve 3. gün akşam yemekleri ve tüm öğle yemekleri ekstra olup diğer öğünler tur ücretine dahil olarak açık büfe otel yemeklerinden olacaktır. Ayrıca tüm 3 ve 4 yıldızlı otel konaklamaları da tur ücretine dahildir.

Ücret:

 • 2 Yetişkin 1 Oda Konaklama seçeneği: 3.138,00 TL
 • 1 Yetişkin 2 Kişilik Oda seçeneği: 1.569,00 TL

İletişim: www.prontotour.com

mardin

5) Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü – Pamukkale Hierapolis Turu

Ramazan Bayramı tatili fırsatları düşünüldüğünde özellikle son 5 yıldır oldukça popülerleşen Salda turları ve buna ek olarak Pamukkale Hierapolis turu bir tur da birleşerek şahane bir fırsata dönüşmüş. Tur İstanbul’dan hareketle otobüslerle ulaşım sağlanarak Burdur Gölü manzarasına da şöyle bir uğrayıp Salda’ya varıyor. Bembeyaz kumsalları ve tertemiz suyu ile doyamayacağınız bir güzellik olan Salda Gölü’nde bol bol yüzüp, eğlenip vakit geçirildikten sonra akşam yemeği ve konaklama için Denizli’ye ulaşılıyor. Pamukkale üzerinde balon turları (ekstra) da akşam için güzel bir seçenek.

İkinci gün Pamukkale, Hierapolis Antik Kenti ve dünyaca ünlü Travertenler görüldükten sonra tekstil atölyelerinde kısa bir tur yapılarak İstanbul’a gece yolculuğuyla tur sonlanıyor. Merak etmeyin Travertenler’de yüzüp, rahatlamanız için bolca zamanınız olacak!

Ödenecek tur fiyatına, ulaşım, 1 akşam yemeği, 1 sabah kahvaltısı, rehberlik hizmetleri ve araç içi ikramlar dahil olup, ilk gün sabah kahvaltısı, tüm öğle yemekleri ve tüm içecekler ile müze ve ören yeri giriş ücretleri dahil değildir.

Ücret:

 • 1 Yetişkin 1 Kişilik Oda seçeneği: 599,00 TL
 • 2 Yetişkin 2 Kişilik Oda seçeneği: 998,00 TL

İletişim: www.ssc.com.tr

salda gölü

www.hurriyet.com.tr

6) Safranbolu – Amasra – Yedigöller Turu

Ramazan bayramı tatili 2019 yılı için bir diğer tavsiyemiz UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yerini almış, Osmanlı kent mimarisinin karakteristiğinin tarihi mirası Safranbolu, Karadeniz’in saklı cenneti, Fatih Sultan Mehmet’in söylemi ile çeşm-i cihan Amasra ve Yedigöller turu!

Turun ilk durağı sakinleştirici özelliği ile doğa harikası Abant Gölü olacak. Ardından Safranbolu evleri, sokakları, şehir ve kültür turu kapsamında Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler Çarşısı, Cinci Han ve Hamamı, İzzet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, Köprülü Mehmet Paşa Camii; 2. Gün Amasra Yörükköyü, Amasra Tekne Turu, Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısı; 3. gün Bulak Mağarası ardından Yedigöller, Sazlı Göl, İnce Göl, Küçük Göl, Derin Göl, Büyük Göl ve Serin Köy tek tek ziyaret edilecek.

Ücretinize dahil olan hizmetler: 2 gece yarım pansiyon konaklama, 2 gün açık büfe sabah kahvaltısı, rehberlik hizmeti ve tüm çevre gezileri.

Ücret:

 • 1 yetişkin 2 gece konaklamalı 589,99 TL
 • 2 yetişkin 2 gece konaklamalı 1.179,98 TL

İletişim: www.tatilbudur.com

safranbolu

7) Kuşadası – Çeşme – Pamukkale Turu

Haziran ayının ilk günlerinde karşılayacağımız Ramazan Bayramı 2019 tatilini Ege kıyılarında geçirmeye ne dersiniz? İlk gün aşağıdaki linkten detaylarını inceleyebileceğiniz kalkış noktalarndan yolculuk başlayacak. çağdaş ve modern yaşamın öncüsü İzmir Konak Saat Kulesi ile tur başlayacak.

Ardından Çeşme, Alaçatı, Selçuk, Efes, Meryem Ana Evi; 3. gün Kuşadası limanında tekne turu, koy gezileri, karakteristik mimarisi ve bölgeye özgü üzümlerden elde edilen şaraplarıyla Şirince; 4. ve son gün Pamukkale’de gezi devam edecek. Travertenler, Sütunlu Havuz, Apollon Tapınağı, Cin Deliği, Hierapolis Tiyatrosu, Domitian Kapısı, Latrina, Nekropol ve Kızılsu rota içerinde yer alacak.

Ödeyeceğiniz ücrete dahil olan hizmetler: 2 gece yarım pansiyon konaklama, ulaşım, çevre gezileri ve rehberlik hizmeti.

Ücret:

 • Kişi başı 889,19 TL

İletişim: www.tatilsepeti.com

pamukkale

2020 Ramazan Bayramı Ne Zaman Başlayacak? Kaç Gün Tatil?

Ramazan Bayramı Yurt Dışı Turları – Kaçırılmayacak 7 Tatil Fırsatı

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

4 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 600.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Önemli not: Sitemizde yayımlamış olduğumuz makaleler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır; geçerliliğini zamanla yitirebilir. Söz konusu besinin faydaları, iyi geldiği hastalıklar ve kullanım önerileri hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz. Besinler her bünyede farklı etki yaratabileceğinden, uygulamaya geçmeden önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekmektedir. Bu durum göz ardı edildiğinde ortaya çıkabilecek sorunlar ve yan etkilerden sitemiz sorumlu tutulamaz.
Ramazan Bayramı Tatili: Keyif Alacağınız Yurt İçi 7 Tatil Fırsatı 01.04.2019 tarihinde yayınladı.