4319

kişinin defterinde
Pin It

Bulmaca Pasta Videosu

(0 oy, puan: 0,00)

Malzemeler

  • 1 paket kakaolu pasta keki
  • 1 paket sade pasta keki

Ara katlar için:

  • 1 paket kakaolu puding
  • Üzerinde yazan miktarda süt

Üzeri için:

  • 2 paket kakaolu kremşanti
  • 2 su bardağı süt

Islatmak için:

  • 1. 5 su bardağı süt

 

Hazırlanışı

Öncelikle şunu belirteyim pastayı yapmak anlatmaktan kolay;)) fotoğraflardan kolay ve eğlenceli olduğunu anlayacaksınız. Anlatması uzun sürdü ayrıntılı anlattım;) tadı da görüntüsü de muhteşem, mutlaka denemenizi öneririm, şimdiden kolay gelsin;)) haydi geçelim tarifine.

Öncelikle kekleri eşit şekilde kesebilmek için evde bardak, tabak, fincan birbirinden küçük eşyaları kullanacağız. Kekin üzerine tam ortasına önce küçük ölçüyü koyalım ve düzgünce etrafından geçerek daire keselim. Onun üzerine bir büyük ölçüyü koyalım yine bıçakla etrafından giderek düzgün bir şekilde keselim. Kesme işlemi bittikten sonra kakaolu keki ve sade keki büyüklüklerine göre birbirine geçireceğiz. 2 parça kakaolu, 2 parça sade keki eşit aralıklarla 4 boy kesmiş olduk. Resimlerden daha iyi anlaşılacaktır. Şimdi kestiğimiz kekleri dikkatli bir şekilde parçalardan ayırıyoruz. En dışa sade kek gelecek şekilde bir kakaolu bir sade olmak üzere birbirine geçirelim. En alt katı oluşturacak kek hazır. Şimdi ikinci kat için bu defa en dışa kakaolu kek gelmesi suretiyle bir kakaolu bir sade birbirine geçirelim. Yani 2 tanesinin en dışında beyaz kek, 2 tanesinin en dışında kakaolu kek olacak;)) inanın resimlere baksanız anlayacaksınız böyle anlatması çok daha zor, anlaması da zor. Fotoğraflardan çok rahat anlaşılıyor;)) şimdi 4 tane iç içe geçmiş renkli keklerimiz hazır. Gerisi kolay;)
En alt katını en büyük dairesi beyaz olan kek oluştursun. Üzerini sütle ıslatalım. Ve hazırladığımız ılımış pudingten ince bir şekilde yayalım. İkinci katını en büyük dairesi kakaolu olan kek oluşturacak. Yine sütle ıslatalım ve ince bir şekilde puding yayalım. Üçüncü katını dairenin en büyüğü beyaz olan kek oluşturacak. Yani renkler çarprazlama olacak aynı renkler üst üste koyulmayacak ki kestiğimizde bu görüntü oluşsun;) yine süt ve puding yaparak 4. Katını da çıkalım. En yukardaki keki de sütle ıslatalım. Ve hazırladığımız kremşanti ile kenarlarını ve üzerini sıvayalım. Kalan kremşantiyi de sıkma torbası ya da şırıngaya koyup istediğimiz gibi süsleyebiliriz. Ben üstüne hasır yaptım, kenarlarını da bombeli yaptım. Nasıl yapıldığını da fotoğrafladım;) üzerini de istediğimiz gibi süsledikten sonra en az 5-6 saat dolapta dinlenmesi için bırakalım. Ben bir gece dolapta bıraktım. Ve dilimleyip nefis pastamızı servise sunabiliriz;) pastayı yapmak anlatmasından kolay gerçekten:))) yapması değil anlatması yordu beni, ama fotoğraflardan gayet kolay ve eğlenceli olduğunu göreceksiniz;) Afiyet olsun❤️

Bu video esin akan tarafından gönderilen Bulmaca Pasta adlı tariften hazırlanmıştır.

Deneyenlerden Fotoğraflar

(28 kişi bu tarifi deneyip fotoğrafını gönderdi)

Bu tarifi yaptınız mı? Fotoğraflarını gönderin.