Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle )

 • 12-14 Kişilik
 • 5dk Hazırlık, Pişirme yok

Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle ) Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 kg şekerpare kayısı (sert kayısı tercih edilmeli)
 • 1 kg toz şeker
 • 1 yemek kaşığı limon suyu (veya 1-2 parça limon tuzu)

Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle ) Tarifi Nasıl Yapılır?

Merhabalar,

Nefis şekerpare kayısılar  tezgahta ki yerlerini almaya başladı. Yaşasın :) Bu canım kayısılarla  güzel kıvamlı bir kayısı reçeli yapmak isterseniz hadi başlayalım.

 1. Sabah erkenden  olgun ama sert kayısılarınızı güzelce yıkayın.
 2. Yıkanmış kayısıları ortadan ikiye bölün çekirdeklerini çıkartın.
 3. Çekirdeklerini kırarak iç bademlerini ayırın. (kayısılardan çıkan çekirdekleri kırın ve tadına bakın çekirdekler tatlı ise çekirdeklerin dış kabuklarını soyun… Bu ayıklanmış  bademleri ayıkladığınız şekere yatırdığınız tencerenin içine ekleyin… Bademler acı ise reçele eklemenize hiç gerek yok)
 4. Altı çok kalın olmayan bir çelik tencereye bir sıra kayısı bir sıra şeker halinde kayısı ve şekeri yerleştirin.
 5. Ayıkladığınız tatlı  iç bademleri de tencereye ekleyin.
 6. Tencerenizin ağzını kapatıp akşama kadar (10-12 saat)kayısıları şeker içinde bekletin.
 7. 12 saat içinde kayısılar şeker içinde sulandı özlerini kokularını şekere verdi. Vakitte akşam oldu. .İlk iş herhangi bir  süzgeci derin  bir tencereye oturtun.
 8. Şimdi kayısıların içinde  olduğu sulanmış  reçel tencerenizi tahta bir kaşıkla bir kaç tur karıştırın altta kalan şekerleri havalandırın, Kalan şeker var ise eritin.
 9. Sonra tencerenizi ocağa alın…şeker eriyene kadar tencereyi orta ateşte  kaynatın.
 10. Reçel kaynayana kadar tencereyi arada sırada tahta kaşıkla hep aynı yöne olmak kaydı ile  karıştırın….
 11. Reçel kaynamaya başladığı an reçele bir parça tereyağı atın… Reçeli kayısılar hafiften yumuşayana kadar (10-15  dakika)  kaynatın… Tereyağı reçel kaynarken reçelin köpüklenmesini önleyecek… Reçeli çok karıştırıp kayısıları zedelemeyin…
 12. 10-15 dakika sonra kaynayan reçel tenceresinin  altını tamamen kapatın… Reçel tenceresinde ki yumuşamış kayısıları delikli kepçe yardımı ile hazırladığınız süzgece çıkartın.
 13. Kayısılar süzgeçte beklesin soğusun. Soğumuş kayısıların üstünü ve reçel şerbetini üstünü  birer kapak yardımı ile  kapatın. . üstü kapatılmış kayısılar ve reçel şurubu sabaha kadar beklesin.
 14. Sabah süzgeçte ki  kayısılardan tencereye süzülen balı geceden altını kapattığımız  reçel şerbetinin içine  ekleyin. Ocağı da  yükseğe yakın orta ateşte yakın ve şerbeti kaynatmaya başlayın.
 15. Kaynayan şerbet kıvam bulup koyulaşınca süzgeçte  bekleyen kayısıları + şerbeti birbirine kavuşturun. Ateşin  altını  kısın.
 16. Kayısıları eklenmiş reçel tencerenizi 5-10  dakika daha kaynatın. Reçelin son aşamasına geldik ..hazır olan reçeli  ocaktan almadan 3 dakika önce kaynayan reçelin içine  1 yemek kaşığı  limon suyu sıkıp reçeli 3 dakika daha kaynatın, reçeli tahta kaşıkla şöyle bir  karıştırın… ve ocağın altını 3 dakika sonra kapatın. Kıvamları resimlere bakarak siz ayarlamalısınız… (reçele limon suyu yerine 1-2 parça limon tuzu da ekleyebilirsiniz)
 17. Reçeliniz pişti hazır. 5 dakika bekleyin.
 18. Sonra sıcak reçeli temiz ve kuru bir tahta kaşık yardımı ile cam kavanozlara koyun.
 19. Kayısıları nazikçe şişelere paylaştırın. Kayısılar şişelere yerleştikten sonra tencerede kalan şerbeti de şişelere pay edip şişelerin ağzını hava almayacak şekilde hemen kapatın.
 20. Şişelerin kapağını kapattıktan hemen sonra şişeleri baş aşağı ters çevirin. Bir 10 dakika sonra şişeleri düz çevirin ve kontrol edin kapaktan akan ,sızan bir şey yok ise şişeleri yine baş aşağı  ters çevirin ve bu şekilde soğutun.
 21. Akan sızan bir şey var ise şişenin kapağını değiştirin ve aynı işlemleri tekrarlayın.
 22. Soğumuş reçelleri rutubetsiz, karanlık, serin bir mutfak dolabında  muhafaza edebileceğiniz gibi buzdolabında da saklayabilirsiniz. Afiyetler olsun.

