En Etkili Zayıflama Yöntemleri, Yağ Yakan 8 Kür Tarifi

Zayıflamak İstiyorum Diyenler için Zayıflama Önerileri

Zayıflama kavramı genel olarak kilo kaybı olarak görülse de gerçek ve sağlıklı bir zayıflama için vücuttaki yağ depolarının azalması gerekir. Besin değeri yüksek dengeli bir beslenme programı ve aktif bir yaşamla birlikte kişi ideal kilosuna inebilir, fit ve sağlıklı bir bedene kavuşabilir.

Nasıl Zayıflarım? En Kolay Zayıflama Yöntemleri

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin çoğu, şok diyet yöntemleri ile bir an önce fazlalıklarından kurtulmayı hedefler. Fakat kilo kaybetmek her zaman zayıflamak manasına gelmez. Vücutta depolanan suyun atılması ve glikojen depolarının boşalması, tartıda kilo kaybını gösterse de, çoğu zaman aynaya bakıldığında zayıflama etkisi görülemez. Beden olarak küçülme ve daralma sadece vücuttaki fazla yağın yakımı ile gerçekleşir. Mucize zayıflama formülü olarak pazarlanan yöntemlerin çoğu glikojen depolarını boşaltır ve vücudu susuz bırakabilir.

Zayıflamak istiyorum diyorsanız, şok diyetlerden ziyade sağlıklı beslenme üzerine odaklanmanız daha etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir. Zayıflama yöntemleri çok çeşitli olsa da herkesin bildiği klasik mekanizma ile işler. Vücuttaki bir kilo yağın yakılabilmesi için ortalama 7400 kcal enerji açığı oluşturulması gerekir. Doğal olarak haftada 0,5-1 kg arası yağ yakımı uzmanlarca ideal zayıflama hızı olarak kabul edilir. İdeal kilo ile sahip olunan kilo arasında çok fark varsa ilk aşamada fazla kilo kaybı normal kabul edilebilir. Beslenme düzeninin değişmesi, vücutta depolanan fazla suyun atılmasını tetiklediği ve kalori açığı daha rahat oluşturulabildiği için kilo kaybının hızlı olması normal görülür.

Kolay uygulanabilir, günlük hayata entegre edilebilir ve vücudun ihtiyaçlarını karşılayan bir zayıflama programı kolay zayıflamayı da beraberinde getirir. Kişinin kendine her şeyi bir anda kısıtlaması beslenme programının uygulanabilirliğine gölge düşürebilir. Uzmanlar kolay zayıflamak isteyenlere protein ve lif oranından zengin bir beslenme programı tavsiye eder. Kişiler beslenme programı ile birlikte günlük su tüketimlerini ve hareketlerini arttırdıklarında ve metabolizma hızlarını arttırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarında zahmetsizce kilo verebilir.

8 Etkili Çay ve Zayıflama Kürü Tarifi

Zayıflamak için nelerin yapılması gerektiğini artık herkes az çok biliyor. Sağlıklı bir beslenme programı, zayıflama hareketleri ile beraber metabolizma hızlandırıcı kürler ile desteklendiğinde harikalar yaratabilir. Zayıflama için motivasyon arayışında olanlar zayıflama hikayeleri ile birlikte metabolizma hızlandırıcı kürlerin etkilerinden de faydalanabilir.

Zayıflama kürlerinin gerçekten işe yaraması için sağlıklı bir şekilde kalori açığı oluşturulduğundan emin olunması gerekir. İştah kontrolünü sağlama konusunda oldukça iyi olan kürler, çoğunlukla bağırsak ve sindirim sistemini destekler. Metabolizma hızlandırmak için zayıflama hapları yerine herkesin mutfağında bulunan sağlıklı besin ve içecekler kullanmak tavsiye edilir. Zayıflama hapı ve zayıflama ilacı olarak piyasada pazarlanan ürünler kısa vadede sonuç elde edilmesini sağlasa da uzun vadede sağlığı, hatta hayatı tehlikeye atabilir. Bölgesel zayıflama için tercih edilebilen zayıflama iğnesi ise, metabolizmayı uyarır, iştahı baskılar ve bölgesel yağ yakımını sağlar. Fakat bu tip radikal zayıflama önerileri için bir uzman görüşü alınması gerekir.

