Yorumlar (73)
Yeni Gelen Yorumlar
 • Profil fotoğrafı

  teşekkür ederim elif hnm birde bu çekimi hangi çekim özelliği ile çekiyorunuz arka objeler buğulu öndeki ne oluyor ya SEvgiler
  :))

  • Nefis Yemek Tarifleri

   Saime hanım özel bir çekim özelliği yok makineyi istediğim nesneye odaklıyorum, makine özelliğinden kaynaklanıyor kullanmakta olduğunuz dijital makineniz uygun olmayabilir. Size daha anlaşılır bilgiler vermek isterdim ama işin ehli de değilim:( otomatik ayarlar ile çekim yapıyorum. En önemli şey ışık olduğunu söyleyebilirim makineniz profesyonel olmasa bile tariflerinizi gün ışığında çekerseniz çok daha iyi sonuç alacaksınız.

   Not:fotoğraftaki objelerin bazılarını bulanık yapmak için illaki fotoğraf makinenizi değiştirmenize gerek yok fotoğraf düzenleme programları ile de efekt ekleyebilirsiniz.

   Umarım bu bilgiler işinize yarar ya da fotoğraftan anlayan arkaadaşlar bilgi verebilirler ben de faydalanmış olurum:) Kerimaaann neredesin:)

 • Profil fotoğrafı

  ELİF HNM Elinize SAğlık Yaa Hangi marka ve model makina ile çektiniz resmi? bende foto makinası almayı düşünüyorum :))

 • Profil fotoğrafı

  Tarife teşekkür ederim. Bu kahve bize ait bir içecektir. Usulünce pişirilmeli, gelenek aktarılmalıdır. Bu tarifte Türk kahvesinin bütün püf noktaları var. Kahve yavaş pişirilmeli, sürekli ısıya maruz kalmalı ancak asla kaynatılmamalıdır. Eskiler bunu mangal pişirmrsiyle sağlarlarmış. Mangalda kahve kaynamamakla birlikte çok fazla ısıya maruz kalır ve gerekli aromayı böyle kazanır. İçerken tiryakiler üzerine bir damla su damlatırlar. Buna “kahvenin kefini almak” denir.Aslında yapılan kahvede biriken yüksek iç ısının dengelenmesidir.Geleneği sürdürmek istiyorsak evimizde Elif hanımın değerli tarifine uygun keyif kahveleri içip çocuklarımıza görsel yaratmalıyız.

 • Profil fotoğrafı

  Fevziye Hanım neden olmasın ki!

 • Profil fotoğrafı

  türk kahvesi pisirmesinindemi tarifi oluyor :-))) yinede ellerinize saglik :-))

NYT Yazar
Tarifler Geri
Videolar Geri