Tilya Kürü Zararları ve Faydaları Nelerdir?

Tilya Kürü ile Zayıflayanlar ve Olası Yan Etkileri

Kısa sürede zayıflamak istiyor ve bunu şifalı bitkiler aracılığıyla yapmak istiyorsanız TİLYA KÜRÜ doğru bir yöntemdir. Bu yazımızda zinde bir güne başlamanız için tilya kürü hakkında bilmeniz gereken her şey ele alınmaktadır. Tilya kürü gerçekten işe yaramakta ve uzman doktorlar tarafından önerilmektedir.

Tilya kürü nedir? Nasıl yapılır? Tilya kürü faydaları nelerdir? Fiyatı nedir? Kısa sürede tilya kürünü uygulamanızı sağlayacak tüm bu sorunların cevabı özel tilya kürü araştırmamızda aktarılmaktadır.

Tilya kürünün faydaları çok geniş bir alanı kapsamaktadır ve tilya kürü ile zayıflayanlar her geçen gün daha kalabalık bir grup haline gelmektedir. Ancak tamamen doğal ve şifa aracı olan bu kürü kullanmak için bazı bilgilere sahip olmanız gerekir. Kür hakkında doğru bilgiye ulaşmanız daha hızlı ve sağlıklı zayıflamanızı sağlamaktadır.

Tilya kürü gerçekten işe yarıyor mu? Kimler bu kür ile zayıflayabilir, tilya kürü yan etkilerinelerdir? Tilya kürü nasıl hazırlanır? Merak ettiğiniz her şey aşağıdaki yazımızda madde madde anlatılmaktadır.

Tilya Kürü Nedir?

Tilya kürü hem doğal şifa verici hem de kilo verdirme işleviyle çokça talep edilen bitkisel bir kürdür. Ana malzemesi ıhlamur çiçeğidir ve birkaç bitkinin bir arada kullanılması ile hazırlanmaktadır.

Zayıflamak için son derece doğal ve pratik bir çözüm olan tilya kürü İbrahim Saraçoğlu gibi birçok uzman doktor tarafından tavsiye edilmektedir. Tilya kürü, mide ağrısı, bulantı, gaz gibi şikayetleri de hafifletmektedir.

Tilya kürünün içeriğinde:

 • ıhlamur,
 • kuşburnu,
 • altın otu vardır.

Bu üç faydalı bitki kaynatılır ve demlendikten sonra bir litre su ile karıştırılarak kullanılır. Çayı andıran tadı hafif ekşidir. Bu yüzden çok az şeker kullanılarak tatlandırılabilir. Sağlıklı ve tamamen doğal bitkilerden oluşan bu kürü zararlı ve kilo aldıran asitli içecekler yerine tercih etmeniz, kısa sürede kilo vermenizi ve metabolizmanızın dengeli bir seviyeye ulaşmasını sağlar.

Tilya Kürü

Tilya Kürü Yapılışı

Tilya kürü yapılışı son derece kolaydır ve tilya kürü tarifi bulabilir miyim diye endişelenmenize gerek yoktur. Çay gibi hazırlandığından ekstra tilya kürü malzemeleri gerektirmez. Tilya kürü içilerek tüketilen bir zayıflatıcıdır. Kürdeki bitkileri kızartarak ya da pişirerek kullanmanız önerilmemektedir.

Peki tilya kürü nasıl uygulanır? Uygulama için tilya kürü içindekiler ve miktarları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Öncelikle ıhlamur, kuşburnu ve altın otu bitkileri ya da hazır yapılmış tilya kürü satın alınmalıdır. Malzemeler hazır olduktan sonra Ihlamur ve kuşburnu en az yirmi gram, altın otu ise en az on gram olacak şekilde karıştırılır. Önceden kaynatılmış yaklaşık bir litre suya hazırladığınız bu karışımı atmanız ve yaklaşık üç dakika daha karıştırarak kaynatmaya devam etmeniz gerekir. Tilya kürü suda iyice kaynadıktan ve rengini verdikten sonra demlenmeye alınır. Demlendikten sonra bir litrelik bir şişeye boşaltılarak ılınması için bir süre daha bekletilir. Buradaki önemli nokta bu bir litrelik kürü tek defada içmenin sakıncalı olmasıdır.

