Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir? Tarifi

Mide Bulantısına ve Kusmaya Ne İyi Gelir?

Herkesin dönem dönem yaşadığı sağlık sorunlarından olan mide bulantısı, genellikle hızla uygulanabilen basit yöntemlerle bertaraf edilebilmektedir. Farklı yaş gruplarından kişilerin birbirinden farklı sebeplerle yaşadığı bulantı sorunu, beraberinde MİDE BULANTISINA NE İYİ GELİR? sorusunu da getirmektedir.

Mide bulantısı çoğu zaman kusmayı da beraberinde getirdiğinden ciddi sorunlara sebep olabilen bir sıkıntı oluşu ile bilinir. Genellikle farklı rahatsızlıkların bir işareti olarak kabul edilen bulantıya neyin iyi geleceği de sebebine göre değişir. Mide bulantısına ne iyi gelir Ahmet Maranki dahil birçok bitki uzmanı ve doktorun her yıl yüzlerce kez muhatap olduğu sorular arasında yer alır. Maranki mide bulantısı için mideyi rahatlattığı bilinen papatya çayını önermektedir. Papatya çayının bulantıyla birlikte gastrit gibi hastalıklara da iyi geldiği bilinmektedir. Bu nedenle Maranki, gastrit mide bulantısına ne iyi gelir sorusunun yanıtının da papatya çayı olduğunu söylemektedir.

Kusmaya ve mide bulantısına ne iyi gelir sorusu ile yanıt aradığınız bu konu başlığında birkaç noktaya dikkat etmeniz sağlığınız açısından ciddi önem taşıyacaktır. Bulantı ile birlikte gelişen kusma, vücutta ciddi su kaybına yani dehidrasyona sebep olabileceğinden doktorlar tarafından da muhakkak önlem alınması gereken bir durum olarak görülmektedir.

Mide ve bağırsak enfeksiyonlarının yanı sıra stres, hamilelik, gıda zehirlenmesi ya da kulak burun boğaz hastalıkları nedeni ile gelişebilen bulantı durumu için öncelikli olarak istirahat ve rahatlatıcı bitki çayları önerilmektedir.

Nane Limon Çayı

Mide bulantısını durdurmak için hemen hemen her evde bilinen ve çoğunlukla işe yarayan geleneksel bir yöntem olan “nane limon” gerçekten de kayda değer oranda işe yaramaktadır. Kustuktan sonra mide bulantısına ne iyi gelir sorusunun yanıtı da yine nane limon olarak verilebilir. Nanenin ferahlatıcı kokusunun yanı sıra limonun hazmı kolaylaştıran etkisi ile harika bir mide iksiri olan nane limon, ılık bir içecek oluşu nedeni ile de sindirim sistemini yatıştırıcı etkiye sahiptir.

İshal ve Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

İshal, mide bulantısına eşlik eden vücut reaksiyonlarından biridir. Mide bulantısı ile ishalin bir arada yaşanmasının en sık görülen nedenleri gıda zehirlenmesi ya da mide ve bağırsak enfeksiyonu durumudur. Bulantı, kusma ve ishalin birlikte görüldüğü durumlar ciddi dehidrasyona neden olabileceğinden ve önemli hastalıkların işareti olarak görüldüğünden mutlaka doktor kontrolünden geçmek gerekmektedir.

Öncelikle doktorunuzun size vereceği beslenme listesini özenle takip etmeniz gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. İshal ile birlikte seyreden mide bulantısı halsizlik ve mide bulantısına ne iyi gelir sorusunu da beraberinde getirmektedir. Bu durum mideyi yormayacak ancak besleyici gıdalara yönelmenizi gerektirmektedir. Yağlı yiyecekler ve bilhassa kızartmalardan sindirim sisteminiz tam anlamıyla düzene girene kadar uzak durmak iyileşmenizi hızlandıracaktır.

İshal ve mide bulantısının zaman zaman gaz sorununu da beraberinde getirdiği bilinir. Ancak beslenme düzenine dikkat etmenin genellikle gaz ve mide bulantısına ne iyi gelir sorusuna da yanıt olması beklenir. Lifli ve hazmı kolay gıdalar tüketilerek, brokoli gibi gaz yapıcı gıdalardan uzak durularak rahatlama sağlanır.