Kayısı reçeli nasıl yapılır? püf noktası

Not: Reçellerde, reçelleri pişirirken ya da pişmiş reçelleri tabağa alırken mutlaka ama mutlaka tahta kaşık kullanın.

 • Reçelleri çok da tatlı sevmiyorsanız çok  tatlı meyvelerden yapılan reçellerde  750 gr şekerde kullanabilirsiniz. Şekerpare kayısılar çok tatlı 750 gr şekeri kaldırır  ama normal kayısıya ya da zerdaliye 1 kg şeker eklenirse daha iyi oluyor.
 • Limon ya da limon tuzu reçellere ileri de reçel beklerken şekerlenmesin diye eklenir. Reçelin balının içinde ki şeker limon suyu ile kestirilirse reçeller beklerken şekerlenme olmaz. Tarifi limon sulu yapım şekli ile verdim ama  ben yaptığım reçellere  limon suyu eklemeyi tercih etmiyorum… Limonun reçellere verdiği ağdamsı tadı hiç sevmiyorum. Bence şekerlenmemesi için reçelleri konserve gibi sıcak sıcak kapatmak yeterli oluyor  bu sayede reçeller  şekerlenmiyor. Siz reçelinizi garanti olsun diye limon suyu ekleyerek bildiğiniz şekilde  yapabilirsiniz.
 • Tereyağını kaynamaya başladığı anda reçelinize eklerseniz reçeliniz köpüklenmez.
 • Reçellere eklenen şeker meyvenin şekerine göre eklenir. Genelde tatlı  meyvelere 1 kg ekşi meyveye 1,5 kg şeker gibi  ..ekşi meyveler biraz daha şeker kaldırabilir.
 • Niye reçeli pişirirken kayısıları kaynayan tencereden çıkarttık ve 1 gece beklettik eğer reçelin tüm pişim aşamalarında kayısılar şerbet içinde kalsa erir… Reçel hemen hemen marmelat olur. O nedenle kayısıları dışarı almalı bir gece bekletmeli, soğutmalı kayısıların kendine gelmesi sağlanmalı. Ertesi sabah şerbeti kaynatmalı kıvam bulunca kayısıları tekrar şerbete eklemeli ve reçeli biraz daha  kaynatarak tamamlamalı. Kısaca ben annemden böyle gördüm böyle yapıyorum :)
 • Reçel 10-15 dakika kaynatılıp ocağın altı kapatılıp   kayısılar içinde iken 1 gece soğutulup bekletilir reçel  ertesi gün yeniden de pişirilebilir… Kayısı reçeli o şekilde de olur. Ben o tarifi daha önce  verdiğim için bu sefer farklı olan tarifi paylaştım.
 • Reçelin olduğunu nasıl anlarız bunu daha önce “Reçel yapımını tüm ayrıntıları/püf noktaları” adlı tarifimde uzun uzun yazdım merak edenler o tarifi okuyabilirler. Kusura bakmayın  buraya tekrar tekrar yazmak istemiyorum. Bu bile çok uzun oldu :)
 • Bu arada tarifte ki kayısı reçelini ben geçen yaz yazlık da  (Temmuz ayında) şekerpare kayısı ile yaptım.
 • Başka bir sefer 1 kilodan yaptığınız kayısı reçeline 1 kaşık portakal kabuğu rendesi eklemenizi reçeli o şekilde  pişirmenizi… Kayısı reçelini bir de öyle  denemenizi tavsiye ederim.
 • Alüminyum tencerelerde pişirilen reçellerin rengi koyu olur… Kalın tabanlı tencerede reçeli pişirir, pişirdiğiniz kalın tabanlı tencerenin  içinde reçeli bekletirseniz  ocağı kapatmış olsanız dahi tencere kalın tabanından dolayı  reçeli pişirmeye devam eder o nedenle reçel yapımında  ince tabanlı tencere kullanmanızda yarar var.
 • Ben her şeyi yazmaya çalıştım ama reçelin pişme süresi, kıvamı kayısının cinsine göre farklılık gösterebilir o nedenle süreleri siz belirleyin ya da en iyisi resimleri iyi inceleyin sizin reçeliniz de resimde ki gibi olduysa işlem tamamdır.

