En Güzel Ramazan Bayramı Mesajları, Sözleri

En Güzel Ramazan Bayramı Mesajları, Sözleri Tarifi

Şeker Bayramı Mesajları: Uzun, Kısa, Anlamlı Sözler

Küslüklerin sona erdiği, mesafelerin kısaldığı, sevinç, coşku ve mutluluğun bol olduğu Ramazan Bayramı bu yıl da tüm neşesiyle yaklaşıyor. Tatlı telaşların, hazırlıkların ve alışverişin bol olduğu bayram hazırlığı döneminde sevdiklerimizi hatırlamak ve onları ufak da olsa mutlu edebilmek çok önemli. Çünkü bayram demek küçükten büyüğe herkesin mutlu ve güzel anılar biriktirmesi demek!

Ramazan Bayramı, mesafelerin kısalması ve samimiyetin artması için en güzel fırsatlardan birisidir. Ancak bazen sevdiklerimizden çok uzakta olabiliriz. Fakat artık gelişen teknoloji sayesinde bir mesaj ile sevdiklerimizin yanında hissetmek çok kolay! Zaten artık bayram mesajı ramazan boyunca olmazsa olmazlar arasındadır diyebiliriz. Her ne kadar son yıllarda gelenekten biraz uzaklaşmak olarak adlandırılsa da, bayramlarda gönderilen anlamlı, esprili ya da güzel dilekler barındıran mesajlar karşı tarafın unutulmadığını gösterir.

Özellikle teknoloji çağındaki genç kesim tarafından sıklıkla gönderilen bu mesajlar, manevi yönden bir bağlantı kurmaya ve samimiyeti artırmaya katkı sağlamaktadır. Ramazan Bayramı sözleri duyguların yoğun yaşandığı bayram günlerinde bağların güçlenmesi sağlamak için oldukça etkilidir.

Siz de bu Ramazan Bayramı’nda sevdiklerinizden uzakta mısınız? Bayram sabahı güzel ve anlamlı bir mesaj ile sevdiklerinizin yüzünde tebessüm oluşturmak ister misiniz?

Sadece bayram döneminde değil ramazan ayı boyunca da atılabilecek Ramazan ayı mesajları neler olabilir diye merak mı ediyorsunuz? O halde bu yazımız tam size göre! Gelin hep birlikte en güzel bayram mesajları nelermiş, seçeneklere birlikte göz atalım! Vereceğimiz mesajlar yazıda olsa da sözlü bayram mesajları olarak da bir araya gelindiğinde elbette tatlı dillerden dökülebilir.

İlginizi çekebilir: Ramazanda Sık Sorulan Sorular: Diyetisyen Yanıtladı!

ramazan mesajları

Ramazan Bayramı Kısa Mesajları

 • Sevdiklerinizle beraber hayırlara vesile olacak bir Ramazan Bayramı geçirmeniz dileğiyle.
 • Ramazan Bayramı tüm çevrenize huzur getirsin.
 • Sizin ve sevdiklerinizin bayramını en içten dualarımla kutlarım.
 • Bayramdaki huzurunuzun bir ömre uzanmasını dilerim.
 • Şeker tadında bir bayram geçirmenizi temenni ederim, hayırlı ramazanlar.
 • Bayramınız kutlu ve mutlu olsun.
 • Ramazanın şifasıyla bereketli bir bayram ve bir ömür geçirmenizi dilerim.
 • Birlik ve beraberlik gücüyle, bayram mutluluğu tüm hayatımıza taşsın, bayramımız kutlu olsun.
ramazan bayramı kısa mesajlar

Ramazan Bayramı Mesajları: Uzun Sözler

Ramazan Bayramı mesajları bu yıl da mutlu etmeye devam ediyor! Sizler için düzenlediğimiz bu liste ile sevdiklerinize Ramazan Bayramı için kısa mesajlar gönderebilir ya da Ramazan Bayramı mesajları ile komik ve keyifli bir anı oluşturabilirsiniz.

Ramazan bayramı mesajları en güncel dilekleri, sevdikleriniz için gönderebileceğiniz hayırlı dualar bu yazımızda sizlerle! Ramazan bayramı mesajları sözleri ile dostlarınızın halini hatırını sormak, onlara değer verdiğinizi hissettirmek isterseniz işte o harika dilekler!

