Makinede Yaprak Sarma Tarifi
elos (ELVAN CETINKAYA)
37
kişinin defterinde

Makinede Yaprak Sarma

1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Kaç Kişilik: 4-6
Hazırlama: 30dk
Pişirme: 40dk

Makinede Yaprak Sarma Tarifi İçin Malzemeler

  • Salamura yaprak
  • İstenilen iç malzeme kıyma yada sade pirinç

Makinede Yaprak Sarma Tarifi Yapılışı

Öncelikle bu tarifi gondermemin nedeni SORU-CEVAP bölümünde yaprak sarma makinesi kullanan soruma yapılan yorumlardan dolayı yaptım, merak edenler için.
Yaprakları ve istenilen iç malzemeleri hazırlıyoruz. Makinenin kumaşla kaplı olan yerini yağlıyoruz. Yaprağı makinenin alt tarafına koyup içe doğru iç malzemeyi yerleştiriyoruz. Sonra alt taraftaki aparatı yukarı doğru iteliyoruz. Boşluk olan yerden sarmamız çıkıyor, resimlerde var ayrıntıları. Bu makinede üç değişik kalınlıkta sarma sarılıyor. Güzel olan yani hepsi aynı boyutlarda çıkıyor. İlk yaptığımda hoşuma gitmedi, kim uğraşacak elle sararım daha çabuk olur diye düşündüm. Bir kaç tane sardıktan sonra elim alıştı hızlı sarmaya başladım, kolayıma gitti. Sarmalar bitince tencereye dizip klasik pişirme tarzında pişirdim. Sevgiler.

Makinede Yaprak Sarma 1

Makinede Yaprak Sarma 2

Makinede Yaprak Sarma 3

    Bu tarifi yaptınız mı? Fotoğraflarını gönderin.

    Makinede Yaprak Sarma Tarifi 07.03.2015 tarihinde yayınladı.
    Videolu yemek tariflerimizi gördünüz mü? En kolay pasta tarifleri, en nefis kek tarifleri ve diğer binlerce pratik tatlı tarifleri Nefis Yemek Tarifleri'nde.