Eğer kürü tek seferde bitirirseniz, uykusuzluk, ishal, ciltte kızarıklık, midede yanma gibi istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yapmanız gereken kürü ikiye bölmek, sabah ve akşam olarak iki etapta içmektir. En az sekiz saat ara vererek kürü tüketmeniz sağlıklı kilo vermeniz açısından son derece önemlidir.

Aynı şekilde tilya kürünü su yerine çayın içine katarak da kullanabilir ve güzel bir tilya kürü çayı içebilirsiniz. Gün içinde küçük çay bardaklarında dört beş defa içilmesi de uygundur ve tilya kürü aç mı içilir diye merak edenleriniz için söyleyelim, tilya kürü aç karnına sadece kahvaltıdan önce içilir.

Tilya Kürü Ne Kadar Süre Kullanılır?

Tilya kürünün kullanımı için önerilen süreler olduğu gibi, etkileri kişiden kişiye değiştiği için olmazsa olmaz bir süre tavsiyesi yoktur. Tilya küründen en iyi şekilde faydalanmak için aile hekiminize kürden bahsedip gerekli tavsiyeleri alabilirsiniz.

Tilya kürüne karşı bir alerjiniz ve ciddi riskler taşıyan hastalıklarınızın olmaması gerekir. Çünkü bağışıklık sisteminiz sizi uyarabilir. Ancak Tilya kürü tamamen doğal bir kür olduğundan çok yüksek bir ihtimalle kullanmanızda sakınca olmayacaktır. Sadece çok fazla tilya kürü uygulayarak çok fazla kilo vereceğiniz yanılgısına kapılmamanız gerekir.

Tilya kürünün ortalama bir litre kadar tüketilmesinde sakınca yoktur. Günde ikiye bölerek bu bir litrelik kürü düzenli şekilde uygulamanız, bir ayda yaklaşık 7 kilo vermenizi sağlar. Eğer üç ay gibi uzun dönem kullanmayı tercih ederseniz, 12 veya 14 kilo verebilirsiniz. Sağlıklı bir kür yapmak için siz yine de doktorunuza başvurarak bu küre uygun olup olmadığınızı sorun.

Tilya Kürü Faydaları Nelerdir?

Tilya kürü çok sayıda faydası olan özel bir şifa kürüdür.

 • Tok hissetmenizi sağlar ve vücudunuzu gereksiz yağlardan arındırır.
 • Erkeklerin de kullanabileceği bir kürdür. Her iki cins içinde olumlu etkisi vardır.
 • Tansiyonu dengelemektedir.
 • Göbekte biriken yağları, gereksiz şişme ve sarkma yapan, çatlamaya yol açan yağları yakar.
 • Basen bölgelerindeki deforme görüntüyü kısa sürede düzeltir.
 • Vücuttaki karbonhidrat miktarını dengeleyerek daha zinde hissettirir.
 • Vücudunuzu zararlı toksinlerden arındırır ve çeşitli enfeksiyonlara karşı daha güçlü olmanızı sağlar.
 • Grip ve burun tıkanıklığını geçirir. Solunum yoluyla oluşabilecek enfeksiyonları önler.
 • Tilya küründe bulunan Ihlamur ve kuşburnu ses tellerinizi rahatlatarak ses kalitenizi arttırır.
 • Boğazda oluşan ödemleri ve yaraları geçirir.

Tilya Kürü Zararları Ve Yan Etkileri Nelerdir?

Tilya kürü zararları çok az olan, tamamen vücuda enerji veren doğal bir şifa kürüdür. Metabolizmanın dengeli bir seviyede olmasını sağlayan tilya kürü, sadece ıhlamur ve kuşburnu gibi bitkilere alerjisi olanlar ve tansiyon hastaları için önerilmez.

