Sevgililer Günü Mesajları: Uzun, Anlamlı

Sevgililer Günü Mesajları: Çok Özel ve Romantik!

Her yıl 14 Şubat’ta dünyanın dört bir yanında bulunan sevgililerin renkli çiçekler, eğlenceler, yemekler ve hediyelerle kutladıkları özel gündür “Sevgililer Günü”. Aman unutmayın bu yıl da tarih değişmedi ve sevgililer günü ne zaman sorusunun cevabı yine aynı yani 14 Şubat! Tarihi gizemi araştırıldığında Sevgililer Günü anlamı ve kökeni İngiltere ve Roma kaynaklarına dek iner. Efsanelere göre 3. yüzyılda ortaya çıktığı düşünülen 14 Şubat Sevgililer Gününün hikayesi Roma imparatoru II. Claudius ile başlar.

Zalim hükümdar, ülkesinde yaşayan erkeklerin aşkları uğruna evlerinde kalmak istemeleri ve savaşa gitmek istemediklerini gördükçe ülkesinde evlenmeyi yasaklar. O dönemde yaşayan kilise papazları Aziz Valentine ve Aziz Marius çiftleri gizlice evlendirmeye çalışır.

Aziz Valentine’nin başlattığı durum duyulunca imparator 14 Şubat’ta papazı öldürtür. Hem Aziz’in ölümü hem de putperestlerin kutladığı Lupercalia Bayramı aynı tarihe geldiği için ortaya çıkan durum hoş karşılanmaz.

Zira inanışa göre imparator bekar kadın ve erkekleri çekiliş ile bir araya getirip, putperestlerin gününde birlikte olmalarını sağlar. Fakat gençler kendileri için ölen Aziz için Lupercalia Bayramının başladığı günü Aziz Valentine Günü olarak kutlamak isterler. Böylece Sevgililer Günü bir şükran biçimi iken tüm dünyada yayılan aşıklar gününe dönüşür.

Nice sevenleri birleştiren bir Aziz tarafından dünyaya hediye edilen 14 Şubat’ta sevdiklerinizin değerini göstermeniz için bir fırsat verilir. Bu nedenle çoğu kez evlenme teklifi, sevgili olma teklifi ve hoşlandığını belli etme gibi pek çok özel anlar için bu tarih tercih edilir.

Yılda bir gün gelen bu özel günü sevgiliye ufak sürprizler yaparak değerlendirebilirsiniz. İster satın alacağınız bir hediye ister romantik Sevgililer Günü mesajları atarak karşı tarafa kendini değerli hissettirebilirsiniz. Sevgililer Günü mesajı bayan için de erkek için de aslında aşkı dile getirmek için sadece bir vesiledir… Umarız tüm ömrünüz aşk dolu cümleler söyleyerek ve duyarak geçer…

sevgililer günü sözleri

Sevgililer Günü Mesajları: Uzun, Anlamlı

En romantik Sevgililer Günü mesajları genelde karşı tarafın duygularına hitap ettiğiniz mesajlardır. Bu tarz 14 Şubat mesajları ile karşı tarafın gönlünde taht kurabilirsiniz. Yazacağınız Sevgililer Günü mesajları uzun olması durumu da karşı tarafı büyüleyecek etkilere sahiptir. İnsanlar sevilmekten ve bunu duymaktan hoşlanırlar.

Elbette Sevgililer Günü mesajı hoş bir Sevgililer Günü hediyesi ile taçlandırıldığında bu özel zamanı daha da unutulmaz kılabilirsiniz. Hediye seçiminde de mesaj yazarken de dikkat etmeniz gereken en önemli nokta o kişiye özel bir şeyler yapmanızdır. Yani önemli olan karşınızdaki kişiye kendisini özel hissettirmenizdir…

sevgililer günü mesajları

Maddi değerdense manevi anlam çok daha önemlidir. Özellikle ilişkinin başlarındayken, heyecan çok yüksekken, Sevgililer Günü mesajı çok uzun olmalı gibi bir hisse kapılıyor olabilirsiniz. Tam tersini düşünüp fazla abartıya kaçmamalıyım diyerek Sevgililer Günü mesajı çok kısa ve sade olmalı diye de düşünebilirsiniz…

Mesela Sevgililer Günü mesajı uzun ya da kısa olması değil içeriği esas etkileyicidir. Eğer doğru noktaları yakalarsanız Sevgililer Günü mesajı kısa ve öz olup gerçekten karşınızdakinin kalbini on ikiden vuracak romantikliği de içerebilir.

