Boğaz’da Nezih İftar Mekanları

İstanbul Boğazı En İyi İftar Mekanları

Ramazan gelmesiyle evlerde oluşan şenlikler, tüm aile üyelerini mutlu etmektedir. Oruç tutmanın verdiği huzur, lezzetli sofralarda devam eder. İftar anını beklemek için gösterilen sabır ise, oruç tutan için manevi bir sınavdır adeta. Tabii böylesine güzel bir davranışı ödüllendirmek de gereklidir. Oruç tutmanın sağlığa olan etkisinin yanında manevi değeri de düşünüldüğünde, kişinin ereceği huzur paha biçilemez. O halde bu yıl ramazan akşamlarını kendinize vereceğiniz ufak ödüllerle geçirmek için, kolları sıvamanın vakti geldi.

Boğaz’da İftar Mekanları

  • Feriye Sarayı
  • Lacivert Restaurant
  • Oba Restoran
  • Hamdi Restoran
  • Yakamoz Restoran
  • Paysage Restaurant
  • Bridge Restaurant
  • Hünkar Köşk Restoran
  • Taşlıhan Restoran

İş ve hayat telaşı içinde yorgun düşen bedenlerinizi, dışarıda iftar yaparak canlandırabilirsiniz. Kendinizi yormadan oruç açmak istediğinizde aklınıza Boğaz manzaralı iftar mekanları gelmelidir. Boğaz manzarasının eşsiz ışıltısı ile iftar sofralarınızı renklendirebilirsiniz. Bu yazımızda ele aldığımız Boğaz’daki iftar mekanları sizleri iftar akşamlarında hem doyuracak hem de boğazın kendine hayran bırakan havası ile mest edecektir.

boğazda iftar mekanları

İstanbul’da İftar Mekanları Arasından Neden Boğazda İftar Mekanları Tercih Edilmeli?

Ramazan ayının özellikle havanın güzel olduğu zamanlara denk geldiği yıllarda, iftar yemeklerini manzaralı ortamlarda yemek oldukça keyiflidir. Aslında ramazan sofraları hem oruç tutanlar için çok değerli hem de sevdiklerimizle buluşmamız için de vesiledir.

Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız boğazda iftar keyfi zaten kıymetli olan ramazan sofralarının kıymetini atmosferin güzelliğiyle kat kat artırır. Boğaz iftar mekanları açısından oldukça zengindir. Deniz manzarası ve hafif su sesleri dünyanın güzelliğini bizlere tekrar hatırlatır. Boğazda iftar yemeği hem karnımızın hem de ruhumuzun beslenmesi için hoş bir tercihtir. Çevremizdeki güzellikleri incelerken şükredecek ne kadar çok şey olduğunu idrak etmek kolaylaşır.

İşte sizler için derlenen deniz manzarası eşliğinde Boğaz iftar mekanları listesi. Seçenekler bizden, deneyip tadını alması ve çevrenize tavsiye etmesi sizden olsun.

Boğaz’da En İyi İftar Mekanları

1) Feriye Sarayı

Boğaz iftar mekanları denince akla ilk olarak Beşiktaş sahili ve kıyı şeridinde yer alan restoranlar gelir. İftar için henüz bir mekan belirlemediyseniz Boğazda iftar yemeği için birçok kişinin tercih ettiği Feriye Lokantası’nı tavsiye ederiz. Ayaklarınızın altında deniz, masanızda leziz ve doyurucu yemekler ile mükemmel bir iftar akşamı geçirebilirsiniz. Araba ile gelenler için özel otopark hizmeti de veren Feriye Lokantası, misafirlerinin konforu için her şeyi düşünmüş durumda. Feriye’nin menüsünde ana yemekler arasında bonfileden balığa, mantıdan mantarlı erişteye kadar zengin bir seçenek listesi yer alıyor. Ana yemek fiyatları 150-300 TL arasında değişiyor.