Hoşça kalın.

Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle ) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle )
Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle )
Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle )
Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle )
Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle )
Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle )
Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle )
Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle )
Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle )
Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle )
Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle )

Kayısı reçeli kaç dakika kaynatılır?

 • Bir gece önceden şekerde bekletilen kayısılar şekerlenirken aynı zamanda yumuşarlar. Bu sebepten böyle sert kayısılarla yapılan reçellerde pişirme süresi genellikle kaynamaya başladıktan sonra, kısık ateşte 30 dakikadır.
 • Reçelin pişirme süresine meyvelerin sertliğine bakılarak karar verilebilir. Çok sertse biraz daha kaynatabilirsiniz.
 • Reçelin pişip pişmediği bir de şerbetine bakılarak anlaşılır. Şerbeti çok akışkansa biraz daha kaynatılması gerekir.
 • Pişme süresi kısa tutulan reçelde küflenmeler olur. Bu sebepten reçelin iyi kaynaması çok önemli bir etken.

En sevilen mutfak ve ev ürünlerinde kaçırılmayacak fırsatlar için tıklayın

4 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

9 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 800.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Kayısı Reçeli ( Tüm Ayrıntıları İle ) 18.06.2016 01:13 tarihinde yayınlandı.

Bu sayfa 01.02.2022 13:25 tarihinde güncellendi.

Ben de Yaptım
Öne Çıkan Yorumlar Yeni Gelen Yorumlar
 • Burcu

  Bademleri niye koyuyoruz?

 • Zehra mıhcı

  merhabalar canım İlk önce şerbeti kaynatıp sonra koyuyoruz kayısıyı demi

 • Profil fotoğrafı

  1 kg kayisidan kac kavanoz recel cikiyor

 • Profil fotoğrafı

  mutlaka yeni alınmış kavanoz mu olmalı ben evdeki kavanozlarda yapsam olur mu kullanılmış kavanoz

  • Canan Gunduz

   Eski kavanoz olur ama esas önemli olan kapağın yeni ya da tam kapanıyor olması..kapak sağlam değilse reçelleriniz küflenir…tekrar ediyorum cam şişe değil kapak önemli ..
   Hoşça kalın

 • Profil fotoğrafı

  nekadar karmaşık anlatmissiniz

 • Profil fotoğrafı

  canan hanim ilk asamayi kaynattiktan sonra serbeti ve kayisilari bir gece bekletin demissiniz buzdolabindami yoksa mutfaktami bekleticez

 • Profil fotoğrafı

  benimki marmelat gibi oldu. gök olmasina ragmen cinsinden mi kaynaklaniyor acb

 • Profil fotoğrafı

  limonu ekleyince şerbeti ağdalaştı .limon tuzuyla daha güzel oluyo bence.tarif için teşekkürler.

