Masterchef Başvurusu Nasıl Yapılır?

Masterchef Başvurusu Nasıl Yapılır?

Masterchef Başvuru Formu ve Şartları

TV8 ekranlarının sevilen yarışma programı Masterchef Türkiye, yeni sezonuyla seyircilerine merhaba dedi. Yemek yapma yeteneğine güvenen ve programda yarışmacı olmak isteyenlerin en çok sorduğu soru ise “Masterchef başvuru şartları nelerdir” sorusudur.

Masterchef başvuru ücreti yoktur ama kabul almak için birçok kriter titizlikle incelenmektedir. MasterChef yarışmacılar ve jürilerin aralarındaki sohbetler ile renklenen bir program olduğu için her yıl ekipleri merakla beklenen televizyon programları arasında yer almaktadır.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki; Masterchef Türkiye programında yarışmacı olmak isteyenlerin Masterchef başvuru formu linkine ulaşarak formu doldurmaları gerekmektedir. Bu sezon, önceki sezonlardan farklı olarak Covid 19 salgını nedeniyle sadece videolu başvurular değerlendirmeye alınmaktadır.

Yarışmacılardan kendilerini tanıttıkları ve becerilerini anlattıkları bir video çekmeleri istenmektedir. MasterChef başvuru videoları için bazı kriterler vardır.

Hazırsanız, başlayalım! İşte “Masterchef başvuruları nasıl yapılır” sorusunun yanıtı…

masterchef başvurusu

Masterchef Türkiye Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • Her yıl yarışmada mücadele etmek isteyenler heyecanla Masterchef başvurusu duyurusunu bekliyor. TV8’de yayınlanan ve hayli fazla sayıda izleyicisi olan lezzet yarışması Masterchef Türkiye, her sezon bir yeteneğe “Masterchef” unvanı kazandırıyor.
 • Masterchef başvurusu yapmak isteyenlerin öncelikle TV8’in internet sitesinde yayınlanan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurması gerekmektedir.
 • Linkten sadece Masterchef Türkiye değil, kanalda yayınlanan diğer yarışma ve programların başvuru formuna kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Masterchef Türkiye’de bu yıl diğer yıllardan farklı olarak, yarışmacılardan çekecekleri bir video ile kendilerini tanıtmaları ve tecrübelerini anlatmaları istenmektedir. Bu talebin sebebi olarak ise tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını gösterilmektedir.
 • Video gönderimi olmadan yapılan başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır.
 • MasterChef başvuru koşulları, MasterChef başvuru şartları ile ilgili bilgi sahibi olmak için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

Masterchef başvuru adresi: www.tv8basvuru.com

Masterchef Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Türk televizyon tarihinde en sevilen yemek yarışmaları arasına giren Masterchef başvuru formu nasıl doldurulur? Masterchef yarışmacı adayı olabilmek için eksiksiz doldurmanız gereken form hakkında bazı ipuçları:

 • Adınız, soyadınız, doğum tarihi ve yeriniz, iş ve ev adresi ile irtibat numaraları gibi bilgilerden sonra yemek ve mutfak alanı ile ilgili genel soruları doğru ve eksiksiz doldurmalısınız.
 • Bu alanda herhangi bir mutfak okulu veya yemek programına katılıp katılmadığınız, yemek yapma dersleri alıp almadığınız, size özel bir tarifinizin olup olmadığı, ne tür yemekleri yapmaktan hoşlandığınız, ne sıklıkla ve kim için yemek yaptığınız gibi konulara ilişkin tüm soruları eksiksiz yanıtlamanız gerekir.
 • Ardından, fotoğraf ve videonuzu sorunsuz yükledikten sonra gerekli belge ve aydınlatma metinlerini de onayladıktan sonra formunuzu iletebilirsiniz.

