Sevgiliye Evde 12 Romantik Sürpriz Fikri

Sevgiliye Evde 12 Romantik Sürpriz Fikri Tarifi

14 Şubat Sevgililer Günü Sürprizleri

Her sene yılbaşından sonra bir sonraki özel gün için geri sayım başlar ve sevgililer günü ne zaman, bu sene hangi güne denk geliyor soruları yavaş yavaş gündeme gelir… En özel günlerde, 14 Şubat Sevgililer Günü ve partnerinizin doğum gününde aklınıza şu soru gelir: “Sevgiliye sürpriz ne yapılır?” Özenle düşünülen sevgiliye sürprizler, onu önemsediğinizi ve sevdiğinizi ifade etmektedir.

Sevgiliye Sürpriz Fikirleri

 • Dile Gelen Aşk Balonları
 • En Güzel Anıları Kalıcı Hale Getirin
 • Aşk Temalı Kurabiyeler
 • Unutulmayacak Anı Defteri
 • En Sevdiği Çiçeği Alın
 • Aşkınızın Şarkısını Söyleyin
 • İçinizdeki Çocuğu Açığa Çıkarın!
 • İpucu İçeren Sevgi Notları
 • Evde Romantik Piknik Keyfi
 • Film, Sessizlik ve En Sevilen Lezzetler
 • Evcil Dost Sahiplenin
 • Kahvaltı Hazırlayın
sevgililer günü sürprizleri

Sevgiliye sürpriz fikirleri düşünüyorsanız, sizin için evde kolayca hazırlanan ve oldukça samimi şekilde sunabileceğiniz sevgiliye sürpriz önerileri listesi hazırladık. Eğer aklınızda sevdiğiniz kişi için bir sürpriz yapma fikri varsa; hem 14 Şubat Sevgililer Günü için hem de dilediğiniz her aşk dolu gün için listemizdeki fikirleri uygulayabilirsiniz.

Sevgiliye romantik sürpriz yapmak isteyenler için buradayız. Evde sevgiliye sürpriz neler yapılır diyenler, bu sayfada çok şey öğrenecek!

İlginizi çekebilir: Sevgililer Günü Nedir? Ne Zaman? Hikayesi, Anlamı

Sevgiliye Evde 12 Romantik Sürpriz Fikri

1) Dile Gelen Aşk Balonları

Eğer özel günlerde edebi yeteneğinizi ortaya koyan biriyseniz mesela sevgiliye doğum günü mesajı uzun uzun nasıl yazılır benden sorulur diyenlerdenseniz, Sevgililer Günü hazırlığınıza da şair dokunuşları mutlaka yapmalısınız! Sevgiliye sürpriz hazırlama planları yapanlar için olmazsa olmaz bir malzemedir balonlar. Ev ortamında sevgilinizin yüzünü güldürmek ve onu mutlu etmek için uçan balonları temin edebilirsiniz.

Uçan balonların şeritlerine ufak not kartları yapıştırarak her bir not kağıdında duygularınızı dile getirebilirsiniz. Sevgiliniz daha sonra yeniden açıp okumak için bu kartları saklayabilir. Hem kalıcı hem de çok masum duygular içeren sürpriz önerimizi deneyebilirsiniz.

Sevgiliye doğum günü mesajı tadında ilişkinizle birlikte yeniden doğduğunuza vurgu yapan cümleler de yazabilirsiniz ya da ilişkinizi kişileştirip “Biz … yaşına girdik, birlikte büyüyeceğimiz nice yıllara…” gibi bağınızı güçlendirecek notlar da yazabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sevgililer Günü Mesajları: Kısa, Anlamlı, Aşk Dolu!

2) En Güzel Anıları Kalıcı Hale Getirin

Daha önce beraber gittiğiniz ve gezdiğiniz yerlerde çekilmiş fotoğraflarınız varsa; bu fotoğrafları evin belirli köşelerine çerçeve halinde dekor yapabilirsiniz.

Yaşadığınız anların kalıcı olması için önerdiğimiz bu sürpriz fikir sayesinde, evin her bir köşesinde aşkınız ve sevginiz canlı kalacaktır. Eğer çerçeve temin edemiyorsanız; çift taraflı yapışkan bantları kullanarak sevdiğiniz fotoğrafları evin dilediğiniz köşelerine yapıştırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sevgiliye Romantik Yemek Masası Hazırlama

fotoğraf çerçeve

3) Aşk Temalı Kurabiyeler

Sevgiliye hediye arıyorsanız ve özellikle sevgiliniz iştahlı biriyse kalbe giden yolun mideden geçtiğini hatırlatalım. 14 Şubat Sevgililer Günü sabahında ya da en özel günlerinizde beraber kahve – kurabiye keyfi yapmak, size çok iyi gelecektir. İkramlık tabağında kalp şeklinde kurabiye yer aldığında yüzlerde tatlı tebessüm oluşacaktır. Bu fikir sayesinde hem onun için yemek yapmış olacaksınız hem de kalp şeklindeki kurabiyelerle aşkınızı esprili şekilde dile getirmiş olacaksınız.