 • Sen ölünceye dek her sabah doğan güneşim, her gece karanlığında yanan ateşim ve kalbimin tek sahibisin. Sevgililer Günün kutlu olsun!
 • Sana olan sevgimi anlatmaya kelimeler yetersiz, ne desem boş, senin için aradığım şiirler henüz yazılmamışlar çünkü sen en özelsin.
 • Bir sevda masalı bizimkisi, tesadüfen buldum gözlerini, tesadüfen sardın yüreğimi ama dünyada hiçbir tesadüf beni böyle sevmedi.
 • Değil bir 14 Şubat bin 14 Şubat daha geçse sen hep bir tanesin yüreğim. Sevgililer Günün kutlu olsun!
 • Aşka düşen kalbe sorma neden, sevda masalı yaratır birleşen gözler, hiç gitme gözlerimin önünden, kalbimden ve yüreğimden.
 • Dünyada cenneti bana yaşattığın için teşekkürler sevgilim! Sadece bugün değil birlikte geçirdiğimiz her gün kutlamaya değer…
sevgililer günü mesajı

Sevgiliye Hediye Notu: Kısa ve Öz Mesajlar

Mutlaka uzun mesajlar yazmanız gerekmez, Sevgililer Günü mesajları kısa olsa da anlam ifade eder. Duygu yüklü olan en güzel Sevgililer Günü mesajları sizin ilişkinize özel bir kaç cümleyi içinde barındıran mesajlardır. Bu açıdan Sevgililer Günü kutlama mesajları herkesin ilişkide karşı tarafı hissettiği algıya göre değişir.

İster kendiniz yazın ister internetten 14 Şubat Sevgililer Günü mesajları arayın sizin sevgilinize söyleyeceğiniz küçük bir “seni seviyorum” bile karşı tarafa yetecektir. Herkes farklı yaşar aşkı, bu nedenle de Sevgililer Günü ile ilgili mesajlar araştırırken karşı tarafın mantıklı mı yoksa duygusal bir insan mı olup olmadığı bilinmelidir. Bu konuda işin püf noktası şudur: Sevgililer Günü mesajları doğal, içten ve samimi bir şekilde atılmalıdır. Siz mesaj içeriğini kendiniz de yazmış olsanız bir yerde görüp beğenerek de seçmiş olsanız o mesajı atarken doğal ve duygusal bir enerjiyle gönderirseniz karşı tarafa geçen his de yumuşak ve sevgi dolu olacaktır…

Şimdi dilerseniz sevgiliye hediye notu olarak da ideal kısa ve öz 14 Şubat mesajları önerilerimize geçelim:

 • Aşk ile dolan yüreği tarif edemez ki tek bir gün, sana nice günler feda olsun yüreğim.
 • Başka zaman ne de başka bir an, tam da bu günü isterdim yanımda sen varsan.
 • İnsan sevda için doğmuştur, bak bana sen olmayınca atar mı hiç kalbim?
 • En mutlu olduğum gündü sana rastladığım an, vakit sevmek vakti gelince aklıma gözlerin.
 • Dünyanın yedi harikası varmış diyorlar oysa benim gözlerimden senin anlamını bilmiyorlar!
 • Senin varlığın dünya için birlikte olmamız da benim için harika bir hediye.
 • Hayatımın en değerli günü seni tanıdığım gündür… İyi ki varsın sevgilim.

Sevgililer Günü Sözleri: Yepyeni, En Özel

14 şubat sevgililer günü mesajları

Esprili ve Komik Sevgililer Günü Mesajları

Çoğu ilişki Sevgililer Günü kutlamayı yersiz bulduğu için bu özel günü komik Sevgililer Günü mesajları kullanarak karşı tarafı etkilemeye çalışır. Genellikle güldürmeyi seven, pozitif kişilerin tercih ettiği en komik Sevgililer Günü mesajları ile çiftler eğlenerek zaman geçirebilirler. Özellikle artık sevgili olduğunu kabul etmeyen eşe Sevgililer Günü mesajları içeriği komik ve esprili durumları konu edinebiliyor.

Yaşadığı hayattan keyif almasını bilenlerin Sevgililer Günü için sözler aramak yerine yaratıcı duygu dünyaları ile sözleri kendileri yarattıkları görülür. Siz de sevgilinize kendisini değerli hissetmesi için Sevgililer Günü güzel sözler seçeneklerinden romantik, ciddi veya esprili sözlerden söyleyebilirsiniz.

