Hazır Krema ile Lezzetini Taçlandıran 10 Tarif

1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Hazır Krema ile Lezzetini Taçlandıran 10 Tarif Tarifi

Hazır krema, hem tatlılarda hem de yemeklerde kullanıldığında lezzeti ikiye katlayan bir malzeme. Evde hazırlaması da mümkün, fakat hazır hali tarifleri pratik hale getirmede epey yardımcı oluyor. Eğer kremalı yemekleri tüketmeyi çok seviyorsanız, onlarla aranızda aşka benzer bir bağ olduğunu tahmin etmek güç değil… Çünkü krema, yemekleri kıvamlandırdığı gibi en basit tarifleri bile usta ellerden çıkmışcasına lezzetlendirebiliyor.

Peki hazır krema nasıl kullanılır? Aslında oldukça basit! Bu denli pratik bir yoldan lezzeti arttırmanın mümkün olmasına sizin de şaşıracağınızı düşünerek, hem tatlı hem de yemek tariflerini paylaşalım dedik. “Hazır krema ile neler yapılır neler!” dememize sebep olan tarif listemiz emrinize amade! Tabii bu tariflere geçmeden önce, hazır krema yerine ev yapımı krema kullanmak isteyenleri de es geçemezdik. Bu nedenle, oldukça pratik olan hazır krema tarifi ile bu kısmı taçlandırmak istiyoruz.

Tarif için: Ev Yapımı Sıvı Krema

#1
Kremalı Patates Çorbası

Akşam yemeklerinin vazgeçilmezi çorbayla listemize başlıyoruz. Kremayla yapılan klasik mantar çorbası yerine bizim önerimiz: kremalı patates çorbası. Değişik bir başlangıç için bizce başarılı bir tercih! Kremanın sihirli değneğini değdirdiği ilk tarifimize göz atmadan geçmeyin!

Kremalı Patates Çorbası Tarifi
#2
Kekikli Kremalı Tavuk

Krema ve yemek denilince aklımıza gelenlerin başında yer alıyor tavuk tarifleri. Kekikle birlikte harmanlandığından ekstra ağız sulandırdığı doğrudur. Kısa sürede hazırlayıp kendinizi şef gibi hissedeceğiniz bu tarif kaçmaz! Detaylar için tarife buyurun...

Kekikli Kremalı Tavuk Tarifi
#3
Nefis Kremalı Makarna

Kremanın en çok yakıştığı bir diğer malzeme makarna şüphesiz. İtalyan mutfağının tüm dünyaya armağan ettiği leziz makarnaların bir sırrı da krema! İşin içinde krema varsa, makarnanızın nefis olmama ihtimali yok. İşte tarif!

Nefis Kremalı Makarna Tarifi
#4
Kremalı Mantar Soslu Dana Bonfile

Misafirlerinizi yemeklerinizin lezzetiyle etkilemek mi istiyorsunuz? İşte tam da o zamanlar ve önemli davetler için biçilmiş bir kaftan! Hem kremalı hem mantar soslu dana bonfile tarifi için ünlü bir şef olmanıza gerek yok. Kremanın büyük yardımları, sizin yeteneğiniz ve tarifimizin vereceği detaylarla nefis bir bonfileye sahip olmak bir tık uzakta...

Kremalı Mantar Soslu Dana Bonfile Tarifi
#5
Fırında Mantarlı Kremalı Köfte

Bonfile olur da köfte olmaz mı? Kendi halinde bile lezzeti ayrı olan mini köftelerin, bol kremalı sosuyla midelerde zil çaldırması an meselesi. Tek çatalda uzayan kremasıyla birlikte yedikçe yedirten bir tarif diyebiliriz. Hazırlarken bir de bolca sevginizi katarsanız, değmeyin misafirlerin keyfine!

Fırında Mantarlı Kremalı Köfte Tarifi
#6
Fırında Kremalı Patates Tarifi

Oldukça az malzeme ile ana yemek hazırlamanın en pratik ve leziz yolu: fırında kremalı patates. Yanına yapacağınız pirinç pilavı ile akşama menünüz işte hazır! Kremanın, patatesi başrol haline getirdiği bu tarif aklınızın bir kenarında hep bulunması gerekenlerden. Tarifi not etmek için şöyle buyurun...

#7
Fırında Kremalı Ispanak

Ispanağın her hali iştah açıyor kabul edelim… Ama eğer fırın kabına ıspanakları yerleştirip, üzerine de en lezizinden kremalı sosu döküp yemek haline getirmediyseniz, bu lezzetten eksik kalmışsınız demektir! O halde kağıtlar kalemler hazırlansın. İşte o nefis kremalı ıspanak tarifi!

Fırında Kremalı Ispanak Tarifi
#8
Frambuaz Soslu Cheesecake

Krema nimetini biraz da tatlılar üzerinde görelim dedik. İşte hazır krema denilince akla ilk gelen tatlılardan biri olan cheesecake! Biz bu liste için frambuaz soslu olanını sizlere sunuyoruz.. Capcanlı rengi ve kremalı katıyla yemeklerden sonra çok iyi gidecek bir tarif! Cheesecake yapmanın zor olduğunu düşünüyorsanız, tarifimiz bu algınızı yıkmaya hazır ve nazır!

Frambuaz Soslu Cheesecake Tarifi
#9
Çikolatalı Mousse

Tatlı tarifler, çikolatasız olmaz! Çikolatayı bolca hissettiren ama bir yandan da hafifliğinden ödün vermeyen mucizevi bir tarif var sırada. Süt kremasıyla kıvamlanan çikolatalı mousse karşınızda! Hoş sunumuyla birlikte tam ikram edilesi olan bu tatlı tarifi, deneyenleri mest edecek!

Tarif için: Çikolatalı Mousse

Çikolatalı Mousse Tarifi
#10
Orijinal Tiramisu Tarifi Videosu

Tiramisu adıyla bildiğimiz bu İtalyan tatlısının ne manaya geldiğini hiç düşündünüz mü? Kelime anlamı “beni neşelendir” imiş. Anlamıyla tadı birbirine çokça örtüşen bu tatlıyı, artık daha bir keyifle yiyebiliriz! İşte tam bir İtalyan tarifi olacak şekilde, orijinal tiramisu tarifi sizlerle!

Orijinal Tiramisu Tarifi Videosu
Hazır Krema ile Lezzetini Taçlandıran 10 Tarif 31.08.2018 tarihinde yayınladı.