Adres: Yıldız Mahallesi Çırağan Caddesi No: 44 Beşiktaş

İletişim: 0212 227 22 16

İstanbul İftar Vakti, Ramazan İmsakiyesi, İftar Saatleri

feriye

2) Lacivert Restaurant

Boğazda mekanlar listesinde yıllardır kalitesinden ödün vermeyen ve kemik bir müdavim topluluğu olan Lacivert ramazan ayı için de tercih edilen yerler arasındadır. Şıklığı, titiz çalışanları ve konforuyla bilinen Lacivert Restaurant İstanbul’un nezih mekanları arasında üst sıralarda yer almaktadır. Bu yüzden ramazan akşamlarının tadı boğaz manzarası ile çıkar diyorsanız, sizlere Lacivert Restaurant’ı önereceğiz. Lacivert, tarihi bir yalıda 1999’dan beri kalitesini ve lezzetini korumaya devam ediyor. Farklı et ve balık çeşitlerinin şeflerin özel tarifleriyle hazırlanarak ana yemeğe dönüşen versiyonlarını ortalama 100 TL’ye tadabilirsiniz. Sofraya gelecek her tabağın estetik sunumunu da seveceğinize eminiz. Boğaz manzarası eşliğinde kendinize bir gün ayırmanız için, bu mekan aklınızda olsun.

Adres: Anadolu Hisarı Mahallesi Körfez Caddesi No: 57/ A Beykoz

İletişim: 0216 413 37 53

lacivert restoran

3) Oba Restoran

Boğaza karşı mekanlar ramazan ayı boyunca da çokça tercih edilen yerler arasındadır. Maneviyatın güçlendiği, oruçların tutulduğu ramazan boyunca denizin engin görüntüsü eşliğinde iftar açmak, Allah’ın yarattıklarBoğaza karşı mekanlar ramazan ayı boyunca da çokça tercih edilen yerler arasındadır. Maneviyatın güçlendiği, oruçların tutulduğu ramazan boyunca denizin engin görüntüsü eşliğinde iftar açmak, Allah’ın yarattıklarını izleyerek şükredip yemek yemek gibisi yoktur… ını izleyerek şükredip yemek yemek gibisi yoktur… Bir iftar akşamı için Sarıyer’de mekan arıyorsanız, ayaklarınız sizi Oba Restoran’a götürebilir. Muhteşem boğaz manzarası eşliğinde, aileniz ve sevdiklerinizle iftar yapmak için ideal mekanlar arasındadır. Gün boyu aç kalan bedeninizi, iftardan sonra boğaza karşı bir Türk kahvesi içerek dinlendirebilirsiniz. Zengin ve lezzetli bir iftar menüsü için ortalama 400 TL ödeyerek, boğaza karşı nefis ve leziz iftar anısı bırakabilirsiniz.

Adres: Rumelihisarı Mahallesi Baltalimanı Caddesi No: 54 Sarıyer

İletişim: 0212 323 40 50

Ramazan Ayının Önemi – Bu Ayda Nelere Dikkat Etmeli? İşte O Bilgiler!

oba restoran

4) Hamdi Restoran

Boğazın ihtişamı, lezzetli bir iftar akşamı ile Hamdi Restoran’da buluşuyor. Sirkeci’de 40 yıldır lezzetinden ödün vermeden misafirlerini ağırlamaya devam eden Hamdi Restoran, bu ramazan da sizler için harekete geçecek. Restoranın kalitesinin Eminönü Belediyesi’nden aldığı teşekkür belgesi ile de tasdiklendiğini de belirtelim. Teras katı için rezervasyon yaptırarak, iftar akşamlarına boğaz manzarasını da şahit edebilirsiniz. Boğaza karşı mekanlar nereler diyerek araştırma yapıyorsanız Hamdi Restoran’ın Eminönü dışında Beyoğlu Pera’da da manzaralı bir şubesi olduğunu belirtelim.