Tarif için: Kalpli Kurabiyeler

4) Unutulmayacak Anıların Defteri

Sevdiğiniz kişiye hediye edebileceğiniz özel bir defter hazırlamayı hiç düşündünüz mü? Bu defterde aşkınız, yaşadıklarınız ve en güzel hatıralarınız kalıcı hale gelecektir.

Özellikle kalın telli bir defter seçmeniz önerilir. Defteri sayfalarına onun için düşündüğünüz en güzel duyguları karalayabilirsiniz. Zaman zaman sayfalar arasına, birbirinize aşkla baktığınız fotoğrafları da yerleştirebilirsiniz. Bu defter en güzel günlerinizi sık sık hatırlatacak, gözlerin parlamasını biraz da dolmasını sağlayacaktır.

Mutluluk gözyaşları akıtan anı defterini eşinize, sevgilinize hediye edebilirsiniz. Klişe sevgililer günü sözleri ile süslü bir notla vereceğiniz basit bir hediye yerine, sizin özel aşk dolu cümlelerinizle süslü bir defter ile aşkınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sevgililer Günü Sözleri: Yepyeni, En Özel

aşk defter

5) En Sevdiği Çiçeği Alın

Sevgililer günü hediyesi için de sevgiliye doğum günü hediyesi alırken de ya da herhangi başka özel bir gün için hediye seçerken de en iyi alternatiflerden biri mis gibi kokan çiçeklerdir… Sevgiliye evde sürpriz hazırlarken onun en sevdiği çiçeği bulabilirsiniz. Bu çiçek sayesinde onu önemsediğinizi belli edebilirsiniz. Sohbet esnasında en sevdiği çiçekleri öğrenip ona dilediğiniz günde hediye edebilirsiniz. Çiçeğin yer aldığı saksıyı kendiniz boyayabilir ya da silinmeyen bir kalemde saksıya şiir, not yazabilirsiniz.

çiçek sürpriz

6) Aşkınızın Şarkısını Söyleyin

Sevgilinize şarkı söylemek için sesinizin mükemmel olmasına gerek yok! Kalbinizden geldiği gibi söyleyin yeterli olacaktır. En sevdiğiniz şarkıya beraber eşlik ederek onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyebilirsiniz.

Şarkılar, duyguların yansımasıdır ve her şarkı ayrı hikayeyi yansıtır. Eğer sizin de hikayenizi temsil eden bir şarkı varsa; o şarkıyı söyleyip kısa bir video çekip sevdiğiniz kişiye gönderebilirsiniz.

sevgili dans

7) İçinizdeki Çocuğu Açığa Çıkarın!

Herkesin içinde ufak yaramaz bir çocuk vardır. Eğer sevgilinizin dilinde dolaşan bir çizgi film varsa; o filmi bulup beraber izleyebilirsiniz. Çizgi filmi izlerken, bulunduğunuz odaya çocukluk resimlerinizi asabilirsiniz.

Böylece yaşınız kaç olursa olsun, içinizdeki çocuğa dur demeden sevginizi yaşayabilirsiniz. Hele ki sevgililer günü hediyesi erkek için ne olabilir diyorsanız erkeklerin içindeki çocuğun hiçbir zaman ölmediği bilinen bir gerçek olduğu için bu alternatifi değerlendirmeniz güzel olabilir.

sevgililer günü çizgi film

8) İpucu İçeren Sevgi Notları

Onun için aldığınız bir hediye varsa; hediyeyi direkt olarak vermeyin. Sevgilinizin hediyeye ulaşması için tatlı cümleler içeren yönlendirme kartları hazırlayabilirsiniz. Evin herhangi bir noktasında onu bekleyen hediyeye ulaşması için, “Şimdi seni salonda bekliyor, biraz da en sevdiğin köşeye yaklaş, evet evet tam da kitaplarının olduğu yerde…” gibi gizemli cümleler kullanarak notlar hazırlayabilirsiniz. Sevgiliniz tüm notları okuyup hediyeye ulaştığında o anda onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyebilirsiniz.

sevgililer günü notu

9) Evde Romantik Piknik Keyfi

Dışarı çıkmadan evde bir aktivite yapmak istiyorsanız; balkonda ya da terasta piknik ortamı hazırlayabilirsiniz. Pötikareli bir piknik örtüsü, biraz hasır detaylar ve birkaç bitki süslemesi yaparak onu piknik havasına sokabilirsiniz.