Güzellik merkezlerindeki uygulamalardan uzak durulması ve estetisyen hekimlere danışılması tavsiye edilir.

Zayıflama kürleri ile bedeni hazırlarken zayıflama için dua ve zayıflama için meditasyon teknikleri ile zihni hazırlamak mümkün görülür. Yiyeceklerle kurulan duygusal bağlar, zayıflama duası ve meditasyonla azaltılabilir. Bu sayede irade çok daha uzun süre korunur. Diğer taraftan iyi bir zayıflama egzersiz programı, kilo verme sürecinde ihtiyaç duyulan itici gücü bireylere kazandırabilir. Kürleri uygulamaya geçmeden evvel bir doktora danışılması tavsiye edilir.

1) Yeşil Çay-Limon-Soda Zayıflama Kürü

Kaynamış yarım litre su ile 2 yemek kaşığı yeşil çayın 10 dakika kadar demlenmesi gerekir. Süzülmüş demlenmiş çayın içine yarım limon sıkılıp kabuğuyla atılır. Son olarak bir şişe maden suyu katıldıktan sonra zayıflama içeceği hazır olur. Ara öğünlerde birer bardak tüketilerek uygulanan kür, metabolizmayı hızlandırır ve eksilen mineralleri vücuda kazandırır.

2) Zayıflama Suyu

Kürü uygulamanız için sabah uyanır uyanmaz bir çay kaşığı çörek otu yağını içmeniz gerekir. Sonrasında bir su bardağı ılık su içerisine iki çorba kaşığı sirke koyup içmeniz gerekir. Tadından rahatsız olanlar isterseler yarım çay kaşığı bal ilave edebilir. Tokluk hissini arttıran kür, kalori kontrolünü kolaylaştırır.

3) Metabolizma Hızlandırıcı ve Zayıflamaya Yardımcı Baharat Karışımı

1 çorba kaşığı toz zencefil,1 çorba kaşığı zerdeçal, 1 çorba kaşığı karabiber, 1 çorba kaşığı kimyon, 1 çorba kaşığı kırmızı biber, 1 çorba kaşığı nane ve 1 çorba kaşığı kekik karıştırılarak cam bir kavanoz içerisinde konulur ve direkt güneş ışığı almayacağı serin bir yere kaldırılır. Salataların ve yemeklerin üzerine dilediğiniz kadar serperek kullanabileceğiniz karışım vücuttaki fazla ödemi atmanıza ve metabolizmanızı hızlandırmaya yardım eder. Tokluk hissi sağlayarak daha az kalori almanızı sağlar.

4) Tarçınlı Süt

Kürü uygulamanız için 1 su bardağı light süt, 1 tatlı kaşığı tarçın ve buzları karıştırmanız ve yatmadan önce tüketmeniz gerekir. Sabah tok uyanmanıza yardımcı olan karışım, gece boyu metabolizmanızı canlı tutarak daha fazla yağ yakmanızı sağlar. Kan şekerini dengelediği için ani tatlı krizleri ile de savaşır.

5) Hızlı Zayıflama Kürü

3 yemek kaşığı kadar yoğurt çırpıldıktan sonra içine önce 2 tatlı kaşığı pul biber, sonra da yarım limon katılarak karıştırılır. Yatmadan yarım saat önce tüketilecek bu karışım metabolizmayı hızlandırır, gece yaşanacak açlık krizlerinin önüne geçiyor ve yağ yakımını arttırır.

6) Yağ Yakan ve Zayıflamaya Yardım Eden Kahve

1 su bardağı yağsız sütün içine 1 adet tarçın çubuğu atarak kaynatın. Kaynamaya başlayan sütü, çubuğu içinden çıkarmadan 45 dakika dinlenmeye alın. Dinlendikten sonra çubuk tarçını içinden çıkarıp kahveyi karıştırın İster sıcak, ister soğuk şekilde tüketebileceğiniz kahveyi ara öğün olarak kullandığınızda metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olur.

