Tilya Kürü Zararları ve Faydaları Nelerdir?

Tilya Kürü ile Zayıflayanlar ve Olası Yan Etkileri

Kısa sürede zayıflamak istiyor ve bunu şifalı bitkiler aracılığıyla yapmak istiyorsanız TİLYA KÜRÜ doğru bir yöntemdir. Bu yazımızda zinde bir güne başlamanız için tilya kürü hakkında bilmeniz gereken her şey ele alınmaktadır. Tilya kürü gerçekten işe yaramakta ve uzman doktorlar tarafından önerilmektedir.

Tilya kürü nedir? Nasıl yapılır? Tilya kürü faydaları nelerdir? Fiyatı nedir? Kısa sürede tilya kürünü uygulamanızı sağlayacak tüm bu sorunların cevabı özel tilya kürü araştırmamızda aktarılmaktadır.

Tilya kürünün faydaları çok geniş bir alanı kapsamaktadır ve tilya kürü ile zayıflayanlar her geçen gün daha kalabalık bir grup haline gelmektedir. Ancak tamamen doğal ve şifa aracı olan bu kürü kullanmak için bazı bilgilere sahip olmanız gerekir. Kür hakkında doğru bilgiye ulaşmanız daha hızlı ve sağlıklı zayıflamanızı sağlamaktadır.

Tilya kürü gerçekten işe yarıyor mu? Kimler bu kür ile zayıflayabilir, tilya kürü yan etkilerinelerdir? Tilya kürü nasıl hazırlanır? Merak ettiğiniz her şey aşağıdaki yazımızda madde madde anlatılmaktadır.

Tilya Kürü Nedir?

Tilya kürü hem doğal şifa verici hem de kilo verdirme işleviyle çokça talep edilen bitkisel bir kürdür. Ana malzemesi ıhlamur çiçeğidir ve birkaç bitkinin bir arada kullanılması ile hazırlanmaktadır.

Zayıflamak için son derece doğal ve pratik bir çözüm olan tilya kürü İbrahim Saraçoğlu gibi birçok uzman doktor tarafından tavsiye edilmektedir. Tilya kürü, mide ağrısı, bulantı, gaz gibi şikayetleri de hafifletmektedir.

Tilya kürünün içeriğinde:

 • ıhlamur,
 • kuşburnu,
 • altın otu vardır.

Bu üç faydalı bitki kaynatılır ve demlendikten sonra bir litre su ile karıştırılarak kullanılır. Çayı andıran tadı hafif ekşidir. Bu yüzden çok az şeker kullanılarak tatlandırılabilir. Sağlıklı ve tamamen doğal bitkilerden oluşan bu kürü zararlı ve kilo aldıran asitli içecekler yerine tercih etmeniz, kısa sürede kilo vermenizi ve metabolizmanızın dengeli bir seviyeye ulaşmasını sağlar.

Tilya Kürü

Tilya Kürü Yapılışı

Tilya kürü yapılışı son derece kolaydır ve tilya kürü tarifi bulabilir miyim diye endişelenmenize gerek yoktur. Çay gibi hazırlandığından ekstra tilya kürü malzemeleri gerektirmez. Tilya kürü içilerek tüketilen bir zayıflatıcıdır. Kürdeki bitkileri kızartarak ya da pişirerek kullanmanız önerilmemektedir.

Peki tilya kürü nasıl uygulanır? Uygulama için tilya kürü içindekiler ve miktarları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Öncelikle ıhlamur, kuşburnu ve altın otu bitkileri ya da hazır yapılmış tilya kürü satın alınmalıdır. Malzemeler hazır olduktan sonra Ihlamur ve kuşburnu en az yirmi gram, altın otu ise en az on gram olacak şekilde karıştırılır. Önceden kaynatılmış yaklaşık bir litre suya hazırladığınız bu karışımı atmanız ve yaklaşık üç dakika daha karıştırarak kaynatmaya devam etmeniz gerekir. Tilya kürü suda iyice kaynadıktan ve rengini verdikten sonra demlenmeye alınır. Demlendikten sonra bir litrelik bir şişeye boşaltılarak ılınması için bir süre daha bekletilir. Buradaki önemli nokta bu bir litrelik kürü tek defada içmenin sakıncalı olmasıdır.

