En Etkili Nasıl Kilo Verilir?

Sağlıklı ve Hızlı Nasıl Kilo Verilir?

Sağlıklı bir yaşam için en önemli nokta bedenin ideal kiloda olmasını sağlamaktır. Vücudun işlevlerini rahat bir şekilde yerine getirebilmesi için kişinin belirli bir kilo çerçevesinde kalması önemlidir.

Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için vücudun ihtiyaç duyduğu enerji gereksiniminin dengelenmesi önemlidir. Düzenli nasıl kilo verilir? sorusunun cevabı ise yeterli ve dengeli beslenmek ayrıca fiziksel aktiviteyi arttırmaktır.

Peki, nasıl, kilo verilir hızlı kilo vermenin yolları nelerdir? Daha hızlı kilo vermek için düşük kalorili diyetler uygulanması gerekir. Hızlı kilo verme ile ilgili olarak 1 haftada nasıl kilo verilir ve 1 ayda nasıl kilo verilir sorularının cevabı ise çok düşük kalorili diyetlerdir. 1 günde nasıl kilo verilir Ender Saraç tarafından ele alınmaktadır. Saraç gün boyunca meyve, sebze suları ve bitki çayları tüketiminin ödem attırdığını ve dolayısıyla da kilo verdirdiğini açıklamaktadır.

Ramazanda Nasıl Kilo Verilir?

Özellikle ramazan aylarında vücudun beslenme düzeni bozulduğu için kilo alımı kolaylaşır. Ramazan ayında oruçta nasıl kilo verilir en sık rastlanılan sorulardan biridir. Oruçlu iken kilo vermek için mutlaka sahur yapılmalıdır. İftarda çorba, az yağlı yemekler ve bol salata tüketilmeli, iftardan birkaç saat sonra meyve yenmelidir. Sahurda kızartma, börek, çörek gibi ağır besinler yerine peynir, yumurta, yoğurt gibi hem az kalorili hem de tok tutucu besinler tercih edilmelidir.

Kışın Nasıl Kilo Verilir?

Kış aylarında havaların erken kararması ve soğuğun etkisi nedeniyle kilo vermek zorlaşabilir. Kış aylarında nasıl kilo verilir evde uygulayabileceğiniz birkaç değişiklikle zayıflamanız mümkündür. Öğünlerinizin düzenli olması ve özellikle akşam yemeklerinin daha erken saatlerde yapılması kilo vermeyi kolaylaştırır. Kış mevsiminde evde yapılabilecek egzersizler, zıplamak ve ip atlamak ekstra kalori harcanmasını sağlar. Peki, zıplayarak nasıl kilo verilir? Gün boyunca 15’li setler halinde yaklaşık 200 kere zıplamak kilo vermeye yardım eder.

Yazın Nasıl Kilo Verilir?

Yaz aylarında kilo vermek daha kolaydır. Güneşin etkisi ile metabolizma hızı yükselir ve fiziksel aktivite olanağı artar. Yaz aylarında en çok yapılan aktivitelerden biri ise yüzmedir. Peki, yüzerek nasıl kilo verilir? Haftada 2-3 gün düzenli yüzme programına ek olarak düşük kalorili bir diyet uygulaması ile kilo verilebilir. Zorlanmadan nasıl kilo verilir sorusuna en uygun cevap düzenli yüzme egzersizleri ve düşük karbonhidratlı diyet listesidir.

Hamileyken Nasıl Kilo Verilir?

Hayatın her döneminde olduğu gibi hamilelik döneminde de kilolu olmak hem bebek hem de anne için önemli sağlık sorunlarına neden olabilir. Anne adaylarının en çok sorduğu soru ise hamilelik döneminde nasıl kilo verilir, diyet listesi nasıl olmalıdır? Hamilelik döneminde annenin ihtiyaç duyduğu kalori miktarı doktor ya da diyetisyen tarafından saptanarak uygun bir diyet listesi verilebilir.

Emzirirken Nasıl Kilo Verilir?

Bebeğin büyüme ve gelişimi için anne sütü çok önemli bir besindir. Bu dönemde anneler alışık olmadıkları kiloya sahiptir ve panikleyerek hemen kilo vermek isterler. Emzirme döneminde nasıl kilo verilir, annelerin en sık sorduğu soruların başında yer alır. Anne sütünün içeriğini bozmadan ve annenin vücut direncini düşürmeden kilo verilmesi gereklidir.