Üşütme ve mide bulantısına ne iyi gelir sorusunun yanıtı da ishal ve bulantı durumundaki ile aşağı yukarı aynıdır. Sindirimi kolay, tuz ve yağ oranı düşük, hafif yemekleri tercih etmek hem ishal hem de bulantı açısından rahatlama sağlar. Yemek dışındaki saatlerde sık sık ancak azar azar tüketilecek su mide asidini dengelemeye yardımcı olur. Az miktarda olmak kaydıyla maden suyu, özellikle ishali kesmesi açısından şeftali suyu tüketilebilir.

Çocuklarda Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Yetişkinlerde mide bulantısına ne iyi gelir sıklıkla cevap aranan bir soru olsa da çocuklarda mide bulantısı da sık rastlanan bir şikayet olarak bilinmektedir. Hem çocuklarda hem yetişkinlerde hızla etki eden nane limon evde kolaylıkla hazırlanabilir. Ancak kusma sık yaşanan bir sorun haline geldi ise mutlaka bir çocuk doktoruna başvurulması gerekmektedir. Çocuğun bulantıya eşlik eden şikayetlerinin iyice gözlenmesi doktor bilgilendirmesi sırasında da önem taşıyacaktır.

Bulantı zaman zaman soğuk algınlığı sonucu ateşle birlikte de görülebilir. Peki soğuk algınlığı mide bulantısına ne iyi gelir ya da ateş ve mide bulantısına ne iyi gelir? Öncelikle soğuk algınlığı durumunda özellikle geniz akıntısının ciddi oranda mide bulantısı yaptığı unutulmamalıdır. Geniz akıntısı ve ateşin önüne geçmek için bol bol sıvı tüketilmesi önemlidir. Çocuğun başını yüksek tutmak, çok fazla sıvıyı bir anda tüketmesi yerine azar azar içmesini sağlamak rahatlamasını kolaylaştıracaktır.

Yayla Çorbası

Çocuklarda ishal ve mide bulantısına ne iyi gelir diyorsanız pirinçli yoğurt çorbası, haşlanmış patates ve kompostonun çocuğunuzun bu gibi durumlarda kolaylıkla tüketebileceği gıda maddeleri olma özelliği taşımaktadır. Mümkünse çocuğu dışarı çıkarmak, bu yolla serin ve temiz havadan faydalanmasını sağlamak bulantısıyla birlikte ateşinin de azalmasına yardımcı olacaktır. Çocuğunuzu dışarı çıkaramıyorsanız da odasını iyice havalandırmayı ve serin tutmayı deneyebilirsiniz.

Çocuğunuz için gripken mide bulantısına ne iyi gelir diye düşünüyorsanız, bulantısı olan çocukları yemeye zorlamamak, özellikle yağlı, tuzlu, şekerli ve süt içerikli ürünlerden uzak tutmak gerektiği bilinmelidir. Sıcak suya limon dilimleri ve zencefil ekleyerek demleme usulü ile hazırlanan çay hem bulantıya hem de gribe iyi gelmekte, bağışıklığı da güçlendirmektedir.

Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Bebeklerin sıkıntılarını takip etmek çocuklara nazaran çok daha zorlayıcı olmakla birlikte bulantı yine doğal yöntemlerle kolaylıkla üstesinden gelinebilecek durumlardan birini oluşturmaktadır. Bebeği açık havaya çıkarmak ve serin bir yerde dinlenmesini sağlamanın bulantıyı en aza indirgeyecek önlemlerin başında geldiği bilinmektedir.

Anne sütü alan bebeklerin sık sık emzirilmesi, mama ile beslenen bebeklerin mamalarının daha sulu hale getirilmesi önemlidir. Eğer bebek ek gıdaya başladıysa mutlaka ek su verilmeli, komposto gibi sulu gıdalarla sıvı desteği artırılmalıdır.

Ek gıdaya geçmiş olan bebeklere elma, yoğurt çorbası gibi hafif gıdalar verilmeli, eğer kabul etmiyorsa zorla yemek yedirilmemelidir. Bu önlemler bebeğiniz için aradığınız öksürüğe ve mide bulantısına ne iyi gelir sorusu karşısında da işe yarayacaktır. Zencefil ve nanenin hem öksürüğe hem de mide bulantısına iyi geldiği bilinmektedir. Eğer bebeğiniz ek gıda alıyorsa bu gibi bitki çayları da verilebilir.