 • Benim ömrümde ırmaklar vardır sularında hayallerimi yüzdürdüğüm, benim ömrümde sevdiklerim vardır bayramlar ayrı geçince üzüldüğüm… Bayramınız kutlu olsun.
 • Hayat yaşamayı, vefa hatırlanmayı, dostluk paylaşmayı, özel günler ise hatırlamayı bilenler için vardır. Ramazan bayramınız mübarek olsun.
 • Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi, bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesini temenni ediyorum. Mutlu bayramlar.
 • Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir ramazan bayramı diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.
 • Ramazanla ilgili sözler sadece bayram günlerine sıkıştırılmamalı, tüm ramazan ayı güzelliklere vesile olmalı. Ömrümüzde her anın bu mübarek ay gibi hoşgörü dolu geçmesi ve bayram gibi mutlu etmesi dileğiyle…
 • Ramazan ile ilgili sözler, söyle söyle bitmezler… Güzel temenniler dilde kalmamalı; sevgi, saygı, hoşgörü ve paylaşım hayatın her anına dolmalı!
 • Bayram mesajları ramazan gelince telefonları coşturuyor! Kimi düşündürüyor kimi güldürüyor. İletişim derin bağları güçlendiriyor, bayramla birlikte gönüllerden gönüllere sevgi akıyor.
 • Ramazan Bayramı mesajları sözleri güldürüyor yüzleri, gönül bağları güçleniyor bu dünya sevgiyle güzelleşiyor!
 • Oruç beyinleri güçlendiriyor, birbirinden yaratıcı cümleler yüzümüzü güldürüyor. Benim mesajım ise basit; ramazan pidesi mis, sevenlerle paylaşınca tadı artıyor nefis!
 • Ramazan geldi ramazan, bayram ki ne bayram! Oruçlar başına mı vurdu yoksa geç mi kalktın haydi silkelen ve uyan! Bayram coşkusu herkesi sarsın, kalpler sevgiyle dolup taşsın.

İlginizi çekebilir: En Güzel Sahur Mesajları, Anlamlı Sözler

Ramazan Bayramı Mesajları Sevgiliye Güzel Sözler

 • Aramızdaki mesafeye inat yürekten bir dua ve içten bir mesaj ile bütün mesafelerin tükendiği Ramazan Bayramı’n kutlu olsun. Seni seviyorum!
 • Her bayram sabahı inanan bütün gönüller aydınlanır. Her akşam gökyüzünde sevgi ışıltılı kandiller yanar. Senin de benim gönlümü aydınlattığın gibi bayramın aydınlık olsun, ışığın hiç sönmesin. Ramazan Bayramı’n kutlu olsun!
 • Benim için en güzel bayram, seninle olduğum zamandır. Mutlu bayramlar…
 • Ramazan mesajları olmazsa olmazlar arasındadır, seni sevdiğimi tekrar söylemek için çok da güzel bir fırsattır. Bayramlar sevenleri buluşturur, birlikte mutlu olmak gibisi yoktur!
 • Ramazan manisi deyip geçme, bu sözlerin hepsi hayırlara vesile, sevginin en derinden hissedildiği şu günlerde iyi ki varsın ömrümde, birlikte nice mutlu bayram günlerine!
 • Hoş geldin ramazan! Ne yapardım ben sen olmasan… Şimdi bu sözler nereden çıktı deme, bayram sevdiklerimizin kıymetini hatırlamak ve sevgimizi göstermek için ne güzel vesile!
 • Yaklaştı Ramazan Bayramı tatili neler yapacaksın ey sevgili? Haydi gel buluşalım, bu güzel günlerde kalplerimizi birlikte ısıtalım.
 • Ramazan tatlıları arasında en sevdiğim güllaç, sevdiğim haydi şu mesaj kutunu aç! Birlikte nice bayramlar yaşayalım, ramazan sofralarında susamlı pideye doyalım.