Doğumdan Sonra Nasıl Kilo Verilir?

Hamilelik dönemini bitiren ve bebeğini eline alan annelerin ilk aklına gelen ise doğumdan sonra nasıl kilo verilir kilo verme yöntemleri nelerdir gibi sorulardır. Hamilelik döneminden yeni çıkan anne ve bebeği göz önüne alınarak vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, protein ve karbonhidrat miktarı doktor ya da diyetisyen kontrolünde belirlenir ve sağlıklı diyet listeleri hazırlanarak annenin kilo vermesi sağlanabilir.

Adetliyken Nasıl Kilo Verilir?

Adet döneminde hormonların değişikliğe uğraması sonucu vücutta ödem oluşur. Ödem attırıcı bitkisel çaylar tüketilmesi oluşan ödemin atılmasına yardımcı olur. Adet döneminde nasıl kilo verilir, diyet listeleri nasıl olmalıdır? sorusunun cevabı ise bol su içmek ve bu dönemde meydana gelen şeker krizlerini meyve ya da hafif sütlü tatlılarla geçirmek olabilir.

Menopozda Nasıl Kilo Verilir?

Menopoz döneminde ilerleyen yaş ile birlikte metabolizma hızı da düşer. Metabolizma hızını yükselten yeşil yapraklı sebzeler, meyveler ve yüksek proteinli besinlerin tüketimi kilo vermeyi kolaylaştırır. Fiziksel aktivite arttırılarak düşük kalorili diyet uygulanması ve buna ek olarak bol su içilmesi zayıflamayı sağlar.

Yüzden Nasıl Kilo Verilir?

Kilo almaya başlandığında yüz bölgesinde de yağlanma meydana gelir. Peki, yüz bölgesinden nasıl kilo verilir? Aslında genel diyet kuralları yüz bölgesi için de geçerlidir. Bu soruya paralel olan yanaklardan nasıl kilo verilir sorusunun cevabı ise, her sabah ve akşam yüz egzersizi yapmaktır. Bu egzersizler hem yanak hem de yüz bölgesinin zayıflamasında etkili bir yöntemdir.

Yağdan Nasıl Kilo Verilir?

Zayıflama diyetlerinin amacı yağdan kilo vermeyi sağlamaktır. Sağlıklı bir diyet ile yağdan kilo verme sağlanır. Çok düşük kalorili ve düşük proteinli diyetler ile vücuttaki sıvı dengesi bozulur ve verilen kilo genel olarak kas kaybıdır. Yağdan kilo vermek için yüksek proteinli ve düşük karbonhidratlı diyetlere ek olarak tempolu yürüyüş önerilir.

Bacaklardan Nasıl Kilo Verilir?

Bölgesel zayıflama için mutlaka ekstra egzersiz yapılması gerekir. Düşük yağ içeren bir zayıflama diyetine ek olarak tempolu yürüyüşler bacak kaslarını çalıştırarak bu bölgede yer alan yağların erimesini sağlar. Peki, yürüyüşle nasıl kilo verilir? Günlük olarak yapılan en az 45 dakikalık yürüyüşler hem ekstra enerji harcanmasını hem de metabolizma hızını arttırır. Diyete ek olarak yürüyüş yapılması zayıflamaya yardımcı olur.

Kalçadan Nasıl Kilo Verilir?

Bol su tüketme, diyetteki yağ miktarını azaltma, tuz tüketimini dengeleme, kahvaltı yapma ve düzenli egzersiz kalça bölgesinin zayıflamasına yardımcı olur. Ayrıca kalça bölgesine yönelik bölgesel egzersizler bu bölgede yer alan yağlanmayı önler.

Basenden Nasıl Kilo Verilir?

Basenler en fazla yağ birikimin olduğu bölgelerdir. Özellikle kadınlarda bu bölgede yağ depolanması daha sık görülür. Kişiye özel olarak düzenlenen diyet ile birlikte bu bölgeye uygun egzersiz programı basenlerde yer alan fazlalıklardan kurtulmayı sağlar.

Kollardan Nasıl Kilo Verilir?