 • Asansör bile değerimi anladı bak çıkıyor benimle, haydi bir kere sen de dene.
 • Sevgililer Günü de neymiş ben seni Şükran Gününe sakladım.
 • Seni her düşündüğümde cebime 1 TL atsaydım şimdiye milyoner olurduk.
 • Deliye her gün bayramsa ben de senin aşkından deliye döndüğüme göre bize de her gün Sevgililer Günü!
 • Sana olan aşkımı tahmin ettiğin kadar değil gerçekten olduğu kadar gösterseydim tahammül edemeyebilirdin. Şükret, kendimi tutuyorum.

Peki, sevgililer günü mesajı sadece sevgiliye mi atılır? Anne ve babaya sevgililer günü mesajları atılamaz mı? Elbette atılabilir, sonuçta hepimiz aşkın meyveleriyiz … Onlara: “Siz birbirinizi kalpten sevmeseniz ben nasıl bu güzel hayatı yaşama şansına sahip olabilirdim ki? Sevgililer Gününüz kutlu olsun!” diyerek esprili bir mesaj atabilirsiniz.

Sevgililer Günü mesajları arkadaşlara da atılabilir. “Sevgi dolu bir arkadaşlığımız varsa eğer biz de sevgililer gününü kutlayıp kalpli pastalar yemeyi hak ediyoruz!” mesajıyla kankanızı 14 Şubat’ta tatlı yiyip tatlı konuşmaya davet edebilirsiniz.

sevgililer günü mesajları uzun

Mutluluk Garantili Sevgililer Günü Sürprizleri

İnternet ortamından da kolay erişim seçenekleri ile sevgiliye güzel sürprizler kolayca satın alınabilir. Günümüzde mesafelerin veya maddiyatın aşkın önünde bir engel olduğu söylenemez. Hemen her türlü imkana sahip olduğunuz için 14 Şubat sürprizleri yapabilmeniz için türlü seçenekler var:

 • Kocaman bir ayıcık ile 18-20 yaş arasındaki sevgilinizi mutluluktan havalara uçurabilirsiniz.
 • Sevgilinizin kara kalem resmi de onu mutlu edecek güzel ve anlamlı bir sürprizdir.
 • Eğer sevgiliniz daha olgunsa ona güzel bir kolye, bileklik veya saat alarak da sevdiğinizi belli edebilirsiniz.
 • Vereceğiniz hediyenin daha gösterişli olmasını arzu ederseniz dışarıda bir yemek organize ederek kendisine müzik eşliğinde romantik bir havada hediyesini takdim edebilirsiniz.
 • Uzakta olan sevgiliniz için de alternatifler olabilir. Ona ne kadar sevdiğinizi gösterecek kadar çiçek demeti hazırlayarak gönderebilirsiniz.
 • Çoğu erkekler için planlanan hediye alternatiflerinin yanında parfüm, saat ve kitap gibi erkeğe de hitap eden hediye seçenekleri vardır.
 • Tabii bir erkeğin kalbine giden yolun midesinden geçtiği göz önüne alınırsa kendi ellerinizle hazırlayacağınız bir akşam yemeği ile de onu mutlu edebilirsiniz.
 • Klasikleşen hediyelerin yanında sevgiliniz ile birlikte gitmenin hayalini kurduğunuz herhangi bir yere bilet alarak ona beklemediği bir sürpriz yapabilirsiniz.
 • Sevgililer Günü hediyesi erkek için ne olabilir diye araştırmak biraz zordur. Eğer sevgiliniz mesajdan hoşlanıyorsa bir masaj yağı hediye edip kendi ellerinizle güzel yapacağınız güzel dokunuşlar sayesinde unutulmaz bir hediye vermiş olursunuz.

Sevgililer Günü Evde Yapılabilecek 8 Aktivite

sevgililer günü mesajları uzun anlamlı

En Özelinden Sevgiliye El Yapımı Sürpriz Fikirleri

Bazı kişilerin dünyasında maddiyattan çok maneviyat değerlidir. Bu tarz bir kişiliğe sahip biri ile birlikteyseniz sadece ikinize özel bir hediyeleşme şekli yaşayabilirsiniz. Genellikle uzun soluklu ilişkilerde en büyük sorun sevgiliye hediye seçimidir.

Yıllardır birlikte olduğunuz kişiye aldığınız doğum günü, tanışma yıl dönümü, yılbaşı, 14 Şubat tebrik gibi hediyeleri kendini tekrarlamaya başlayabilir. İlişkiye heyecan katması açısından el yapımı sürprizler karşı tarafı şaşırtabileceği için manevi değeri yüksek hediyelere yönelebilirsiniz.