Adres: Rüstem Paşa Mahallesi Tahmis Caddesi Kalçın Sokak No: 11 Eminönü Fatih

İletişim: 0212 528 03 90

hamdi restoran

5) Yakamoz Restoran

Boğaz mekanları arasında Yakamoz Restoran asırlık çınar ağaçları arasında ferah atmosferiyle öne çıkıyor. Kuleli Askeri Lisesi’nin hemen yanında olan Yakamoz Restoran, sizleri boğaza karşı bir iftar akşamı hizmet vermek için, tüm güler yüzlü personelleri ile bekliyor. Her çeşit et ve balık menülerini de içeren zengin mutfağı ile gittiğinizde aç kalma gibi bir ihtimaliniz olmayacak. Doyurucu ana yemeklere bol malzemeli salatalar eşlik ediyor. Yakamoz Restoran için boğazda iftar mekanları arasında görece ekonomik olarak da hesaplı bir yer olduğunu da söyleyebiliriz. Fix menü çeşitleri arasında tavuklu seçenek 280 TL iken etli ve balıklı seçenek 300 TL olarak sunuluyor. Menünün içerisinde 6 çeşitten oluşan ordövr tabağı, mevsim salata, tatlı ve menü seçeneğine göre farklı ara sıcaklar bulunuyor.

Adres: Kuleli Mahallesi Kuleli Caddesi No: 69 Çengelköy Üsküdar

İletişim: 0216 318 95 05

Ramazanın İlk Günü Okunacak Dualar – Yapılacak İbadetler

6) Paysage Restaurant

Ramazan akşamlarını eğlenceli ve keyifli geçirmek için nezih mekanlar arıyorsanız, Paysage Restoran tam aradığınız gibi bir işletme. İlgili ve samimi ekibi, size hizmet sunmaktan mutluluk duyuyor. İftar akşamında aileniz ve dostlarınızla beraber, deniz esintili keyifli dakikalar geçirmeniz için ideal bir yer. Zengin mutfağı ve şık mekanı ile Paysage Restoran sizleri bekliyor.

Adres: Hekimler Sitesi Yolu No: 14/ A Kanlıca Beykoz

İletişim: 0216 322 00 77

paysage restaurant

7) Bridge Restaurant

Boğazda güzel mekanlar arasında olan ve sloganında “sınırları zorlayan lezzetler” ibaresi geçen bir restoran olan Bridge, ramazan ayı boyunca da misafirlerini ağırlamaya devam ediyor… Farklı lezzetlere açık olanlarla, Türk mutfağı lezzetini sevenleri bir araya getiren Bridge Restoran, Nakkaştepe’de sizlere boğaza nazır bir iftar imkanı sunmaktadır. Zengin menüleri ile misafirlerini memnun etmek isteyen Bridge Restoran ekibi, iftar akşamlarında sizleri görmek ister. Doyurucu ve keyifli bir akşamı boğaza karşı demli bir çay içerek bitirebilirsiniz.

Adres: Nakkaştepe Yolu Baba Nakkaş Sokak No: 62 Üsküdar

İletişim: 0216 391 95 85

bridge restaurant

8) Hünkar Köşk Restoran

İftar sofranızda lezzetli et yemekleri ve kebap çeşitleri görmek istiyorsanız, size Cemile Sultan Korusu içinde bulunan Hünkar Köşk Restoran’ı tavsiye ediyoruz. Yöresel yemekler ve diyet yemekleri ile zengin bir mutfağa sahip olan Hünkar Köşk, İstanbul Boğazı manzarası eşliğinde sizleri ağırlamak için bekliyor. Boğazda aile restoranları arıyorum diyerek araştırma yapmaya başlayıp bu yazıya ulaştıysanız listemizdeki Hünkar Köşk Restoran’dan memnun kalacağınızı düşünüyoruz. Daha konforlu bir akşam geçirmek için rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Adres: Kandilli Mah. Ömürtepe Yokuşu Sok. No: 6 Üsküdar