 • maviş

  İkinci aşamada amaç reçelin sululuğunu önlemek ise altını meyveler piştiği anda kapatın direk güneş alacak bir yerde (üstünü tülle kapatarak) iki gün güneşlendirin,yoğun kaynatmaya gerek kalmayacağı gibi asla küf de yapmıyor.Kolay gelsin.

 • Profil fotoğrafı

  Merhabalar benim bir sorum olacak tereyagi yerine margarin kullansam nasıl olur acaba

 • Profil fotoğrafı

  merhaba yarım kilo için ölçü ne olmalı yarısı mı

 • Melek Akyüz

  Canan ablacım Vişne reçelinede baktım gerçekten anlatımla beraber çoook muhteşem,Yalnız ben biraz erken davrandım kendi usulümce yapmıştım ama bidaha kine senin tarifi deniycem.Ustam benim çok seviyorum seni ♥Allaha emanet ol.Lezzetli tariflerinin devamını bekliyorum Hoşça kal♥♥♥♥♥

 • Melek Akyüz

  Ablam benim tarifi birebir uyguladım.Bende bu tarife benzer kayısı reçeli yapmıştım.Açık söylemek gerekirse seninki Harika oldu çooook teşekür ederim.Kocaman sevgiler♥♥♥♥♥♥

  • Canan Gunduz

   Tatlım günaydın :)))) resmini gördüm gerçekten çok çok güzel olmuş ellerine sağlık…dakikalı vişne reçelini de deneyebilirsin… rengine inanamayacaksın..inan şimdi kahvaltıdan kalktık yine reçelin rengine hayran kaldım..beyaz tabakta ki pembelik muhteşem…benden de sana kocaman sevgiler…

   Hoşça kal

 • Profil fotoğrafı

  Canan hanım portakal kabuğu rendesi ekleyebilirsiniz demissiniz.2kilo kayisiya ne kadar koyabilirim? Hangi aşamada koymaliyim?birde tadı nasıl olur acaba?

 • selvi'nin tatli mutfagi

  canan hanim receli yaptim siselere doldurdum:) tadina bakmak icin sabirsizlaniyorum.tesekkurler tarif icin

 • Esra Aydın

  Bizede Malatya dan kayısı geldi ne yapsamda ziyan olmasa diyordum önüme tarif çıktı :)))

 • Elizan

  Elinize saglık Canan hanım,afiyet olsun size..Bende isterdim yapmayı evde yiyen yok nedense…sevglerimle..

  • Canan Gunduz

   Tatlım merhaba,

   Bizim ev halkı da ne yazık ki çilek ve vişneden farklı reçel tüketmeyi pek sevmiyor :((((( ..bunları ben seviyorum kendim için yapıyorum…benim favorilerim portakal,kayısı ve gül reçeli :)))))

   Hoşça kal

 • Profil fotoğrafı

  Canan hn.cim hayirli Ramazanlar, bu ne guzel bir anlatim. Hic yemek yapmayi bilmeyen biri bile sizin tariflerinizle harika yemekler ortaya cikarabilir. Bikmadan usanmadan bu kadar guzel anlatimlariniz icin cok cok tesekkurler, sizlerden ogrenecegimiz daha coook seyler var. En kisa zamandada tarifinizi deneyecegim, kayisi receline bayilirim, hoscakalin :)

 • ❤Hasibe'nin❤ Mutlu❤ Mutfağı❤

  Sevgili Canan Hanimcim Õncelikle Ellerinize Emeğinize Sağlik Reçeliniz muhteşem olmuş Ayrica Būtūn Tariflerinizdeki Açik Net Ve Aydinlatici Anlatiminiza Bayiliyorum Hiiiç Sıkılmadan keyifle okuyorum Sizi tebrik Ve Takdir ediyorum Harikasiniz Bu arada kõzlenmiş Biber turşunuzu En kisa zamanda Deneyeceğim inşallah Bizim buralarda Biberler kizarmağa Başladi Tekrar ellerinize sağlik Allah razi olsun sizden Allaha emanet olun Çok õpūyorum sizi Sevgiyle kalin Hoşçakalin

