Çiçek Pasajı’nın En İyi 5 Restoranı – Lezzet ve Tarihin Keyifli Buluşması

2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 (2 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Çiçek Pasajı’nın En İyi 5 Restoranı – Lezzet ve Tarihin Keyifli Buluşması Tarifi

Tarihi Çiçek Pasajı’nın Enleri

Çiçek Pasajı, her karışı tarih kokan İstanbul’un popüler bir durağıdır. Neredeyse 200 yıldan daha da yaşlı olan bu pasaj, şimdilerde birbirinden kaliteli mekanlar ile canlılığını koruyor. İstanbul gezilecek yerler listesi hazırladığınızda yemek yemek için soluklanabileceğiniz yerlerden biri olan Çiçek Pasajı meyhaneleri ve balık lokantaları ile meşhurdur.

Sazlı sözlü eğlencelerinize, özel kutlamalarınıza, keyifli buluşmalarınıza eşlik edecek Çiçek Pasajı’nın bir de hikayesi var. Şimdi o hikayeyi dinleyip lezzetli servisler açan Çiçek Pasajı restaurantlar üzerine konuşalım.

çiçek pasajı meyhaneleri

www.tarihicicekpasaji.com

Çiçek Pasajı Tarihçesi

Çiçek Pasajı’nın hikayesine geçmeden önce Çiçek Pasajı nerede sorunuza yanıt verelim. Çiçek Pasajı Taksim Beyoğlu’nda yer alıyor. Tam adresi bir köşeye not alarak daha kolay ulaşabilirsiniz.

Adres: Hüseyinağa Mahallesi, İstiklal Caddesi Sait Paşa Geçidi 176 / 6, Beyoğlu / İstanbul

Çiçek Pasajı’nın günümüze kadar geliş hikayesi ise şöyle anlatılıyor:

  • Pasajın olduğu yerde daha önceki dönemlerde bir tiyatro yer almaktaydı.
  • Naum Tiyatrosu olarak bilinen bu tiyatro, 1870 yılında büyük bir yangından etkilendi ve ciddi hasar gördü.
  • Sonrasında bu araziyi değerlendirmek için Zografos Efendi satın aldı.
  • Çeşitli onarım ve yenilemelerden sonra çarşı şekli verildi.
  • 1908 senesi geldiğinde ise Sadrazam Küçük Sait Paşa, bu pasajı satın aldı ve ardından birçok çiçek dükkanı burada açıldı. Bu pasaja ise o dönemden sonra Çiçek Pasajı adı verildi.
  • 1940 yılında açılan ilk meyhane ile restoran kültürüne de imkan veren Çiçek Pasajı, günümüzde en işlek yerlerden biri olarak bilinmektedir.

Peki, Çiçek Pasajında nereye gidilir? Hangi restoranlar en iyi hizmeti verir diyorsanız birçok mekan arasından sizler için en popüler olanları seçtik. Şimdi onlara göz atalım.

çiçek pasajı

www.tarihicicekpasaji.com

Çiçek Pasajı’nda Gidebileceğiniz En İyi 5 Restoran

1) Stop Restoran

Canlı müzikler eşliğinde, Çiçek Pasajı’nın tarihi dokusunda nefis bir akşam yemeği yemek için hazırlanın. Stop Restoran, tüm streslerine stop diyecek ve eğlenceye başlangıç yapacak bir mekan. Mevsim balıklarından ızgara yemekler, et soteler ve taze taze mezeler ile bir ahenk sağlayacak yemek masanızı gördüğünüzde iştahınız bolca açılacak.

Adres: İstiklal Caddesi Sait Paşa Geçidi Tarihi Çiçek Pasajı No: 14 Beyoğlu / İstanbul

İletişim: 0212 243 66 52

stop restaurant çiçek pasajı

2) İkinci Bahar Restoran

İstanbul’a gelip de Çiçek Pasajı’na uğramadan olmaz derler. Madem yolunuz buraya kadar geldi eh, bir dostlar sofrası kurulsun o zaman! İkinci Bahar Restoran, Çiçek Pasajı içinde yer alan samimi ve kaliteli mekanlardan biridir. Alkollü ve alkolsüz içecek servisi eşliğinde, nefis deniz ürünlerini tadabilirsiniz. Gece gündüz demeden keyifli anlar için İkinci Bahar sizi bekliyor.

