Yorumlar (247)
Yeni Gelen Yorumlar
 • Nesli'nin Mutfağı

  Kusura bakmayın onu yazmayı unutmuşum 1 gece buzlukta bekletiyoruz.
  Benim kıvamı tam oldu o yüzden karıştırma işlemi yapmadım ama kıvamına göre ceviz içleri veya çikolatalar dibe çöküp kalmasın diye karıştırabilir 1-2 saat sonra.
  Vanilyalı ve cevizli olan çok lezzetli oluyor..
  Umarım kıvamı güzel olur yapanların emeğine değer diyorum

 • Profil fotoğrafı

  Nesli hanım buzlukta ne kadar beklettiniz acaba bir de buzlukta herhangi bi işlem uyguladınızmı? Yani bazı tariflerde buzluktan çıkarıp karıştırın tekrar buzluğa atın diyoduda.

 • Nesli'nin Mutfağı

  Çiğ yumurtanın sindirimi çok zor olduğu için içilmesinin pek önerilmediğini biliyorum ve herşey gibi onunda zaten fazlasının zararlı olduğunu okumuştum.
  Burada çok aşamadan geçiyor ve yaptığımız dondurmanın hepsini tek seferde tüketmemiz olanaksız bu malzemelerden 2 büyük kutu dondurma çıktı.Zaten yediğimiz dondurma miktarındaki yumurta oranı çok düşük olacak.yumurtaları çok yüksek olacak şekilde hızlı devirde çırpılma ve dondurulma aşamasıyla sıkıntı kalmıyor sorun olmuyor diyebilirim :-)

 • Nesli'nin Mutfağı

  Arkadaşlar teşekkür ederim bende ev yapımı dondurmaya çiğ yumurta konulduğunu duyduğumda gerçekten yapmakta çok tereddüt ettim.
  Çiğ yumurtayı ses açmak vitamin için çiğ içenleri göz önünde bulundurursak bunda en azından köpük olana kadar çırpıldığı ve dondurulduğu için için pek sıkıntı kalmadığını düşünüyorum yumurta halinden eser kalmıyor ve yumurta kokusunu sevmeyen biri olarak şunu söylemeliyim ki zerre kokusu tadı olmuyor.. sevgiler

 • Semra Şahin

  Dondurmalarınız gerçekten güzel görünüyor Nesli hanım, yalnız ben asla çiğ yumurta yemeyen biri olarak tarifi yapmayı düşünmüyorum. Tarifte yumurta olmasaydı kesinlikle yapardım. Ama yine de ellerinize sağlık…

 • mert ile bera'nın annesi

  cig yumurta mi kullanicaz..kokmaz mi..tehlikeli degilmi

 • Profil fotoğrafı

  Ellerinize sağlık gerçekten çok güzel görünüyolar. Kış geldi ama en kısa zamanda denemek istiyorum :) tarifte çiğ yumurta olduğu için bence çok tereddüt etmeyin en azından ne olduğunu biliyoruz. Hazır aldığımız dondurmaların içine kim bilir neler koyuyolardır :(

  • Nesli'nin Mutfağı

   Çok doğru söylüyorsunuz esra hanım yumurta olsa keşke tek sıkıntı ve yorumlarda da açıklamaları yaptım zaten.
   Neler konuluyor nasıl kıvamlandırılıyor bilmiyoruz yiyoruz ama tamamen katkı dolu malesef :-(

NYT Yazar
Tarifler Geri