Kollardan kilo vermek için günlük su tüketimini artırıp yemeklere salata ve çorba eklediğinizde hem alınan kalori miktarını azaltabilir hem de metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Ayrıca kol bölgesine yönelik bir ağırlık kaldırma egzersizi bu bölgedeki kasların çalışmasını sağlayarak yağ yakımı sağlayabilir.

Omuzdan Nasıl Kilo Verilir?

Omuz bölgesinden kilo alımı genel olarak erkeklerde görülür. Omuzlardan nasıl kilo verilir erkek bireylerin en çok sorduğu sorular arasındadır. Kişiye özel yeterli ve dengeli bir diyet programına ek olarak yapılan omuz bölgesi egzersizleri omuzdan kilo vermeyi sağlar.

Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir?

Diyet yapmak aç kalmak anlamına gelmez. Öğünlerin düzenlenmesi ve öğünlerde yenilmesi gereken besinlerin kalori ayarlamalarını yapılması aç kalmadan nasıl kilo verilir sorusunun da cevabıdır. Peki, yiyerek nasıl kilo verilir? Vücudun ihtiyaç duyduğu besinler alındığında ve fiziksel aktivite arttırıldığında diyet yapmadan kilo vermek mümkün hale gelir.

Yoğurtla Nasıl Kilo Verilir?

Yoğurt içeriğinde yer alan kalsiyum ve yüksek protein nedeniyle metabolizma hızını yükseltmektedir. Özellikle yatarken yoğurt ve kırmızıbiber karışımı uyurken nasıl kilo verilir sorusunun cevabıdır. Besinin vitamin ve protein içeriği uyku esnasında kasların gelişimini sağlarken diğer yandan da metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımı sağlar.

Sirke ile Nasıl Kilo Verilir?

Sirke antioksidan açısından zengin bir besindir. Antioksidanlar vücuttaki toksin maddelerin atımını hızlandırır. Toksinlerin atılması ise vücudun metabolizma hızını arttırır. Sabahları aç karnına ılık sirkeli su içmek hem iştahı keser hem de metabolizma hızını arttırarak yağ yakımını ve böylece de kilo vermeyi hızlandırır.

Sarımsakla Nasıl Kilo Verilir?

Antibiyotik özelliği nedeniyle şifalı bitkiler arasında özel bir yere sahip olan sarımsak zencefille birlikte çay olarak tüketildiğinde iştahı kesme etkisi gösterir. Aynı zamanda antioksidan bileşenlere sahip olan sarımsak metabolizmayı da hızlandırır.

Zararlı Kilo Verme Yöntemleri

Kilo vermek bazı insanlar tarafından takıntı halindedir. Bu yüzden bazı zararlı davranışlar da geliştirebilir. Özellikle genç kızlarda kusarak nasıl kilo verilir, hiç bir şey yemezsem zayıflar mıyım, pamuk yutarak nasıl kilo verilir gibi sorulara sıklıkla rastlanılır. Bu tarz sağlıksız beslenme alışkanlıkları uzun dönem yapıldığında vücutta geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir.

Kilo Verdiren Doğal Çözümler

1) Elma ile Tarçın’ın Karanfilli Buluşması

Elma, tarçın, karanfil, limon ve karabiberin karıştırılması sonucu oluşan zayıflatan iksir, ödem attırıcı ve metabolizma hızlandırıcı etkisi ile bir ayda 12 kilo verilmesine yardımcı olur. Zayıflatan İksir

Tarif: Zayıflatan İksir

2) Maden Suyu ve Yeşil Çayın Zayıflatan Buluşması

Su, yeşil çay, limon ve maden suyu ile hazırlanan muhteşem karışım öğün aralarında ve düzenli olarak tüketildiğinde 15 günde 5 kiloya varan kilo kaybı yapabilir. Zayıflatan Soda Limon Çayı

Tarif: Zayıflatan Soda Limon Çayı

3) Salatalık ve Çileğin Detoks Çılgınlığı

Salatalık, çilek, nane ve limon kullanılarak hazırlanan detox suyu hem vücutta biriken fazla suyu atar hem de metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımı sağlar. Ödem Atan Zayıflatan Detox Suyu

