Ramazan Bayramı Tatili: Yurt İçi 7 Tur Fırsatı

Ramazan Bayramı Tatili: Yurt İçi 7 Tur Fırsatı Tarifi

Ramazan Bayramı Tatili Yurt İçi Turlar 2022

Müslüman aleminin hasretle beklediği mübarek ramazan ayı yaklaşırken, bayram tatilcileri de şimdiden gidecek yerler bakmaya başladı. Dini günler ile ilgili yayınladığı takvime göre:

 • Ramazan ayı 2 Nisan 2022 tarihinde başlayacak ve 2 Mayıs 2022’de son bulacak.
 • Şu anki takvime göre de Ramazan Bayramı’nın ilk günü 2 Mayıs Pazartesi günü resmi tatil ile başlayacak olup, 4 Mayıs Çarşamba günü ise bayram tatili son bulacak.
 • Ramazan Bayramı arifesi tatil mi diye merak edenler için öncelikle bu günün yarım gün tatil olduğunu belirtelim.
 • 2022’de arifenin pazar gününe denk gelecek olması çoğu kişinin zaten hafta sonu tatili içerisinde arifeyi geçirmesi anlamına gelecek. Bu seneye özel olarak arife günü olan tarih Emek ve Dayanışma Günü’ne de denk geldiği için de bu durumdan dolayı da tam gün tatil kapsamına girecek.
 • Şu anki takvime göre de Ramazan Bayramı 1 Mayıs Pazar’a denk gelen arife günü ile başlayacak olup 2-3-4 Mayıs tarihleri bayram günleri olarak tam gün tatil olacak ve 4 Mayıs’ta Ramazan Bayramı tatili sona erecek.
 • Ramazan Bayramı her sene sevdiklerimizle buluşmak için vesile olurken dinlenme ve eğlenme planları için de değerlendirilmektedir. Bu yüzden Ramazan Bayramı tatil günleri hangi zamana denk geliyorsa ona göre ajandalara notlar alınır ve rezervasyonlar yaptırılır.
 • Ramazan Bayramı tatili kaç gün sorusunun cevabını özetle verecek olursak, Ramazan Bayramı tatili 2022 yılında 3,5 gün olarak görünmektedir ve bu duruma ek olarak hafta sonu ile birlikte toplamda 5 günlük tatil olmaktadır.
 • Tatil olmayan hafta içi günlerinin de tatil olması yani halk arasında yapılan Ramazan Bayramı birleşecek mi konuşmaları için 2022’de bu birleştirme durumunun çalışanlar için ancak izin alınarak yapılabileceğini söyleyebiliriz.
 • Yine de Ramazan Bayramı tatili 9 gün olacak mı sorusu cevabının bayrama yaklaşılan son zamanlarda da yetkililerce yapılabilen Ramazan Bayramı tatili açıklaması ile değişkenlik gösterebildiğini de belirtmiş olalım.
 • Yazımızda değinmek istediğimiz ve sizler için araştırdığımız özellikle yurt içi tatil fırsatları olacak.
 • Bu fırsatlardan erken rezervasyon seçenekleriyle faydalanarak ekonomik ve keyifli bir bayram tatili geçirebilirsiniz.
 • O halde Ramazan Bayramı tatili turları yurt içi fırsatları listemize doğru geçebiliriz:

Ramazan Bayramı Tatili: Yurt İçi 7 Tur Fırsatı

1) Günübirlik Maşukiye Sapanca Ormanya Hobbit Evleri Turu

Ramazan Bayramı tatil fırsatları 2022 yılı için listemizin başında hem ekonomik hem de keyifli bir gezi olarak Günübirlik Maşukiye Sapanca Ormanya Hobbit Evleri Turu yer alıyor. Hemen hemen her gün düzenlenen tur için Ramazan Bayramı dönemi için size en uygun tarihi tatil organizasyon sitesinde seçebilirsiniz.

Bu turda, sabahın erken saatlerinde İstanbul’un farklı yerlerinden ve İzmit Otogar’dan binebileceğiniz bir otobüs ile Maşukiye’ye gidiliyor. Burada zipline, atv, at binme, bota binme gibi farklı aktivitelerden birini ücret ödeyerek yapabiliyorsunuz. Ardından yöresel ürünlerin tadımı ve alışveriş için de bir mola veriliyor. Bir sonraki durak

Sapanca Gölü oluyor. Rehber eşliğinde gezi devam ediyor. Gölden sonra da Ormanya Doğal Yaşam Parkı geziliyor. Parkta çeşitli bitki ve hayvan türleri gözlemlenebiliyor. Akşam saatlerinde İstanbul’da olacak şekilde otobüse binilerek geri dönüş yapılıyor.

