Masterchef Tarifleri: 15 Aralık Günün Menüsü

10 puan, average: 4,60 10 puan, average: 4,60 10 puan, average: 4,60 10 puan, average: 4,60 10 puan, average: 4,60 (10 oy, ortalama: 4,60 / 5)
Masterchef Tarifleri: 15 Aralık Günün Menüsü Tarifi

Masterchef Türkiye tüm heyecanıyla devam ederken her gün yeni tariflerle herkesi ekran başına topluyor. Bugün Masterchef mutfağında neler piştiği ise herkesin merak konusu! İyice soğuyan havalarla kış akşamlarının eğlenceli şekilde geçmesini sağlayan program bir yandan da değişik tarifler ve lezzetler sunmaya devam ediyor.

Bugünün Masterchef programında konu Bolu yemekleri!

Masterchef’te bugün ne yemek yapıldı ise tarifleri bu listede toplandı. Ovmaç çorbası, iza buğdayından bulgur pilavı ve orman kebabı, keşli cevizli erişte, karavu menüde yer alıyor.

15 Aralık Masterchef tarifleri hemen elinizin altında, burada!

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

4 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 600.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

#1
Ovmaç Çorbası Tarifi

Bu kadar az malzemeyle böyle lezzetli bir çorba yaptığınıza şaşıracağınız tarifi ile ovmaç çorbası! Bolu'nun meşhur tariflerinden ovmaç çorbasına Bolu yemekleri menüsünde yer veren Masterchef programında, yarışmacıların ilk denediği tarifti. Kendi mutfağınızda pişirerek aynı lezzeti yakalayabileceğiniz tarifine buradan bakabilirsiniz.

Ovmaç Çorbası Tarifi
#2
Bolunun İncisi Keşli Cevizli Erişte (Yok Böyle Bir Tat)

Keş Bolu'nun yöresel yiyeceğidir. Aynı zamanda besin değeri yüksek bir gıdadır, yoğurdun tuz ile kurutulması ile yapılır. Hamur işlerinde peynir yerine kullanılabilir. Masterchef'te bugün yapılan yemeklerden biri de keşli erişteydi. Tereyağlı cevizli erişteyi deneyip tadını sevenlere Bolu yemeklerinden keşli cevizli erişte tarifini veriyoruz. Keşin erişte tarifinde kullanıldığı tarifine buradan göz atabilirsiniz.

Bolunun İncisi Keşli Cevizli Erişte (Yok Böyle Bir Tat) Tarifi
#3
Muhteşem Orman Kebabı

Bugün Masterchef'in Bolu yemekleri içinde seçtiği ana yemek orman kebabıydı. Sebzeler ve etin enfes uyumu ile lokantalarda yediğiniz orman kebabını dilerseniz evde de hazırlayabilirsiniz. Üstelik rengarenk duruşu ile hem göze hem damağa hitap eden bir yemek oluyor. Misafirlerinize, ailenize yapıp afiyetle yiyeceğiniz tarifi burada!

Muhteşem Orman Kebabı Tarifi
Yöresel tarifler, Osmanlı mutfağı ve Uzak Doğu mutfağı derken Masterchef tarifleri her gün daha da çeşitlilik kazanıyor. Bu hafta devam eden dokunulmazlık yarışının programın gerilim ve heyecan çıtasını biraz daha artırdığı ise bir gerçek.

15 Aralık Masterchef programında ise bugün Ovmaç çorbası, iza buğdayından bulgur pilavı ve orman kebabı, keşli cevizli erişte, karavu yapıldı.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Bolu Yemekleri: Aşçılar Diyarından 16 Tarif

Masterchef Tarifleri: 10-16 Ağustos Haftası

MasterChef Jürisi: Şefler Hakkında Bilmedikleriniz

MasterChef Nedir? Merak Edilen Tüm Bilgiler

Masterchef Tarifleri: 15 Aralık Günün Menüsü 05.12.2020 tarihinde yayınladı.