Tilya Kürü Zararları ve Faydaları Nelerdir?

Tilya Kürü Zararları ve Faydaları Nelerdir? Tarifi

Tilya Kürü ile Zayıflayanlar ve Olası Yan Etkileri

Kısa sürede zayıflamak istiyor ve bunu şifalı bitkiler aracılığıyla yapmak istiyorsanız TİLYA KÜRÜ doğru bir yöntemdir. Bu yazımızda zinde bir güne başlamanız için tilya kürü hakkında bilmeniz gereken her şey ele alınmaktadır. Tilya kürü gerçekten işe yaramakta ve uzman doktorlar tarafından önerilmektedir.

Tilya kürü nedir? Nasıl yapılır? Tilya kürü faydaları nelerdir? Fiyatı nedir? Kısa sürede tilya kürünü uygulamanızı sağlayacak tüm bu sorunların cevabı özel tilya kürü araştırmamızda aktarılmaktadır.

Tilya kürünün faydaları çok geniş bir alanı kapsamaktadır ve tilya kürü ile zayıflayanlar her geçen gün daha kalabalık bir grup haline gelmektedir. Ancak tamamen doğal ve şifa aracı olan bu kürü kullanmak için bazı bilgilere sahip olmanız gerekir. Kür hakkında doğru bilgiye ulaşmanız daha hızlı ve sağlıklı zayıflamanızı sağlamaktadır.

Tilya kürü gerçekten işe yarıyor mu? Kimler bu kür ile zayıflayabilir, tilya kürü yan etkilerinelerdir? Tilya kürü nasıl hazırlanır? Merak ettiğiniz her şey aşağıdaki yazımızda madde madde anlatılmaktadır.

Tilya Kürü

Tilya Kürü Nedir?

Tilya kürü hem doğal şifa verici hem de kilo verdirme işleviyle çokça talep edilen bitkisel bir kürdür. Ana malzemesi ıhlamur çiçeğidir ve birkaç bitkinin bir arada kullanılması ile hazırlanmaktadır.

Zayıflamak için son derece doğal ve pratik bir çözüm olan tilya kürü İbrahim Saraçoğlu gibi birçok uzman doktor tarafından tavsiye edilmektedir. Tilya kürü, mide ağrısı, bulantı, gaz gibi şikayetleri de hafifletmektedir.

Tilya Kürü

Tilya kürünün içeriğinde:

 • ıhlamur,
 • kuşburnu,
 • altın otu vardır.

Bu üç faydalı bitki kaynatılır ve demlendikten sonra bir litre su ile karıştırılarak kullanılır. Çayı andıran tadı hafif ekşidir. Bu yüzden çok az şeker kullanılarak tatlandırılabilir. Sağlıklı ve tamamen doğal bitkilerden oluşan bu kürü zararlı ve kilo aldıran asitli içecekler yerine tercih etmeniz, kısa sürede kilo vermenizi ve metabolizmanızın dengeli bir seviyeye ulaşmasını sağlar.

Tilya Kürü

Tilya Kürü Yapılışı

Tilya kürü yapılışı son derece kolaydır ve tilya kürü tarifi bulabilir miyim diye endişelenmenize gerek yoktur. Çay gibi hazırlandığından ekstra tilya kürü malzemeleri gerektirmez. Tilya kürü içilerek tüketilen bir zayıflatıcıdır. Kürdeki bitkileri kızartarak ya da pişirerek kullanmanız önerilmemektedir.

Peki tilya kürü nasıl uygulanır? Uygulama için tilya kürü içindekiler ve miktarları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Öncelikle ıhlamur, kuşburnu ve altın otu bitkileri ya da hazır yapılmış tilya kürü satın alınmalıdır. Malzemeler hazır olduktan sonra Ihlamur ve kuşburnu en az yirmi gram, altın otu ise en az on gram olacak şekilde karıştırılır. Önceden kaynatılmış yaklaşık bir litre suya hazırladığınız bu karışımı atmanız ve yaklaşık üç dakika daha karıştırarak kaynatmaya devam etmeniz gerekir. Tilya kürü suda iyice kaynadıktan ve rengini verdikten sonra demlenmeye alınır. Demlendikten sonra bir litrelik bir şişeye boşaltılarak ılınması için bir süre daha bekletilir. Buradaki önemli nokta bu bir litrelik kürü tek defada içmenin sakıncalı olmasıdır.