Ücret:

 • 29 Nisan: Çift kişilik odada kişi başı: 119 TL
 • 29 Nisan: Tek kişilik oda: 398 TL
 • 30 Nisan: Çift kişilik odada kişi başı: 119 TL
 • 30 Nisan: Tek kişilik oda: 398 TL

İletişim: www.tatilsepeti.com

kocaeli hobbit evleri
Kaynak: www.neredeneyapilir.com

2) Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu 4 Gece

Ne zamandır Karadeniz turuna çıkmak istiyor şöyle mis gibi yayla havası alıp yeşile doymak mı istiyorsunuz? Yurtiçi bayram turları arasında bu seçenek tam size göre!

Başlıkta 4 gece bilgisi bulunuyor ancak tura başlangıç otobüsle olacağı için ilk gece otobüs yoluculuğuyla geçiyor yani toplamda 5 gecenizi bu serüvene ayırmanız gerektiğinin altını çizelim. İstanbul’dan 29 Nisan’da otobüsle başlayan turda gece yolculuğundan sonra Trabzon’a ulaşılıyor ve diğer günlerde yarım pansiyon tur ücretine dahil olacak şekilde otel konaklaması yapılıyor.

Tur programı içerisinde gezilecek duraklar şöyle; Atatürk Köşkü, Trabzon Ayasofyası, Altındere Milli Parkı, Trabzon Ayasofya, Sümela Manastırı, Gümüş Atölyesi, Rize Bezi Atölyesi, Borçka Karagöl, Çay Fabrikası, Batum, Palovit Şelalesi, Ayder Yaylası, Huser Yaylası, Çamlıhemşin, Zilkale, Ordu Boztepe, Uzungöl, Yason Burnu ve Kilisesi, Bandırma Vapuru ve Onur Anıtı.

Ücret:

 • Karadeniz Otel Konaklama Opsiyonu: İki Kişilik Oda Kişi Başı: 2.371,85 TL
 • Karadeniz Otel Konaklama Opsiyonu: Tek Kişilik Oda: 2.794,35 TL

İletişim: www.jollytur.com

uzungöl

3) Ankara Çıkışlı 1 Gece Konaklamalı Kapadokya Turu (30 Nisan-1 Mayıs 2022)

Kapadokya Peri Bacaları ve Nevşehir turları da yıl boyunca tatilcilerin gitmek istediği önemli destinasyonlardan bir tanesi. Ramazan bayramı süresi de bu tatil için oldukça uygun bir seçenek. Tur fırsatında Kapadokya’ya doyacak, hatta güzergah üzerinde Tuz Gölü, Ihlara Vadisi, Narlı Göl, Yeraltı Şehri, Dervent Vadisi gibi doğa harikalarını görerek unutulmaz fotoğraflarla tatilinize renk katabileceksiniz.

1. gün saydığımız durakların yanında Ürgüp ve şarap mahzenlerini de görebilecekseniz. 2. Günün rotası ise şöyle: Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kalesi, Çömlek Atölyesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Avanos, Onyx Taş Atölyesi, Hacı Bektaş-ı Veli, Elmadağ, Ankara gibi doğa harikalarını görerek unutulmaz fotoğraflarla tatilinize renk katabileceksiniz.

Ücret:

 • Taşsaray Hotel – 1 Yetişkin 1 Gece: Otobüs Ulaşımlı Tur Toplam Fiyatı: 940 TL
 • Taşsaray Hotel – 2 Yetişkin 1 Gece: Otobüs Ulaşımlı Tur Toplam Fiyatı: 1.599 TL

(Farklı otel seçenekleri de bulunmaktadır.)

İletişim: www.tatilbudur.com

Kapadokya Gezilecek Yerler: 10 Büyüleyici Mekan

kapadokya

4) Uçakla Mardin – Hasankeyf Turu (1-2-3 Mayıs 2022)

Ramazan Bayramı tatilini Anadolu’nun efsane şehirlerinde kültür turlarıyla değerlendirmek isteyenler için harika bir fırsat: Mardin Hasankeyf turu. Tarihi Hasanpaşa Hanı ile başlayan turun ardından serpme kahvaltı (ekstra) yapıldıktan sonra Mardin Müzesi, Şehidiye Camii, Abbaralar, Kasımıye Medresesi, Tarihi Mardin Çarşıları ve Sabancı Kent Müzesi gezilerek ilk gün noktalanmış oluyor.

