Kemalpaşa Tatlısı Tarifleri – Değişik, Yaratıcı ve Leziz 10 Versiyonu

1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Kemalpaşa Tatlısı Tarifleri – Değişik, Yaratıcı ve Leziz 10 Versiyonu Tarifi

Tatlı, bir yemek sofrasının son noktasıdır. Ayrıca akşam boyunca ağzımızda kalan lezzet de tatlı tarifimiz oluverir. Bu nedenle yemek sonrasında vazgeçilmezimiz, tatlı konuşmalarının da sebebi olan bu tarifler, her zaman için defterlerimizde yer alması gerekenleri oluşturur.

Özellikle çalışıyorsanız, ilginize muhtaç bir bebeğiniz varsa, öğrenciyseniz ya da başka herhangi bir sebepten zamanınız kısıtlıysa, eliniz hep en pratik tatlı tariflerine yönelir. Hem pratik hem de vazgeçilmez tatlılar arasında aklımıza ilk gelenlerden biri de kemalpaşa tatlısı olur şüphesiz. İster marketten hazırını alıp şerbetleyin ister önceden hazırladığınız hamuruyla şipşak hazırlayın, fark etmez! Eğer acil bir tatlı tarifi arayışındaysanız, kemalpaşa tatlısı tarifi yardımınıza koşacaktır!

Biz bugün, kemalpaşa tatlısına ne kadar da çok sırtımızı yasladığımızı düşündük ve kendisiyle yapabileceğimiz çeşitli tariflerle, onu onurlandırmak istedik! Sütlüsü, muhallebilisi, klasik şerbetlisi ve daha birçok versiyonuyla işinize yarayacak tarifleri listeledik!

İşte kemalpaşa tatlısı nasıl yapılır başta olmak üzere en yaratıcı 10 tarifimiz!

#1
Ev Yapımı Kemal Paşa Tatlısı

İlk tarifimizi elbette ki, en sıradan, en bilinen kemalpaşa tatlısına ayırdık. Şerbetiyle tam bir geleneksel Türk tatlısı olan bu tarif, kemalpaşayı hazır almak istemeyenlere gelsin! Kendi el emeği, göz nurunuz olacak bu tatlıyı saklayıp, ihtiyaç anında şerbetleyerek kullanabilirsiniz!

Ev Yapımı Kemal Paşa Tatlısı Tarifi
#2
Kremalı Kemal Paşa Tatlısı

“Kemalpaşa tatlım şerbetinden eksik kalmasın ama bol kremalı haliyle iştah da kabartsın” diyorsanız, işte hayalinizdeki tarif. Şerbetini iyice çeken tatlıların arasına nefis bir krema hazırladık ve görünümüne hayran kaldık!

Kremalı Kemal Paşa Tatlısı Tarifi
#3
Muhallebili Kemalpaşa Tatlısı

Kemalpaşa tatlısını muhallebiyle birleştirmek, en pratik fikirlerden biri. Uygun bir borcama kemalpaşalarınızı dizin ve üzerine hazırladığınız muhallebiyi dökün! İşte hazır… Hem çok pratik, hem çok leziz bir de üzerine şık sunumlu!

#4
Kalıpta Muhallebili Kemalpaşa Tatlısı

Muhallebili kemalpaşa tatlısından daha önce bahsetmiştik. Bu sefer borcamda hazırlamak yerine, hayal gücümüzü devreye sokuyor ve kek kalıbında sunuyoruz. Böylece pasta gibi görünen muhteşem bir tatlı elde ediyoruz!

Kalıpta Muhallebili Kemalpaşa Tatlısı Tarifi
#5
Dondurmalı Kemalpaşa Tatlısı

Bilirsiniz ki şerbetli tatlı neredeyse, dondurma da orada olmalı. Bu tarz tatlıların midenize ağır geldiğini düşünüyorsanız, dondurma ekleyerek çok daha rahat tüketebilirsiniz. Sade bir top dondurma çok iyi gidecektir ama hafif aromalı olanlar da ilham olabilir!

Dondurmalı Kemalpaşa Tatlısı Tarifi
#6
Sütlü Kemalpaşa Tatlısı ( Hafif Lezzet )

Kemalpaşa tatlısını klasik yoldan hazırlayıp, şerbetini süt kadar yumuşacık yapmak mümkün! Hem sütlü, hem şerbetli tatlı hissi veren bir kemalpaşa tatlısı yaratmak istiyorsanız, işte karşınızda sütlü kemalpaşa tarifi!

Sütlü Kemalpaşa Tatlısı ( Hafif Lezzet ) Tarifi
#7
Çikolata Soslu Kemal Paşa Tatlısı

Çikolata hayranlarına müjde! Bu geleneksel tatlıyı, çikolata ile son derece modernleştirmek çok keyifli olacak. Çikolata sosuna buladığınız kemalpaşa tatlınızı süslemek için krem şantiden yardım almanız yeterli... Diğer tüm püf noktaları tarifimizde!

Çikolata Soslu Kemal Paşa Tatlısı Tarifi
#8
İçi Dolgu Sakızlı Muhallebili Kemalpaşa Tatlısı

Mutfakta sürprizli tarifler hazırlamak eğlenceli değil mi? Tatmayan kimsenin anlayamayacağı, içi sakızlı muhallebi dolgulu bu kemalpaşa tatlısı sunumuyla da ağız sulandırıyor. Çok katmanlı bir tarif gibi göründüğünden, misafirlerinizi etkilemek için pratik bir yol olması da cabası!

İçi Dolgu Sakızlı Muhallebili Kemalpaşa Tatlısı Tarifi
#9
Keşküllü Kemalpaşa Tatlısı

Muhallebili, pudingli, sütlü kemalpaşa tatlısı olur da, keşküllü olmaz mı? Özellikle keşkül ile pek sıkı-fıkı olanlar, bu tarife bayılacaktır. Dışarıdan bakıldığında pasta gibi görünen bu tatlı, akşam yemeği sonrası için hafif ama çok leziz bir alternatif olabilir.

Keşküllü Kemalpaşa Tatlısı Tarifi
#10
Tahinli Kemalpaşa Tatlısı

“Kemalpaşa tatlısına çok yakışırdı!” diyebileceğimiz malzemelerden bir diğeri de tahin. Klasik yoldan hazırladığınız kemalpaşa tatlınıza şef dokunuşu katmak için tahin ve kaymakla süsleyin! Bir de ceviz kırıkları eklendi mi, bu tatlı tek başına serotonin etkisi verebilir!

Tahinli Kemalpaşa Tatlısı Tarifi
Kemalpaşa Tatlısı Tarifleri – Değişik, Yaratıcı ve Leziz 10 Versiyonu 11.03.2019 tarihinde yayınladı.