7) Mucize Zayıflama Kürü

3 yemek kaşığı kadar ev yoğurdu ile yarım çay kaşığından daha az toz zencefil, zerdeçal ve toz tarçın iyice çırpılarak hazırlanan karışım, gece yatmadan bir saat önce tüketilir. Üzerine beş bardak kadar su içilmesi ile tamamlanan kür, metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımını arttırır.

8) Zayıflamaya Yardım Eden ve Tatlı Krizlerini Engelleyen Çay

Yarım litre su ile 1 yemek kaşığı kadar ya da 1 poşet yeşil çay demlenir. İçerisine bir elma kabukları ile birlikte dilimlenerek, zencefil rendelenerek, iki tarçın çubuğu ise kırılarak atılır. Akşam yemeğinden birkaç saat sonra tüketilen zayıflama çayı, sindirimi kolaylaştırır ve metabolizmayı hızlandırır.

Zayıflamak İçin Ne Yemeliyiz?

Zayıflama püf noktaları olan kür ve çaylar, kalori alımı sağlıklı bir şekilde kısıtlandığında etkisini gösterebilir. Son derece etkili zayıflama formülleri arasında yer alsalar da zayıflama diyeti ve zayıflama egzersizi ile desteklenmediğinde pek de işe yaramaz. Zayıflama yolları içerisinde en sağlıklısı, dengeli ve besleyici bir beslenme programı oluşturmaktan geçer. Bunun için protein alımını arttırmak ve sağlıklı yağlar tüketmeye başlamak tavsiye edilir.

Zayıflama egzersiz seçimi yapılırken kardiyo ile birlikte güç egzersizlerine de göz atmak gerekir. Yağ yakımını hızlandırmak için vücut ağırlığının her bir kilogramı için 0.8 ile 1.1 gram protein almak gerekir. Yeterli protein alımı, daha çabuk tokluk hissedilmesine yardımcı olur, gereksiz kalori alımını engeller. Kalori kısıtlaması yaparken yağ tüketimini kısıtlamaktan ziyade basit karbonhidratları beslenmeden çıkarmak daha etkili sonuçlar verir. Hormonların yapısına katılan ve çok sayıda vitamini ağırlayan yağlar, metabolizmanın tıkır tıkır çalışmasını sağlar. Kalori kısıtlaması yaparken karbonhidratları sınırlandırmak en doğru tercihler arasında yer alır. Tüketilecek karbonhidratların taze meyve ve sebzeler olmasına özen göstermek, bol lifli tam tahıllardan yana kullanmak gerekir. Ara öğünlerde zayıflama çay çeşitleri tüketilmesi metabolizmanın uyarılmasına yardımcı olur. Zayıflama çayları ve suları, toksinlerin atılmasını da sağlar.

Zayıflama Ürünleri

Kilo verme sürecini hızlandırma adına üretilen zayıflama ürünleri piyasada yer alır.Zayıflama ürünleri ve ekipmanları, ter atımı ile birlikte toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasına da yardımcı olur.

İştah kontrolü için zayıflama bandı kullanılabilse de su tüketimini arttırmak ve zayıflamak için spor yapmak iştahı dengeler. Zayıflama için korse kullanımı tek başına geçici bir etki sağlamaz. Zayıflama hareketleri evde çalışılırken zayıflama korsesi, zayıflama eşofmanı veya zayıflama taytı kullanılması kalori yakımını arttırabilir. Kasların daha etkili çalıştıran zayıflama ayakkabısı, günlük yürüyüş ayakkabısı olarak tercih edildiğinde çok daha kolay kilo kaybı gözlenebilir.

Zayıflama bisikleti kullanımı ile birlikte yapılan direnç egzersizleri oluşturdukları kalori açığı ile birlikte kilo kaybı sonucu oluşan sarkmalara karşı da vücudu korur. Kilo verme sürecinin zayıflama kemeri ile desteklenmesi, bel bölgesindeki yağlardan daha hızlı kurtulunmasına yardımcı olur. Kullanılan zayıflama kremi çeşitleri ise, cildin daha çabuk toparlanmasına yardımcı olur, kilo verme süresince oluşabilecek sarkma ve çatlaklara karşı koruyucu etki gösterir.