Eğer kürü tek seferde bitirirseniz, uykusuzluk, ishal, ciltte kızarıklık, midede yanma gibi istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yapmanız gereken kürü ikiye bölmek, sabah ve akşam olarak iki etapta içmektir. En az sekiz saat ara vererek kürü tüketmeniz sağlıklı kilo vermeniz açısından son derece önemlidir.

Aynı şekilde tilya kürünü su yerine çayın içine katarak da kullanabilir ve güzel bir tilya kürü çayı içebilirsiniz. Gün içinde küçük çay bardaklarında dört beş defa içilmesi de uygundur ve tilya kürü aç mı içilir diye merak edenleriniz için söyleyelim, tilya kürü aç karnına sadece kahvaltıdan önce içilir.

Tilya Kürü Ne Kadar Süre Kullanılır?

Tilya kürünün kullanımı için önerilen süreler olduğu gibi, etkileri kişiden kişiye değiştiği için olmazsa olmaz bir süre tavsiyesi yoktur. Tilya küründen en iyi şekilde faydalanmak için aile hekiminize kürden bahsedip gerekli tavsiyeleri alabilirsiniz.

Tilya kürüne karşı bir alerjiniz ve ciddi riskler taşıyan hastalıklarınızın olmaması gerekir. Çünkü bağışıklık sisteminiz sizi uyarabilir. Ancak Tilya kürü tamamen doğal bir kür olduğundan çok yüksek bir ihtimalle kullanmanızda sakınca olmayacaktır. Sadece çok fazla tilya kürü uygulayarak çok fazla kilo vereceğiniz yanılgısına kapılmamanız gerekir.

Tilya kürünün ortalama bir litre kadar tüketilmesinde sakınca yoktur. Günde ikiye bölerek bu bir litrelik kürü düzenli şekilde uygulamanız, bir ayda yaklaşık 7 kilo vermenizi sağlar. Eğer üç ay gibi uzun dönem kullanmayı tercih ederseniz, 12 veya 14 kilo verebilirsiniz. Sağlıklı bir kür yapmak için siz yine de doktorunuza başvurarak bu küre uygun olup olmadığınızı sorun.

Tilya Kürü Faydaları Nelerdir?

Tilya kürü çok sayıda faydası olan özel bir şifa kürüdür.

 • Tok hissetmenizi sağlar ve vücudunuzu gereksiz yağlardan arındırır.
 • Erkeklerin de kullanabileceği bir kürdür. Her iki cins içinde olumlu etkisi vardır.
 • Tansiyonu dengelemektedir.
 • Göbekte biriken yağları, gereksiz şişme ve sarkma yapan, çatlamaya yol açan yağları yakar.
 • Basen bölgelerindeki deforme görüntüyü kısa sürede düzeltir.
 • Vücuttaki karbonhidrat miktarını dengeleyerek daha zinde hissettirir.
 • Vücudunuzu zararlı toksinlerden arındırır ve çeşitli enfeksiyonlara karşı daha güçlü olmanızı sağlar.
 • Grip ve burun tıkanıklığını geçirir. Solunum yoluyla oluşabilecek enfeksiyonları önler.
 • Tilya küründe bulunan Ihlamur ve kuşburnu ses tellerinizi rahatlatarak ses kalitenizi arttırır.
 • Boğazda oluşan ödemleri ve yaraları geçirir.

Tilya Kürü Zararları Ve Yan Etkileri Nelerdir?

Tilya kürü zararları çok az olan, tamamen vücuda enerji veren doğal bir şifa kürüdür. Metabolizmanın dengeli bir seviyede olmasını sağlayan tilya kürü, sadece ıhlamur ve kuşburnu gibi bitkilere alerjisi olanlar ve tansiyon hastaları için önerilmez.

Aynı şekilde tilya kürü emziren anneler için de uygun değildir. Böyle hassas durumda olanların zayıflamaya çalışması, diyet yapması, alıştıkları rutini bozmaları istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Daha önce de değindiğimiz gibi tilya kürünün zararlı yönleri ile karşılaşmamak için bu kürü aşırıya kaçırmamak gerekir. Aşırı tüketimde vücutta dengesizlikler oluşur. Psikolojik şikayetler, gece uyuyamama, midede yanma ve bulantı, iyileşmeyen ishal gibi semptomlar baş gösterebilir. Bu nedenle günde maksimum bir litre kullanılmalıdır.

