Kek Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre 1 Dilim Kek Kaç Kalori?

Kek Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre 1 Dilim Kek Kaç Kalori? Tarifi

Çay Saatinde 1 Dilim Kek İyi Gider ;)

Peki, Hangi Kek Kaç Kalori?

Kim bir dilim keke hayır diyebilir ki? Elbette, 1 dilim kek kaç kalori sorusunu soranlar diyebilir. Sağlıklı beslenmeye dikkat eden ya da formunu korumaya çalışan hatta eski formunu geri kazanmak için diyet yapanların en fazla sorduğu sorular arasında gelir bir dilim kekin kaç kalori olduğu sorusu.

Başta evlerde olmak üzere pastane ve kafelerde en fazla tüketilen tatlılardan biri olan kekler, hazırlaması kolay olduğu için öğrenci evlerinde de en fazla yapılan tatlılar arasında yer almaktadır. Un, şeker, yağ, kabartma tozu ve yumurta ana maddelerinden oluşan keklerin yapımında ek olarak kullanılan meyveler, kakao, çikolata parçaları veya farklı tatlandırıcılar besin değerleri arasında fark yaratsa da tüm dünyada vazgeçilmez hafif hamur tatlılarındandır. Kalori oranları ciddi farklılık gösteren kekler, ortalama 180 derece ısıtılmış fırınlarda yaklaşık 40 dakikada pişirilmektedir.

Çikolatalı Kek Tarifi

Ev Yapımı Kek Kaç Kalori?

Kekler arasında en az besin değerine sahip olanlar ev yapımı sade keklerdir. Basit ana malzemelerden oluşan sade kekler, özellikle diyet yapan veya dikkatli beslenmeyi tercih edenlerin favorileri arasında yer almaktadır.

 • En fazla merak edilen 1 dilim ev yapımı kek kaç kalori sorusunun cevabı da içerdiği çeşitli katkı maddelerine bağlı olarak değişmekle birlikte 140 – 180 kalori arasındadır.
 • 1 porsiyon da aynı kalori değerine karşılık gelir.
 • Sade kekin 100 gramında ise yaklaşık 350 kalori bulunmaktadır.

Tarif için: Ev Yapımı Sade Kek

Sade Kek

Kakaolu Kek Kaç Kalori?

Kakaolu kekler, orta dereceli kalorili kekler sınıfında yer almaktadır. Yapımında kullanılan beyaz undan dolayı uzmanlar tarafından pek tavsiye edilmese de kolay tarifi ile yetişkinlerin, bir bardak süt ile de çocukların favorileri arasında yer alır.

 • Vanilya ile desteklendiğinde kokusu ile herkesi büyüleyen 1 dilim kakaolu kek kaç kalori diye merak edenlere cevabımız yaklaşık 270 kalori olacaktır.
 • 1 porsiyon ve 100 gram kakaolu kekte ise yaklaşık 400 kalori bulunmaktadır.

Tarif için: Kakaolu Kek (Tam Kıvamında)

Kakaolu Kek (Tam Kıvamında)

Üzümlü Kek Kaç Kalori?

Üzümlü kek, sade kek tarifine en yakın tarifi olan ve kolay hazırlanan kekler arasında yer alır. Yapım aşamasında kuru üzüm kullanıldığı için malzemeleri her mevsim bulunabilen üzümlü kekler, yine mevsimine göre portakal, limon gibi narenciyelerle de desteklenerek çeşitlendirilebilir. Meyveli keklerin yapımında aklınızda bulunması gereken küçük bir sırrı da hatırlatmak istiyoruz. Neredeyse sıvı halde bulunan kek hamurundaki meyvelerin dibe batmalarına engel olmak için meyveleri una bulamanız sizi bu aksiliğin önüne geçirecektir.

 • Peki, 1 dilim üzümlü kek kaç kalori? 1 dilim veya 1 porsiyon üzümlü kekte yaklaşık 250 kalori bulunmaktadır.
 • 100 gram üzümlü kekte ise 400 kalori olduğu bilinmektedir.

Kuru Üzümlü Kek

Kuru Üzümlü Kek

Havuçlu Kek Kaç Kalori?

Kek sevenler için havuçlu kekin yeri ayrıdır. Havuçlu kek romantizmi temsil eder. Havuçlu kek şımarmaya ihtiyaç duyduğunuz zamanların vazgeçilmez tatlısıdır. Özellikle de tarçınlı yapıldığında ona kimse hayır diyemez. Yanında bir fincan kahve de varsa, deyim yerindeyse şiir gibi olur. Temel kek malzemelerine 3 adet havuç rendelenmesi ile kolayca hazırlanabilen havuçlu kek, tarçın ve ceviz de ilave edilerek daha lezzetli hale getirilebilir.