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

5 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sağlıklı yaşam, diyet ve kişisel bakım konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride çeşitli hastalıklar için evde bitkisel çözüm önerileri, besleyici fonksiyonel gıda takviyeleri, doğal cilt ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne yardımcı diyet listeleri ve sağlıklı beslenme programları yer almaktadır. İlgili besinin, ürünün ya da diyet listesinin etkileri her bünyede değişkenlik gösterebilir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek yan etkilerden sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar (2)
Yeni Gelen Yorumlar
NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yağ Yakan Kür Tarifi
Yağ Yakan Kür1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Yağ Yakan Limon Kürü Tarifi
Yağ Yakan Limon Kürü1-2 kişilik, 10dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Yağ Yakan Yoğurt Kürü Tarifi
Yağ Yakan Yoğurt Kürü1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Zayıflatan Mucize Kür (Çok Etkili) Tarifi
Zayıflatan Mucize Kür (Çok Etkili)1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Soda Kürü (Zayıflama Kürü) Tarifi
Soda Kürü (Zayıflama Kürü)1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Yağ Yakan Tok Tutan Yoğurt Kürü Tarifi
Yağ Yakan Tok Tutan Yoğurt Kürü1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Yağ Yakan İçecek Tarifi
Yağ Yakan İçecek1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Yağ Yakan Detoks Tarifi
Yağ Yakan Detoks1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Yağ Yakan Kahve Tarifi
Yağ Yakan Kahve1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Mercimek Çorbasının Yanına Ne Gider? Menüyü Tamamlayan 12 Fikir Tarifi
Mercimek Çorbasının Yanına Ne Gider? Menüyü Tamamlayan 12 Fikir

Mercimek Çorbasının Yanına Ne Pişirebilirim? Mercimek çorbası, hemen hemen her evde haftada birçok defa pişirilen…

Evde Dudak Dolgunlaştırıcı 12 Doğal Yöntem Tarifi
Evde Dudak Dolgunlaştırıcı 12 Doğal Yöntem

Dudak Dolgunlaştırma: Estetiksiz, Kolay Yöntemler Hangi kadın dolgun dudaklara hayır diyebilir? Dolgunluğu ile dikkat çeken,…

Siğile Ne İyi Gelir? Evde 10 Doğal Tedavi Tarifi
Siğile Ne İyi Gelir? Evde 10 Doğal Tedavi

Siğil Tedavisi İçin Doğal Çözümler Cildinizde meydana gelen bazı rahatsızlıklar, sizi zaman zaman stresli dönemler…

Vertigo Nedir, Ne İyi Gelir? Şifalı 5 Doğal Çözüm Tarifi
Vertigo Nedir, Ne İyi Gelir? Şifalı 5 Doğal Çözüm

Vertigo Hastaları İçin Beslenme Kılavuzu Zaman zaman baş dönmesi şikayeti ile doktora gittiğiniz oldu mu?…

Ballı Süt İçmenin Az Bilinen 7 Faydası Tarifi
Ballı Süt İçmenin Az Bilinen 7 Faydası

Ballı Süt İçmek Bakın Nelere İyi Geliyor! Lezzetli bir içecek olan ballı süt her yaş…

Pırasa Yemeğinin Yanına Ne Gider? Lezzeti Tamamlayacak 12 Tarif Tarifi
Pırasa Yemeğinin Yanına Ne Gider? Lezzeti Tamamlayacak 12 Tarif

Pırasa Yemeğinin Yanına Ne Servis Edebilirim? Sofraların leziz ve sağlıklı üyesi olan pırasa farklı tariflerle ve…

Mercimek Çorbasının Yanına Ne Gider? Menüyü Tamamlayan 12 Fikir Tarifi
Mercimek Çorbasının Yanına Ne Gider? Menüyü Tamamlayan 12 Fikir