Aynı şekilde tilya kürü emziren anneler için de uygun değildir. Böyle hassas durumda olanların zayıflamaya çalışması, diyet yapması, alıştıkları rutini bozmaları istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Daha önce de değindiğimiz gibi tilya kürünün zararlı yönleri ile karşılaşmamak için bu kürü aşırıya kaçırmamak gerekir. Aşırı tüketimde vücutta dengesizlikler oluşur. Psikolojik şikayetler, gece uyuyamama, midede yanma ve bulantı, iyileşmeyen ishal gibi semptomlar baş gösterebilir. Bu nedenle günde maksimum bir litre kullanılmalıdır.

Sabah kahvaltıdan önce ve akşam yemekten sonra kullanılması tavsiye edilmektedir. Uyumadan önce uygulandığında da yine beklenmedik yan etkiler görülebilir. Bununla beraber ramazanda tilya kürü uygulamanın bir sakıncası yoktur.

Tilya Kürü Nerede Satılır? Fiyatı Nedir?

Tilya kürü ülkemizde çokça kullanılan bir şifa kürü olduğu için, birçok aktarda bulunmaktadır. Mahallenizdeki aktarınızdan tilya kürünüzü rahatlıkla alabilirsiniz. Bunun dışında internet alışverişi ile de tilya kürüne erişmek mümkün. İnternette tilya kürü satan online alışveriş sitelerinde istediğiniz gramda hazırlanmış bu şifa kürünü vakit kaybetmeden satın alabilirsiniz. Tilya kürünün fiyatları kullanım süresine ve gramına göre değişmektedir.

Çayda ve suda kullanılmak üzere iki çeşidi vardır.

Daha çok on günlük, otuz günlük ve doksan günlük kürler şeklindedir. Kür fiyatları on günlük için 70 TL, otuz günlük için 150 TL ve doksan günlük kür için 300 TL civarında seyretmektedir. Başlangıç için on günlük kürle başlayabilir ve devamını getirebilirsiniz.

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

5 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Tilya Kürü ( Zayıflamada Oldukça Etkili ) Tarifi
Tilya Kürü ( Zayıflamada Oldukça Etkili )1-2 kişilik, 15dk Pişirme, 5dk Hazırlama338
Soda Kürü (Zayıflama Kürü) Tarifi
Soda Kürü (Zayıflama Kürü)1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama43
Bel Ve Basen Eriten Kür Tarifi
Bel Ve Basen Eriten Kür1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama495
Enfes Yaprak Ciğer Ve Faydaları Tarifi
Enfes Yaprak Ciğer Ve Faydaları2-4 kişilik, 15dk Pişirme, 15dk Hazırlama233
Küre Böreği Tarifi
Küre Böreği6-8 kişilik, 15dk Pişirme, 10dk Hazırlama19
Zencefil Kür Tarifi
Zencefil Kür1-2 kişilik, 5dk Pişirme, 5dk Hazırlama6
Haşlanmış Limon Kürü (Mucize Kür) Tarifi
Haşlanmış Limon Kürü (Mucize Kür)2-4 kişilik, Pişirme yok, 10dk Hazırlama140
Ağustos Ayında Ne Yenir? Meyve ve Sebzeler Listesi Tarifi
Ağustos Ayında Ne Yenir? Meyve ve Sebzeler Listesi

Ağustos Ayının Vitamin Deposu Sebze ve Meyveleri Her besini tam mevsiminde yemek, sağlıklı kalmanın sırlarından…

Kızılcık Faydaları: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir! Tarifi
Kızılcık Faydaları: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir!

Kızılcık: Doğadan Mayhoş ve Şifalı Kızıllık Sonbaharın en güzel ayı olan eylülün en kırmızı meyvesi…

Kaya Koruğu Nedir? Faydaları, Nerede Yetişir? Tarifi
Kaya Koruğu Nedir? Faydaları, Nerede Yetişir?

Kaya Koruğu: İyot ve C Vitamini Zengini! Birbirinden şifalı, birbirinden lezzetli öyle güzel nimetler sunar…

Karabiber Ağacı Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Karabiber Ağacı Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir?