Eğer kürü tek seferde bitirirseniz, uykusuzluk, ishal, ciltte kızarıklık, midede yanma gibi istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yapmanız gereken kürü ikiye bölmek, sabah ve akşam olarak iki etapta içmektir. En az sekiz saat ara vererek kürü tüketmeniz sağlıklı kilo vermeniz açısından son derece önemlidir.

Aynı şekilde tilya kürünü su yerine çayın içine katarak da kullanabilir ve güzel bir tilya kürü çayı içebilirsiniz. Gün içinde küçük çay bardaklarında dört beş defa içilmesi de uygundur ve tilya kürü aç mı içilir diye merak edenleriniz için söyleyelim, tilya kürü aç karnına sadece kahvaltıdan önce içilir.

Tilya Kürü Ne Kadar Süre Kullanılır?

Tilya kürünün kullanımı için önerilen süreler olduğu gibi, etkileri kişiden kişiye değiştiği için olmazsa olmaz bir süre tavsiyesi yoktur. Tilya küründen en iyi şekilde faydalanmak için aile hekiminize kürden bahsedip gerekli tavsiyeleri alabilirsiniz.

Tilya kürüne karşı bir alerjiniz ve ciddi riskler taşıyan hastalıklarınızın olmaması gerekir. Çünkü bağışıklık sisteminiz sizi uyarabilir. Ancak Tilya kürü tamamen doğal bir kür olduğundan çok yüksek bir ihtimalle kullanmanızda sakınca olmayacaktır. Sadece çok fazla tilya kürü uygulayarak çok fazla kilo vereceğiniz yanılgısına kapılmamanız gerekir.

Tilya kürünün ortalama bir litre kadar tüketilmesinde sakınca yoktur. Günde ikiye bölerek bu bir litrelik kürü düzenli şekilde uygulamanız, bir ayda yaklaşık 7 kilo vermenizi sağlar. Eğer üç ay gibi uzun dönem kullanmayı tercih ederseniz, 12 veya 14 kilo verebilirsiniz. Sağlıklı bir kür yapmak için siz yine de doktorunuza başvurarak bu küre uygun olup olmadığınızı sorun.

Tilya Kürü Faydaları Nelerdir?

Tilya kürü çok sayıda faydası olan özel bir şifa kürüdür.

 • Tok hissetmenizi sağlar ve vücudunuzu gereksiz yağlardan arındırır.
 • Erkeklerin de kullanabileceği bir kürdür. Her iki cins içinde olumlu etkisi vardır.
 • Tansiyonu dengelemektedir.
 • Göbekte biriken yağları, gereksiz şişme ve sarkma yapan, çatlamaya yol açan yağları yakar.
 • Basen bölgelerindeki deforme görüntüyü kısa sürede düzeltir.
 • Vücuttaki karbonhidrat miktarını dengeleyerek daha zinde hissettirir.
 • Vücudunuzu zararlı toksinlerden arındırır ve çeşitli enfeksiyonlara karşı daha güçlü olmanızı sağlar.
 • Grip ve burun tıkanıklığını geçirir. Solunum yoluyla oluşabilecek enfeksiyonları önler.
 • Tilya küründe bulunan Ihlamur ve kuşburnu ses tellerinizi rahatlatarak ses kalitenizi arttırır.
 • Boğazda oluşan ödemleri ve yaraları geçirir.

Tilya Kürü Zararları Ve Yan Etkileri Nelerdir?

Tilya kürü zararları çok az olan, tamamen vücuda enerji veren doğal bir şifa kürüdür. Metabolizmanın dengeli bir seviyede olmasını sağlayan tilya kürü, sadece ıhlamur ve kuşburnu gibi bitkilere alerjisi olanlar ve tansiyon hastaları için önerilmez.

Aynı şekilde tilya kürü emziren anneler için de uygun değildir. Böyle hassas durumda olanların zayıflamaya çalışması, diyet yapması, alıştıkları rutini bozmaları istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Daha önce de değindiğimiz gibi tilya kürünün zararlı yönleri ile karşılaşmamak için bu kürü aşırıya kaçırmamak gerekir. Aşırı tüketimde vücutta dengesizlikler oluşur. Psikolojik şikayetler, gece uyuyamama, midede yanma ve bulantı, iyileşmeyen ishal gibi semptomlar baş gösterebilir. Bu nedenle günde maksimum bir litre kullanılmalıdır.