İlginizi çekebilir: Sahur Duası Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı

ramazan mesajları

Dini Ramazan Bayramı Mesajları

 • Kalbiniz nur yuvanız huzurla dolsun, Ramazan Bayramı mübarek olsun.
 • Sonsuzluğun rabbi Yüce Allah’ın dualarınızı kabul ettiği, hayatınızın rahmetle yıkandığı bir bayram olması dileğiyle, Ramazan Bayramı mübarek olsun.
 • Sevenlerin buluştuğu, küslerin barıştığı, şefkatin ruhu yıkadığı bir ramazan geçirmek temennisiyle bayram günlerinin hayırlara vesile olmasını dilerim.
 • Allah’ın rahmeti üzerinize olsun, bayramınız mübarek olsun.
 • Merhamet yağmurlarında arındığımız, Allah’ın birlik ve bütünlük anlayışına yakışır şekilde yaşadığımız, huzur dolu bir bayram ve ömür dilerim. Ramazan Bayramı mübarek olsun.
ramazan bayramı mesajları

Ramazanda Kutlama İçin Hayırlı Bayramlar Mesajları

 • Kalplerin mühürlerinin çözüleceği, iyilik kapılarının sonuna açılacağı bir bayram olmasını dilerim.
 • Bu bayramın sofralara afiyet, keselere bereket, yüreklere hoşgörü getirmesini temenni ederim, hayırlı bayramlar.
 • Mutluluğun paylaştıkça arttığını daha iyi anladığımız bayram günlerinin sevincinin tüm hayatımıza yansıması ümidiyle mutlu bayramlar!
 • Gönülden dualarla kalplerin yumuşadığı bir bayram olsun, ramazan mübarek olsun.
ramazan bayramı uzun anlamlı mesajlar

Kurumsal Ramazan Bayramı Mesajları

 • Sevgi dolu buluşmalarla, sıcacık mesajlarla kalbiniz yumuşasın, yuvanız ve gönlünüz huzur dolsun, Ramazan Bayramı’nız mübarek olsun.
 • Birliğin gücünü tekrar hatırlayacağımız, sağlıklı ve huzurlu nice bayramlarımız olsun, Ramazan Bayramı kutlu ve mutlu olsun.
 • Ramazan Bayramı’nız kutlu, gönlünüz huzurlu, hayalleriniz umutlu, yaşamınız başarılarla dolu olsun.
 • Nice bayramları birlikte yaşamak ümidiyle, bayramınızı en içten dileklerle kutlarız.
ramazan bayramı uzun anlamlı sözler

İftar Mesajları: En Güzel İftar Sözleri

2023 Ramazan Bayramı Ne Zaman Başlıyor?

İftar Duası Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı

Ramazan Ayının Önemi, Nelere Dikkat Edilmeli?

Sahurda Ne Yenir? Tok Tutan, Susatmayan Menü

--

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
En Güzel Ramazan Pidesi Tarifi

En Güzel Ramazan Pidesi

6-8 kişilik, 1 saat Hazırlık, 15dk Pişirme
En Güzel Ramazan Tatlısı Magnolia Tarifi

En Güzel Ramazan Tatlısı Magnolia

4-6 kişilik, 30dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Söz Kurabiyesi Tarifi

Söz Kurabiyesi

10-12 kişilik, 20dk Hazırlık, 15dk Pişirme
En Basit En Güzel Ispanak Tarifi

En Basit En Güzel Ispanak

1-2 kişilik, 20dk Hazırlık, 20dk Pişirme
En Pratik Bayram Tatlısı Tarifi

En Pratik Bayram Tatlısı

6-8 kişilik, 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Sucuğun En Güzel Hali Tarifi

Sucuğun En Güzel Hali

1-2 kişilik, 10dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Evde En Güzel Puding Tarifi

Evde En Güzel Puding

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Güllacın En Güzel Hali Tarifi

Güllacın En Güzel Hali

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, Pişirme yok
Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Cennet Hurması: C Vitamini Deposu Doğal Tatlı! Türkiye’de Trabzon hurması adıyla bilinen cennet hurması, botanik…

Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir?