Bebeğin kusma şikayeti varsa besinler yavaş ve küçük porsiyonlar halinde verilmeli, kusma devam ediyorsa zorlanmamalıdır. Sıvı alımı mutlaka sağlanmalı, bebeğin kusması tekrarlıyorsa mutlaka doktora başvurulmalıdır. Bebeğini hala emziren ve emzirirken mide bulantısına ne iyi gelir diyen bir anne, bu doğal önerileri kendisi için de uygulayabilir. Emzirme döneminde ilaç kullanımının doktorlar tarafından önerilmediği unutulmamalıdır.

Hamilelerin Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Hamilelik sürecinde yaşanan bulantılar, birçok kadının cevabını aradığı soruları da beraberinde getirmektedir; Mide bulantısına ne iyi gelir evde üretilebilecek bir çözüm var mıdır? Hamile kadınlarda mide bulantısına ne iyi gelir? Bu konuda akıllarda çok fazla soru olsa da hamilelik sürecinde yaşanan bu durum ve evde uygulanabilen yöntemler ile büyük ölçüde azaltılabilmektedir.

Bu süreçte öncelikle mide asidini dengelemek önem taşımaktadır. Uzun süre aç kalmamak, yağlı ve ağır yemekler tüketmemek alınabilecek en basit önlemlerin başında gelmektedir. Sabahları bir avuç beyaz leblebi tüketmek, ya da bulantı anında birkaç tuzlu çubuk kraker tüketmek mide asidinizi azaltacağından bulantınızın büyük ölçüde önüne geçmenizi sağlayacaktır. Bu dönemde bulantı söz konusuysa beslenme büyük ölçüde sekteye uğramaktadır ve aç karnına mide bulantısına ne iyi gelir sorusu sık sık sorulabilir.

Ancak açlık durumunda bulantının artacağı unutulmamalıdır. Yemek öncesinde tuzlu krakerlerle ya da tam tahıllı ekmek ile yapılmış küçük sandviçlerle bulantı biraz bastırıldıktan sonra asıl yemeğe geçilebilir.

Hamilelikte aşırı mide bulantısına ne iyi gelir sorusunun birçok farklı yanıtı olmakla birlikte, hamileliğin hassas bir süreç olması dolayısıyla bazı noktaların gözden kaçmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Hamilelik dönemi ilaçların ve bitki çaylarının kullanımında son derece dikkatli davranılması gereken bir dönem oluşu ile bilinmektedir. Bu nedenle zencefil, ıhlamur, kuşburnu, kekik çayları günde bir ya da iki fincanı geçmemek kaydı ile güvenle tüketilebilirken, adaçayı, biberiye gibi kimi çayların kesinlikle yasaklı çaylar listesinde olduğu unutulmamalıdır.

Alkol Sonrası Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Alkol tüketiminin ardından yaşanan yoğun mide bulantısı da basit uygulamalar ile kolaylıkla çözülebilecek durumlar arasında yer alır. Keyifli bir akşam yemeğinin ardından internet üzerinde rakıdan sonra mide bulantısına ne iyi gelir aramalarına çokça rastlanır. Öncelikle alkol tüketiminin neden olduğu ciddi sıvı kaybı nedeni ile vücudun ciddi oranda sıvıya ihtiyacı olduğu ancak bir anda yoğun şekilde alınacak sıvının kusmaya neden olabileceği bilinmelidir.

Taze sıkılmış meyve suları vücudun alkolle birlikte düşen direncini artırırken, karaciğerin arınmasını, vücuttaki toksinlerin atılmasını da kolaylaştıracaktır. Alkolden sonra yorulan sindirim sistemi nedeni ile mide yanması ve bulantısına ne iyi gelir diye düşünülüyorsa, meyve suyu tüketilirken tam buğdaylı ya da çavdarlı ekmekle yapılmış bir sandviç ile midedeki yanma da giderilebilir.