Sabah kahvaltıdan önce ve akşam yemekten sonra kullanılması tavsiye edilmektedir. Uyumadan önce uygulandığında da yine beklenmedik yan etkiler görülebilir. Bununla beraber ramazanda tilya kürü uygulamanın bir sakıncası yoktur.

Tilya Kürü Nerede Satılır? Fiyatı Nedir?

Tilya kürü ülkemizde çokça kullanılan bir şifa kürü olduğu için, birçok aktarda bulunmaktadır. Mahallenizdeki aktarınızdan tilya kürünüzü rahatlıkla alabilirsiniz. Bunun dışında internet alışverişi ile de tilya kürüne erişmek mümkün. İnternette tilya kürü satan online alışveriş sitelerinde istediğiniz gramda hazırlanmış bu şifa kürünü vakit kaybetmeden satın alabilirsiniz. Tilya kürünün fiyatları kullanım süresine ve gramına göre değişmektedir.

Çayda ve suda kullanılmak üzere iki çeşidi vardır.

Daha çok on günlük, otuz günlük ve doksan günlük kürler şeklindedir. Kür fiyatları on günlük için 70 TL, otuz günlük için 150 TL ve doksan günlük kür için 300 TL civarında seyretmektedir. Başlangıç için on günlük kürle başlayabilir ve devamını getirebilirsiniz.

4 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

9 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Kemik suyu nasıl yapılır? Faydaları Nelerdir? Tarifi

Kemik suyu nasıl yapılır? Faydaları Nelerdir?

6-8 kişilik, 30dk Hazırlık, 4 saat ve üzeri Pişirme
Soda Kürü (Zayıflama Kürü) Tarifi

Soda Kürü (Zayıflama Kürü)

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Bel Ve Basen Eriten Kür Tarifi

Bel Ve Basen Eriten Kür

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Kabızlık Ve Bağırsaklar İçin Kür Tarifi

Kabızlık Ve Bağırsaklar İçin Kür

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Enfes Yaprak Ciğer Ve Faydaları Tarifi

Enfes Yaprak Ciğer Ve Faydaları

2-4 kişilik, 15dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Domates Kürü Tarifi

Domates Kürü

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Detoks Kür Tarifi

Detoks Kür

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, Pişirme yok
Yiyebileceğiniz En Sağlıklı 13 Abur Cubur Tarifi
Yiyebileceğiniz En Sağlıklı 13 Abur Cubur

Kilo Aldırmayan Faydalı Abur Cuburlar Cipsler, bisküviler, asitli ve gazlı içecekler, çikolatalar ve gofretler… Bunların…

Ceviz Kabuğunun Hiç Duymadığınız 10 Faydası Tarifi
Ceviz Kabuğunun Hiç Duymadığınız 10 Faydası

Ceviz Kabuğu: Bağışıklık Güçlendirici, Antioksidan! Ceviz, sağlıklı kalmak için tüketilmesi gereken besinlerden biridir. Ülkemizde bolca…

Sedef Hastalığına İyi Gelen Bitkisel 9 Çözüm Tarifi
Sedef Hastalığına İyi Gelen Bitkisel 9 Çözüm

Doğal Yöntemlerle Sedef Hastalığı Nasıl Geçer? Sedef hastalığı sık görülen cilt rahatsızlıklarından biridir. Sedef hastalığı…

Papatya Yağının 10 Müthiş Faydası, Nasıl Yapılır?
Papatya Yağının 10 Müthiş Faydası, Nasıl Yapılır?

Detoks Etkili Papatya Yağı Faydaları ve Kullanımı Bitkilerden elde edilen yağlar, pek çok alanda kullanılmaktadır.…

Pastörize Süt Nedir? Kaynatılır Mı? Raf Ömrü, UHT ile Farkı Tarifi
Pastörize Süt Nedir? Kaynatılır Mı? Raf Ömrü, UHT ile Farkı

Pastörize Süt: Merak Edilen Tüm Yönleriyle! Kas ve kemik gelişimi için süt tüketimi büyük önem…

Dalak Büyümesine İyi Gelen 8 Bitkisel Tedavi Tarifi
Dalak Büyümesine İyi Gelen 8 Bitkisel Tedavi

