Çöp Şiş Nerede Yenir? 14 Ünlü Mekan

Çöp Şiş Nerede Yenir? 14 Ünlü Mekan Tarifi

Çöp Şişin Ülke Genelindeki En İyi Adresleri

Aranızda “çöp şiş nedir” diye soranlar var mı? Özellikle marifetli ellerden çıkmış, Ege usulü çöp şişi bir kere tadanlar, bu lezzetten asla vazgeçemiyor. Ancak aranızda hala bilmeyenler varsa, kısa bir açıklama yapalım. Bu yemekte etler özenle şişe dizilir, sonrasında ise odun ateşinde yavaş yavaş pişirilir. Son olarak lavaş ekmeği, közlenmiş domates ve biber ile birlikte servis edilir.

Pratik Tavuk Çöp Şiş (Videolu)

Çöp Şiş Nerede Yenir?

 • Zübeyir Ocakbaşı, İstanbul
 • Bay Çöp Şiş, İstanbul
 • Çöps, İstanbul
 • Peymane Ocakbaşı, İstanbul
 • By Çöpşiş, İstanbul
 • Topçu Restaurant, İzmir
 • Servet Çöp Şiş, İzmir
 • Kasap Mehmet Zengin’in Yeri, Aydın
 • Gülten Atar Ortaklar Aydın Çöp Şiş, Antalya
 • Çöp Şişçi Mehmet, Denizli
 • Eyvan Kebap, Adana
 • Adana Hasan Kolcuoğlu Restaurant, Erzurum
 • Çöp Çöp Kebap, Ankara
 • Köseoğlu Çöp Şiş, Ankara

Peki en iyi çöp şiş nerede yenir? Çöp şişte lezzetten vazgeçemeyen ve hayal kırıklığına uğramak istemeyenler için lezzet garantili mekanları derledik. Hazırsanız, başlıyoruz!

Lokum Gibi Yumuşacık Fırında Tavuk Çöp Şiş

Çöp Şiş Nerede Yenir? 14 Ünlü Mekan

1) Zübeyir Ocakbaşı

Çöp şiş İstanbul mekanları ile listemize start veriyoruz. İstanbul’daki en iyi ocakbaşı restoranlarından biri olan Zübeyir Ocakbaşı, en lezzetli çöp şişi bulabileceğiniz yerlerden biri. Bu mekan aynı zamanda birçok ünlüyü de ağırlıyor. Kapıdan içeriye girdiğiniz anda ünlü birisiyle karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek. Zübeyir Ocakbaşı’na gitmeye karar verdiyseniz, öncesinde arayıp rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Adres: Şehit Muhtar Mah., İstiklal Cd., Bekar Sk., No: 28, Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 293 39 51

zübeyir çöp şiş
Kaynak: zubeyirocakbasi.com.tr

2) Bay Çöp Şiş

Merkezi Sarıyer’de bulunan Bay Çöp Şiş’in İstanbul’un farklı semtlerinde de şubeleri bulunuyor. Çöp şiş alanında İstanbul’un en ünlü mekanlarından biri olan Bay Çöp Şiş’in menüsü çok zengin ve doyurucu. Burada sipariş verdikten hemen sonra masa birçok meze ile donatılıyor. Canınız çöp şiş yemek isterse hiç tereddüt etmeden Bay Çöp Şiş’i tercih edebilirsiniz.

Adres: Huzur, Fatih Cd. No:83/A, Sarıyer, İstanbul

İletişim: 0212 280 50 60

bay çöp şiş

3) Çöps

İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Mersin’in birçok noktasında şubeleri bulunan Çöps, çöp şiş denildiğinde akla ilk gelen mekan. Çöp şiş alanında uzmanlaşan bu mekanın menüsünde ayrıca ızgara tavuk ve köfte çeşitleri yer alıyor. Çöp şişi fast food tarzı sunan bu mekana giderseniz, özellikle çöp şiş speciali tatmanızı öneririz.