Piknik menüsünde ise termos çay, atıştırmalıklar ve meyve tabağı hazırlayarak günün sonunu hayal gücünüze bırakabilirsiniz. Erkek sevgiliye hediye arayanlar için piknik menüsüne mini hamburger gibi et içeren tarifler eklemeniz doyurucu bir sofra hazırlamak için uygun olacaktır.

Tarif için: Sevgililer Günü Pastası (Videolu)

Sevgililer Günü Pastası (Videolu)

10) Film, Sessizlik ve En Sevilen Lezzetler

Evde, sevgiliniz için bir sürpriz hazırlamak istiyorsanız belki de ikinizin de ihtiyacı olduğu sakinliği sunabilirsiniz. Bazen iş ev hayat telaşından dolayı kalabalık ortamlara girmek istemeyebilirsiniz. Bu gibi anlarda sevgilinizin ve eşinizin en sevdiği filmi izlemek için gerekli ortamı hazırlayabilirsiniz.

Onun bayılarak yediği yemekleri ve pastaları da evde hazır tuttuğunuzda, aşkınızı doya doya yaşayarak güzel bir gün geçirebilirsiniz. Özel ve güzel duyguları yaşamak için evden çıkmadan, tüm kafa rahatlığıyla ve samimi duygularla bu önerileri deneyebilirsiniz.

romantik film

11) Onu Bekleyen Minik Bir Evcil Dost!

Sevgililer Günü için evde sevgilinizi mutlu edecek ufak bir sürpriz yapmak isterseniz; ne zamandır sahiplenmek istediği kedi ya da köpeği bu özel günde alabilirsiniz. Eve geldiğinde onu karşılayan minik dostunu gördüğünde belki de hayatında aldığı en güzel hediyeyi görmüş olacak.

Kedi, köpek ya da kuş gibi evde bakmak istediği evcil hayvanı 14 Şubat’ta ona sunabilirsiniz. Biraz sevimlilik yapıp kırmızı bir fiyonk toka ile hediyeyi daha da sempatik hale getirebilirsiniz. Aranızdaki güçlü bağı kuvvetlendirmek, sevgililerin birbirine çiçek aldığı bu günde farklı olmak için evcil hediye fikrini düşünebilirsiniz.

Bir can sahiplenmek sorumluluk gerektirir. Yaşam hakkına saygı duyacak ölçülerde hayatınıza alma hususunda duyarlı olmanızı öneririz. Satın almak yerine aç, bakıma muhtaç ve kimsesiz sokak hayvanlarını sahiplenmenizi tavsiye ederiz.

sokak hayvanı

12) Uzun ve Keyifli Bir Kahvaltı!

Sevgilim için evde maddi değeri olmayan ancak manevi açıdan mutlu eden bir hediye hazırlamak istiyorum diyorsanız; erkenden uyanıp güne başlayabilirsiniz. Masanızı balkona ya da pencere önüne çekip özenli bir kahvaltı masası hazırlayabilirsiniz. Bu kahvaltı masasında çiçekler, sevgi sözleri içeren notlar ve aldığınız hediyeye de yer verebilirsiniz.

Tıpkı dışarıda kahvaltı yapar gibi özenli bir masada uzun uzun kahvaltı yaparak sohbetler edebilirsiniz. Fonda ise en sevdiğiniz müziği açıp ortamı daha da yumuşatabilirsiniz. Sevgilinizle güne enerjili, keyifli ve mutlu başlamak için 14 Şubat Sevgililer Günü sizin için büyük bir fırsat olacak!

