Ramazan Bayramı Tatili: Yurt İçi 7 Tur Fırsatı

Ramazan Bayramı Tatili Yurt İçi Turlar 2021

Müslüman aleminin hasretle beklediği mübarek ramazan ayı yaklaşırken, bayram tatilcileri de şimdiden gidecek yerler bakmaya başladı. Dini günler ile ilgili yayınladığı takvime göre:

 • Ramazan ayı 13 Nisan 2021 tarihinde başlayacak ve 12 Mayıs 2021’de son bulacak.
 • Şu anki takvime göre de Ramazan Bayramı’nın ilk günü 13 Mayıs Perşembe  günü resmi tatil ile başlayacak olup, 15 Mayıs Cumartesi günü ise bayram tatili son bulacak.
 • Ramazan Bayramı arifesi tatil mi diye merak edenler için öncelikle bu günün yarım gün tatil olduğunu belirtelim.
 • Şu anki takvime göre de Ramazan Bayramı 12 Mayıs Çarşamba’ya denk gelen arife günü ile başlayacak olup 13-14-15 Mayıs tarihleri bayram günleri olarak tam gün tatil olacak ve 15 Mayıs’ta Ramazan Bayramı tatili sona erecek.
 • Ramazan Bayramı her sene sevdiklerimizle buluşmak için vesile olurken dinlenme ve eğlenme planları için de değerlendirilmektedir. Bu yüzden Ramazan Bayramı tatil günleri hangi zamana denk geliyorsa ona göre ajandalara notlar alınır ve rezervasyonlar yaptırılır.
 • Ramazan Bayramı tatili kaç gün sorusunun cevabını özetle verecek olursak, Ramazan Bayramı tatili 2021 yılında 3,5 gün olarak görünmektedir ve bu duruma ek olarak hafta sonu ile birlikte toplamda 5 günlük tatil olmaktadır.
 • Tatil olmayan hafta içi günlerinin de tatil olması yani halk arasında yapılan Ramazan Bayramı birleşecek mi konuşmaları için 2021’de bu birleştirme durumunun çalışanlar için ancak izin alınarak yapılabileceğini söyleyebiliriz.
 • Yine de Ramazan Bayramı tatili 9 gün olacak mı sorusu cevabının bayrama yaklaşılan son zamanlarda da yetkililerce yapılabilen Ramazan Bayramı tatili açıklaması ile değişkenlik gösterebildiğini de belirtmiş olalım.
 • Yazımızda değinmek istediğimiz ve sizler için araştırdığımız özellikle yurt içi tatil fırsatları olacak.
 • Bu fırsatlardan erken rezervasyon seçenekleriyle faydalanarak ekonomik ve keyifli bir bayram tatili geçirebilirsiniz.
 • O halde Ramazan Bayramı tatili turları yurt içi fırsatları listemize doğru geçebiliriz:

Ramazan Bayramı Tatili: Yurt İçi 7 Tur Fırsatı

1) Günübirlik Maşukiye Sapanca Ormanya Hobbit Evleri Turu

Ramazan Bayramı tatil fırsatları 2021 yılı için listemizin başında hem ekonomik hem de keyifli bir gezi olarak Günübirlik Maşukiye Sapanca Ormanya Hobbit Evleri Turu yer alıyor. Hemen hemen her gün düzenlenen tur için Ramazan Bayramı dönemi için size en uygun tarihi tatil organizasyon sitesinde seçebilirsiniz.

Bu turda, sabahın erken saatlerinde İstanbul’un farklı yerlerinden ve İzmit Otogar’dan binebileceğiniz bir otobüs ile Maşukiye’ye gidiliyor. Burada zipline, atv, at binme, bota binme gibi farklı aktivitelerden birini ücret ödeyerek yapabiliyorsunuz. Ardından yöresel ürünlerin tadımı ve alışveriş için de bir mola veriliyor. Bir sonraki durak

Sapanca Gölü oluyor. Rehber eşliğinde gezi devam ediyor. Gölden sonra da Ormanya Doğal Yaşam Parkı geziliyor. Parkta çeşitli bitki ve hayvan türleri gözlemlenebiliyor. Akşam saatlerinde İstanbul’da olacak şekilde otobüse binilerek geri dönüş yapılıyor.

