Tilya Kürü Zararları ve Faydaları Nelerdir?

Tilya Kürü Zararları ve Faydaları Nelerdir? Tarifi

Tilya Kürü ile Zayıflayanlar ve Olası Yan Etkileri

Kısa sürede zayıflamak istiyor ve bunu şifalı bitkiler aracılığıyla yapmak istiyorsanız TİLYA KÜRÜ doğru bir yöntemdir. Bu yazımızda zinde bir güne başlamanız için tilya kürü hakkında bilmeniz gereken her şey ele alınmaktadır. Tilya kürü gerçekten işe yaramakta ve uzman doktorlar tarafından önerilmektedir.

Tilya kürü nedir? Nasıl yapılır? Tilya kürü faydaları nelerdir? Fiyatı nedir? Kısa sürede tilya kürünü uygulamanızı sağlayacak tüm bu sorunların cevabı özel tilya kürü araştırmamızda aktarılmaktadır.

Tilya kürünün faydaları çok geniş bir alanı kapsamaktadır ve tilya kürü ile zayıflayanlar her geçen gün daha kalabalık bir grup haline gelmektedir. Ancak tamamen doğal ve şifa aracı olan bu kürü kullanmak için bazı bilgilere sahip olmanız gerekir. Kür hakkında doğru bilgiye ulaşmanız daha hızlı ve sağlıklı zayıflamanızı sağlamaktadır.

Tilya kürü gerçekten işe yarıyor mu? Kimler bu kür ile zayıflayabilir, tilya kürü yan etkilerinelerdir? Tilya kürü nasıl hazırlanır? Merak ettiğiniz her şey aşağıdaki yazımızda madde madde anlatılmaktadır.

Tilya Kürü

Tilya Kürü Nedir?

Tilya kürü hem doğal şifa verici hem de kilo verdirme işleviyle çokça talep edilen bitkisel bir kürdür. Ana malzemesi ıhlamur çiçeğidir ve birkaç bitkinin bir arada kullanılması ile hazırlanmaktadır.

Zayıflamak için son derece doğal ve pratik bir çözüm olan tilya kürü İbrahim Saraçoğlu gibi birçok uzman doktor tarafından tavsiye edilmektedir. Tilya kürü, mide ağrısı, bulantı, gaz gibi şikayetleri de hafifletmektedir.

Tilya Kürü

Tilya kürünün içeriğinde:

 • ıhlamur,
 • kuşburnu,
 • altın otu vardır.

Bu üç faydalı bitki kaynatılır ve demlendikten sonra bir litre su ile karıştırılarak kullanılır. Çayı andıran tadı hafif ekşidir. Bu yüzden çok az şeker kullanılarak tatlandırılabilir. Sağlıklı ve tamamen doğal bitkilerden oluşan bu kürü zararlı ve kilo aldıran asitli içecekler yerine tercih etmeniz, kısa sürede kilo vermenizi ve metabolizmanızın dengeli bir seviyeye ulaşmasını sağlar.

Tilya Kürü

Tilya Kürü Yapılışı

Tilya kürü yapılışı son derece kolaydır ve tilya kürü tarifi bulabilir miyim diye endişelenmenize gerek yoktur. Çay gibi hazırlandığından ekstra tilya kürü malzemeleri gerektirmez. Tilya kürü içilerek tüketilen bir zayıflatıcıdır. Kürdeki bitkileri kızartarak ya da pişirerek kullanmanız önerilmemektedir.

Peki tilya kürü nasıl uygulanır? Uygulama için tilya kürü içindekiler ve miktarları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Öncelikle ıhlamur, kuşburnu ve altın otu bitkileri ya da hazır yapılmış tilya kürü satın alınmalıdır. Malzemeler hazır olduktan sonra Ihlamur ve kuşburnu en az yirmi gram, altın otu ise en az on gram olacak şekilde karıştırılır. Önceden kaynatılmış yaklaşık bir litre suya hazırladığınız bu karışımı atmanız ve yaklaşık üç dakika daha karıştırarak kaynatmaya devam etmeniz gerekir. Tilya kürü suda iyice kaynadıktan ve rengini verdikten sonra demlenmeye alınır. Demlendikten sonra bir litrelik bir şişeye boşaltılarak ılınması için bir süre daha bekletilir. Buradaki önemli nokta bu bir litrelik kürü tek defada içmenin sakıncalı olmasıdır.