 • 1 dilim havuçlu kek kaç kalori diye merak edip sorduğunuzda, uzmanından aldığınız cevap ya da internette yaptığınız bir araştırmadan edindiğiniz yanıt 400-500 kalori arasında olduğudur.
 • 1 porsiyonda yaklaşık 600 kalori,
 • 100 gram havuçlu kekte ise 350 kalori olarak değerlendirilmektedir.

Tarif için: Havuçlu Cevizli Tarçınlı Kek

Havuçlu Cevizli Tarçınlı Kek

Limonlu Kek Kaç Kalori?

Klasik kek malzemelerine ilave olarak rendelenmiş limon kabuğu ve Hindistan cevizi eklenerek hazırlanan limonlu kek neşeli anların kekidir. Düşük kalorisi, limon aromalı tadı ve kokusu ile en çok sevilen kekler arasında yer alır. Yılın her döneminde severek yediğimiz limonlu kek kaç kalori içeriyor?

 • 1 dilim ve 1 porsiyon limonlu kekte yaklaşık 150 kalori bulunur.
 • Ayrıca limonlu kekin 100 gramında da ortalama 270 kalori bulunmaktadır.

Tarif için: Limonlu Kek

Limonlu Kek

Islak Kek Kaç Kalori?

Islak kekler kalori oranı en yüksek olan kekler arasındadır. Çikolata, kakao, çay ve çeşitli meyvelerle yapılabilen ıslak kekler içerdiği yüksek kalori miktarının yarısını yapımında kullanılan yağdan ve şekerden almaktadır. Mevsimine göre dondurma veya çay ile servis edilmesi tavsiye edilen ıslak kekler, yoğun lezzetinden dolayı her yaştaki tatlı sevenlere hitap eden keklerdendir.

Bu dayanılmaz lezzet doğal olarak 1 dilim ıslak kek kaç kalori sorusunu da akıllara getirmektedir.

 • Islak kekin 1 porsiyonu yaklaşık 570 kalori,
 • 100 gram gelen 1 dilimi ise ortalama 380 kaloridir.

Tarif için: Islak Kek Tarifi

Islak Kek

Cheesecake Kaç Kalori?

Her yaş grubunun severek tükettiği cheesecakeler kalori oranı en karmaşık kek türüdür. Frambuazlı, limonlu, incirli, çikolatalı, çilekli gibi çok çeşidi bulunan cheesecakelerin 250 ile 750 kalori arasında değişen onlarca çeşidi bulunmaktadır. Çeşitleri olduğu kadar yapımı son derece pratik olan cheesecakeler, kilosuna dikkat etmek isteyenlerin tercih etmeyeceği bir kek türüdür. Cheesecake kaç kalori diye merak edenlere en çok tercih edilen limonlu cheesecake için ortalama bir örnek olarak verebiliriz.

 • 1 dilim ve 1 porsiyon limonlu cheesecakete yaklaşık 500 kalori bulunmaktadır.
 • Bu oran 100 gram limonlu cheesecakete 400 kalori olarak belirtiliyor.

Tarif için: Frambuazlı Cheesecake Nasıl Yapılır?

Çikolatalı Cheesecake

Pankek Kaç Kalori?

Pankekler yaklaşık 10 cm büyüklüğünde kalın hamur disklerinden yapılan bir kek türüdür. Çoğunlukla kahvaltılarda tercih edilen ve yoğun besleyici bu pankeklerin en ünlüleri, yaban mersinli, muzlu, ballı, çikolata ve fındık ezmeli olanlardır. Kreplerle benzer olmasından dolayı sıklıkla karıştırılan ve kilo sorunu olanların uzak durması gereken tatlılardan olan pankek kaç kalori?

 • Çok çeşidi bulunan pankeklerin en sade olanının 1 adedi yaklaşık 180 kalori içeriyor.
 • Bu oran 1 porsiyonda 450,
 • 100 gramda 250 kaloridir.

Tarif için: Kolay Pankek Tarifi

Kolay Pankek

Brownie Kek Kaç Kalori?