Ücret:

 • 14 Mayıs: Çift kişilik odada ya da tek kişilik odada kişi başı: 119 TL
 • 15 Mayıs: Çift kişilik odada ya da tek kişilik odada kişi başı: 129 TL
 • 16 Mayıs: Çift kişilik odada ya da tek kişilik odada kişi başı: 129 TL

İletişim: www.tatilsepeti.com

kocaeli hobbit evleri
Kaynak: www.neredeneyapilir.com

2) Batı Karadeniz Yedigöller Turu

Ramazan Bayramı tatilinde temiz hava almak isteyenler için Karadeniz turları çok güzel seçeneklerdir. Bu tur da 13 Mayıs’ta başlıyor ve Karadeniz’de 2 gece konaklama ile bol bol gezme fırsatı sunuyor.

İlk gün Bakacak Tepesi, Boztepe, Kemere Köprüsü ve Çekiciler Çarşısı duraklar arasında yer alıyor. Sonraki gün Kıranköy, Skalion Mektebi (Ruhban Okulu), Papazlar Evi, Kaymakamlar Konağı, Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler Çarşısı, Akçasu Kanyonu, İzzet Mehmet Paşa Camii, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Yemeniciler Arastası ve Yörük Köyü geziliyor. Son gün ise Yedigöller Milli Parkı’nda doğa ile iç içe geçen vakit mangal partisi ile taçlandırılıyor. Ayrıca gezi boyunca da harika Karadeniz yemekleri yiyebiliyorsunuz.

Ücret:

 • Safran City Hotel & Spa Konaklama Opsiyonu: 1 Yetişkin – 1 Oda 2 Gece 889 TL
 • Safran City Hotel & Spa Konaklama Opsiyonu: 2 Yetişkin – 1 Oda 2 Gece 1458 TL

İletişim: www.jollytur.com

kemere köprüsü
Kaynak: www.amasra.com.tr

3) Ankara Çıkışlı 1 Gece Konaklamalı Kapadokya Turu (13-14 Mayıs 2021)

Kapadokya Peri Bacaları ve Nevşehir turları da yıl boyunca tatilcilerin gitmek istediği önemli destinasyonlardan bir tanesi. Ramazan bayramı süresi de bu tatil için oldukça uygun bir seçenek. Tur fırsatında Kapadokya’ya doyacak, hatta güzergah üzerinde Tuz Gölü, Ihlara Vadisi, Narlı Göl, Yeraltı Şehri, Dervent Vadisi gibi doğa harikalarını görerek unutulmaz fotoğraflarla tatilinize renk katabileceksiniz.

1. gün saydığımız durakların yanında Ürgüp ve şarap mahzenlerini de görebilecekseniz. 2. Günün rotası ise şöyle: Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kalesi, Çömlek Atölyesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Avanos, Onyx Taş Atölyesi, Hacı Bektaş-ı Veli, Elmadağ, Ankara gibi doğa harikalarını görerek unutulmaz fotoğraflarla tatilinize renk katabileceksiniz.

Ücret:

 • Taşsaray Hotel – 1 Yetişkin 1 Gece: Otobüs Ulaşımlı Tur Toplam Fiyatı: 640 TL
 • Taşsaray Hotel – 2 Yetişkin 1 Gece: Otobüs Ulaşımlı Tur Toplam Fiyatı: 1.039 TL

(Farklı otel seçenekleri de bulunmaktadır.)

İletişim: www.tatilbudur.com

Kapadokya Gezilecek Yerler: 10 Büyüleyici Mekan

kapadokya

4) Uçakla Mardin – Hasankeyf Turu (13-14-15 Mayıs 2021)

Ramazan Bayramı tatilini Anadolu’nun efsane şehirlerinde kültür turlarıyla değerlendirmek isteyenler için harika bir fırsat: Mardin Hasankeyf turu. Tarihi Hasanpaşa Hanı ile başlayan turun ardından serpme kahvaltı (ekstra) yapıldıktan sonra Mardin Müzesi, Şehidiye Camii, Abbaralar, Kasımıye Medresesi, Tarihi Mardin Çarşıları ve Sabancı Kent Müzesi gezilerek  ilk gün noktalanmış oluyor.

İkinci gün harika bir balon turuyla semalarda süzülüyorsunuz. Sonrasında Dara Antik Kenti, Beyaz Su Mesire Yeri, Pizza Köy Kafro, Midyat, Mor Gabriel Manastırı duraklar arasında yer alıyor. Telkari Çarşısı’nda yörenin atmosferinin içine girip bol bol gezerek üçünce güne doğru yol alınıyor.

3. gün Kıllıt Köyü ardından Hasankeyf’e geçiliyor ve burada güzel bir tekne turuyla mavinin üzerinde keşfe çıkılıyor.  Malabadi Köprüsü, Diyarbakır, Keçi Burcu ve Sülüklü Han da göreceğiniz son yerler arasında bulunuyor.