Masterchef Hakkında Merak Edilenler

 • Geçtiğimiz sezonlarda da yoğun ilgi gören Masterchef Türkiye, bu yıl da büyük bir ilgiyle yeni sezona başladı.
  Mutfaktaki yeteneklerini ortaya koymak ve Masterchef unvanına sahip olmak isteyenler yarışmacı olmak için yeni sezon duyurusunu heyecanla beklediler. Hatta bu sezon programa rekor sayıda başvuru yapıldığı bilinmektedir.
 • Masterchef bu sezona yine oldukça kalabalık bir kadro ile başladı. Geçen sene olduğu gibi, bu yıl da ilk olarak eleme aşaması olacak. Sona kalan 16 yarışmacı ile programdaki rekabetin dozu daha da artacak.
 • MasterChef başvuru sayısı her yıl binlerce kişiye ulaşıyor ve bu yüzden 16 kişinin içerisinde olabilmeyi her yarışmacı büyük bir şans olarak görüyor.
 • MasterChef yarışmacı evi içinde de birlikte vakit geçiren yarışmacılar program ilerledikçe dostluklarını da pekiştiriyor ve kurulan bağlar yarışmanın enerjisine de güzel bir şekilde yansıyor.
 • Masterchef Türkiye’de yarışan yarışmacılar alanında ün yapan yerli ve yabancı şeflerden ders alma fırsatı yakalıyor.
 • Masterchef Türkiye’nin yeni sezonu 17 Temmuz Cuma günü yayınlanmaya başladı. Programının şef koltuğunda bu yıl da Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna oturuyor. Bu 3 isim aynı zamanda yarışmanın sunuculuğunu da üstlenmektedir.
 • Her yıl olduğu gibi bu yıl da MasterChef yarışmacı adayları programın başlamasıyla birlikte hayran kitleleri oluşan renkli kişilerden oluşuyor.
 • Program ilerledikçe MasterChef yarışmacı bilgileri daha detaylı olarak da paylaşılmaya başlanıyor.
 • MasterChef yarışmacı isimleri neler gibi basit soruların cevaplarından Masterchef yarışmacı burçları neler gibi daha detaylı sorular gündeme geliyor ve izleyiciler yarışmacıları oldukça detaylı tanıma fırsatı buluyor.
 • Yarışmanın şeflerinden Danilo Zanna, aksanlı Türkçesi ve tam yerinde yaptığı esprilerle dikkat çekiyor. İtalyan Şef Zanna aslında ekranlar için tanıdık bir yüz.
 • Çünkü Türkiye onu Elin Oğlu isimli programı ile tanıdı. Zanna, 1982 yılında İtalya’da doğdu. Meslektaşı Şef Tuğçe Demirbilek ile sevgili olduktan sonra ülkemize gelen Zanna, İtalyan işi isimli program ile ekranlarla tanıştı. Zanna ayrıca Görümce isimli filmde de oynadı. Kendisine ait bir restoranı işleten Zanna’nın ailesinin de aşçı olduğu bilinmektedir.
 • Masterchef Türkiye’nin seyirci tarafından çokça sevilen bir diğer şefi ise Somer Sivrioğlu. Sivrioğlu da yaptığı espriler ile dikkat çeken isimlerden biri. 1971 yılında doğan Sivrioğlu, 25 yaşında mutfak eğitimleri almak için Avustralya’ya gitmiş ve orada büyük başarılara imza atmıştır. Sivrioğlu’nun Sidney’de açtığı Türk restoranı kısa bir süre içinde bölgenin en çok tercih edilen mekanlarından biri olmuştur.
 • Türkiye’nin en meşhur executive cheflerinden biri olan Mehmet Yalçınkaya, 1974 yılında Bolu’da doğdu. Yalçınkaya çok küçük yaşlarda mutfağa merak salan isimlerden biri. Amcasının yanında, 12 yaşındayken aşçılık eğitimine başlayan Yalçınkaya, kariyeri boyunca birçok ünlü restoranda çalışmıştır. Yalçınkaya şu anda İstanbul Kalamış Marina Hotel’de Executive Chef olarak görev yapmaktadır.

Masterchef Türkiye Hangi Gün?

Masterchef Ödülü Nedir? Yeni Sezon

Masterchef Yarışmacıları Yeni Kadro

MasterChef Nedir? Merak Edilen Tüm Bilgiler

Masterchef Jürisi: Şefler Hakkında Bilmedikleriniz

En sevilen mutfak ve ev ürünlerinde kaçırılmayacak fırsatlar için tıklayın

4 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

9 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 800.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Memeden Süt Gelmesi (Galaktore) Nedir? Tarifi
Memeden Süt Gelmesi (Galaktore) Nedir?

Göğüsten Neden Süt Gelir? Kadınlar için sağ ya da sol memeden süt gelmesi, gebelik dönemi…

Devam Sütü Nedir? Ne Zaman Başlanmalı, Ne Zamana Kadar Verilmeli? Tarifi
Devam Sütü Nedir? Ne Zaman Başlanmalı, Ne Zamana Kadar Verilmeli?

