Revani Kaç Kalori? Kilo Yapar Mı?

9 puan, ortalama: 3,78 9 puan, ortalama: 3,78 9 puan, ortalama: 3,78 9 puan, ortalama: 3,78 9 puan, ortalama: 3,78 (9 oy, ortalama: 3,78 / 5)
Revani Kaç Kalori? Kilo Yapar Mı? Tarifi

Revani Tatlısı Kalorisi – Diyette Tüketimi

Osmanlı mutfağından günümüze gelen revani, pratik yapımı ve lezzetiyle şerbetli tatlıların en çok tercih edilenleri arasında yerini alır. 5 çayı ya da çat kapı misafirleriniz için kolayca hazırlayabileceğiniz revaniyi besin değerleri açısından yakın mercek altına alıyoruz.

Tatlı krizlerinde hızlı, ve leziz revani ile yatıştırmayı tercih edenler, bu şerbetli lezzetinin 1 diliminin kaç kalori olduğunu öğrenince şaşıracaksınız! Diyetteyken ya da canı tatlı istediğinde revani yemeyi tercih edenler, revani hakkında yepyeni bilgiler öğrenmeye ne dersiniz?

Revani Kaç Kalori?

Revani, şerbetli tatlılar arasında kolay ve pratik bir şekilde hazırlanmasıyla sıkça tercih ediliyor; fakat revani yapımında un, şeker ve yağ bulunduğunu unutmamak gerekir. Peki ,1 dilim revani kaç kalori?

 • 100 gram: 348 kcal
 • 1 porsiyon (orta) 200 gr: 696 kcal

Revani Tatlısı

Revani Kilo Yapar mı? Diyette Yenir mi?

 • 1 diliminde 348 kalori bulunan, orta kalorili tatlı olan revani, sürekli kullanımında kilo aldırır.
 • Revani, diğer şerbetli tatlılara göre kalori bakımından daha masumdur; fakat kullanılan malzemeler göz önünde bulundurulmalı ve doğru oranlarda tüketilmesi gerekir.
 • İçerisinde bulunan şeker miktarı açlık hissinizi anlık olarak bastırsa da daha sonra tekrar açlık hissi duyabilirsiniz.

Peki, revani diyette yenir mi?

 • Kilo kontrolü bakımından revaniyi küçük porsiyon şeklinde tüketmek daha faydalı olur.
 • 1 dilim revaniyi yediğiniz takdirde aldığınız kaloriyi yakmak için 58 dakika boyunca yürümeniz veya 26 dakika boyunca koşmanız veya 49 dakika boyunca bisiklet sürmeniz veya 34 dakika boyunca yüzmeniz gerekebilir.

Cevizli Revani Yapımı

Lezzetli Revani Yapmanın 5 Püf Noktası

Revaninin tam kıvamında ve lezzetli olması ince ayrıntılarının, püf noktalarının bilinmesiyle de alakalıdır. Tatlıcıdan alınmış gibi lezzet dolu revani tatlısı yapımının püf noktalarını sizin için derledik. Dilerseniz bu püf noktaları teker teker okuyarak, usta ellerden çıkmış gibi leziz revani tatlısı yapabilirsiniz:

 • Fırın Isısı: Revani tatlınızın tam kıvamında olması için fırın ısısının iyi ayarlanması gerekir. Fırını, revaniyi hazırlarken ısıtmaya başlamalısınız. Revaninin istenen şekilde kabarması için belirli bir ısıya ihtiyaç vardır.
 • Pişirme Kabı Yağlanmalı: Revaninin pişeceği kabın güzel bir şekilde yağlanması gerekir. Böylece harçta kaba yapışma önlenecektir.
 • Fırının Kapağı Açılmamalı: Revani fırına verildikten sonra en az 30 dakika fırının kapağı açılmadan beklenilmesi gerekir.
 • Revani Şerbeti: Şerbet, tatlının lezzetini belirleyen unsurlardan biridir. Peki, revani şerbeti sıcak mı dökülür? Soğuyan şerbet, fırından çıktıktan sonra bir süre bekletilen tatlıya dökülür.
 • Kekin Şerbeti Çekmesi: Revaninin şerbeti bir sünger gibi çekmesi için en az 3 saat beklemeniz gerekebilir.

Kakaolu Revani

Tam Tadında 5 Nefis Revani Önerisi

1) Şekersiz Portakallı Fit Revani

Tatlı denilince akla doğru direkt bol şekerli, kalorili tarifler gelse de bu tarifimiz şekersiz ve leziz… Saat kaç olursa olsun bir anda gelen tatlı krizlerimize, çat kapı misafirler için şekersiz şaşırtan tarifimiz burada! Şekersiz Portakallı Revani

2) Ülkenin En Sık Tercih Edilen Revani Tarifi

Mutfakta kısıtlı zamanı olanlar ama lezzet dolu bir tatlı yapmak için kolları sıvayanlar bu tarifimiz tam sizin için. Geçmişten günümüze gelen padişahların tatlısı revaniyi tam kıvamında tutturmak için tarifimizi uygulamaya ne dersiniz? Revani Tarifi (Videolu)

3) Çıtır Çıtır Tam Ölçülü Haşhaşlı Revani Tarifi

Her şey gibi revaninin de pek çok çeşidi bulunuyor. Farklı tarifler arayanlar, sizleri yepyeni bir lezzet ile tanıştırmak isteriz. Haşhaşlı Revani Tarifi Videosu

4) Çifte Tatlı: Muhallebili Revani Nasıl Yapılır?

Şerbetli tatlının da sütlü tatlının da benim için yeri farklı diyenler! İkisini aynı tarif içerisinde birleştirip bambaşka bir lezzet yaratmanız mümkün desek? Muhallebili Revani Nasıl Yapılır?

5) Glutensiz ve Sütsüz Masum Tatlı: Revani

Laktoz ve gluten alerjisi olanların tam aradığı fırsat! İşte glutensiz ve sütsüz lezzetli mi lezzetli revani tarifimiz… Revani (Sütsüz, Glutensiz)

Şöbiyet Kaç Kalori?

Lokma Tatlısı Kaç Kalori? Çikolatalı, Şerbetli

Tulumba Tatlısı Kalori ve Besin Değeri, Kilo Aldırır Mı?

Hangi Baklava Kaç Kalori? Bir Dilim Baklava Kaç Kalori?

Şekerpare Kaç Kalori? Porsiyon, 1 Şekerpare Kalori ve Besin Değerleri

Önemli not: Sitemizde yayımlamış olduğumuz makaleler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır; geçerliliğini zamanla yitirebilir. Söz konusu besinin faydaları, iyi geldiği hastalıklar ve kullanım önerileri hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz. Besinler her bünyede farklı etki yaratabileceğinden, uygulamaya geçmeden önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekmektedir. Bu durum göz ardı edildiğinde ortaya çıkabilecek sorunlar ve yan etkilerden sitemiz sorumlu tutulamaz.
Revani Kaç Kalori? Kilo Yapar Mı? 19.02.2020 tarihinde yayınladı.