 • Sevgilinizin manevi duygularına hitap etmek, ona özel olduğunu hissettirmek istiyorsanız ona sevdiği renklerde atkı örebilirsiniz. El emeği ile sabırla dokunan atkının yeri sevgiliniz için hep özel kalacaktır.
 • Kimi zaman sevgiliye duyulan duyguların sözel olarak ifade edemediğinizi düşünebilirsiniz. Bu durumda kendisine söylemek istediğinizi her şeyi yazacağınız küçük renkli kağıtlar ve bir adet kavanoz da romantizme katkı sağlayabilir.
 • En mutlu anınızın resmini çizerek çerçeve yapıp ona ölümsüz olmasını dilediğiniz anı hediye edebilirsiniz.
 • Mutlaka pahalı bir kolye almanıza gerek yok. Bazen papatyalardan yapacağınız taç, kolye gibi aksesuarlar bile sevgilinizi mutlu etmeye yeterli gelebilir.
 • Nostaljiyi seven bir sevgiliniz varsa ona mektup yazabilirsiniz.
 • Elbette el emeğiyle hazırlanabilecek en güzel sürprizlerden biri de romantik ve leziz bir akşam yemeği sofrasıdır.
 • Tüm akşam için evinizi süslemesinden, yemeğine ve müziklere hatta sizin anılarınızdan oluşan küçük bir video ardından izleyeceğiniz romantik bir film ile organize edebilirsiniz.

Sevgiliye Romantik Yemek Masası Hazırlama

sevgililer günü mesajları resimli

Birbirinden Lezzetli 10 Sevgililer Günü Pastası

Sevgililer Gününe Özel Aşkla Yapılmış 20 Kalpli Tarif

Sevgililer Gününe Özel 12 Romantik Akşam Yemeği Tarifi

Sevgililer Gününe Özel Çok Leziz 20 Değişik Kahvaltı Tarifi

Sevgililer Günü Hediye Fikirleri, Sevgiliniz İçin En Romantik Sürprizler

4 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

9 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Sevgililer Günü Kurabiyesi Tarifi

Sevgililer Günü Kurabiyesi

12-14 kişilik, 20dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Sevgililer Günü Pastası Tarifi

Sevgililer Günü Pastası

6-8 kişilik, 15dk Hazırlık, 50dk Pişirme
Sevgililer Günü Pastası Tarifi

Sevgililer Günü Pastası

2-4 kişilik, 15dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Sevgililer Günü Pastası Tarifi

Sevgililer Günü Pastası

4-6 kişilik, 45dk Hazırlık, 35dk Pişirme
Sevgililer Günü Pastası Tarifi

Sevgililer Günü Pastası

6-8 kişilik, 10dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Sevgililer Günü Pastası Tarifi

Sevgililer Günü Pastası

6-8 kişilik, 30dk Hazırlık, 40dk Pişirme
Sevgililer Günü Kurabiyesi Tarifi

Sevgililer Günü Kurabiyesi

8-10 kişilik, 30dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Sevgililer Günü Pastası Tarifi

Sevgililer Günü Pastası

6-8 kişilik, 25dk Hazırlık, 40dk Pişirme
Sevgililer Günü Tatlısı Tarifi

Sevgililer Günü Tatlısı

1-2 kişilik, 15dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Kuru Eriğin Hayrete Düşüren 10 Faydalı Özelliği Tarifi
Kuru Eriğin Hayrete Düşüren 10 Faydalı Özelliği

Erik Kurusunun Az Bilinen Faydaları Kuru erik, adının geçtiği her anda ağızları sulandıran ve iştah…

Bağırsak Tembelliğine İyi Gelen 10 Doğal Çözüm Tarifi
Bağırsak Tembelliğine İyi Gelen 10 Doğal Çözüm

Bağırsak Tembelliği Evde Tedaviyle Nasıl Geçer? Toplumun büyük bölümünü hayatında en az bir kez etkileyen…

Regl Ağrısına İyi Gelen 8 Doğal Çözüm Tarifi
Regl Ağrısına İyi Gelen 8 Doğal Çözüm

Regl Ağrısı Evde İlaçsız En Hızlı Nasıl Geçer? Adet (regl) döneminden önce veya kanama başlar…

Karaciğeri Koruyan Enginar Sirkesinin 7 Faydası Tarifi
Karaciğeri Koruyan Enginar Sirkesinin 7 Faydası

Mucizevi Enginar Sirkesi Faydaları ve Kullanımı Enginar sirkesi, ilkbahar mevsiminin mucize sebzelerinden enginardan elde edilen…