Karabiber: Anadolu'nun Alternatif Tıp Mucizesi Şarkıları dillere destan olan, yemeklerin tat kaynağı, sofraların şifa dolu…

Häfele ile 7 Adımda Mutfakta Kusursuz Düzen Tarifi
Häfele ile 7 Adımda Mutfakta Kusursuz Düzen

Häfele ile İşlevsel Çözümler: Kiler Sistemleri Evin kalbi mutfakta atar! İçinden yükselen mis gibi yemek kokularıyla,…

Kamkat Nedir? Nerede Yetişir? Evde Bakımı Tarifi
Kamkat Nedir? Nerede Yetişir? Evde Bakımı

Turunçgillerin Küçük Kardeşi Kamkat vs Kumkat Adını sanını pek çok kişinin hiç duymadığı, duyduktan sonra…

Ağustos Ayında Ne Yenir? Meyve ve Sebzeler Listesi Tarifi
Ağustos Ayında Ne Yenir? Meyve ve Sebzeler Listesi

Ağustos Ayının Vitamin Deposu Sebze ve Meyveleri Her besini tam mevsiminde yemek, sağlıklı kalmanın sırlarından…

2021 Temmuz Ayının 30 Popüler Tarifi
2021 Temmuz Ayının 30 Popüler Tarifi

Nefis Yemek Tarifleri'nin her ay sizlerle paylaştığı en beğenilen tarifler listesinde temmuz ayının en çok…

Kızılcık Faydaları: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir! Tarifi
Kızılcık Faydaları: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir!

Kızılcık: Doğadan Mayhoş ve Şifalı Kızıllık Sonbaharın en güzel ayı olan eylülün en kırmızı meyvesi…

Kaya Koruğu Nedir? Faydaları, Nerede Yetişir? Tarifi
Kaya Koruğu Nedir? Faydaları, Nerede Yetişir?

Kaya Koruğu: İyot ve C Vitamini Zengini! Birbirinden şifalı, birbirinden lezzetli öyle güzel nimetler sunar…

Karabiber Ağacı Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Karabiber Ağacı Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir?

Karabiber: Anadolu'nun Alternatif Tıp Mucizesi Şarkıları dillere destan olan, yemeklerin tat kaynağı, sofraların şifa dolu…

Häfele ile 7 Adımda Mutfakta Kusursuz Düzen Tarifi
Häfele ile 7 Adımda Mutfakta Kusursuz Düzen

Häfele ile İşlevsel Çözümler: Kiler Sistemleri Evin kalbi mutfakta atar! İçinden yükselen mis gibi yemek kokularıyla,…

Kamkat Nedir? Nerede Yetişir? Evde Bakımı Tarifi
Kamkat Nedir? Nerede Yetişir? Evde Bakımı

Turunçgillerin Küçük Kardeşi Kamkat vs Kumkat Adını sanını pek çok kişinin hiç duymadığı, duyduktan sonra…

Haşhaş Nedir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Haşhaş Nedir? Faydaları Nelerdir?

Haşhaş Bitkisi: Tıpta Tedavi Mutfakta Lezzet! Mutfaklarda özel bir yeri olan haşhaş, hem lezzetiyle hem…

Halsizlik Neden Olur? Evde İlaçsız Nasıl Geçer? Tarifi
Halsizlik Neden Olur? Evde İlaçsız Nasıl Geçer?

Halsizlik ve Yorgunluk En Çabuk Nasıl Geçer? Sabah erkenden işe veya okula gitmeyi kim önerdiyse,…

Fesleğen Nedir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Fesleğen Nedir? Faydaları Nelerdir?

Fesleğen: Akdeniz Mutfağının Enfes Tazeliği Fesleğen otu sürekli elinizin altındaysa yemeklerinize lezzet katmak ve mutfakta…

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi: Doğal, Sağlıklı ve Ekonomik Reçete! Elma sirkesi salatalara lezzet katmanın yanı sıra bakteri…

Eşkina Balığı Nasıl Pişirilir, Temizlenir? Lezzetli Mi? Tarifi
Eşkina Balığı Nasıl Pişirilir, Temizlenir? Lezzetli Mi?

Eşkina Balığı: Levrekten Sonra En Lezzetli Balık! Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde balık en sevilen…

Tarifler Geri
Videolar Geri