Ücret:

 • 2 Yetişkin 1 Oda Rehberli Tur ve Transfer Dahil: 3.500,00 TL
 • 1 Yetişkin 1 Oda Rehberli Tur ve Transfer Dahil: 1.500,00 TL

(Farklı otel seçenekleri de bulunmaktadır.)

İletişim: www.prontotour.com

Mardin’de Ne Yenir? Damağınızda İz Bırakacak 10 Yöresel Lezzet Durağı

mardin

5) Isparta Gül Hasadı Şenlikleri Salda Gölü ve Pamukkale Turu

Ramazan Bayramı tatili fırsatları düşünüldüğünde özellikle son 5 yıldır oldukça popülerleşen Salda turları ve buna ek olarak Pamukkale Hierapolis turu bir tur da birleşerek şahane bir fırsata dönüşmüş. Tur İstanbul’dan hareketle otobüslerle ulaşım sağlanarak Burdur Gölü manzarasına da şöyle bir uğrayıp Salda’ya varıyor. Bembeyaz kumsalları ve tertemiz suyu ile doyamayacağınız bir güzellik olan Salda Gölü’nde bol bol yüzüp, eğlenip vakit geçirildikten sonra akşam yemeği ve konaklama için Denizli’ye ulaşılıyor. Pamukkale üzerinde balon turları (ekstra) da gün doğumu için güzel bir seçenek.

Gezide ilerledikçe Pamukkale, Hierapolis Antik Kenti ve dünyaca ünlü Travertenler görüldükten sonra tekstil atölyelerinde kısa bir gezinti yapılıyor. Merak etmeyin Travertenler’de yüzüp, rahatlamanız için bolca zamanınız olacak!

Son günde de Çeşme, Çeşme Kalesi, Ilıca Plajı, Alaçatı gezildikten sonra Bursa ve Yalova istikametinden gidilerek İstanbul’a dönüş sağlanıyor.

Ödenecek tur fiyatına, ulaşım, 1 akşam yemeği, 1 sabah kahvaltısı, rehberlik hizmetleri ve araç içi ikramlar dahil olup, ilk gün sabah kahvaltısı, tüm öğle yemekleri ve tüm içecekler ile müze ve ören yeri giriş ücretleri dahil değildir. 2 gece 3 günden oluşan turda 1 gece otelde konaklanmaktadır. İlk gece konaklaması yolculukta yani araçta gerçekleşir.

Ücret:

 • 1 Yetişkin 1 Gece Standart Oda seçeneği: 379 TL (13 ya da 14 Mayıs)
 • 2 Yetişkin 1 Gece Standart Oda seçeneği: 479 TL (13 ya da 14 Mayıs)

İletişim: www.ssc.com.tr

Isparta’da Ne Yenir? Ağzınıza Layık 11 Meşhur Lezzet Durağı

salda gölü
Kaynak: www.hurriyet.com.tr

6) Safranbolu – Amasra – Yedigöller Turu (13-14-15 Mayıs 2021)

Ramazan Bayramı tatili 2021 yılı için bir diğer tavsiyemiz UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yerini almış, Osmanlı kent mimarisinin karakteristiğinin tarihi mirası Safranbolu, Karadeniz’in saklı cenneti, Fatih Sultan Mehmet’in söylemi ile çeşm-i cihan Amasra ve Yedigöller turu!

Turun ilk durağı sakinleştirici özelliği ile doğa harikası Abant Gölü olacak. Ardından Safranbolu evleri, sokakları, şehir ve kültür turu kapsamında Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler Çarşısı, Cinci Han ve Hamamı, İzzet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, Köprülü Mehmet Paşa Camii; 2. Gün Amasra Yörükköyü, Amasra Tekne Turu, Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısı; 3. gün Bulak Mağarası ardından Yedigöller, Sazlı Göl, İnce Göl, Küçük Göl, Derin Göl, Büyük Göl ve Serin Köy tek tek ziyaret edilecek.

Ücretinize dahil olan hizmetler: 2 gece yarım pansiyon konaklama, 2 gün açık büfe sabah kahvaltısı, rehberlik hizmeti ve tüm çevre gezileri.

Ücret:

 • 1 yetişkin 2 gece konaklamalı 870 TL
 • 2 yetişkin 2 gece konaklamalı 1.440 TL

İletişim: www.tatilbudur.com

Safranbolu’da Ne Yenir? Tarih ve Lezzetin Buluştuğu 10 Mekan

safranbolu

7)  Kuşadası Pamukkale İonya Turu (13-16 Mayıs 2021)

Mayıs ayında karşılayacağımız Ramazan Bayramı 2021 tatilini Ege kıyılarında geçirmeye ne dersiniz? İlk gün aşağıdaki linkten detaylarını inceleyebileceğiniz kalkış noktalarından çağdaş ve modern yaşamın öncüsü İzmir Konak Saat Kulesi ile başlayacak.