Patates Maskesi Nasıl Yapılır? 6 Doğal Tarif
Patates Maskesi Nasıl Yapılır? 6 Doğal Tarif

Patates Maskesi ile Cildinizi Yenileme Zamanı! Cildinize iyi bakmak için birçok bitkisel özlü kremler kullanmış…

Mide Fıtığı Bitkisel Tedavisi, İyi Gelen 5 Çözüm Tarifi
Mide Fıtığı Bitkisel Tedavisi, İyi Gelen 5 Çözüm

Doğal Yöntemlerle Mide Fıtığı Nasıl Geçer? Hareketli geçen iş ve yaşam şartlarından dolayı zaman zaman…

Kuru Eriğin Hayrete Düşüren 10 Faydalı Özelliği Tarifi
Kuru Eriğin Hayrete Düşüren 10 Faydalı Özelliği

Erik Kurusunun Az Bilinen Faydaları Kuru erik, adının geçtiği her anda ağızları sulandıran ve iştah…

Bağırsak Tembelliğine İyi Gelen 10 Doğal Çözüm Tarifi
Bağırsak Tembelliğine İyi Gelen 10 Doğal Çözüm

Bağırsak Tembelliği Evde Tedaviyle Nasıl Geçer? Toplumun büyük bölümünü hayatında en az bir kez etkileyen…

Regl Ağrısına İyi Gelen 8 Doğal Çözüm Tarifi
Regl Ağrısına İyi Gelen 8 Doğal Çözüm

Regl Ağrısı Evde İlaçsız En Hızlı Nasıl Geçer? Adet (regl) döneminden önce veya kanama başlar…

Karaciğeri Koruyan Enginar Sirkesinin 7 Faydası Tarifi
Karaciğeri Koruyan Enginar Sirkesinin 7 Faydası

Mucizevi Enginar Sirkesi Faydaları ve Kullanımı Enginar sirkesi, ilkbahar mevsiminin mucize sebzelerinden enginardan elde edilen…

Patates Maskesi Nasıl Yapılır? 6 Doğal Tarif
Patates Maskesi Nasıl Yapılır? 6 Doğal Tarif

Patates Maskesi ile Cildinizi Yenileme Zamanı! Cildinize iyi bakmak için birçok bitkisel özlü kremler kullanmış…

Arap Yemekleri: Farklı ve Leziz 28 Tarif Tarifi
Arap Yemekleri: Farklı ve Leziz 28 Tarif

Kendi mutfağımızdan ortak tatlar bulacağımız bugünkü enfes tarifler de konu: Arap yemekleri! Baharat, nohut, tahin…

Mide Fıtığı Bitkisel Tedavisi, İyi Gelen 5 Çözüm Tarifi
Mide Fıtığı Bitkisel Tedavisi, İyi Gelen 5 Çözüm

Doğal Yöntemlerle Mide Fıtığı Nasıl Geçer? Hareketli geçen iş ve yaşam şartlarından dolayı zaman zaman…

Geleneksel Kore Yemekleri: Sıra Dışı 10 Lezzet Tarifi
Geleneksel Kore Yemekleri: Sıra Dışı 10 Lezzet

Kore Mutfağı: Alışılmamış Tatlara Hazır Olun! Kore, en eski medeniyetlerden biridir. Zamanında siyasi farklılıklardan dolayı…

Demi Glace Sos Nedir? Nasıl Yapılır?
Demi Glace Sos Nedir? Nasıl Yapılır?

Fransız Mutfağından Kahverengi Sos: Demi Glace Bugün sizi Fransız mutfağına götürüyoruz ve “demi glace sos…

Karanfilli Suyun 6 Faydası: Doğal İlaç! Tarifi
Karanfilli Suyun 6 Faydası: Doğal İlaç!

Karanfilli Su İçmek Neye İyi Gelir? Her canlı için hayati önem taşıyan su ile, bu…

Pamukçuk Nasıl Geçer? İyi Gelen 6 Bitkisel Çözüm Tarifi
Pamukçuk Nasıl Geçer? İyi Gelen 6 Bitkisel Çözüm

Doğal Tedavi: Pamukçuk Nasıl Temizlenir? Genellikle ağız içinde görülen pamukçuk, belirtileri ve acısıyla kişinin zor…

Beyaz Kil Maskesi Faydaları, Nasıl Yapılır? 5 Tarif
Beyaz Kil Maskesi Faydaları, Nasıl Yapılır? 5 Tarif

Beyaz Kil Maskesi: Cildi Arındıran Doğal Çözüm Her kadın için önemli olan cilt bakımını gerek…

Tarifler Geri
Videolar Geri