Tarif: Ödem Atan Zayıflatan Detox Suyu

4) Sarımsak ve Sirke ile Kilo Vermenin Dayanılmaz Hafifliği

Sarımsak ve sirke kullanılarak hazırlanan sarımsak kürü iştah kesici etkisinden dolayı her sabah aç karnına su ile birlikte tüketilmelidir. Ayda sekiz kilo zayıflatma etkisine sahip olan bu kür organik olduğundan dolayı hiçbir yan etkiye sahip değildir. Sarımsak Kürü

Tarif: Sarımsak Kürü

5) Tarçın ve Balın İştah Kesen Birlikteliği

Tarçın ve bal ile sıcak suyun karıştırılması ile hazırlanan zayıflatan tarçın çayı kahvaltıdan önce düzenli olarak tüketildiğinde hem iştahı keser hem de metabolizmayı hızlandırır. Zayıflatan Tarçın Çayı

Tarif: Zayıflatan Tarçın Çayı

Diyet tarifler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

5 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sağlıklı yaşam, diyet ve kişisel bakım konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride çeşitli hastalıklar için evde bitkisel çözüm önerileri, besleyici fonksiyonel gıda takviyeleri, doğal cilt ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne yardımcı diyet listeleri ve sağlıklı beslenme programları yer almaktadır. İlgili besinin, ürünün ya da diyet listesinin etkileri her bünyede değişkenlik gösterebilir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek yan etkilerden sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Detoks Suyum(etkili) Tarifi
Detoks Suyum(etkili)1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama17
Öksürük Giderici (Etkili) Tarifi
Öksürük Giderici (Etkili)1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama89
Detoks Etkili Çorba Tarifi
Detoks Etkili Çorba2-4 kişilik, 40dk Pişirme, 35dk Hazırlama195
Detoks Etkili Smoothie Tarifi
Detoks Etkili Smoothie1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama459
10 Günde En Az 2 Kilo Garanti Tarifi
10 Günde En Az 2 Kilo Garanti1-2 kişilik, Pişirme yok, 5dk Hazırlama3 B
Antibiotik Etkili Zeytinyaprağı Çayı Tarifi
Antibiotik Etkili Zeytinyaprağı Çayı2-4 kişilik, Pişirme yok, 15dk Hazırlama71
Low Carb Diyeti Nedir? Diyet Listesi, Beslenme İpuçları Tarifi
Low Carb Diyeti Nedir? Diyet Listesi, Beslenme İpuçları

Düşük Karbonhidrat: Low Carb Diyeti Nasıl Yapılır? Sağlıklı bir bedene sahip olmak için boy ve…

Standart Diyet Listesi: Kadın, Erkekler İçin Örnek Menü Tarifi
Standart Diyet Listesi: Kadın, Erkekler İçin Örnek Menü

Standart Diyet Listeleri: Genel Kitle İçin Sağlıksız beslenme sonucunda alınan kiloları vermek istiyorsanız herkesin deneyebileceği,…

Ahmet Apa Diyeti Seviye 1 Örnek Menü Tarifi
Ahmet Apa Diyeti Seviye 1 Örnek Menü

Apayrı Yaşam: Ahmet Apa Diyeti Nasıl Yapılır? Kilo vermek ve zinde kalmak için pek çok…

Eliminasyon Diyeti Nedir? Örnek Menü, Diyet Listesi Tarifi
Eliminasyon Diyeti Nedir? Örnek Menü, Diyet Listesi

Eliminasyon Diyeti Nasıl Yapılır? Diyetler kişilerin sağlığını korumak ve oluşacak hastalıkları önlemek adına yapılır. Pek…

Sıvı Diyeti Nasıl Yapılır? 3 Günlük Sıvı Detoksu
Sıvı Diyeti Nasıl Yapılır? 3 Günlük Sıvı Detoksu

Sıvı Beslenme Diyeti ile Zayıflamanın İpuçları Tartıya çıktığınızda gördüğünüz rakam sizi rahatsız etmeye başladıysa, bu…

Hindi Eti Pişirmenin Çok İşe Yarayacak 5 Nefis Püf Noktası Tarifi
Hindi Eti Pişirmenin Çok İşe Yarayacak 5 Nefis Püf Noktası