Devam Sütü: Anne Sütüne En Yakın Besin! Yeni doğan bir bebeğe verilebilecek en iyi besin…

Anneye Süt Yapan Yiyecekler: 11 Sağlıklı Besin Tarifi
Anneye Süt Yapan Yiyecekler: 11 Sağlıklı Besin

En Çok Kaliteli Süt Yapan Yiyecekler ve İçecekler Uzmanlar bebeklerin ilk 6 ay sadece anne…

Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Tarifi
Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

Yenidoğan Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Giderilir? Bebeklerde gaz sancısı, bebeğin dış dünya ile uyum sürecinin…

Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş Nasıl Olmalı, İlk Ne Verilir? Tarifi
Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş Nasıl Olmalı, İlk Ne Verilir?

Bebeklerde Ay Ay Ek Gıdaya Geçiş Tablosu Yenidoğan bebekler için temel yaşam kaynağı olan anne…

32 Haftalık Gebelik: Beslenme, Bebek Gelişimi, Sancılar Tarifi
32 Haftalık Gebelik: Beslenme, Bebek Gelişimi, Sancılar

Hamileliğin 32. Haftasında Nelere Dikkat Edilmeli? Gebelikte 32. hafta, bebekte büyümenin gerçekleştiği önemli evrelerden birisidir.…

2022 Eylül Ayının 30 Popüler Tarifi
2022 Eylül Ayının 30 Popüler Tarifi

Havaların tatlı bir esintiyle sonbaharı karşıladığı eylül ayının son günü. Ayın son günü demek ise…

Memeden Süt Gelmesi (Galaktore) Nedir? Tarifi
Memeden Süt Gelmesi (Galaktore) Nedir?

Göğüsten Neden Süt Gelir? Kadınlar için sağ ya da sol memeden süt gelmesi, gebelik dönemi…

Devam Sütü Nedir? Ne Zaman Başlanmalı, Ne Zamana Kadar Verilmeli? Tarifi
Devam Sütü Nedir? Ne Zaman Başlanmalı, Ne Zamana Kadar Verilmeli?

Devam Sütü: Anne Sütüne En Yakın Besin! Yeni doğan bir bebeğe verilebilecek en iyi besin…

Anneye Süt Yapan Yiyecekler: 11 Sağlıklı Besin Tarifi
Anneye Süt Yapan Yiyecekler: 11 Sağlıklı Besin

En Çok Kaliteli Süt Yapan Yiyecekler ve İçecekler Uzmanlar bebeklerin ilk 6 ay sadece anne…

Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Tarifi
Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

Yenidoğan Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Giderilir? Bebeklerde gaz sancısı, bebeğin dış dünya ile uyum sürecinin…

Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş Nasıl Olmalı, İlk Ne Verilir? Tarifi
Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş Nasıl Olmalı, İlk Ne Verilir?

Bebeklerde Ay Ay Ek Gıdaya Geçiş Tablosu Yenidoğan bebekler için temel yaşam kaynağı olan anne…

32 Haftalık Gebelik: Beslenme, Bebek Gelişimi, Sancılar Tarifi
32 Haftalık Gebelik: Beslenme, Bebek Gelişimi, Sancılar

Hamileliğin 32. Haftasında Nelere Dikkat Edilmeli? Gebelikte 32. hafta, bebekte büyümenin gerçekleştiği önemli evrelerden birisidir.…

Bebek Bakım Çantası İçinde Neler Olmalı? Tarifi
Bebek Bakım Çantası İçinde Neler Olmalı?

Bebek Bakım Çantası Nasıl Hazırlanır? Anne olduktan sonra artık her şeyiniz 2 kişilik olmaktadır. Attığınız…

Bebeklerde Demir Eksikliği: Belirtileri, Ne İyi Gelir? Tarifi
Bebeklerde Demir Eksikliği: Belirtileri, Ne İyi Gelir?

Bebeklerde Demir Eksikliği Nasıl Giderilir? Bebek beslenmesi, oldukça hassas davranılması gereken konulardan biri. Minicik bebeğinizin…

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir? Tarifi
Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri, Nasıl Anlaşılır? Bebeklerde diş çıkarma belirtileri 6. aydan itibaren 1 yaşa…

Bebeklerde Ağız Kokusu Neden Olur, Nasıl Giderilir? Tarifi
Bebeklerde Ağız Kokusu Neden Olur, Nasıl Giderilir?

Bebeklerde Ağız Kokusu Normal Mi? En değerli varlığınız minik bebeğinizin ağzında oluşan koku son zamanlarda…

Bebekler İçin En İyi Mamalar Listesi Tarifi
Bebekler İçin En İyi Mamalar Listesi

En İyi Devam Sütü ve Bebek Maması Markaları Yenidoğan bebeğe anne sütü yetersiz kalıyorsa ya…

Tarifler Geri
Videolar Geri