  • Canan Gunduz

   Hasibe hanımcım merhabalar,

   İlk önce çok naziksiniz çok teşekkür ederim…közlenmiş biber turşusuna gelince denemenizi şiddetle tavsiye ederim…yapacağınız biberler şöyle koyu kırmızı bordo ya yakın ve etli etli olanlardan olursa tarif ++++ lezzetli olur…benden söylemesi :)))))))

   Hoşça kalın

 • Profil fotoğrafı

  Canan Hanım ankatımınız ve tarifiniz çok güzel . Ben bu yaşıma geldim reçel yapmayı bilmiyorum ona buna bir göstersene diyorum.Sizin anlatımınızla artık buna gerek kalmadı. Deniyeceğim inşallah. Şimdiden Allah cc . sizden razı olsun. Takipçinizim artık.

  • Canan Gunduz

   Zeliha hanımcım aslında reçel yapmak çok zor değil zaman geçtikçe pratiklik kazandıkça şekeri bile göz kararı kullanırsınız..reçellerde önemli olan püf noktaları bilmek hangi meyve ne kadar şeker kaldırır,ne tip tencere kullanılmalıdır ,reçele köpüklenmemesi için tereyağ eklenmelidir vs. gibi…bir kez yapın gerisi gelir..ayrıca Allah sizden de razı olsun..bu cümle var ya bu cümle beni benden alıyor o kadar mutlu oluyorum ki anlatamam….teşekkürler…

   Hoşça kalın

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Kayısı Reçeli Tarifi (videolu)

Kayısı Reçeli Tarifi (videolu)

16 Kişi ve üstü kişilik, 15dk Hazırlık, 35dk Pişirme
Ayva Reçeli Videosu Tarifi

Ayva Reçeli Videosu

14-16 kişilik, 15dk Hazırlık, 40dk Pişirme
Tam Kıvamında Süt Reçeli (videolu) Tarifi

Tam Kıvamında Süt Reçeli (videolu)

8-10 kişilik, 5dk Hazırlık, 45dk Pişirme
Şeftali Reçeli Yapımı (Püf Noktaları) Tarifi

Şeftali Reçeli Yapımı (Püf Noktaları)

4-6 kişilik, 20dk Hazırlık, 45dk Pişirme
Üzüm Reçeli Tarifi

Üzüm Reçeli Tarifi

2-4 kişilik, 20dk Hazırlık, 50dk Pişirme
Ayva Reçeli Tarifi

Ayva Reçeli Tarifi

14-16 kişilik, 15dk Hazırlık, 40dk Pişirme
Çilek Reçeli (Tam Kıvamında Açıklamalı) Tarifi

Çilek Reçeli (Tam Kıvamında Açıklamalı)

4-6 kişilik, 30dk Hazırlık, 1 saat 30dk Pişirme
Şeftali Reçeli Nasıl Yapılır? (videolu)

Şeftali Reçeli Nasıl Yapılır? (videolu)

8-10 kişilik, 35dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Kedi Dilli Muhallebi Tatlısı Tarifi

Kedi Dilli Muhallebi Tatlısı

10-12 kişilik, 20dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Kilo Verdiren Tarçınlı Türk Kahvesi Tarifi

Kilo Verdiren Tarçınlı Türk Kahvesi

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Hasanpaşa Köfte (Çok Lezzetli) Tarifi

Hasanpaşa Köfte (Çok Lezzetli)

4-6 kişilik, 30dk Hazırlık, 35dk Pişirme
Fırında Lokum Gibi Kabak Tatlısı Tarifi

Fırında Lokum Gibi Kabak Tatlısı

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, 1 saat Pişirme
Sebzeli Meze Tarifi

Sebzeli Meze

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Häfele Dolap Kulpları ile Evinizin Tüm Havasını Değiştirin Tarifi
Häfele Dolap Kulpları ile Evinizin Tüm Havasını Değiştirin

Häfele Dolap Kulpları ile Evinizin Tüm Havasını Değiştirin Ev yaşamı, kaliteli dekorasyon ve iç mekanın…

Kayısı Faydaları Nelerdir? Tarifi
Kayısı Faydaları Nelerdir?