Çikolatalı kekler arasında kendine has yapısı ve lezzetiyle öne çıkan Brownie Amerikalılarla Kanadalıların ayrı ayrı sahiplendiği ilginç bir kek türüdür. Bazı tiplerinde kabartma tozu kullanılmazken kıvam olarak yoğun, lezzetli ve kalorili keklerdendir. Yemek sonrası tatlı olarak veya ziyaretlerin en gözde ikram keklerinden olan brownie kek kaç kalori diye bakacak olursak:

 • 1 porsiyon ve 1 dilim browninin 300 kalori,
 • 100 gram brownienin ise yaklaşık 400 kalori olduğu değerlendirilmektedir.

Tarif için: Brownie (Islak Kek)

Brownie Kek

Diyet Kek Kaç Kalori?

Şeker yerine bal, pekmez veya stevia gibi doğal tatlandırıcılar kullanılan, tok tutuculuğunu artırmak için tarifine tam buğday unu, yulaf gibi malzemeler eklenen kekler, genel olarak diyet kek olarak bilinir. Yağsız veya az miktarda Hindistan cevizi yağı ile yapılan tarifleri de mevcut. Peki bir dilim kakaolu diyet kek kaç kalori?

 • Yaklaşık 55 gram ağırlığında orta boy bir dilim kakaolu diyet kek 147 kalori

Kakaolu Diyet Kek

Kakaolu Diyet Kek

Düşük Kalorili 3 Nefis Diyet Kek Tarifi

1) Yağsız ve Şekersiz Diyet Kekler

Sağlıklı beslenmek zorunda olan veya beslenme alışkanlıklarına dikkat edenlerin en çok mücadele ettikleri gıdalar arasındadır. Ancak usta ellerde hesaplı şekilde hazırlanan diyet kekler artık kilo sorunu olanlara veya endişe edenlere tehdit oluşturmamaktadır.

Yağsız ve Şekersiz Diyet Kek

Yağsız ve Şekersiz Diyet Kek

2) Bu Keklerdan Daha Hafifi YOK!

Sağlıklı beslenmenin yaşı yoktur. Her yaşta beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Diyet kek genel tüketiciye hitap eden ve özellikle de dikkatli beslenenlerin tercih ettiği kek türüdür. Lezzet açısından eksiklik hissettirmeyen ve gün geçtikçe çeşitliliğini artıran diyet kekler her yaşta tüketici için daha sağlıklı ürünler olarak değerlendirilmektedir.

Diyet Kek

Tarif: Diyet Kek

3) Şekersiz, Unsuz ve Yağsız Masum Kek

Yeme alışkanlıklarının değiştiği son dönemlerde karşılaşabileceğiniz en güzel keklerden biri de Şekersiz, Unsuz ve Yağsız Kek çeşitleridir. Kuru yemişlerle yapılan bu kekler, lezzet açısından eksiklik hissettirmemekle birlikte, sağlıklı besin grubunda hak ettiği yerini almaktadır.

Şekersiz Unsuz Yağsız Kek

Şekersiz Unsuz Yağsız Kek

Kek tarifleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Kek Nasıl Kabarır? Püf Noktaları Nelerdir?

Diyet Tarifleri: Düşük Kalorili ve Sağlıklı 30 Fit Tarif

Altın Değerindeki İpuçları ile Kek Yapmanın Püf Noktaları

Bir Dilim Pasta Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre Pasta Kalori Değerleri

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

5 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Web sayfamızda kaç kalori sorunuza yanıt verebilecek, gıdaların kalori ve besin değerlerini kapsayan bilgiler genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride kalori miktarını merak ettiğiniz her türlü yiyecek, içecek, yemek, tatlı & tuzlu atıştırmalık için adet, gram ve porsiyonluk detaylı bilgiler yer almaktadır. Okurlarımızın faydalanabileceği kalori ve besin değerleri, kilo kontrolü sürecinde olanlar için ilgili ürünün zayıflama ya da kilo alma sürecindeki etkileri ve diyet menülerine uygun fit tarifler tek yazıda özel olarak bir araya getirilmiştir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Kalori miktarı ve besin değerleri hakkında araştırma yaparken en doğru, kesin bilgiler ve sağlığınız için beslenme uzmanına danışmanızı önemle tavsiye ederiz.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Çeşit Kek Tarifi
Çeşit Kek6-8 kişilik, 25dk Pişirme, 10dk Hazırlama127
1 Kek Hamurundan İki Çeşit Kek Tarifi
1 Kek Hamurundan İki Çeşit Kek12-14 kişilik, 30dk Pişirme, 10dk Hazırlama5
Görümce Keki (Sütsüz Kek) Tarifi
Görümce Keki (Sütsüz Kek)4-6 kişilik, Pişirme yok, 15dk Hazırlama27
Fit Tatlı 280 Kalori Tarifi
Fit Tatlı 280 Kalori1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama40
Kalori Bombası İncirli Atom (Videolu) Tarifi
Kalori Bombası İncirli Atom (Videolu)6-8 kişilik, 15dk Pişirme, 10dk Hazırlama64
Portakallı Dilim Kek Tarifi
Portakallı Dilim Kek8-10 kişilik, 30dk Pişirme, 15dk Hazırlama63
Dilim Portakallı Kek Tarifi
Dilim Portakallı Kek4-6 kişilik, 35dk Pişirme, 10dk Hazırlama61
Üzümlü Nefis Kek (1 Dilim Asla Yetmeyecek) Tarifi
Üzümlü Nefis Kek (1 Dilim Asla Yetmeyecek)6-8 kişilik, 30dk Pişirme, 10dk Hazırlama12
Ağustos Ayı Sebze ve Meyveleriyle Tarifler Tarifi
Ağustos Ayı Sebze ve Meyveleriyle Tarifler