Mercimek Çorbasının Yanına Ne Pişirebilirim? Mercimek çorbası, hemen hemen her evde haftada birçok defa pişirilen…

Evde Dudak Dolgunlaştırıcı 12 Doğal Yöntem Tarifi
Evde Dudak Dolgunlaştırıcı 12 Doğal Yöntem

Dudak Dolgunlaştırma: Estetiksiz, Kolay Yöntemler Hangi kadın dolgun dudaklara hayır diyebilir? Dolgunluğu ile dikkat çeken,…

Siğile Ne İyi Gelir? Evde 10 Doğal Tedavi Tarifi
Siğile Ne İyi Gelir? Evde 10 Doğal Tedavi

Siğil Tedavisi İçin Doğal Çözümler Cildinizde meydana gelen bazı rahatsızlıklar, sizi zaman zaman stresli dönemler…

Vertigo Nedir, Ne İyi Gelir? Şifalı 5 Doğal Çözüm Tarifi
Vertigo Nedir, Ne İyi Gelir? Şifalı 5 Doğal Çözüm

Vertigo Hastaları İçin Beslenme Kılavuzu Zaman zaman baş dönmesi şikayeti ile doktora gittiğiniz oldu mu?…

Ballı Süt İçmenin Az Bilinen 7 Faydası Tarifi
Ballı Süt İçmenin Az Bilinen 7 Faydası

Ballı Süt İçmek Bakın Nelere İyi Geliyor! Lezzetli bir içecek olan ballı süt her yaş…

Pırasa Yemeğinin Yanına Ne Gider? Lezzeti Tamamlayacak 12 Tarif Tarifi
Pırasa Yemeğinin Yanına Ne Gider? Lezzeti Tamamlayacak 12 Tarif

Pırasa Yemeğinin Yanına Ne Servis Edebilirim? Sofraların leziz ve sağlıklı üyesi olan pırasa farklı tariflerle ve…

Nane Limon Çayının Her Derde Deva 10 Faydası Tarifi
Nane Limon Çayının Her Derde Deva 10 Faydası

Şifa Niyetine! Nane Limonun İnanılmaz Faydaları Alternatif tıp alanında geçmişten günümüze kadar iyileştirici özelliği ile…

Etin Yanında Ne Yenir? Lezzeti Katlayacak 12 Yardımcı Tarif Tarifi
Etin Yanında Ne Yenir? Lezzeti Katlayacak 12 Yardımcı Tarif

Etin Yanına Ne Yapsam? Birbirinden Leziz 12 Tarif! Vücut direncini koruyan et, ana yemeklerde ve…

Safra Kesesi Ameliyatı Sonrası Nasıl Beslenmeli? Tarifi
Safra Kesesi Ameliyatı Sonrası Nasıl Beslenmeli?

Safra Kesesi Ameliyatı Olanlar Neler Yemeli? Karın bölgesinin üst tarafında yer alan safra kesesi, karaciğerin…

Evinizdeki En İyi 15 Doğal Cilt Bakım Ürünü Tarifi
Evinizdeki En İyi 15 Doğal Cilt Bakım Ürünü

En İyi Cilt Bakım Ürünleri Hangileri? Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için düzenli olarak cilt…

Ağrı Kesici 2 Krem Tarifi: Ev Yapımı, Doğal, Etkili
Ağrı Kesici 2 Krem Tarifi: Ev Yapımı, Doğal, Etkili

Bitkisel İçerikli Ağrı Kesici Krem Tarifleri Kan dolaşımının aksamaya uğradığı zamanlarda vücudunuzda ağrı hissedersiniz. Sinir…

Bebeklerde Ağız Kokusu Neden Olur, Nasıl Giderilir? Tarifi
Bebeklerde Ağız Kokusu Neden Olur, Nasıl Giderilir?

Bebeklerde Ağız Kokusu Normal Mi? En değerli varlığınız minik bebeğinizin ağzında oluşan koku son zamanlarda…

Tarifler Geri
Videolar Geri