İletişim: 0216 308 49 43

hünkar köşk restoran

9) Taşlıhan Restoran

Boğazı ayaklarınızın altına seren bir mekanda, ramazan akşamı geçirmek iyi bir fikir olabilir. İş ve yaşam stresinden uzak kalmak ve iftarınızı lezzetli bir sofrada açmak için sizleri Taşlıhan Restoran ile tanıştıracağız. Konforlu ve ferah mekanıyla kendinizi rahat hissederken, lezzetli ve doyurucu yemekleri ile güzel bir iftar akşamı yaşayabilirsiniz. Boğazda içkisiz mekanlar arayanları memnun eden Taşlıhan Restoran’da kendinize ve sevdiklerinize keyifli bir ramazan sofrası ısmarlayabilirsiniz. Boğaz manzaralı iftar eşliğinde yükseklerden denizi ve İstanbul’u seyretmenin keyfini Taşlıhan Restoran’da çıkabilirsiniz.

Adres: Akçakent Sokak, No: 6 Anadolu Feneri Köyü, Beykoz

İletişim: 0216 536 00 15

taşlıhan

Sultanahmet Meşhur İftar Mekanları – En İyiler

Anadolu Yakası İftar Mekanları 10 Kaliteli Adres

İstanbul’un En Ucuz İftar Mekanları – 11 Farklı Restoran

Üsküdar İftar Mekanları Kız Kulesi Eşliğinde 8 Enfes Mekan

İstanbul İftar Mekanları Leziz ve Doyurucu İftar Deneyimi 8 Tavsiye

4 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

9 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 800.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza yanıt verebilecek yemek & mekan rehberi konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride yurt içi ve yurt dışından pek çok farklı şehir için derlediğiniz restoran ve yemek mekanlarına, söz konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması gereken meşhur yemeklerine dair bilgilere tek yazı içerisinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız şehir veya bölge için özel olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve iletişim bilgileri, ün salmış yemekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler öneri niteliğindedir. Yazı yayına alındıktan sonra bilgilerin zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Boğaz Pastili Tarifi

Boğaz Pastili

12-14 kişilik, 5dk Hazırlık, 25dk Pişirme
Boğaz Pastili Tarifi

Boğaz Pastili

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Boğaz Kürü Tarifi

Boğaz Kürü

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Boğaz Şekeri Tarifi

Boğaz Şekeri

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Boğaz Pastili Tarifi

Boğaz Pastili

12-14 kişilik, 5dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Pekmezli Boğaz Pastili Tarifi

Pekmezli Boğaz Pastili

10-12 kişilik, 5dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Ev Yapımı Boğaz Pastili Tarifi

Ev Yapımı Boğaz Pastili

4-6 kişilik, 15dk Hazırlık, 25dk Pişirme
Tahin Helvasının Herkesin Bilmediği 11 Faydası Tarifi
Tahin Helvasının Herkesin Bilmediği 11 Faydası

Tahin Helvası Yemek Nelere İyi Gelir? Tahin helvası Ortadoğu ve Akdeniz tatlısıdır. Bu helva ayrıca…

Kurban Bayramı Ne Zaman, Kaç Gün? 2022 Tarifi
Kurban Bayramı Ne Zaman, Kaç Gün? 2022

Kurban Bayramı'na Kaç Gün Kaldı? 2022 Kurban Bayramı telaşına az bir süre kaldı. Zaman daraldıkça…

Kurban Bayramı Nedir, Nasıl Ortaya Çıktı? Anlamı, Önemi Tarifi
Kurban Bayramı Nedir, Nasıl Ortaya Çıktı? Anlamı, Önemi

Kurban Bayramı'nın Dinimizdeki Anlamı ve Önemi 2022 Kurban Bayramı’na sayılı günler kalmışken, bu maneviyat dolu…

Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? Nasıl Kılınır? Tarifi
Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? Nasıl Kılınır?

Kurban Bayramı Namazı Saatleri ve Kılınışı Kurban Bayramı’nın başladığını gösteren en güçlü sestir bayram namazı.…

Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Oldu Mu? Tarifi
Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Oldu Mu?