Ardından Çeşme, Alaçatı, Selçuk, Efes, Meryem Ana Evi; 3. gün karakteristik mimarisi ve bölgeye özgü üzümlerden elde edilen şaraplarıyla Şirince, Didim, Söke, Doğanbey Köyü; 4. ve son gün Pamukkale’de gezi devam edecek. Travertenler, Sütunlu Havuz, Apollon Tapınağı, Cin Deliği, Hierapolis Tiyatrosu, Domitian Kapısı, Latrina, Nekropol ve Kızılsu rota içeriğinde yer alacak.

Ödeyeceğiniz ücrete dahil olan hizmetler: 2 gece yarım pansiyon konaklama, ulaşım, çevre gezileri ve rehberlik hizmeti.

Ücret:

 • Çift Kişilik Odada Kişi Başı: 899 TL
 • Tek Kişilik Oda: 1.059 TL

İletişim: www.tatilsepeti.com

Şirince’de Ne Yenir? Çok Hoşunuza Gidecek 7 Mekan – Gezilecek Yerler

pamukkale

Gezi Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Aydın’da Ne Yenir, Neyi Meşhur? En İyi 7 Restoran

Datça’da Ne Yenir? Mutlaka Gitmeniz Gereken 10 Meşhur Mekan

İzmir’de Ne Yenir? İzmir Gezi, Yemek ve Mekan Rehberi – 25 Tavsiye

Kapadokya’da Ne Yenir? Tadı Damağınızda Kalacak En İyi 10 Restoran

Ayvalık’ta Nerede Ne Yenir? Ayvalık ve Cunda’da En İyi 10 Lezzet Durağı

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

5 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bayram İçin Starbucks Kurabiye Tarifi
Bayram İçin Starbucks Kurabiye12-14 kişilik, 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Ramazan İçin Limonata Tarifi
Ramazan İçin Limonata8-10 kişilik, 15dk Hazırlık, Pişirme yok
Bayramda İkram İçin Reyhan Şerbeti Tarifi
Bayramda İkram İçin Reyhan Şerbeti6-8 kişilik, 10dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Bayram Kahvaltısı İçin Yumurtalı Patates Tarifi
Bayram Kahvaltısı İçin Yumurtalı Patates2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Çilekli Sos (Ramazan İçin) Tarifi
Çilekli Sos (Ramazan İçin)4-6 kişilik, 5dk Hazırlık, 25dk Pişirme
Bebekler İçin Kereviz (+7ay) Tarifi
Bebekler İçin Kereviz (+7ay)1-2 kişilik, 25dk Hazırlık, 20dk Pişirme
+7 Bebekler İçin Tarhanalı Pankek Tarifi
+7 Bebekler İçin Tarhanalı Pankek1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Bayram İçin Zeytinyağlı Taze Yaprak Sarması Tarifi
Bayram İçin Zeytinyağlı Taze Yaprak Sarması2-4 kişilik, 35dk Hazırlık, 1 saat 15dk Pişirme
Yemek Yerken Çatal Bıçak Hangi Elle Tutulur? Tarifi
Yemek Yerken Çatal Bıçak Hangi Elle Tutulur?

Çatal Bıçak Hangi Elle Tutulur? Temel görgü kurallarına sahip insanlar toplumda örnek alınır. Çünkü sofra…

Prostatı Küçülten 8 Sağlıklı Yiyecek Tarifi
Prostatı Küçülten 8 Sağlıklı Yiyecek

Prostat Küçültme: Beslenme Tedavisi, Doğal Çözüm Prostat kanseri, gelişmiş ülkelerdeki erkeklerde sıkça görülen hastalıklardandır. Ülkemizde…

Evde Doğal ve Etkili 8 Cilt Toniği Yapımı Tarifi
Evde Doğal ve Etkili 8 Cilt Toniği Yapımı

Cildinizi Arındıracak En İyi Tonik Tarifleri Cilt bakımının en önemli adımlarından bir tanesi cilt temizliğidir.…

Bulaşık Makinesini Kim İcat Etti? Tarifi
Bulaşık Makinesini Kim İcat Etti?