Adres: Cevizli Mah., Bağdat Cad., No:534-536 1.Bodrum Dükkan No:41 Maltepe, İstanbul

İletişim: 0216 383 50 50

çöps

4) Peymane Ocakbaşı

Beyoğlu’nda hizmet veren Peymane Ocakbaşı lezzetli yemeklerinin yanı sıra eşsiz ambiyansı ve kendine özgü ruhuyla dikkat çekiyor. Müzik eşliğinde yemek yemeyi sevenlerdenseniz bu mekanın tam size göre olduğunu söylemeliyiz.

Adres: Tomtom Mah., Boğazkesen Cd., No:65/1 Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 293 31 36

peymane ocakbaşı

5) By Çöpşiş

By Çöp Şiş’te hem çöp şiş hem de siparişin yanında gelen ikramlıklar enfes bir tada sahip. Ümraniye’de hizmet veren bu mekan, zengin bir menüye sahip. Bu iddialı menünün yıldızı ise, mekanın adından anlaşılacağı üzere çöp şiş.

Adres: Tatlısu, Akdağ Cd. No:72, Ümraniye, İstanbul

İletişim: 0216 594 54 27

by çöp şiş

6) Topçu Restaurant

Çöp şiş İzmir denildiğinde ilk akla gelen mekan Topçu Restaurant’tır. Bu mekanın İzmir’de 4 şubesi bulunuyor. Her bir şubede çöp şişler aynı lezzette hazırlanıyor ve aynı özenle servis ediliyor. Bu restoranın menüsünün bir hayli zengin olduğunu en baştan söylemeliyiz. Bu zengin menünün yıldızları ise et yemekleri. Topçu Restaurant’ın çöp şişi tadan herkesten tam not alıyor. Bu mekanda diyet sürecindeki çöp şiş severler de unutulmamış ve onlar için menüye light çöp şiş eklenmiş.

Adres: Kazım Dirik Cad., No: 3/B Pasaport, İzmir

İletişim: 0232 484 62 61

topçu restaurant

7) Servet Çöp Şiş, İzmir

Pasaport’ta, merkezi bir konumda bulunan Servet Çöp Şiş’in yemekleri tadan herkes tarafından çok beğeniliyor. Bu mekan, Ege usulü çöp şiş denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri. Servet Çöp Şiş’te çöp şişin yanında taze yeşillikler de getiriliyor. Bu mekanın özellikle öğle saatlerinde çok kalabalık olduğunu söylemeliyiz.

Adres: Akdeniz, Şht. Fethi Bey Cd., No:78, Konak, İzmir

İletişim: 0232 445 04 78

servet çöp şiş

8) Kasap Mehmet Zengin’in Yeri

Ege usulü çöp şiş Aydın ve İzmir taraflarında çok meşhurdur. Aydın’a yolunuz düştüyse çöp şişin ve Çine köftesinin en lezzetlisiniz Kasap Mehmet Zengin’in Yeri’nde yiyebilirsiniz. Bu mekan Aydın yolu üzerinde bulunduğundan bu yolu kullanan herkes için iyi bir lezzet durağıdır. Yarım asrı aşkın tecrübesiyle misafirlerine harika lezzetler sunan Kasap Mehmet Zengin’in Yeri, çöp şişi ile de iddialı.

Adres: Aydın – Muğla Karayolu, Çine, Aydın

İletişim: 0256 711 93 40

kasap mehmet zenginin yeri

9) Gülten Atar Aydın Ortaklar Çöp Şiş

Çöp şiş Antalya denildiğinde akla genellikle tek bir mekan gelir. O da Gülten Atar Aydın Çöp Şiş’tir. Antalya Konyaaltı’nda hizmet veren Gülten Atar Aydın Ortaklar Çöp Şiş, bu bölgede çöp şiş yapan nadir yerlerden biri. Hem civarda çöp şiş yapan mekan alternatifinin olmaması hem de çöp şişlerin çok lezzetli olması sebebiyle mekanın önünde zaman zaman uzun kuyruklar olabiliyor. Gülten Atar Aydın Ortaklar Çöp Şiş’in otoparkı ve çocuk oyun alanı da bulunuyor. Bu nedenle mekanın özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edildiğini belirtmeliyiz.