Eğer kürü tek seferde bitirirseniz, uykusuzluk, ishal, ciltte kızarıklık, midede yanma gibi istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yapmanız gereken kürü ikiye bölmek, sabah ve akşam olarak iki etapta içmektir. En az sekiz saat ara vererek kürü tüketmeniz sağlıklı kilo vermeniz açısından son derece önemlidir.

Aynı şekilde tilya kürünü su yerine çayın içine katarak da kullanabilir ve güzel bir tilya kürü çayı içebilirsiniz. Gün içinde küçük çay bardaklarında dört beş defa içilmesi de uygundur ve tilya kürü aç mı içilir diye merak edenleriniz için söyleyelim, tilya kürü aç karnına sadece kahvaltıdan önce içilir.

Tilya Kürü Ne Kadar Süre Kullanılır?

Tilya kürünün kullanımı için önerilen süreler olduğu gibi, etkileri kişiden kişiye değiştiği için olmazsa olmaz bir süre tavsiyesi yoktur. Tilya küründen en iyi şekilde faydalanmak için aile hekiminize kürden bahsedip gerekli tavsiyeleri alabilirsiniz.

Tilya kürüne karşı bir alerjiniz ve ciddi riskler taşıyan hastalıklarınızın olmaması gerekir. Çünkü bağışıklık sisteminiz sizi uyarabilir. Ancak Tilya kürü tamamen doğal bir kür olduğundan çok yüksek bir ihtimalle kullanmanızda sakınca olmayacaktır. Sadece çok fazla tilya kürü uygulayarak çok fazla kilo vereceğiniz yanılgısına kapılmamanız gerekir.

Tilya kürünün ortalama bir litre kadar tüketilmesinde sakınca yoktur. Günde ikiye bölerek bu bir litrelik kürü düzenli şekilde uygulamanız, bir ayda yaklaşık 7 kilo vermenizi sağlar. Eğer üç ay gibi uzun dönem kullanmayı tercih ederseniz, 12 veya 14 kilo verebilirsiniz. Sağlıklı bir kür yapmak için siz yine de doktorunuza başvurarak bu küre uygun olup olmadığınızı sorun.

Tilya Kürü Faydaları Nelerdir?

Tilya kürü çok sayıda faydası olan özel bir şifa kürüdür.

 • Tok hissetmenizi sağlar ve vücudunuzu gereksiz yağlardan arındırır.
 • Erkeklerin de kullanabileceği bir kürdür. Her iki cins içinde olumlu etkisi vardır.
 • Tansiyonu dengelemektedir.
 • Göbekte biriken yağları, gereksiz şişme ve sarkma yapan, çatlamaya yol açan yağları yakar.
 • Basen bölgelerindeki deforme görüntüyü kısa sürede düzeltir.
 • Vücuttaki karbonhidrat miktarını dengeleyerek daha zinde hissettirir.
 • Vücudunuzu zararlı toksinlerden arındırır ve çeşitli enfeksiyonlara karşı daha güçlü olmanızı sağlar.
 • Grip ve burun tıkanıklığını geçirir. Solunum yoluyla oluşabilecek enfeksiyonları önler.
 • Tilya küründe bulunan Ihlamur ve kuşburnu ses tellerinizi rahatlatarak ses kalitenizi arttırır.
 • Boğazda oluşan ödemleri ve yaraları geçirir.

Tilya Kürü Zararları Ve Yan Etkileri Nelerdir?

Tilya kürü zararları çok az olan, tamamen vücuda enerji veren doğal bir şifa kürüdür. Metabolizmanın dengeli bir seviyede olmasını sağlayan tilya kürü, sadece ıhlamur ve kuşburnu gibi bitkilere alerjisi olanlar ve tansiyon hastaları için önerilmez.