Dalak Büyümesinde Nasıl Beslenmeli? Dalak büyümesi hemen her yaş grubunda görülebilen bir rahatsızlık. Çoğu zaman…

Yiyebileceğiniz En Sağlıklı 13 Abur Cubur Tarifi
Yiyebileceğiniz En Sağlıklı 13 Abur Cubur

Kilo Aldırmayan Faydalı Abur Cuburlar Cipsler, bisküviler, asitli ve gazlı içecekler, çikolatalar ve gofretler… Bunların…

Ceviz Kabuğunun Hiç Duymadığınız 10 Faydası Tarifi
Ceviz Kabuğunun Hiç Duymadığınız 10 Faydası

Ceviz Kabuğu: Bağışıklık Güçlendirici, Antioksidan! Ceviz, sağlıklı kalmak için tüketilmesi gereken besinlerden biridir. Ülkemizde bolca…

Sedef Hastalığına İyi Gelen Bitkisel 9 Çözüm Tarifi
Sedef Hastalığına İyi Gelen Bitkisel 9 Çözüm

Doğal Yöntemlerle Sedef Hastalığı Nasıl Geçer? Sedef hastalığı sık görülen cilt rahatsızlıklarından biridir. Sedef hastalığı…

Papatya Yağının 10 Müthiş Faydası, Nasıl Yapılır?
Papatya Yağının 10 Müthiş Faydası, Nasıl Yapılır?

Detoks Etkili Papatya Yağı Faydaları ve Kullanımı Bitkilerden elde edilen yağlar, pek çok alanda kullanılmaktadır.…

Pastörize Süt Nedir? Kaynatılır Mı? Raf Ömrü, UHT ile Farkı Tarifi
Pastörize Süt Nedir? Kaynatılır Mı? Raf Ömrü, UHT ile Farkı

Pastörize Süt: Merak Edilen Tüm Yönleriyle! Kas ve kemik gelişimi için süt tüketimi büyük önem…

Dalak Büyümesine İyi Gelen 8 Bitkisel Tedavi Tarifi
Dalak Büyümesine İyi Gelen 8 Bitkisel Tedavi

Dalak Büyümesinde Nasıl Beslenmeli? Dalak büyümesi hemen her yaş grubunda görülebilen bir rahatsızlık. Çoğu zaman…

Aspiratör Filtresi Temizlemenin En Pratik 4 Yolu Tarifi
Aspiratör Filtresi Temizlemenin En Pratik 4 Yolu

Püf Noktalarıyla Aspiratör Filtresi Temizliği Gün içinde defalarca kullanılan ocaklar, yemeklerden dolayı kir ve yağ…

Yayla Çorbasının Yanında İyi Giden 10 Nefis Videolu Tarif Tarifi
Yayla Çorbasının Yanında İyi Giden 10 Nefis Videolu Tarif

Besleyici Yayla Çorbasının Yanına Ne Gider? Türkiye’nin hemen hemen pek çok yöresinde hazırlanan yayla çorbası,…

Geyik Eti Nerede Bulunur? Nasıl Pişirilir? Faydaları Tarifi
Geyik Eti Nerede Bulunur? Nasıl Pişirilir? Faydaları

Geyik Eti: Protein Deposu İskandinav Lezzeti Bu sefer bambaşka bir etten bahsedeceğiz sizlere. Ülkemizden çok…

Aloe Vera Jeli Faydaları, Nasıl Yapılır, Saklanır?
Aloe Vera Jeli Faydaları, Nasıl Yapılır, Saklanır?

6000 Yıllık Ölümsüzlük Bitkisi: Aloe Vera Jeli Sıcak ve kuru iklimlerin kaktüs türünden olan bitkisi…

Tırnak Kırılmasına İyi Gelen 12 Doğal Çözüm Tarifi
Tırnak Kırılmasına İyi Gelen 12 Doğal Çözüm

Bitkisel Yollarla Tırnak Kırılması Nasıl Geçer? Tırnak kırılması zaman zaman birçok kişinin yaşadığı bir sorun.…

Lavanta Kürü Nasıl Yapılır? 8 Harika Faydası
Lavanta Kürü Nasıl Yapılır? 8 Harika Faydası

Lavanta Kürü Faydaları & Kullanımı Lavanta kireçli toprakları seven, Türkiye’nin pek çok yerinde yetişme imkanı…

Tarifler Geri
Videolar Geri