Adres: Liman, Akdeniz Blv. No:231, Konyaaltı, Antalya

İletişim: 0242 259 51 02

gülten atar aydın ortaklarçöp şiş

10) Çöp Şişçi Mehmet, Denizli

Çöp şiş Denizli civarında da çok sevilen ve tercih edilen bir yiyecektir. Denizli Ortaklar’da bulunan Çöp Şişçi Mehmet, Ortaklar Çöp Şiş ve Çöp Şiş Ortaklar isimleriyle de tanınıyor. Bu mekanı önerdiğimiz diğer mekanlardan ayıran çok önemli bir özelliği var. Çöp Şişçi Mehmet, dönem dönem çeşitli rekor denemeleri de düzenliyor. Nasıl mı? Örneğin en kısa sürede en çok çöp şişi yiyene para ödülü veriyor. Mekan özellikle sosyal medyada bu etkinlikleri sayesinde sık sık gündeme geliyor. Hem güzel vakit geçirmek hem de lezzetli çöp şişler yemek istiyorsanız hiç tereddüt etmeden Çöp Şişçi Mehmet’i tercih edebilirsiniz.

Adres: Pınarkent Mah., Cafer Sadık Abalıoğlu Blv. No:75, Merkez, Pamukkale, Denizli

İletişim: 0505 002 20 20

çöp şişçi mehmet denizli

11) Eyvan Kebap

Şimdi rotamızı Adana’ya çeviriyoruz. Adana Seyhan’da faaliyet gösteren Eyvan Kebap sadece Adana Kebabı ile değil tadına doyum olmaz çöp şişiyle de ünlü. Bu restoranın menüsünde kuzu incik, kuşbaşı kebap, ciğer gibi birçok et yemeği de yer alıyor. Tüm bu yemeklerin marifetli ustaların elinde çıktığını ve her birinin ayrı bir lezzete sahip olduğunu söylemeliyiz. Eyvan Kebap’ta yemekten önce masa mezeler ile adeta donatılıyor. Mekan resmen hem göze hem de mideye hitap ediyor.

Adres: Haneden Mah., 35009. Sok., No:1 Kuruköprü, Seyhan, Adana

İletişim: 0322 365 00 79

eyvan kebap

12) Adanalı Hasan Kolcuoğlu Restaurant

Adanalı Hasan Kolcuoğlu ülkenin çeşitli yerlerinde şubeleri bulunan, hem lezzetini hem de hizmet kalitesini çoktan kanıtlamış bir yer. İlk olarak Adana’da hizmet vermeye başlayan bu restoranın Erzurum’daki şubesindeki çöp şişlerin lezzeti dilden dile dolaşıyor. Aslında Erzurum’daki restoran sadece çöp şişte değil, tüm et ve kebap çeşitlerin iddialı. Yolunuz bu restorana düşerse çöp şişin yanı sıra meşhur Erzurum cağ kebabının da tadına bakabilirsiniz.

Adres: Hüseyin Avni Ulaş, Çat Yolu Cd., Palandöken, Erzurum

İletişim: 0530 681 79 25

adanalı hasan kolcuoğlu restaurant

13) Çöp Çöp Kebap

Sıra geldi çöp şiş Ankara mekanlarına! Çöp şiş denildiğinde akla genelde Ege gelir. Oysa Ege usulü çöp şişi Çöp Çöp Kebap sayesinde kilometrelerce ötedeki Ankara’da da yiyebilirsiniz. Hem uygun fiyatı hem de lezzetiyle tüm misafirlerinden tam not alan bu mekanda yemek sonrası tatlı ve çay servisi de bulunuyor.