Kayısı Hakkında İşinize Yarayacak İlginç Bilgiler Lezzetli tadı ile ön plana çıkan kayısı, dikensiz ve…

Aynısefa Bitkisi, Yağı, Kremi ve Faydaları ile Tüm Kullanım Alanları Tarifi
Aynısefa Bitkisi, Yağı, Kremi ve Faydaları ile Tüm Kullanım Alanları

Henüz Tanışmadıysanız Çok Şey Kaçırdınız: Aynısefa Çiçeği Kozmetik ürünlerine düşkünlüğümüz ne olacak böyle? Çeşit çeşit…

Ev Yapımı Reçel Tarifleri Tarifi
Ev Yapımı Reçel Tarifleri

Ülkece kahvaltıya ne kadar düşkün olduğumuz malum. Yabancı milletlerin kahvaltı sofralarıyla kıyaslandığında bizimki fonda Mehter…

Brokoli Faydaları: Sapından Suyuna Tüm Faydaları Tarifi
Brokoli Faydaları: Sapından Suyuna Tüm Faydaları

İddia Ediyoruz: Brokoliyi Sevmeyen Kalmayacak ;) Turpgiller familyasının en gözde sebzelerinden biri olan brokoli, yeşil…

Kayısı Çekirdeğinin Bilmediğiniz 8 Faydası Tarifi
Kayısı Çekirdeğinin Bilmediğiniz 8 Faydası

Kayısı Çekirdeği: Ölçülü Tüketmeye Dikkat Pek çok kişi tarafından sevilen ve çeşitli şekillerde tüketilen kayısı,…

Majezik Nedir? Prospektüs Tarifi
Majezik Nedir? Prospektüs

Majezik Merak edenler için Majezik prospektüs bilgilerini hazırladık. Tüm cevaplar şimdi burada! Yazının en sonunda…

Arveles Ağrı Kesici Prospektüs Tarifi
Arveles Ağrı Kesici Prospektüs

Arveles Nedir? Arveles ilaç sektöründe adı sıkça duyulan bir ilaçtır. Arveles nedir? Arveles 25 mg…

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır? 6 Pratik Çözüm
Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır? 6 Pratik Çözüm

Duşakabin Nasıl Temizlenir? Yorgunluk, stres, günlük hayat koşturmacası ve daha pek çok sebep çoğu zaman…

Çaydanlık Kireci Nasıl Temizlenir? 6 Kesin Çözüm Tarifi
Çaydanlık Kireci Nasıl Temizlenir? 6 Kesin Çözüm

Çaydanlık Kireci Temizleme Yöntemleri Kireçli suların olduğu bölgelerde, çaydanlıklar zamanla temizlenmeyi bekler. Sürekli kullanılan çaydanlık,…

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar? Evde 6 Kolay Çözüm Tarifi
Yağ Lekesi Nasıl Çıkar? Evde 6 Kolay Çözüm

Yemek Yağı Lekesi Nasıl Temizlenir? Yemeklerin ana malzemelerinden biri olan yağ, zaman zaman etrafa ve…

Aşamalı Resimli: Evde Avokado Nasıl Yetiştirilir? Tarifi
Aşamalı Resimli: Evde Avokado Nasıl Yetiştirilir?

Evde Avokado Yetiştirme Rehberiniz! Avokado, E vitamini içeren ve kansere karşı koruyucu meyvelerden biridir. Tropik…

Evde Ananas Nerede, Nasıl Yetişir? Resimli 4 Basit Adım Tarifi
Evde Ananas Nerede, Nasıl Yetişir? Resimli 4 Basit Adım

Saksıda Ananas Yetiştirmenin Püf Noktaları Ananas tropikal bir meyve olarak bilinir. Ilıman iklimlerde en verimli…

Mutfak Dolapları Temizliği: 7 Kolay Püf Noktası Tarifi
Mutfak Dolapları Temizliği: 7 Kolay Püf Noktası

Mutfak Dolabı Temizliği: 7 Adımda Hijyen! Mutfak dolabı temizliği, her evin mutlak temizliklerinden biridir. Gün…

Karaciğer Detoksu Nasıl Yapılır? 8 Harika Faydası
Karaciğer Detoksu Nasıl Yapılır? 8 Harika Faydası