Bulantılar her zaman keyifli etkinliklerden sonra görülmeyebilir. Kimi zaman ciddi sağlık sorunlarının tedavisi sırasında oluşan bulantılara da çözüm arandığı bilinmektedir. Kanserde mide bulantısına ne iyi gelir, ışın tedavisinde mide bulantısına ne iyi gelir, kemoterapide mide bulantısına ne iyi gelir gibi sorular genellikle bu tedavi dönemlerinde sıkça sorulmaktadır. Bu gibi durumlarda doğal beslenmek, mideyi yormamak sıradan zamanlara göre çok daha ciddi önem taşımaktadır.

Az az ve sık sık yemek, sıcak ve aromalı yiyecekler tüketmekten kaçınmak, meyve sularına yönelmek bu dönemde doktorların önerileri arasında yer alır. naneli ve ekşi şekerlerle birlikte peynirli yağsız tostun da bulantıyı kesebildiğini ifade eden doktorlar, dinlenmenin ve zihni meşgul etmenin de bu dönemde yaşanan bulantının etkilerini azaltacağını belirtmektedirler.

Yolculukta Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Sık yolculuk yapanların en çok sordukları sorulardan biri de muhakkak uzun yolda mide bulantısına ne iyi gelir? Öncelikle kara yolculuklarda mide bulantısının en sık görülen nedeninin bir çeşit hareket hastalığı olduğunu belirtmemiz gerekir. Bu durumun önüne geçmek için farklı yöntemlerin işe yaradığı bilinmektedir.

Uzmanlar yolculuğa çıkanların ne çok boş ne de çok dolu mide ile hareket etmemeleri gerektiği konusunda hemfikir. Bu durumda yolculuktan iki saat önce yenen hafif bir yemeğin rahat bir seyahat gerçekleştirmenizi sağlayacağını söylemek doğru olacaktır. Aracın içindeyken kitap okumak ya da ekrana odaklanmak yerine dışarıyı izlemek de uzmanların bulantı yaşanmaması için kaydettikleri öneriler arasında yer alıyor.

Tüm bu bilgilerin yanı sıra arabada mide bulantısına ne iyi gelir, otobüste mide bulantısına ne iyi gelir ya da teknede mide bulantısına ne iyi gelir diyorsanız ve bulantının yanında baş dönmeleri yaşıyorsanız aslında vertigo mide bulantısına ne iyi gelir sorusunu soruyor olabileceğinizi unutmamanız gerekir. Yolculuk sırasında bulantı yaşanması durumunda tuzlu kraker ya da beyaz leblebi tüketilebilir. Sık sık, yudum yudum su içmek, mümkünse aracı havalandırmak ve olabildiğince sık mola vermek de işe yarayacaktır.

Stresten Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Stres fiziksel sağlığımızı birçok açıdan etkilediği gibi sindirim sistemimizle de doğrudan ilişkilidir. Sindirim sistemi ve özellikle mide birçok kişi tarafından gerilim durumu ile karşılaştığında alarm vermektedir. Stresle birlikte mide bulantısı yaşanması da çok sık karşılaşılan durumlardan biri olarak bilinir.

Stres kaynaklı mide sorunları yaşayanların sık sorduğu soruların başında gaz ve mide bulantısına ne iyi gelir sorusu yer alıyor. İnternet üzerinden kolaylıkla ulaşacağınız nefes egzersizi örnekleri stres seviyenizi düşürmenizi sağlarken, mide bulantınızın da ortadan kalkmasını sağlıyor. Psikolojik mide bulantısına ne iyi gelir ya da sinirsel mide bulantısına ne iyi gelir sorunuza da yanıt olacak nefes egzersizleri, stres faktörünü ortadan kaldırmanıza yaramanın dışında sindirim sisteminizi, dolayısı ile yoğun bulantı, reflü ve gaz şikayetlerinizi de önlemenize yardımcı olmayı vadediyor.

Nefes egzersizleri safra kesesi mide bulantısına ne iyi gelir ve böbrek taşı mide bulantısına ne iyi gelir gibi soruların yanıtı olarak da verilmektedir. Bu rahatsızlıklarda yağlı ve tuzlu beslenmeden kaçınıp bol sıvı tüketmek önemlidir. Bulantılar anlık olarak bitki çayları ile giderilebilse de rahatsızlık durumunda muhakkak hızla doktora başvurulması gerekmektedir.