Adres: Hüseyinağa Mahallesi İstiklal Caddesi Çiçek Pasajı No: 18, Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 244 50 20

ikinci bahar restaurant çiçek pasajı

www.tarihicicekpasaji.com

3) Sev İç Restoran

1948 yılından günümüze kadar hizmette olan Sev İç Restoran, her sabah kapılarını Çiçek Pasajı tutkunları için açıyor. 200 kişiyi aynı anda ağırlama kapasitesine sahip olan bu mekanda aradığınız her şey var. Yaklaşık 25 çeşit mezeyi hazırlayan Sev İç Restoran, eğlenceli akşamlarınızı lezzetlendirmeye ve unutulmaz kılmaya söz veriyor. Siz de geldiğinizde, bu mekanın neden bu kadar sevildiğini anlayabilirsiniz.

Adres: İstiklal Caddesi Çiçek Pasajı No: 80 – 8 Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 244 28 67

sev iç restaurant çiçek pasajı

www.sevicrestaurant.com

4) Kime Ne Restoran

Çiçek Pasajı’nın sevilen mekanlarından biri de Kime Ne Restoran olacak. Adı ile dikkat çeken bu mekanın bir felsefesi var aslında. Derdinizden tasanızdan keyfinizden kime ne! Siz eğlenmenize bakın diyor. Bu felsefeyi yaşatmak için; 1963 yılında açılan ve misafirlerin ilgisi sayesinde daha da büyüyen Kime Ne Restoran’ı tercih edebilirsiniz. Sıcak ve soğuk mezelerle donatılan masanıza, alkollü ve alkolsüz içeceklerinizle renk katabilirsiniz.

Adres: İstiklal Caddesi Çiçek Pasajı No : 80/7/12, Sahne Sokak. No: 2 Beyoğlu

İletişim: 0212 244 12 66

kime ne restaurant çiçek pasajı

www.tarihicicekpasaji.com

5) Huzur Restoran

Tarihi Çiçek Pasajı’nın en eski mekanları arasında yer alan Huzur Restoran, yemek yerken huzur veren mekanlardan biridir. Makul fiyatları ile dikkat çeken bu mekanda, Türk yemeklerinin klasik lezzetlerini en iyi şekilde görebilirsiniz. Toplantılar, keyifli kalabalık buluşmalar için Huzur Restoran sizlere huzurlu bir masa hazırlamaktan gurur duyacak.

Adres: İstiklal Caddesi Sait Paşa Geçidi No: 80/18 Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 293 7129

huzur restaurant çiçek pasajı

Sıralama gelişigüzel verilmiştir; değer teşkil etmez.

Kapak fotoğrafı: www.tarihicicekpasaji.com

Gezi Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Kumkapı’da Nerede Yemek Yenir? Lezzetiyle Meşhur En İyi 10 Restoran

Samatya Restoranları – Tarihin İzini Takip Edebileceğiniz 10 Mekan

İstanbul Manzaralı Mekanlar – En Seçkin 10 Popüler Eğlence Adresi

Kalamış’ta Nerede Yemek Yenir? Lezzetiyle Meşhur 10 Kaliteli Mekan

İstanbul Boğaz Manzaralı Akşam Yemeği – Şık ve Nezih 10 Restoran

Önemli not: Sitemizde yayımlamış olduğumuz makaleler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır; geçerliliğini zamanla yitirebilir. Söz konusu besinin faydaları, iyi geldiği hastalıklar ve kullanım önerileri hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz. Besinler her bünyede farklı etki yaratabileceğinden, uygulamaya geçmeden önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekmektedir. Bu durum göz ardı edildiğinde ortaya çıkabilecek sorunlar ve yan etkilerden sitemiz sorumlu tutulamaz.
Çiçek Pasajı’nın En İyi 5 Restoranı – Lezzet ve Tarihin Keyifli Buluşması 20.05.2019 tarihinde yayınladı.