Karaciğer Detoksu: Temiz Kan İçin Sağlıklı İpuçları Vücudun her noktası, insan sağlığı için hayati önem…

İstavrit Nasıl Pişirilir, Temizlenir? Avı, Faydaları Tarifi
İstavrit Nasıl Pişirilir, Temizlenir? Avı, Faydaları

İstavrit: Omega 3 Kaynağı, Kalp Dostu Balık! Tüm balık çeşitleri sağlık açısından faydalı olmalarıyla bilinir.…

Koltuk Nasıl Silinir, Temizlenir? 5 Doğal Çözüm Tarifi
Koltuk Nasıl Silinir, Temizlenir? 5 Doğal Çözüm

Evde Pratik Koltuk Temizleme Yöntemleri Koltuklar birçok kişinin evinde özenle seçilen ve hassas şekilde kullanılan…

Cilt Beyazlatma Yöntemleri: Evde 11 Doğal Maske Tarifi
Cilt Beyazlatma Yöntemleri: Evde 11 Doğal Maske

Evdeki Yöntemlerle Cilt Nasıl Beyazlatılır? Daha iyi görünmek için kozmetik ürünlerine maaşımızın belli bir kısmını…

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir? Tarifi
Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir?

Göz Altı Morlukları İçin Evde Pratik Maskeler Gözler, kalbin aynasıdır derler. Mutluluk, hüzün, acı, keder…

Beyaz Çay Nedir? 13 Faydası, Ne İşe Yarar? Tarifi
Beyaz Çay Nedir? 13 Faydası, Ne İşe Yarar?

Beyaz Çay: Antioksidan Etkili Doğal Yağ Yakıcı! Çay evrensel bir içecektir. Çay sohbetlerin en derin…

Düdüklü Tencere Kullanımı Püf Noktaları, Resimli Anlatım Tarifi
Düdüklü Tencere Kullanımı Püf Noktaları, Resimli Anlatım

Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır? Düdüklü tencereler aktif durumdaki hemen her mutfağın vazgeçilmez yemek pişirme aletleri…

Her Gün Çay İçmek Faydalı mı Zararlı mı? Tarifi
Her Gün Çay İçmek Faydalı mı Zararlı mı?

Çay: Dünyanın En Çok Tüketilen İçeceği Bu topraklarda gün çay ile başlar, çayla devam eder.…

Doymuş Yağ Nedir? Doymuş Yağ Asitleri Zararlı Mı? Tarifi
Doymuş Yağ Nedir? Doymuş Yağ Asitleri Zararlı Mı?

Doymuş Yağ Asitleri: Sağlıklı mı Tehlikeli mi? Yüksek enerjisi nedeniyle diyet yapanların tüketmekten kaçındıkları yağlar,…

Egzamaya Ne İyi Gelir? Evde 11 Bitkisel Çözüm Tarifi
Egzamaya Ne İyi Gelir? Evde 11 Bitkisel Çözüm

Egzama Evde Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer? Egzama, pek çok kişide görülme riski olan ciltte kaşıntı…

Demir Eksikliği Belirtileri: En Yaygın İşaretler Tarifi
Demir Eksikliği Belirtileri: En Yaygın İşaretler

Demir Eksikliği Nasıl Anlaşılır? Vücutta oksijen taşınması, enerji üretimi ve protein sentezi gibi çeşitli görevlerde…

Kamkatın Faydaları: Hiç Duymadığınız 12 Özellik! Tarifi
Kamkatın Faydaları: Hiç Duymadığınız 12 Özellik!

Kamkat (Kumkat) Meyvesi Neye İyi Gelir? Kamkat, turunçgillerden bir meyvedir. Görüntüsüyle sempati kazandıran, faydaları ile…

Aralıklı Oruç: Intermittent Fasting Diyet Listesi Tarifi
Aralıklı Oruç: Intermittent Fasting Diyet Listesi

Intermittent Fasting - Aralıklı Oruç Diyeti Araştırmacı ve sorgulayan kişiler sayesinde, günden güne hayatımıza renk…

Tarifler Geri
Videolar Geri