Adres: Yıldızevler, Rabindranath Tagore Cd., No:9/b, Çankaya, Ankara

İletişim: 0312 440 04 77

çöp çöp kebap

14) Köseoğlu Çöp Şiş

Ankara Yenimahalle’de hizmet veren Köseoğlu Çöp Şiş, hazırladığı çöp şişleri ekmek arasında servis ediyor. Bu mekan özellikle salaş ama lezzetli yerleri sevenlere hitap ediyor. Sokak arası mekanları seviyorsanız lezzetli çöp şiş için Köseoğlu Çöp Şiş’i tercih edebilirsiniz.

Adres: Macun Mh., Öz Ankara Gıda, Yenimahalle, Ankara

İletişim: 0312 397 28 11

köseoğlu çöp şiş

Sıralama gelişigüzel verilmiştir; değer teşkil etmez.

Gezi Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’nin En Lezzetli 9 Menemencisi

Meşhur İstanbul Köftecileri En İyi 13 Mekan

Bursa’da En İyi İskender Kebap Nerede Yenir?

Ankara’da Hakiki Döner Yiyebileceğiniz 12 Meşhur Restoran

Cağ Kebabı İstanbul’da Nerede Yenir? Lezzet Garantili 10 Kebapçı

--

Nefis Yemek Tarifleri WhatsApp kanalı açıldı, hemen siz de katılın.

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza yanıt verebilecek yemek & mekan rehberi konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride yurt içi ve yurt dışından pek çok farklı şehir için derlediğiniz restoran ve yemek mekanlarına, söz konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması gereken meşhur yemeklerine dair bilgilere tek yazı içerisinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız şehir veya bölge için özel olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve iletişim bilgileri, ün salmış yemekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler öneri niteliğindedir. Yazı yayına alındıktan sonra bilgilerin zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Çöp Şiş Tarifi

Çöp Şiş

4-6 kişilik, 20dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Çöp Şiş Tarifi

Çöp Şiş

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Airfryerde Çöp Şiş (Et Çöp Şiş) Tarifi

Airfryerde Çöp Şiş (Et Çöp Şiş)

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Pratik Çöp Şiş Tarifi

Pratik Çöp Şiş

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Çöp Şiş Köfte Tarifi

Çöp Şiş Köfte

2-4 kişilik, 20dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Kuzu Çöp Şiş Tarifi

Kuzu Çöp Şiş

2-4 kişilik, 20dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Tavuklu Çöp Şiş Tarifi

Tavuklu Çöp Şiş

6-8 kişilik, 20dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Lokum (Çöp Şiş) Tarifi

Lokum (Çöp Şiş)

2-4 kişilik, 1 saat 30dk Hazırlık, 25dk Pişirme
Tavuk Çöp Şiş Tarifi

Tavuk Çöp Şiş

8-10 kişilik, 15dk Hazırlık, 55dk Pişirme
D3 Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar? Eksikliği Belirtileri, Faydaları Tarifi
D3 Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar? Eksikliği Belirtileri, Faydaları

D3 Vitamini (Kolekalsiferol) D vitamini, insan sağlığı için kritik bir rol oynayan ve birçok önemli…

B6 Vitamini Nedir? Ne İşe Yarar? Nelerde Var? Eksikliği Belirtileri Tarifi
B6 Vitamini Nedir? Ne İşe Yarar? Nelerde Var? Eksikliği Belirtileri

B6 Vitamini (Piridoksin) B6 vitamini (piridoksin) bir B vitamin kompleksinin parçasıdır ve insan sağlığı için…

Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Chia Tohumu: Sağlıklı Beslenme Trendi Süper Gıda! Chia tohumu, "Salvia hispanica" adlı bitkinin tohumlarından elde…

Madımak Otu Nedir? Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? Tarifi
Madımak Otu Nedir? Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir?

Madımak: Anadolu'nun Binbir Şifalı Tarla Bitkisi! Madımak otu, Orta Anadolu mutfağında yaygın bir kullanıma sahip olan…

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Kaç Gün Tatil? Tarifi
2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Kaç Gün Tatil?