Hindi Eti Pişirmenin Püf Noktaları Yılbaşı yaklaşırken midelere zil çaldıran o tarif, şimdiden konuşulmaya başlandı.…

Low Carb Diyeti Nedir? Diyet Listesi, Beslenme İpuçları Tarifi
Low Carb Diyeti Nedir? Diyet Listesi, Beslenme İpuçları

Düşük Karbonhidrat: Low Carb Diyeti Nasıl Yapılır? Sağlıklı bir bedene sahip olmak için boy ve…

Standart Diyet Listesi: Kadın, Erkekler İçin Örnek Menü Tarifi
Standart Diyet Listesi: Kadın, Erkekler İçin Örnek Menü

Standart Diyet Listeleri: Genel Kitle İçin Sağlıksız beslenme sonucunda alınan kiloları vermek istiyorsanız herkesin deneyebileceği,…

Ahmet Apa Diyeti Seviye 1 Örnek Menü Tarifi
Ahmet Apa Diyeti Seviye 1 Örnek Menü

Apayrı Yaşam: Ahmet Apa Diyeti Nasıl Yapılır? Kilo vermek ve zinde kalmak için pek çok…

Eliminasyon Diyeti Nedir? Örnek Menü, Diyet Listesi Tarifi
Eliminasyon Diyeti Nedir? Örnek Menü, Diyet Listesi

Eliminasyon Diyeti Nasıl Yapılır? Diyetler kişilerin sağlığını korumak ve oluşacak hastalıkları önlemek adına yapılır. Pek…

Sıvı Diyeti Nasıl Yapılır? 3 Günlük Sıvı Detoksu
Sıvı Diyeti Nasıl Yapılır? 3 Günlük Sıvı Detoksu

Sıvı Beslenme Diyeti ile Zayıflamanın İpuçları Tartıya çıktığınızda gördüğünüz rakam sizi rahatsız etmeye başladıysa, bu…

Hindi Eti Pişirmenin Çok İşe Yarayacak 5 Nefis Püf Noktası Tarifi
Hindi Eti Pişirmenin Çok İşe Yarayacak 5 Nefis Püf Noktası

Hindi Eti Pişirmenin Püf Noktaları Yılbaşı yaklaşırken midelere zil çaldıran o tarif, şimdiden konuşulmaya başlandı.…

Häfele Çekmece Düzenleyici: Mutfağınızın Gizli Kahramanı Tarifi
Häfele Çekmece Düzenleyici: Mutfağınızın Gizli Kahramanı

Mutfağınızın Gizli Kahramanı: Çekmece Düzenleyici Düzenli bir mutfakta çalışmak kime iyi gelmez ki? Çekmecelerin ve…

Et Çeşitleri Nelerdir? Etin Hangi Kısmı Nasıl Kullanılır? Tarifi
Et Çeşitleri Nelerdir? Etin Hangi Kısmı Nasıl Kullanılır?

Kırmızı Et Çeşitleri ve Doğru Pişirme Teknikleri Mutfak kültüründe en geniş kategorilerden birini oluşturan et…

Turunç Meyvesinin Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Tarifi
Turunç Meyvesinin Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Akdeniz Esintisi Turunç Meyvesi Akdeniz'in sıcaklığını kabuğunda taşıyarak girdiği her yere turuncu renkli bir esinti…

Patates Kaç Dakikada, Nasıl Haşlanır? Püf Noktaları Tarifi
Patates Kaç Dakikada, Nasıl Haşlanır? Püf Noktaları

Patates Haşlarken Zaman Kazanın! Patates, yapısında bolca nişasta barındıran C ve B vitamini açısından zengin…

Palamut Nasıl Pişirilir? 12 Farklı Tarif Tarifi
Palamut Nasıl Pişirilir? 12 Farklı Tarif

Oltadan Sofraya: Palamut Balığı Gerek besin değeri gerekse lezzeti ile kendine hayran bırakmayı başaran balıklardan…

Kahve Falı Nasıl Bakılır? Teknikleri Nelerdir? Tarifi
Kahve Falı Nasıl Bakılır? Teknikleri Nelerdir?

Kahve Falı Bakmak İstiyorum, Nasıl Fal Bakılır? Kahve falı ve kahve kültürü çok eski zamanlardan…

Tarifler Geri
Videolar Geri