Aynı şekilde tilya kürü emziren anneler için de uygun değildir. Böyle hassas durumda olanların zayıflamaya çalışması, diyet yapması, alıştıkları rutini bozmaları istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Daha önce de değindiğimiz gibi tilya kürünün zararlı yönleri ile karşılaşmamak için bu kürü aşırıya kaçırmamak gerekir. Aşırı tüketimde vücutta dengesizlikler oluşur. Psikolojik şikayetler, gece uyuyamama, midede yanma ve bulantı, iyileşmeyen ishal gibi semptomlar baş gösterebilir. Bu nedenle günde maksimum bir litre kullanılmalıdır.

Sabah kahvaltıdan önce ve akşam yemekten sonra kullanılması tavsiye edilmektedir. Uyumadan önce uygulandığında da yine beklenmedik yan etkiler görülebilir. Bununla beraber ramazanda tilya kürü uygulamanın bir sakıncası yoktur.

Tilya Kürü Nerede Satılır? Fiyatı Nedir?

Tilya kürü ülkemizde çokça kullanılan bir şifa kürü olduğu için, birçok aktarda bulunmaktadır. Mahallenizdeki aktarınızdan tilya kürünüzü rahatlıkla alabilirsiniz. Bunun dışında internet alışverişi ile de tilya kürüne erişmek mümkün. İnternette tilya kürü satan online alışveriş sitelerinde istediğiniz gramda hazırlanmış bu şifa kürünü vakit kaybetmeden satın alabilirsiniz. Tilya kürünün fiyatları kullanım süresine ve gramına göre değişmektedir.

Çayda ve suda kullanılmak üzere iki çeşidi vardır.

Daha çok on günlük, otuz günlük ve doksan günlük kürler şeklindedir. Kür fiyatları on günlük için 70 TL, otuz günlük için 150 TL ve doksan günlük kür için 300 TL civarında seyretmektedir. Başlangıç için on günlük kürle başlayabilir ve devamını getirebilirsiniz.

--

Nefis Yemek Tarifleri WhatsApp kanalı açıldı, hemen siz de katılın.

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Kemik suyu nasıl yapılır? Faydaları Nelerdir? Tarifi

Kemik suyu nasıl yapılır? Faydaları Nelerdir?

6-8 kişilik, 30dk Hazırlık, 4 saat ve üzeri Pişirme
Kabızlık Ve Bağırsaklar İçin Kür Tarifi

Kabızlık Ve Bağırsaklar İçin Kür

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Haşlanmış Limon Kürü (Mucize Kür) Tarifi

Haşlanmış Limon Kürü (Mucize Kür)

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, Pişirme yok
Maydanoz Kürü Tarifi

Maydanoz Kürü

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Yoğurt Kürü Tarifi

Yoğurt Kürü

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Küre Böreği Tarifi

Küre Böreği

6-8 kişilik, 10dk Hazırlık, 15dk Pişirme
En İyi Baharat Takımı Modelleri Tarifi
En İyi Baharat Takımı Modelleri

Baharat Takımı Çeşitleri Raf ve tezgahları renklendiren, yemekleri lezzetlendiren baharatları en iyi şekilde saklamak için…

Karadut Özü Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar? Tarifi
Karadut Özü Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Karadut Özü Faydaları, Neye İyi Gelir? Karadut özü, sağlık açısından pek çok fayda sağlayan, yoğun…

Kozalak Macunu Faydaları, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Tarifi
Kozalak Macunu Faydaları, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Kozalak Macunu Faydaları, Neye İyi Gelir? Doğal ve geleneksel bir sağlık iksiri olarak binlerce yıldır…

E Vitamini Faydaları, Cilde Faydaları, Ne İşe Yarar? Tarifi
E Vitamini Faydaları, Cilde Faydaları, Ne İşe Yarar?

E Vitamini Faydaları Nelerdir? Günlük yaşamımızda sağlığımızı sürdürebilmek adına pek çok vitamin ve mineralden faydalanırız.…

Kreatinin Nedir? Kreatinin Düşüklüğü ve Yüksekliği Tarifi
Kreatinin Nedir? Kreatinin Düşüklüğü ve Yüksekliği

Kreatinin Düşüklüğü ve Yüksekliği Kreatinin, vücutta kasların enerji üretim sürecinde kullanılan kreatin fosfatın yıkımı sonucu…

Fırın Camı Nasıl Çıkarılır ve Takılır? Tarifi
Fırın Camı Nasıl Çıkarılır ve Takılır?