Tarif için: İki Kişilik Waffle Tarifi

Sevgililer Gününe Özel 20 Kalpli Tatlı

Sevgililer Günü Evde Yapılabilecek 11 Aktive

Sevgililer Günü Kahvaltısı: En İyi 30 Değişik Tarif

Sevgililer Günü Kurabiyeleri: Şık ve Sevimli 20 Tarif

Sevgililer Günü Hediyeleri: Kadın ve Erkekler İçin Fikirler

--

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Sürpriz Muffinler Tarifi

Sürpriz Muffinler

8-10 kişilik, 20dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Sürpriz Kek Tarifi

Sürpriz Kek

8-10 kişilik, 5dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Sürpriz Truff Tarifi

Sürpriz Truff

6-8 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Sürpriz Kek Tarifi

Sürpriz Kek

12-14 kişilik, 15dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Sürpriz Yumurta Tarifi

Sürpriz Yumurta

8-10 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Sürpriz Kek Tarifi

Sürpriz Kek

6-8 kişilik, 20dk Hazırlık, 45dk Pişirme
Sürpriz Pasta Tarifi

Sürpriz Pasta

10-12 kişilik, 15dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Dut Yaprağı: Sağlıklı Yaşamın Doğal Şifresi! Dut yaprağı, dut ağacının (Morus) yapraklarıdır. Dut ağacı, çoğunlukla…

Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Chia Tohumu: Yüksek Protein ve Lif Kaynağı Chia tohumu, "Salvia hispanica" adlı bitkinin tohumlarından elde…

Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Cennet Hurması: C Vitamini Deposu Doğal Tatlı! Türkiye’de Trabzon hurması adıyla bilinen cennet hurması, botanik…

Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir?

Brokoli: Faydalarıyla Sizi Şaşırtacak Lif Deposu! Turpgiller (Brassicaceae) familyasının en gözde sebzelerinden biri olan brokoli,…

Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Biberiye Çayı: Fiziksel ve Ruhsal Sağlığa Birebir! Akdeniz mutfağının vazgeçilmez tatlarından olan biberiye hem taze…

Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir?

Ayva: C Vitamini ve Lif Zengini, Antioksidan! Ayva, Rosaceae ailesine ait bir ağacın meyvesidir ve…

Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Dut Yaprağı: Sağlıklı Yaşamın Doğal Şifresi! Dut yaprağı, dut ağacının (Morus) yapraklarıdır. Dut ağacı, çoğunlukla…

Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Chia Tohumu: Yüksek Protein ve Lif Kaynağı Chia tohumu, "Salvia hispanica" adlı bitkinin tohumlarından elde…

Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Cennet Hurması: C Vitamini Deposu Doğal Tatlı! Türkiye’de Trabzon hurması adıyla bilinen cennet hurması, botanik…

Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir?

Brokoli: Faydalarıyla Sizi Şaşırtacak Lif Deposu! Turpgiller (Brassicaceae) familyasının en gözde sebzelerinden biri olan brokoli,…

Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Biberiye Çayı: Fiziksel ve Ruhsal Sağlığa Birebir! Akdeniz mutfağının vazgeçilmez tatlarından olan biberiye hem taze…

Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir?

Ayva: C Vitamini ve Lif Zengini, Antioksidan! Ayva, Rosaceae ailesine ait bir ağacın meyvesidir ve…

Avokadonun Faydaları: Avokado Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Avokadonun Faydaları: Avokado Yemek Neye İyi Gelir?

Avokado: Besleyici, Lif ve Vitamin Zengini! Avokado, Persea americana adlı ağaçtan gelen meyve olarak bilinir.…

Yeşil Çayın Faydaları: Ne İşe Yarar, Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilir? Tarifi
Yeşil Çayın Faydaları: Ne İşe Yarar, Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilir?

Yeşil Çay: 5000 Yıllık Antioksidan Kaynağı Yeşil çay, Camellia sinensis bitkisinin yapraklarından elde edilen bir…

Propolisin Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Propolisin Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Antioksidan Propolis: Güçlü Bağışıklığın Anahtarı! Propolis Yunanca bir kelimedir. "Korunan bölge, şehir" anlamını taşır. Arılar…

Narın Faydaları: Nar Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Narın Faydaları: Nar Yemek Neye İyi Gelir?

Nar: Antioksidan Zengini Süper Meyve! Nar, Punica granatum adı verilen bir ağaç türünün meyvesidir ve…

Muzun Faydaları: Muz Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Muzun Faydaları: Muz Yemek Neye İyi Gelir?

Muz: Potasyum ve Lif Zengini Mucize Meyve! Dünyada buğday, pirinç ve mısırdan sonra en çok…

Kuşburnu Çayı Faydaları: Neye İyi Gelir? Nasıl Yapılır?
Kuşburnu Çayı Faydaları: Neye İyi Gelir? Nasıl Yapılır?

Kuşburnu Çayı: C Vitamini Kaynağı Doğallık! Kuşburnu güzel kokusu ve rengiyle tanınan bir bitkidir. Gülgiller…

Tarifler Geri
Videolar Geri