Sen de üye ol, beğendiklerini tarif defterine ekle, sevdiğin yazarları takip et, yeni tarifleri kaçırma.

Ev yemeklerine ve evde yemek yeme kültürüne önem veren bir millet olduğumuz için, gün içerisinde çoğunlukla kafamızı kurcalayan şu soruyla baş başa kalırız: Bugün ne pişirsem?

Her gün evde pişen yemekler, mutfaktan gelen iştah açıcı kokular ve akşam yemeklerinde hazırlanmış özenli sofralar, gün boyu dışarıda olan aile üyeleri için bir araya gelmenin hiç şüphesiz ki en lezzetli yolu. Gün içinde edinilen iyi kötü tecrübelerin zihinleri kurcalamayı, keyifli sohbetler ve sıcacık pişen yemeklerle kısa süreliğine bıraktığı adeta bir güne mola, yeniden şarj olma vaktidir.

Biz yedik Allah arttırsın sofrayı kuran kaldırsın vecizesinden hiç etkilenmeden, aile içi yardımlaşmanın da pekiştirilebildiği sofra kurma ve kaldırma ritüelleri, yazılı olmayan -sofraya hep birlikte oturulur- kuralı ile anne eli değmiş mertebesi pek çoğumuzun yemek literatüründe yer alan geleneksel alışkanlıklarımız.

Sosyoekonomik dengelerin değişmeye başladığı modern çağda, -yuvayı yapan dişi kuş- kadınların çalışma hayatına atılmasıyla “pratik” yemek kültürü de kendini göstermeye başladı. Günün önemli bir bölümünün para kazanmak amacıyla çeşitli iş yerlerinde geçirilmesi ve kısıtlı enerji, çabuk hazırlanabilen yemek tariflerine olan ilgiyi bir hayli arttırdı. Keza ev hanımlarının da her gün bir önceki günden farklı menü oluşturarak ev halkını karşılama çabaları doğal olarak farklı yemek tarifleri arayışlarını başlatmıştır.

Tam da bu noktada, başından beri sözünü ettiğimiz bugün ne pişirsem nefis yemek tarifleri ailesi olarak çözüme kavuşuyor. Uzun yıllardır Türkiye’nin birçok yerinden, her damak tadına ve bütçeye uygun birbirinden farklı tarifleri bünyesinde barındıran Nefis Yemek Tarifleri sitesi, sizler için bulunmaz bir fırsat sunuyor. Üstelik bu hizmet 2014 Şubat ayından itibaren devam etmektedir.

Her gün, o güne özel olarak oluşturulmuş yeni menüler sizlere farklı seçenekler sunuyor. Bugün ne pişirsem menü önerileri için ilgili kutucuğuna tıklayıp, “önceki gün” ve “sonraki gün” sekmelerini de takip ederek gün gün bugün ne pişirsem yemek tarifleri ile karşılaşabilirsiniz. Orijinal fikirler sunan bugün ne pişirsem kolay yemekler ile de sizlere mutfakta vakit kazandırma özelliğine sahip.

Eğer mutfağınızda malzemeleriniz varsa ve elinizde olan ürünleri değerlendirebileceğiniz bir tarif arıyorsanız ana sayfadaki arama butonunun sağında yer alan “Malzemeye göre ara” sekmesine tıklayıp, içerip içermemesini istediğiniz malzemeleri sıralayabilirsiniz. Ayrıca bugün ne pişirsem ramazan ayında da imdadınıza yetişiyor ve her güne özel iftar ve sahur menüleri sunuyor.

Sitemizde yer alan 360.000 tarif günden güne sayısını arttırıyor ve farklı tariflerle besleniyor. Bugün akşam ne pişirsem sorunuzu cevaplandırabilecek yüzlerce tarif, ayrıntılı açıklamalarıyla sizleri bekliyor.

Yemek öncesi sıcacık besleyici çorba tarifleri,
birbirinden doyurucu ana yemek tariflerinden et yemekleri ve sebze yemekleri,
ferahlatıcı renkli salata, meze ve kanepe tarifleri,
tatlı yiyelim tatlı konuşalım diye özenle hazırlanmış farklı seçenekleriyle tatlı tarifleri,
öyle kuru kuru gitmez, yemeklerinize eşlik edebilecek ev yapımı içecek tarifleri için ilgili linklere tıklayabilirsiniz.

Nefis Yemek Tarifleri sitesinin her gün birbirine benzer yemekleri pişirmekten sıkılan ve yemek yapmak için zamanı kısıtlı olanlar için oluşturduğu mucize uygulama bugün ne pişirsem pratik çözümler ile yalnızca bir tık uzağınızda! Her gün yepyeni tarifler ve açıklamalı videolar için sitemize üye olmayı unutmayın, afiyette kalın :)

Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor.
jfb_p_buttontext
- ya da -
Üye değil misiniz? Hemen Kayıt Olun

300bin+ tarif · Her gün 500 yeni tarif
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor.
Uygulama kullandığınız için buradan giriş yapmanız mümkün değil.
push img
Haberdar olmak ister misiniz?
Popüler tariflerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?
Evet istiyorum
Daha sonra