Fırın Camı: Çıkarma, Takma ve Yapıştırma Yüksek ısıya dayanıklı yapıda üretilen fırın camları, uzun süreli…

En İyi Baharat Takımı Modelleri Tarifi
En İyi Baharat Takımı Modelleri

Baharat Takımı Çeşitleri Raf ve tezgahları renklendiren, yemekleri lezzetlendiren baharatları en iyi şekilde saklamak için…

Karadut Özü Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar? Tarifi
Karadut Özü Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Karadut Özü Faydaları, Neye İyi Gelir? Karadut özü, sağlık açısından pek çok fayda sağlayan, yoğun…

Kozalak Macunu Faydaları, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Tarifi
Kozalak Macunu Faydaları, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Kozalak Macunu Faydaları, Neye İyi Gelir? Doğal ve geleneksel bir sağlık iksiri olarak binlerce yıldır…

E Vitamini Faydaları, Cilde Faydaları, Ne İşe Yarar? Tarifi
E Vitamini Faydaları, Cilde Faydaları, Ne İşe Yarar?

E Vitamini Faydaları Nelerdir? Günlük yaşamımızda sağlığımızı sürdürebilmek adına pek çok vitamin ve mineralden faydalanırız.…

Kreatinin Nedir? Kreatinin Düşüklüğü ve Yüksekliği Tarifi
Kreatinin Nedir? Kreatinin Düşüklüğü ve Yüksekliği

Kreatinin Düşüklüğü ve Yüksekliği Kreatinin, vücutta kasların enerji üretim sürecinde kullanılan kreatin fosfatın yıkımı sonucu…

Fırın Camı Nasıl Çıkarılır ve Takılır? Tarifi
Fırın Camı Nasıl Çıkarılır ve Takılır?

Fırın Camı: Çıkarma, Takma ve Yapıştırma Yüksek ısıya dayanıklı yapıda üretilen fırın camları, uzun süreli…

Kek Kalıbı Çeşitleri: Kullanımı ve Özellikleri Tarifi
Kek Kalıbı Çeşitleri: Kullanımı ve Özellikleri

Kek Kalıbı Çeşitleri Birbirinden lezzetli kek tariflerini özenli ve iştah açıcı bir sunumla servis etmek…

Magnezyum Nelerde Var? Magnezyum İçeren Besinler Tarifi
Magnezyum Nelerde Var? Magnezyum İçeren Besinler

Magnezyum Hangi Besinlerde Bulunur? En çok magnezyum içeren besinler arasında; kabak çekirdeği, badem, ay çekirdeği,…

Kek Kalıbı Modelleri: Kullanımı ve Özellikleri Tarifi
Kek Kalıbı Modelleri: Kullanımı ve Özellikleri

En Çok Tercih Edilen Kek Kalıbı Modelleri Kek kalıbı modelleri, birbirinden lezzetli kek ve pasta…

Kahve Makinesi Çeşitleri: Özellikleri, Kullanımı Tarifi
Kahve Makinesi Çeşitleri: Özellikleri, Kullanımı

Kahve Makinesi Modelleri ve Çeşitleri Kahve sevenlerin lezzetli kahveleri tatması ve hazırlaması için üretilen kahve…

Melatonin Nedir? Nelerde Bulunur? Tarifi
Melatonin Nedir? Nelerde Bulunur?

Melatonin Nedir? Faydaları Melatonin, uykuya geçiş sürecini hızlandıran ve uyku kalitesini iyileştiren doğal hormonlardan biridir.…

2024 Haziran Ayının 30 Popüler Tarifi
2024 Haziran Ayının 30 Popüler Tarifi

Haziran ayının son günlerinde ayın en popüler tarifleri enfes listesi ile karşınızdayız! Güzel bir yaza…

Tarifler Geri
Videolar Geri