Adet Döneminde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Adet döneminde kadınların en çok sorduğu soruların başında baş ağrısı ve mide bulantısına ne iyi gelir sorusu yer alıyor. Kasların yoğun şekilde gerildiği, dolayısı ile gerilim tipi ağrıların görüldüğü bu dönemde yaşanan baş ağrısı ve mide bulantılarına en iyi gelen etkinliğin ılık duş sonrası karanlık bir odada dinlenmek olduğu doktorlar tarafından da sıklıkla kaydediliyor.

Uzanarak dinlenme, masaj ve iyi alınmış bir uyku bulantı ve ağrıların önüne geçmede oldukça etkili olurken bazı ek tedbirler de midenin rahatlamasına fayda sağlıyor. Adet döneminde özellikle sabahları bulantı şikayeti olan kadınların sabah mide bulantısına ne iyi gelir sorusunu sıkça sordukları bilinmektedir. Özellikle rahatlatıcı etkisi ile bilinen ıhlamur, limon çiçeği, melisa ya da lavanta gibi çaylardan adet süreci boyunca günde bir ya da iki fincan tüketmenin bulantıyı ciddi oranda azalttığı bilinmektedir.

En sevilen mutfak ve ev ürünlerinde kaçırılmayacak fırsatlar için tıklayın

4 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

9 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 800.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sağlıklı yaşam, diyet ve kişisel bakım konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride çeşitli hastalıklar için evde bitkisel çözüm önerileri, besleyici fonksiyonel gıda takviyeleri, doğal cilt ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne yardımcı diyet listeleri ve sağlıklı beslenme programları yer almaktadır. İlgili besinin, ürünün ya da diyet listesinin etkileri her bünyede değişkenlik gösterebilir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek yan etkilerden sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Brownie mi Cookie mi Tarifi

Brownie mi Cookie mi

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, 10dk Pişirme
İnce Pizza Tarifi

İnce Pizza

4-6 kişilik, 1 saat Hazırlık, 15dk Pişirme
Nefis Mi Nefis Kısır Tarifi

Nefis Mi Nefis Kısır

4-6 kişilik, 15dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Lezzetli Mi Lezzetli Pizza Tarifi

Lezzetli Mi Lezzetli Pizza

6-8 kişilik, 15dk Hazırlık, 25dk Pişirme
Helva-i Hakani Tarifi

Helva-i Hakani

6-8 kişilik, 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Kıymalı İnce Pide Tarifi

Kıymalı İnce Pide

2-4 kişilik, 20dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Şerbet-i Karamelli Tarifi

Şerbet-i Karamelli

12-14 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Bebeklerde Demir Eksikliği: Belirtileri, Ne İyi Gelir? Tarifi
Bebeklerde Demir Eksikliği: Belirtileri, Ne İyi Gelir?

Bebeklerde Demir Eksikliği Nasıl Giderilir? Bebek beslenmesi, oldukça hassas davranılması gereken konulardan biri. Minicik bebeğinizin…

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir? Tarifi
Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri, Nasıl Anlaşılır? Bebeklerde diş çıkarma belirtileri 6. aydan itibaren 1 yaşa…

Bebeklerde Ağız Kokusu Neden Olur, Nasıl Giderilir? Tarifi
Bebeklerde Ağız Kokusu Neden Olur, Nasıl Giderilir?

Bebeklerde Ağız Kokusu Normal Mi? En değerli varlığınız minik bebeğinizin ağzında oluşan koku son zamanlarda…

Bebekler İçin En İyi Mamalar Listesi Tarifi
Bebekler İçin En İyi Mamalar Listesi

En İyi Devam Sütü ve Bebek Maması Markaları Yenidoğan bebeğe anne sütü yetersiz kalıyorsa ya…

Bebek Gelişimi, Doğum Sonrası 12 Aylık Bebek Gelişim Evreleri Tarifi
Bebek Gelişimi, Doğum Sonrası 12 Aylık Bebek Gelişim Evreleri

Doğum Sonrası Ay Ay Bebek Gelişim Evreleri Dünyaya gözlerini yeni açan bebeğiniz, günden güne sağlıkla…

Anne Sütü Saklama Koşulları, Nasıl Isıtılır, Kullanılır? Tarifi
Anne Sütü Saklama Koşulları, Nasıl Isıtılır, Kullanılır?