İkinci gün harika bir balon turuyla semalarda süzülüyorsunuz. Sonrasında Dara Antik Kenti, Beyaz Su Mesire Yeri, Pizza Köy Kafro, Midyat, Mor Gabriel Manastırı duraklar arasında yer alıyor. Telkari Çarşısı’nda yörenin atmosferinin içine girip bol bol gezerek üçünce güne doğru yol alınıyor.

3. gün Kıllıt Köyü ardından Hasankeyf’e geçiliyor ve burada güzel bir tekne turuyla mavinin üzerinde keşfe çıkılıyor.  Malabadi Köprüsü, Diyarbakır, Keçi Burcu ve Sülüklü Han da göreceğiniz son yerler arasında bulunuyor.

Ücret:

 • 2 Yetişkin 1 Oda Rehberli Tur ve Transfer Dahil: 4.988,00 TL
 • 1 Yetişkin 1 Oda Rehberli Tur ve Transfer Dahil: 2.999,00 TL

(Farklı otel seçenekleri de bulunmaktadır.)

İletişim: www.prontotour.com

Mardin’de Ne Yenir? Damağınızda İz Bırakacak 10 Yöresel Lezzet Durağı

mardin

5) Bozcaada Ayvalık Çeşme Kuşadası Pamukkale Salda Gölü Turu (2 Gece Otel Konaklamalı)

Ramazan bayramı gezi turları arasında şöyle yaz tatilinin ön gösterimini yaşatacak bir seçenek arayanlar bu turda sahil şeridi esintisine bayılacak!

30 Nisan, 1 Mayıs ya da 2 Mayıs’ta çıkış seçenekleri olan Bozcaada Ayvalık Çeşme Kuşadası Pamukkale Salda Gölü Turu, İstanbul’dan otobüs yolculuğuyla başlayacak. Otobüsle gidiş dönüş yolculuklarla beraber turda geçirilecek toplam süre 4 gün olacak.

Deniz, kum ve güneşin tadını varılacak tatil boyunca kültürel ve tarihi değeri birçok yer de ziyaret edilecek. İlk gün; Çanakkale, Geyikli, Bozcaada, Ayazma Plajı, Assos, Athena Tapınağı, Akropol, Behramkale, Edremit ve Ayvalık duraklar arasında yer alacak. İkinci gün; Cunda Adası, Taksiyarhis Kilisesi, Taş Kahve, Şeytan Sofrası, Çeşme, Kervansaray, Alaçatı, Kuşadası turuyla gezi renklenecek. Son gün ise; Denizli, Pamukkale Travertenleri, Hierapolis Antik Kenti, Serinhisar ve herkesin hayran olduğu Salda Gölü’nde kapanış yapılacak.

Ücret:

 • 1 Yetişkin: 1.750 TL
 • 2. Yetişkin: 2.780 TL

İletişim: www.ssc.com.tr

Isparta’da Ne Yenir? Ağzınıza Layık 11 Meşhur Lezzet Durağı

salda gölü
Kaynak: www.hurriyet.com.tr

6) Safranbolu – Amasra – Yedigöller Turu (29-30 Nisan – 1 Mayıs 2022)

Ramazan Bayramı tatili 2021 yılı için bir diğer tavsiyemiz UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yerini almış, Osmanlı kent mimarisinin karakteristiğinin tarihi mirası Safranbolu, Karadeniz’in saklı cenneti, Fatih Sultan Mehmet’in söylemi ile çeşm-i cihan Amasra ve Yedigöller turu!

Turun ilk durağı sakinleştirici özelliği ile doğa harikası Abant Gölü olacak. Ardından Safranbolu evleri, sokakları, şehir ve kültür turu kapsamında Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler Çarşısı, Cinci Han ve Hamamı, İzzet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, Köprülü Mehmet Paşa Camii; 2. Gün Amasra Yörükköyü, Amasra Tekne Turu, Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısı; 3. gün Bulak Mağarası ardından Yedigöller, Sazlı Göl, İnce Göl, Küçük Göl, Derin Göl, Büyük Göl ve Serin Köy tek tek ziyaret edilecek.

Ücretinize dahil olan hizmetler: 2 gece yarım pansiyon konaklama, 2 gün açık büfe sabah kahvaltısı, rehberlik hizmeti ve tüm çevre gezileri.

Ücret:

 • Safranbolu Kanyon Vadi Hotel Konaklama Opsiyonu: 1 yetişkin 2 gece konaklamalı 1.325 TL
 • Safranbolu Kanyon Vadi Hotel Konaklama Opsiyonu: 2 yetişkin 2 gece konaklamalı 2.139 TL
  (Farklı otel seçenekleri de bulunmaktadır.)

