Merhaba ankastre fırın aldım. Ricam lütfen Fanlı da hangi tür, alt üstte hangi tür gıdaları

Leyla Sevim
Leyla Sevim

pişirmemiz gerekir. Özellikle Kek ve diğer hamur işleri önemli. Fanlıda kalıpda kek yaptım söndü. Lütfen kısaca yazarak yardımcı olurmusunuz. Atalar ailesinin tariflerinin takipçisi uygulayıcısım. Teşekkür ederim.

4 ay 1 hafta önce
Cevaplar
 • mahmuTS
  mahmuTS

  bildiğim kadariyla fanlida ısının yemeklere eşit şekilde dağılmasini sağliyor.ozellikle etli yemeklerde kullanilir.ama normal dereceyi düşürmek gerek.

  4 ay 1 hafta önce
 • 1mutlumutfaklar
  1mutlumutfaklar

  Merhaba. Fanlı ayarda her türlü yemeği pişirebilirsiniz. Alt üst ayarlı fan ayarında olduğu için eşit pişirme sağlayacaktır. Alt üst ayarlı fansız kısımda her türlü tatlı tuzlu yufka hamur işlerinizi pişirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken hangi rafa tepsiyi koyduğunuz. Aşağıya yakın olursa altı hızlı pişer üstü çiğ kalır. Üst tarafa yakın olursa da tam tersi olacağı için altı çiğ kalacaktır. O yüzden eliniz alışana kadar orta rafı kullanmalısınız.

  4 ay 1 hafta önce
 • Olga Krimi
  Olga Krimi

  Fanlı ayar kabaran hamur işlerinde kullanılmaz, çünkü sıcak hava kekleri söndürür. Hamur işleri için alt-üst ayarı uygundur. Fanlı ayar ise et, balık ve sebze yemeklerine uygun, onların daha hızlı pişmesini sağlar. Yeni fırınınız hayırlı olsun!!!! :-)

  4 ay 1 hafta önce
NYT Yazar
Tarifler Geri
Videolar Geri