Kurban Bayramı Resmi Tatili 9 Gün Olacak Mı? Bu yıl mübarek Kurban Bayramı, temmuz ayına…

Kurban Eti Nasıl Pişirilir? En İyi 7 Püf Noktası Tarifi
Kurban Eti Nasıl Pişirilir? En İyi 7 Püf Noktası

Kurban Eti En Lezzetli Nasıl Pişirilir? Kurban Bayramı’nda İslami usulde çoğu kişi kurbanını keser. Kurban…

2022 Haziran Ayının 30 Popüler Tarifi
2022 Haziran Ayının 30 Popüler Tarifi

Haziran ayının son günü ayın en popüler tarifleri enfes listesi ile karşınızdayız! Güzel bir yaza…

Tahin Helvasının Herkesin Bilmediği 11 Faydası Tarifi
Tahin Helvasının Herkesin Bilmediği 11 Faydası

Tahin Helvası Yemek Nelere İyi Gelir? Tahin helvası Ortadoğu ve Akdeniz tatlısıdır. Bu helva ayrıca…

Kurban Bayramı Ne Zaman, Kaç Gün? 2022 Tarifi
Kurban Bayramı Ne Zaman, Kaç Gün? 2022

Kurban Bayramı'na Kaç Gün Kaldı? 2022 Kurban Bayramı telaşına az bir süre kaldı. Zaman daraldıkça…

Kurban Bayramı Nedir, Nasıl Ortaya Çıktı? Anlamı, Önemi Tarifi
Kurban Bayramı Nedir, Nasıl Ortaya Çıktı? Anlamı, Önemi

Kurban Bayramı'nın Dinimizdeki Anlamı ve Önemi 2022 Kurban Bayramı’na sayılı günler kalmışken, bu maneviyat dolu…

Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? Nasıl Kılınır? Tarifi
Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? Nasıl Kılınır?

Kurban Bayramı Namazı Saatleri ve Kılınışı Kurban Bayramı’nın başladığını gösteren en güçlü sestir bayram namazı.…

Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Oldu Mu? Tarifi
Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Oldu Mu?

Kurban Bayramı Resmi Tatili 9 Gün Olacak Mı? Bu yıl mübarek Kurban Bayramı, temmuz ayına…

Kurban Eti Nasıl Pişirilir? En İyi 7 Püf Noktası Tarifi
Kurban Eti Nasıl Pişirilir? En İyi 7 Püf Noktası

Kurban Eti En Lezzetli Nasıl Pişirilir? Kurban Bayramı’nda İslami usulde çoğu kişi kurbanını keser. Kurban…

Et Kaç Kalori? Kırmızı Et Besin Değerleri Tarifi
Et Kaç Kalori? Kırmızı Et Besin Değerleri

Pişirme Çeşitlerine Göre Hangi Et Kaç Kalori? Kırmızı et kalori değerinin yanı sıra bolca protein…

Et Kavurma Kaç Kalori? Kurban, Dana, Kuzu, Sac, Çoban Tarifi
Et Kavurma Kaç Kalori? Kurban, Dana, Kuzu, Sac, Çoban

Kurban Eti Kavurması Kalori ve Besin Değerleri Kurban Bayramı için sayılı günler kaldı. Kur’an’da pek çok…

Kurban Eti Nasıl Dağıtılır? Kimlere Verilir, Verilmez? Tarifi
Kurban Eti Nasıl Dağıtılır? Kimlere Verilir, Verilmez?

Kurban Nasıl Pay Edilir? Diyanet Açıkladı! Kurban Bayramı zamanı geldiğinde pek çok evde büyük bir…

İskender Kaç Kalori? Tavuk, Et, Tereyağlı Tarifi
İskender Kaç Kalori? Tavuk, Et, Tereyağlı

1 Porsiyon İskender Kebap Kaç Kalori? İskenderin sözünü açmışken kısaca geçmişinden bahsetmemek, bu geleneksel mutfak…

Kurban Bayramı Arefesi Ne Zaman? Oruç Tutulur Mu? Tarifi
Kurban Bayramı Arefesi Ne Zaman? Oruç Tutulur Mu?

Kurban Bayramı Arefesi Resmi Tatil mi? Kurban ve ramazan bayramlarından bir önceki güne arife günü…

Tarifler Geri
Videolar Geri