İletişim: www.tatilbudur.com

Safranbolu’da Ne Yenir? Tarih ve Lezzetin Buluştuğu 10 Mekan

safranbolu

7)  Kuşadası Çeşme İonya Turu (1-4 Mayıs 2022 2 Gece Konaklamalı)

Mayıs ayında karşılayacağımız Ramazan Bayramı 2022 tatilini Ege kıyılarında geçirmeye ne dersiniz? İlk gün aşağıdaki linkten detaylarını inceleyebileceğiniz kalkış noktalarından çağdaş ve modern yaşamın öncüsü İzmir Konak Saat Kulesi ile başlayacak.

Ardından Çeşme, Alaçatı, Efes, Meryem Ana Evi; 3. gün karakteristik mimarisi ve bölgeye özgü üzümlerden elde edilen şaraplarıyla Şirince, Didim, Söke, Doğanbey Köyü; 4. ve son gün Pamukkale’de gezi devam edecek. Travertenler, Sütunlu Havuz, Apollon Tapınağı, Cin Deliği, Hierapolis Tiyatrosu rota içeriğinde yer alacak.

Ödeyeceğiniz ücrete dahil olan hizmetler: 2 gece yarım pansiyon konaklama, ulaşım, çevre gezileri ve rehberlik hizmeti.

Ücret:

 • Çift Kişilik Odada Kişi Başı: 1.399 TL
 • Tek Kişilik Oda: 1.699 TL

İletişim: www.tatilsepeti.com

Şirince’de Ne Yenir? Çok Hoşunuza Gidecek 7 Mekan – Gezilecek Yerler

pamukkale

Gezi Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Aydın’da Ne Yenir, Neyi Meşhur? En İyi 7 Restoran

Datça’da Ne Yenir? Mutlaka Gitmeniz Gereken 10 Meşhur Mekan

İzmir’de Ne Yenir? İzmir Gezi, Yemek ve Mekan Rehberi – 25 Tavsiye

Kapadokya’da Ne Yenir? Tadı Damağınızda Kalacak En İyi 10 Restoran

Ayvalık’ta Nerede Ne Yenir? Ayvalık ve Cunda’da En İyi 10 Lezzet Durağı

En sevilen mutfak ve ev ürünlerinde kaçırılmayacak fırsatlar için tıklayın

4 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

9 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 800.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bayram İçin Starbucks Kurabiye Tarifi

Bayram İçin Starbucks Kurabiye

12-14 kişilik, 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Gece İçin Mama +7 Tarifi

Gece İçin Mama +7

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Çilekli Sos (Ramazan İçin) Tarifi

Çilekli Sos (Ramazan İçin)

4-6 kişilik, 5dk Hazırlık, 25dk Pişirme
Köfte (Ramazan İçin Hazırlık) Tarifi

Köfte (Ramazan İçin Hazırlık)

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, Pişirme yok
Bayramda İkram İçin Reyhan Şerbeti Tarifi

Bayramda İkram İçin Reyhan Şerbeti

6-8 kişilik, 10dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Bayram Kahvaltısı İçin Yumurtalı Patates Tarifi

Bayram Kahvaltısı İçin Yumurtalı Patates

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Bebeklerde Demir Eksikliği: Belirtileri, Ne İyi Gelir? Tarifi
Bebeklerde Demir Eksikliği: Belirtileri, Ne İyi Gelir?

Bebeklerde Demir Eksikliği Nasıl Giderilir? Bebek beslenmesi, oldukça hassas davranılması gereken konulardan biri. Minicik bebeğinizin…

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir? Tarifi
Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri, Nasıl Anlaşılır? Bebeklerde diş çıkarma belirtileri 6. aydan itibaren 1 yaşa…

Bebeklerde Ağız Kokusu Neden Olur, Nasıl Giderilir? Tarifi
Bebeklerde Ağız Kokusu Neden Olur, Nasıl Giderilir?

