At Kestanesi Jeli: Selülit, Varis, Migrene Birebir!

1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)
At Kestanesi Jeli: Selülit, Varis, Migrene Birebir! Tarifi

At Kestanesi Jeli: Cilt Sorunlarına Doğal Merhem

Geçmişten bugüne şifa alanında önemli bir doğal bitki olan at kestanesi güçlü içeriği sayesinde en çok ağrı azaltıcı olarak kullanılmaktadır. At kestaneli jel, at kestanesi kremi ve yağı cilde sürülerek etkisini gösterirken at kestanesi çayı da içildiğinde olumlu sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Bu yazımızda size jel çeşidini anlatacağız. At kestanesi jeli cilde sürülerek kullanılmaktadır. At kestanesi jeli yüze sürülür mü diye de merak etmiş olabilirsiniz. Genel olarak herhangi bir yan etkisi olmadığı söylense de özellikle gözaltı ve göz çevresi gibi ekstra hassas bölgelerde kullanmadan önce kolda ufak bir bölgede alerji testi yapmanız önerilmektedir.

Bir diğer adı Hint kestanesi olan at kestanesinden elde edilen ürünler arasında jel formu en çok kullanılan seçenekler arasında yer almaktadır. Varis, sancı ve migren gibi dolaşım sorunlarından kaynaklanabilen rahatsızlıkları azaltıyor olması at kestanesi jeli faydaları arasında en popüler olanıdır diyebiliriz.

Bunun yanında at kestanesi jeli neye iyi gelir diye merak ediyorsanız sizin için çok bilgilendirici bir liste hazırladık, gelin bu listeye birlikte göz atalım.

At Kestanesi Yağı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır, Kullanılır?

at kestane jeli

At Kestanesi Jeli Faydaları Nelerdir?

 • At kestanesi jeli faydası olarak en çok bilinen eklem, kemik ve kas ağrılarına ve romatizma iyi gelmesidir.
 • Sancılı regl dönemlerinin daha rahat atlatılmasını sağlar.
 • İltihaplı rahatsızlıklar söz konusuysa, iltihabın vücuttan atılmasını hızlandırır.
 • Kan dolaşımı sorunlarıyla oluşan kötü damar görüntülerini ve varisleri hafifletir. Varis çorapları kadar etkili olabilmektedir.
 • Halk arasında basur olarak bilinen hemoroide de iyi geldiğine dair çalışmalar mevcuttur.
 • Cilt bakımında kullanılan at kestanesi jeli cilt sorunlarıyla da savaşır, sarkmalarla mücadele eder, cilt lekelerini azaltır, sivilcelenmeyi baskılayabilir.
 • Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Böylece daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.
 • Yaraların çabuk iyileşmesine ve yara izlerinin de daha hızlı geçmesine yardım eder.
 • Saçta kullanıldığı zaman saç tellerini besler ve saçların canlanarak daha parlak olmasını sağlar.
 • Eğer herhangi bir rahatsızlıktan dolayı öksürüyorsanız, boğazınızın yumuşaması için göğsünüze biraz at kestanesi jeli sürebilirsiniz.

At Kestanesi Jeli Zayıflatır Mı?

 • At kestanesi jeli zayıflatır mı sorusuna direkt bir evet cevabı verilememektedir. At kestanesi jeli kilo verilmesini doğrudan sağlamıyor olsa da sıkılaşarak daha ince görünmeye katkı sağlayabilmektedir. Yani bölgesel incelme ve toparlanma için bu jelden faydalanabilirsiniz.
 • Özellikle selülitlerin azaltılması, çatlaklardan dolayı oluşan görünümün ve deformasyonun toparlanması, kol ve bacak için gibi yağlanmaya ve sarkmaya müsait bölgelerin daha diri durması için at kestanesi jelinden faydalanabilirsiniz.
 • At kestanesi jeli cilde sürüldüğünde ilk temasta biraz soğukluk sonrasında ise gevşeme ve rahatlama hissedilir.
 • Kullanımdan önce doktora danışılması çok daha sağlıklı olacaktır; çünkü hamilelik ya da alerjik bünyeye sahip olma gibi durumlarda at kestanesi jeli olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

at kestanesi jeli zayıflatır mı

At Kestanesi Jeli Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

 • Genel olarak dolaşım sistemini aktifleştirerek etki gösteren at kestanesi jeli özellikle cilt için çok olumlu sonuçların ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.
 • Doğanın armağanı olan at kestanesi özündeki maddelerle ciltte sıkılaşma, toparlanma, dolaşımın artmasıyla ağrıları azaltma ve cildin ışıldamasında de etkin rol alır.
 • Kullanım amacına göre uygun bölgeye masaj yaparak at kestanesi jelini sürebilirsiniz. Uygulama öncesinde bölgeyi yıkayıp kurulamanız alacağınız verimi artıracaktır.
 • At kestanesi jelini eğer herhangi bir alerjen durumunuz yoksa günlük ya da sabah akşam olmak üzere günde iki kere kullanabilirsiniz.
 • Sıkılaşma için kullanıyorsanız sarkmanın tersi yönde yani aşağıdan yukarı uygulama yapmalısınız.
 • Birçok krem ve jelde olduğu gibi at kestanesi jelinde de sonuç alabilmek için sabırlı olmak ve düzenli kullanmak gerekmektedir.
 • Ağrılarda anlık rahatlama sağlayabilen jel eğer sıkılaşma gibi uzun vadeli ve çok yönlü çalışma gereken bir konu için tercih edildiyse en az 2 ay, düzenli olarak kullanılmalı, sağlıklı beslenme ve spor ile de destek sağlanmalıdır.

at kestanesi jeli nasıl kullanılır

Mayasıl Otu: Basur ve Egzamanın İlacı

En İyi Cilt Maskeleri: Evde 12 Doğal Tarif

Kara Mürver Faydaları Grip Süresini Kısaltır!

Aloe Vera Jeli Faydaları, Nasıl Saklanır, Kullanılır?

Aynısefa Bitkisi, Yağı, Kremi ve Faydaları ile Tüm Kullanım Alanları

Önemli not: Sitemizde yayımlamış olduğumuz makaleler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır; geçerliliğini zamanla yitirebilir. Söz konusu besinin faydaları, iyi geldiği hastalıklar ve kullanım önerileri hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz. Besinler her bünyede farklı etki yaratabileceğinden, uygulamaya geçmeden önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekmektedir. Bu durum göz ardı edildiğinde ortaya çıkabilecek sorunlar ve yan etkilerden sitemiz sorumlu tutulamaz.
At Kestanesi Jeli: Selülit, Varis, Migrene Birebir! 16.09.2020 tarihinde yayınladı.