Kadın Budu Köfte

4-6 kişilik, 20dk Pişirme, 2 saat 30dk Hazırlama
15bin
Yorumlar (122)
Yeni Gelen Yorumlar
 • Profil fotoğrafı

  Halime hanım,bende sizin söylediğiniz gibi yapardım önceleri.Fakat,elimdeki arşivi(basılı kitap dergi ansiklopedi v.s)incelerken bu yöntemi okudum.Denedim,artık hep böyle tatbik ediyorum bu köfteyi.Takdir edersinizki bu köfte, un ve yumurta ile paneleniyor,içinin pişmiş olması önemli.

  Yarı yarıya kavrulmuş kıyma pişmiş olunca,tombul ve oval köfteler hazırlandığı için içi daha lezzetli oluyor.Yanlız bu incelediğim tarifler içinde hep soğanın tam kavrulması yazıyordu.Bu kısmı bana ait ,az kavuruyorum ve soğan suyunu sıkıyorum.Elde ettiğim sonuçtan memnun kalınca sizlerle paylaştım.

  Size cevapla,aslında bir önemli nokta var bu köftede,artık pilav değerlendirme.Buz dolabında 1-2 gün beklemiş,sofra koyamayacağınız kadar az ,sade pilavı değerlendirmek adına bu köfteyi yapabilirsiniz.

  Umarım dener,sonuçtan memenun kalırsınız….Sevgiler

 • Profil fotoğrafı

  keriman hanım, elinize sağlık çok güzel görünüyor,çokta lezzetlidir severim.bende yaparım sıkça fakat kıymalı harçın hepsini çiğden koyarım.sizin tarif biraz farklı.dahamı lezzetli oluyor acaba?yoksa bu bir püf noktasımı merak ettim doğrusu.teşekkürler paylaşım için:)

NYT Yazar
Tarifler Geri
Videolar Geri