Brokoli: Faydalarıyla Sizi Şaşırtacak Lif Deposu! Turpgiller (Brassicaceae) familyasının en gözde sebzelerinden biri olan brokoli,…

Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Biberiye Çayı: Fiziksel ve Ruhsal Sağlığa Birebir! Akdeniz mutfağının vazgeçilmez tatlarından olan biberiye hem taze…

Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir?

Ayva: C Vitamini ve Lif Zengini, Antioksidan! Ayva, Rosaceae ailesine ait bir ağacın meyvesidir ve…

Avokadonun Faydaları: Avokado Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Avokadonun Faydaları: Avokado Yemek Neye İyi Gelir?

Avokado: Besleyici, Lif ve Vitamin Zengini! Avokado, Persea americana adlı ağaçtan gelen meyve olarak bilinir.…

Yeşil Çayın Faydaları: Ne İşe Yarar, Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilir? Tarifi
Yeşil Çayın Faydaları: Ne İşe Yarar, Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilir?

Yeşil Çay: 5000 Yıllık Antioksidan Kaynağı Yeşil çay, Camellia sinensis bitkisinin yapraklarından elde edilen bir…

Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Cennet Hurması: C Vitamini Deposu Doğal Tatlı! Türkiye’de Trabzon hurması adıyla bilinen cennet hurması, botanik…

Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir?

Brokoli: Faydalarıyla Sizi Şaşırtacak Lif Deposu! Turpgiller (Brassicaceae) familyasının en gözde sebzelerinden biri olan brokoli,…

Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Biberiye Çayı: Fiziksel ve Ruhsal Sağlığa Birebir! Akdeniz mutfağının vazgeçilmez tatlarından olan biberiye hem taze…

Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir?

Ayva: C Vitamini ve Lif Zengini, Antioksidan! Ayva, Rosaceae ailesine ait bir ağacın meyvesidir ve…

Avokadonun Faydaları: Avokado Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Avokadonun Faydaları: Avokado Yemek Neye İyi Gelir?

Avokado: Besleyici, Lif ve Vitamin Zengini! Avokado, Persea americana adlı ağaçtan gelen meyve olarak bilinir.…

Yeşil Çayın Faydaları: Ne İşe Yarar, Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilir? Tarifi
Yeşil Çayın Faydaları: Ne İşe Yarar, Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilir?

Yeşil Çay: 5000 Yıllık Antioksidan Kaynağı Yeşil çay, Camellia sinensis bitkisinin yapraklarından elde edilen bir…

Propolisin Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Propolisin Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Antioksidan Propolis: Güçlü Bağışıklığın Anahtarı! Propolis Yunanca bir kelimedir. "Korunan bölge, şehir" anlamını taşır. Arılar…

Narın Faydaları: Nar Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Narın Faydaları: Nar Yemek Neye İyi Gelir?

Nar: Antioksidan Zengini Süper Meyve! Nar, Punica granatum adı verilen bir ağaç türünün meyvesidir ve…

Muzun Faydaları: Muz Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Muzun Faydaları: Muz Yemek Neye İyi Gelir?

Muz: Potasyum ve Lif Zengini Mucize Meyve! Dünyada buğday, pirinç ve mısırdan sonra en çok…

Kuşburnu Çayı Faydaları: Neye İyi Gelir? Nasıl Yapılır?
Kuşburnu Çayı Faydaları: Neye İyi Gelir? Nasıl Yapılır?

Kuşburnu Çayı: C Vitamini Kaynağı Doğallık! Kuşburnu güzel kokusu ve rengiyle tanınan bir bitkidir. Gülgiller…

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları: Neye İyi Gelir? Tarifi
Hindistan Cevizi Yağı Faydaları: Neye İyi Gelir?

Hindistan Cevizi Yağı: Doğanın Şifalı Kozmetiği! Hindistan cevizi yağı, Hindistan cevizi (Cocos nucifera) meyvesinin içinden…

Balık Yağı Faydaları: Neye İyi Gelir? Nasıl Kullanılır? Tarifi
Balık Yağı Faydaları: Neye İyi Gelir? Nasıl Kullanılır?

Balık Yağı: Omega 3 ve D Vitamini Takviyesi Omega 3 içeriği yüksek yağlı balık çeşitlerini…

Tarifler Geri
Videolar Geri