Sabah kahvaltıdan önce ve akşam yemekten sonra kullanılması tavsiye edilmektedir. Uyumadan önce uygulandığında da yine beklenmedik yan etkiler görülebilir. Bununla beraber ramazanda tilya kürü uygulamanın bir sakıncası yoktur.

Tilya Kürü Nerede Satılır? Fiyatı Nedir?

Tilya kürü ülkemizde çokça kullanılan bir şifa kürü olduğu için, birçok aktarda bulunmaktadır. Mahallenizdeki aktarınızdan tilya kürünüzü rahatlıkla alabilirsiniz. Bunun dışında internet alışverişi ile de tilya kürüne erişmek mümkün. İnternette tilya kürü satan online alışveriş sitelerinde istediğiniz gramda hazırlanmış bu şifa kürünü vakit kaybetmeden satın alabilirsiniz. Tilya kürünün fiyatları kullanım süresine ve gramına göre değişmektedir.

Çayda ve suda kullanılmak üzere iki çeşidi vardır.

Daha çok on günlük, otuz günlük ve doksan günlük kürler şeklindedir. Kür fiyatları on günlük için 70 TL, otuz günlük için 150 TL ve doksan günlük kür için 300 TL civarında seyretmektedir. Başlangıç için on günlük kürle başlayabilir ve devamını getirebilirsiniz.

--

Nefis Yemek Tarifleri WhatsApp kanalı açıldı, hemen siz de katılın.

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Kemik suyu nasıl yapılır? Faydaları Nelerdir? Tarifi

Kemik suyu nasıl yapılır? Faydaları Nelerdir?

6-8 kişilik, 30dk Hazırlık, 4 saat ve üzeri Pişirme
Kabızlık Ve Bağırsaklar İçin Kür Tarifi

Kabızlık Ve Bağırsaklar İçin Kür

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Maydanoz Kürü Tarifi

Maydanoz Kürü

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Enfes Yaprak Ciğer Ve Faydaları Tarifi

Enfes Yaprak Ciğer Ve Faydaları

2-4 kişilik, 15dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Haşlanmış Limon Kürü (Mucize Kür) Tarifi

Haşlanmış Limon Kürü (Mucize Kür)

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, Pişirme yok
Zencefil Kür Tarifi

Zencefil Kür

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Küre Böreği Tarifi

Küre Böreği

6-8 kişilik, 10dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Kandil Duaları: Berat, Regaib, Mevlid, Miraç Geceleri Ne Okunur? Tarifi
Kandil Duaları: Berat, Regaib, Mevlid, Miraç Geceleri Ne Okunur?

Mübarek Kandil Gecelerinde Hangi Dualar Okunur? Kandil duaları, İslam dini için özel gün ve gecelerde…

Oruçluyken Balgam, Tükürük Yutmak Orucu Bozar mı? Tarifi
Oruçluyken Balgam, Tükürük Yutmak Orucu Bozar mı?

Ağıza Gelen Balgamı Yutmak Orucu Bozar mı? Orucu bozan durumlar, her sene ramazan ayında oruç…

Ramazanın İlk Günü: İbadetler, Tespihler, Okunacak Dualar Tarifi
Ramazanın İlk Günü: İbadetler, Tespihler, Okunacak Dualar

Ramazanın İlk Gününe Özel Hayırlı İbadetler Ramazanın ilk günü 2024 yılında 11 Mart Pazartesi gününe…

En Güzel Ramazan Bayramı Mesajları, Resimli Sözler Tarifi
En Güzel Ramazan Bayramı Mesajları, Resimli Sözler

Şeker Bayramı Mesajları: Uzun, Kısa, Anlamlı Sözler Ramazan Bayramı; toplumun birlik ve dayanışma duygularının pekiştiği,…

Sahur Duası Nasıl Yapılır? Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı
Sahur Duası Nasıl Yapılır? Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı

Sahur Duası Nasıl Okunur? Peygamber Efendimiz; “Sahurda yemek yiyiniz; çünkü sahur yemeğinde bereket vardır.” diyerek…

Kandil Ne Zaman? 2024 Kandil Günleri ve Tarihleri Tarifi
Kandil Ne Zaman? 2024 Kandil Günleri ve Tarihleri

Kandil Günleri 2024 Takvimi İslam Dini için mübarek sayılan kandil günleri, her sene yıl içinde…

Kandil Duaları: Berat, Regaib, Mevlid, Miraç Geceleri Ne Okunur? Tarifi
Kandil Duaları: Berat, Regaib, Mevlid, Miraç Geceleri Ne Okunur?