Bulaşık Makinesi: Hayatı Kolaylaştıran İcat Bulaşık makinesi, bulaşıkları daha hızlı yıkamak ve yaşam standardını arttırmak…

Kilo Alma Programı: Uzmanlardan 4 Farklı Diyet Listesi Tarifi
Kilo Alma Programı: Uzmanlardan 4 Farklı Diyet Listesi

Uzmanlardan Sağlıklı Kilo Aldıran Tavsiyeler Her insanın vücut değerlerine göre ideal bir kiloda kalması gereklidir.…

Damak Şişmesine İyi Gelen Evde 7 Bitkisel Tedavi Tarifi
Damak Şişmesine İyi Gelen Evde 7 Bitkisel Tedavi

Doğal Yöntemlerle Damak Şişmesi Nasıl Geçer? Tat alma duyularından biri olan damak, ağız boşluğunun tavan…

Yemek Yerken Çatal Bıçak Hangi Elle Tutulur? Tarifi
Yemek Yerken Çatal Bıçak Hangi Elle Tutulur?

Çatal Bıçak Hangi Elle Tutulur? Temel görgü kurallarına sahip insanlar toplumda örnek alınır. Çünkü sofra…

Prostatı Küçülten 8 Sağlıklı Yiyecek Tarifi
Prostatı Küçülten 8 Sağlıklı Yiyecek

Prostat Küçültme: Beslenme Tedavisi, Doğal Çözüm Prostat kanseri, gelişmiş ülkelerdeki erkeklerde sıkça görülen hastalıklardandır. Ülkemizde…

Evde Doğal ve Etkili 8 Cilt Toniği Yapımı Tarifi
Evde Doğal ve Etkili 8 Cilt Toniği Yapımı

Cildinizi Arındıracak En İyi Tonik Tarifleri Cilt bakımının en önemli adımlarından bir tanesi cilt temizliğidir.…

Bulaşık Makinesini Kim İcat Etti? Tarifi
Bulaşık Makinesini Kim İcat Etti?

Bulaşık Makinesi: Hayatı Kolaylaştıran İcat Bulaşık makinesi, bulaşıkları daha hızlı yıkamak ve yaşam standardını arttırmak…

Kilo Alma Programı: Uzmanlardan 4 Farklı Diyet Listesi Tarifi
Kilo Alma Programı: Uzmanlardan 4 Farklı Diyet Listesi

Uzmanlardan Sağlıklı Kilo Aldıran Tavsiyeler Her insanın vücut değerlerine göre ideal bir kiloda kalması gereklidir.…

Damak Şişmesine İyi Gelen Evde 7 Bitkisel Tedavi Tarifi
Damak Şişmesine İyi Gelen Evde 7 Bitkisel Tedavi

Doğal Yöntemlerle Damak Şişmesi Nasıl Geçer? Tat alma duyularından biri olan damak, ağız boşluğunun tavan…

Safra Kesesi Taşına İyi Gelen 10 Bitkisel Tedavi Tarifi
Safra Kesesi Taşına İyi Gelen 10 Bitkisel Tedavi

Safra Kesesi Taşına Evde Doğal Çözümler Safra kesesi taşı hemen hemen herkeste görülme riski olan…

Köfteci Yusuf Fiyatları 2021 Güncel Menü Tarifi
Köfteci Yusuf Fiyatları 2021 Güncel Menü

Köfteci Yusuf Menüsü Fiyat Listesi Köfteci Yusuf, Avrupa standartları çerçevesinde Türkiye’nin en büyük köfte markasıdır.…

Bebeklerde Demir Eksikliği: Belirtileri, Ne İyi Gelir? Tarifi
Bebeklerde Demir Eksikliği: Belirtileri, Ne İyi Gelir?

Bebeklerde Demir Eksikliği Nasıl Giderilir? Bebek beslenmesi, oldukça hassas davranılması gereken konulardan biri. Minicik bebeğinizin…

Ejder Meyvesi Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?
Ejder Meyvesi Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

Ejder Meyvesi Nasıl Yetiştirilir? Pitaya adıyla anılan ejder meyvesi, faydalarıyla insan sağlığına katkısı olan bir…

Türkiye’nin En Lezzetli 13 Kebapçısı Tarifi
Türkiye’nin En Lezzetli 13 Kebapçısı

En İyi Kebap Nerede Yenir? Türk mutfağı söz konusu olduğunda akıllara gelen en lezzetli et…

Adaçayı Yakmak Ne İşe Yarar? Evinize 5 Pozitif Etkisi Tarifi
Adaçayı Yakmak Ne İşe Yarar? Evinize 5 Pozitif Etkisi

Evinizin Ruhunu Arındıracak: Adaçayı Tütsüsü Tütsü yakmak, çok eski dönemlere ait bir alışkanlıktır. Pagan ve…

Tarifler Geri
Videolar Geri