Bebeklerde Ağız Kokusu Normal Mi? En değerli varlığınız minik bebeğinizin ağzında oluşan koku son zamanlarda…

Bebekler İçin En İyi Mamalar Listesi Tarifi
Bebekler İçin En İyi Mamalar Listesi

En İyi Devam Sütü ve Bebek Maması Markaları Yenidoğan bebeğe anne sütü yetersiz kalıyorsa ya…

Bebek Gelişimi, Doğum Sonrası 12 Aylık Bebek Gelişim Evreleri Tarifi
Bebek Gelişimi, Doğum Sonrası 12 Aylık Bebek Gelişim Evreleri

Doğum Sonrası Ay Ay Bebek Gelişim Evreleri Dünyaya gözlerini yeni açan bebeğiniz, günden güne sağlıkla…

Anne Sütü Saklama Koşulları, Nasıl Isıtılır, Kullanılır? Tarifi
Anne Sütü Saklama Koşulları, Nasıl Isıtılır, Kullanılır?

Sağılan Anne Sütü Nasıl Saklanır? Anne sütü nasıl saklanır? Çalışan annelerin ve tüm annelerin aklını…

Bebeklerde Demir Eksikliği: Belirtileri, Ne İyi Gelir? Tarifi
Bebeklerde Demir Eksikliği: Belirtileri, Ne İyi Gelir?

Bebeklerde Demir Eksikliği Nasıl Giderilir? Bebek beslenmesi, oldukça hassas davranılması gereken konulardan biri. Minicik bebeğinizin…

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir? Tarifi
Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri, Nasıl Anlaşılır? Bebeklerde diş çıkarma belirtileri 6. aydan itibaren 1 yaşa…

Bebeklerde Ağız Kokusu Neden Olur, Nasıl Giderilir? Tarifi
Bebeklerde Ağız Kokusu Neden Olur, Nasıl Giderilir?

Bebeklerde Ağız Kokusu Normal Mi? En değerli varlığınız minik bebeğinizin ağzında oluşan koku son zamanlarda…

Bebekler İçin En İyi Mamalar Listesi Tarifi
Bebekler İçin En İyi Mamalar Listesi

En İyi Devam Sütü ve Bebek Maması Markaları Yenidoğan bebeğe anne sütü yetersiz kalıyorsa ya…

Bebek Gelişimi, Doğum Sonrası 12 Aylık Bebek Gelişim Evreleri Tarifi
Bebek Gelişimi, Doğum Sonrası 12 Aylık Bebek Gelişim Evreleri

Doğum Sonrası Ay Ay Bebek Gelişim Evreleri Dünyaya gözlerini yeni açan bebeğiniz, günden güne sağlıkla…

Anne Sütü Saklama Koşulları, Nasıl Isıtılır, Kullanılır? Tarifi
Anne Sütü Saklama Koşulları, Nasıl Isıtılır, Kullanılır?

Sağılan Anne Sütü Nasıl Saklanır? Anne sütü nasıl saklanır? Çalışan annelerin ve tüm annelerin aklını…

Anne Sütü Faydaları: Bebek Gelişimindeki Önemi Tarifi
Anne Sütü Faydaları: Bebek Gelişimindeki Önemi

Anne Sütü: Bebeğin İlk Mucizevi Besini! Annelik dünyanın her yerinde ve her döneminde en kutsal…

Keçi Sütlü Mama: Anne Sütünden İlham Alındı! Tarifi
Keçi Sütlü Mama: Anne Sütünden İlham Alındı!

Keçi Sütlü Mama Bebekler İçin Sağlıklı Mı? Mama, anne sütünün çok az geldiği dönemlerde bebeklere…

Hamilelikte Baş Ağrısı Nasıl Geçer? Neden Olur? Tarifi
Hamilelikte Baş Ağrısı Nasıl Geçer? Neden Olur?

Gebelikte Baş Ağrısı Normal Mi? Gebelik dönemi kadınlar için çok özel ve bir bakıma da…

Hamile Pilatesi: Ne Zaman Başlamalı? Faydaları, Nasıl Yapılır?
Hamile Pilatesi: Ne Zaman Başlamalı? Faydaları, Nasıl Yapılır?

Gebelikte Pilates Yapmak Sağlıklı Mı? Hamile pilatesi hareketleri gebelik döneminin son günlerine yaklaşırken pek çok…

Hamilelikte Şişkinliğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Tarifi
Hamilelikte Şişkinliğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

Hamilelikte Şişkinlik Kaçıncı Haftada Başlar? Hamilelik dönemi hem bedenin hem hormonların hem de ruhun değiştiği…

Erken Hamilelik Belirtileri Nelerdir, Ne Zaman Başlar? Tarifi
Erken Hamilelik Belirtileri Nelerdir, Ne Zaman Başlar?

Gebelik Belirtisi: Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım? Hamilelik, sağlıklı kadın ve erkeğin cinsel ilişkisi sonucunda, adet…

Tarifler Geri
Videolar Geri