Ağustos ayı hoş geldi! Yaz aylarının sağlıklı sebze ve meyvelerine ağustos ayında bir de mürdüm…

Ağustos Ayında Ne Yenir? Meyve ve Sebzeler Listesi Tarifi
Ağustos Ayında Ne Yenir? Meyve ve Sebzeler Listesi

Ağustos Ayının Vitamin Deposu Sebze ve Meyveleri Her besini tam mevsiminde yemek, sağlıklı kalmanın sırlarından…

2021 Temmuz Ayının 30 Popüler Tarifi
2021 Temmuz Ayının 30 Popüler Tarifi

Nefis Yemek Tarifleri'nin her ay sizlerle paylaştığı en beğenilen tarifler listesinde temmuz ayının en çok…

Kızılcık Faydaları: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir! Tarifi
Kızılcık Faydaları: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir!

Kızılcık: Doğadan Mayhoş ve Şifalı Kızıllık Sonbaharın en güzel ayı olan eylülün en kırmızı meyvesi…

Kaya Koruğu Nedir? Faydaları, Nerede Yetişir? Tarifi
Kaya Koruğu Nedir? Faydaları, Nerede Yetişir?

Kaya Koruğu: İyot ve C Vitamini Zengini! Birbirinden şifalı, birbirinden lezzetli öyle güzel nimetler sunar…

Karabiber Ağacı Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Karabiber Ağacı Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir?

Karabiber: Anadolu'nun Alternatif Tıp Mucizesi Şarkıları dillere destan olan, yemeklerin tat kaynağı, sofraların şifa dolu…

Häfele ile 7 Adımda Mutfakta Kusursuz Düzen Tarifi
Häfele ile 7 Adımda Mutfakta Kusursuz Düzen

Häfele ile İşlevsel Çözümler: Kiler Sistemleri Evin kalbi mutfakta atar! İçinden yükselen mis gibi yemek kokularıyla,…

Kamkat Nedir? Nerede Yetişir? Evde Bakımı Tarifi
Kamkat Nedir? Nerede Yetişir? Evde Bakımı

Turunçgillerin Küçük Kardeşi Kamkat vs Kumkat Adını sanını pek çok kişinin hiç duymadığı, duyduktan sonra…

Haşhaş Nedir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Haşhaş Nedir? Faydaları Nelerdir?

Haşhaş Bitkisi: Tıpta Tedavi Mutfakta Lezzet! Mutfaklarda özel bir yeri olan haşhaş, hem lezzetiyle hem…

Halsizlik Neden Olur? Evde İlaçsız Nasıl Geçer? Tarifi
Halsizlik Neden Olur? Evde İlaçsız Nasıl Geçer?

Halsizlik ve Yorgunluk En Çabuk Nasıl Geçer? Sabah erkenden işe veya okula gitmeyi kim önerdiyse,…

Fesleğen Nedir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Fesleğen Nedir? Faydaları Nelerdir?

Fesleğen: Akdeniz Mutfağının Enfes Tazeliği Fesleğen otu sürekli elinizin altındaysa yemeklerinize lezzet katmak ve mutfakta…

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi: Doğal, Sağlıklı ve Ekonomik Reçete! Elma sirkesi salatalara lezzet katmanın yanı sıra bakteri…

Tarifler Geri
Videolar Geri