Sağılan Anne Sütü Nasıl Saklanır? Anne sütü nasıl saklanır? Çalışan annelerin ve tüm annelerin aklını…

Bebeklerde Demir Eksikliği: Belirtileri, Ne İyi Gelir? Tarifi
Bebeklerde Demir Eksikliği: Belirtileri, Ne İyi Gelir?

Bebeklerde Demir Eksikliği Nasıl Giderilir? Bebek beslenmesi, oldukça hassas davranılması gereken konulardan biri. Minicik bebeğinizin…

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir? Tarifi
Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri, Nasıl Anlaşılır? Bebeklerde diş çıkarma belirtileri 6. aydan itibaren 1 yaşa…

Bebeklerde Ağız Kokusu Neden Olur, Nasıl Giderilir? Tarifi
Bebeklerde Ağız Kokusu Neden Olur, Nasıl Giderilir?

Bebeklerde Ağız Kokusu Normal Mi? En değerli varlığınız minik bebeğinizin ağzında oluşan koku son zamanlarda…

Bebekler İçin En İyi Mamalar Listesi Tarifi
Bebekler İçin En İyi Mamalar Listesi

En İyi Devam Sütü ve Bebek Maması Markaları Yenidoğan bebeğe anne sütü yetersiz kalıyorsa ya…

Bebek Gelişimi, Doğum Sonrası 12 Aylık Bebek Gelişim Evreleri Tarifi
Bebek Gelişimi, Doğum Sonrası 12 Aylık Bebek Gelişim Evreleri

Doğum Sonrası Ay Ay Bebek Gelişim Evreleri Dünyaya gözlerini yeni açan bebeğiniz, günden güne sağlıkla…

Anne Sütü Saklama Koşulları, Nasıl Isıtılır, Kullanılır? Tarifi
Anne Sütü Saklama Koşulları, Nasıl Isıtılır, Kullanılır?

Sağılan Anne Sütü Nasıl Saklanır? Anne sütü nasıl saklanır? Çalışan annelerin ve tüm annelerin aklını…

Anne Sütü Faydaları: Bebek Gelişimindeki Önemi Tarifi
Anne Sütü Faydaları: Bebek Gelişimindeki Önemi

Anne Sütü: Bebeğin İlk Mucizevi Besini! Annelik dünyanın her yerinde ve her döneminde en kutsal…

Keçi Sütlü Mama: Anne Sütünden İlham Alındı! Tarifi
Keçi Sütlü Mama: Anne Sütünden İlham Alındı!

Keçi Sütlü Mama Bebekler İçin Sağlıklı Mı? Mama, anne sütünün çok az geldiği dönemlerde bebeklere…

Hamilelikte Baş Ağrısı Nasıl Geçer? Neden Olur? Tarifi
Hamilelikte Baş Ağrısı Nasıl Geçer? Neden Olur?

Gebelikte Baş Ağrısı Normal Mi? Gebelik dönemi kadınlar için çok özel ve bir bakıma da…

Hamile Pilatesi: Ne Zaman Başlamalı? Faydaları, Nasıl Yapılır?
Hamile Pilatesi: Ne Zaman Başlamalı? Faydaları, Nasıl Yapılır?

Gebelikte Pilates Yapmak Sağlıklı Mı? Hamile pilatesi hareketleri gebelik döneminin son günlerine yaklaşırken pek çok…

Hamilelikte Şişkinliğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Tarifi
Hamilelikte Şişkinliğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

Hamilelikte Şişkinlik Kaçıncı Haftada Başlar? Hamilelik dönemi hem bedenin hem hormonların hem de ruhun değiştiği…

Erken Hamilelik Belirtileri Nelerdir, Ne Zaman Başlar? Tarifi
Erken Hamilelik Belirtileri Nelerdir, Ne Zaman Başlar?

Gebelik Belirtisi: Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım? Hamilelik, sağlıklı kadın ve erkeğin cinsel ilişkisi sonucunda, adet…

Tarifler Geri
Videolar Geri