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Her sene büyük bir heyecanla beklenen ramazan ayı,…

2024 Ramazan ve Ramazan Bayramı Kaç Gün Sürecek? Tarifi
2024 Ramazan ve Ramazan Bayramı Kaç Gün Sürecek?

Bu Yıl Ramazanda Kaç Gün Oruç Tutacağız? Her sene hasretle beklenen 11 ayın sultanı ramazan…

D3 Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar? Eksikliği Belirtileri, Faydaları Tarifi
D3 Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar? Eksikliği Belirtileri, Faydaları

D3 Vitamini (Kolekalsiferol) D vitamini, insan sağlığı için kritik bir rol oynayan ve birçok önemli…

B6 Vitamini Nedir? Ne İşe Yarar? Nelerde Var? Eksikliği Belirtileri Tarifi
B6 Vitamini Nedir? Ne İşe Yarar? Nelerde Var? Eksikliği Belirtileri

B6 Vitamini (Piridoksin) B6 vitamini (piridoksin) bir B vitamin kompleksinin parçasıdır ve insan sağlığı için…

1 Saat Yürüyüş Kaç Kalori Yakar? Zayıflatır Mı? Faydaları Nelerdir? Tarifi
1 Saat Yürüyüş Kaç Kalori Yakar? Zayıflatır Mı? Faydaları Nelerdir?

1 Saat Yürüyerek Kaç Kalori Harcarım? Dünya Sağlık Örgütü (WHO), 2018 verilerine göre dünya nüfusunun…

Bayram Tatlıları: En İyi, Resimli ve Videolu Tarifler Tarifi
Bayram Tatlıları: En İyi, Resimli ve Videolu Tarifler

Bayramın neşesini ve birlikteliğini en leziz bayram tatlıları ile taçlandırmaya hazır mısınız? Bayram paylaştıkça güzel…

Pek Food’tan Pek İyi Ramazan Tarifleri Tarifi
Pek Food’tan Pek İyi Ramazan Tarifleri

Pek Food pratik ve çeşitli ürünleriyle sofralarınızı renklendirmeye geliyor! Yenilikçi çözümleri sayesinde dakikalar içinde pişirilmeye…

Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Chia Tohumu: Sağlıklı Beslenme Trendi Süper Gıda! Chia tohumu, "Salvia hispanica" adlı bitkinin tohumlarından elde…

Yoğurtlu Çorba Tarifleri: Lezzet Garantili 30 Çeşit Tarifi
Yoğurtlu Çorba Tarifleri: Lezzet Garantili 30 Çeşit

Nefis Yemek Tarifleri mutfağından, en beğenilen yoğurtlu çorba tarifleri huzurlarınızda! Ana malzemesi yoğurt olan ve…

Madımak Otu Nedir? Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? Tarifi
Madımak Otu Nedir? Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir?

Madımak: Anadolu'nun Binbir Şifalı Tarla Bitkisi! Madımak otu, Orta Anadolu mutfağında yaygın bir kullanıma sahip olan…

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Kaç Gün Tatil? Tarifi
2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Kaç Gün Tatil?

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Her sene büyük bir heyecanla beklenen ramazan ayı,…

2024 Ramazan ve Ramazan Bayramı Kaç Gün Sürecek? Tarifi
2024 Ramazan ve Ramazan Bayramı Kaç Gün Sürecek?

Bu Yıl Ramazanda Kaç Gün Oruç Tutacağız? Her sene hasretle beklenen 11 ayın sultanı ramazan…

En İyi Nespresso Kahve Makineleri, Kullanımı ve Temizliği Tarifi
En İyi Nespresso Kahve Makineleri, Kullanımı ve Temizliği

Nespresso Kahve Makinesi İncelemeleri Nespresso kahve makineleri, kahve tutkunlarının favori seçimlerinden biridir ve evde, ofiste…

Yaz Çorbaları: Pratik ve Çok Hafif 30 Tarif Tarifi
Yaz Çorbaları: Pratik ve Çok Hafif 30 Tarif

Yaz ayları, hafif ve ferahlatıcı tariflerin vazgeçilmez olduğu dönemlerdir. Özellikle sıcak havalarda ağır yemeklerden kaçınmak…

Tarifler Geri
Videolar Geri