Mübarek Kandil Gecelerinde Hangi Dualar Okunur? Kandil duaları, İslam dini için özel gün ve gecelerde…

Airfryer Tatlı Tarifleri: En Kolay, Videolu 15 Lezzet Tarifi
Airfryer Tatlı Tarifleri: En Kolay, Videolu 15 Lezzet

Airfryer, tariflerin hızlı ve lezzetli pişirilmesine olanak tanıyan teknolojisi ile son yıllarda popülerleşen bir mutfak…

Oruçluyken Balgam, Tükürük Yutmak Orucu Bozar mı? Tarifi
Oruçluyken Balgam, Tükürük Yutmak Orucu Bozar mı?

Ağıza Gelen Balgamı Yutmak Orucu Bozar mı? Orucu bozan durumlar, her sene ramazan ayında oruç…

Ramazanın İlk Günü: İbadetler, Tespihler, Okunacak Dualar Tarifi
Ramazanın İlk Günü: İbadetler, Tespihler, Okunacak Dualar

Ramazanın İlk Gününe Özel Hayırlı İbadetler Ramazanın ilk günü 2024 yılında 11 Mart Pazartesi gününe…

Kolay İkramlıklar: Misafire Göz Alıcı 25 Hızlı Tarif Tarifi
Kolay İkramlıklar: Misafire Göz Alıcı 25 Hızlı Tarif

Türk kültürümüzde, evimize gelen misafiri iyi ağırlamak ve memnun etmek oldukça önemli. Peki, ikramlıklar nasıl…

En Güzel Ramazan Bayramı Mesajları, Resimli Sözler Tarifi
En Güzel Ramazan Bayramı Mesajları, Resimli Sözler

Şeker Bayramı Mesajları: Uzun, Kısa, Anlamlı Sözler Ramazan Bayramı; toplumun birlik ve dayanışma duygularının pekiştiği,…

Sahur Duası Nasıl Yapılır? Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı
Sahur Duası Nasıl Yapılır? Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı

Sahur Duası Nasıl Okunur? Peygamber Efendimiz; “Sahurda yemek yiyiniz; çünkü sahur yemeğinde bereket vardır.” diyerek…

Kandil Tarifleri: Kandillerde Ne Dağıtılır? 10 İkramlık Tarifi
Kandil Tarifleri: Kandillerde Ne Dağıtılır? 10 İkramlık

Kandil günleri, İslam kültüründe güzide bir yere sahip anma geceleridir. Peygamberimizin doğuşu, göğe yükselişi, Kuran'ın…

Etli Sebze Yemekleri: Besleyici ve Pratik 20 Tarif Tarifi
Etli Sebze Yemekleri: Besleyici ve Pratik 20 Tarif

Etli sebze yemekleri ile yaz kış sofralarınızı doyurucu tariflerle taçlandırın! Patates, kabak, patlıcan, taze bezelye,…

Kandil Ne Zaman? 2024 Kandil Günleri ve Tarihleri Tarifi
Kandil Ne Zaman? 2024 Kandil Günleri ve Tarihleri

Kandil Günleri 2024 Takvimi İslam Dini için mübarek sayılan kandil günleri, her sene yıl içinde…

Mevlid Kandili Nedir? Ne Zaman? Oruç Tutulur Mu? Önemi Tarifi
Mevlid Kandili Nedir? Ne Zaman? Oruç Tutulur Mu? Önemi

Mevlid Kandili: Hz. Muhammed'in Doğum Günü Hicri takvime göre Rebiülevvel ayının 12. gecesinde eda edilen…

Kandil Nedir, Ne Demek? Kandillerin Anlamı ve Önemi Tarifi
Kandil Nedir, Ne Demek? Kandillerin Anlamı ve Önemi

Kandil: İbadetle Aydınlanan Mübarek Geceler İslam dini için, Müslümanlık tarihçesinde meydana gelmiş kimi olayların tarihleri…

Tarifler Geri
Videolar Geri