En Etkili Nasıl Kilo Verilir?

Sağlıklı ve Hızlı Nasıl Kilo Verilir?

Sağlıklı bir yaşam için en önemli nokta bedenin ideal kiloda olmasını sağlamaktır. Vücudun işlevlerini rahat bir şekilde yerine getirebilmesi için kişinin belirli bir kilo çerçevesinde kalması önemlidir.

Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için vücudun ihtiyaç duyduğu enerji gereksiniminin dengelenmesi önemlidir. Düzenli nasıl kilo verilir? sorusunun cevabı ise yeterli ve dengeli beslenmek ayrıca fiziksel aktiviteyi arttırmaktır.

Peki, nasıl, kilo verilir hızlı kilo vermenin yolları nelerdir? Daha hızlı kilo vermek için düşük kalorili diyetler uygulanması gerekir. Hızlı kilo verme ile ilgili olarak 1 haftada nasıl kilo verilir ve 1 ayda nasıl kilo verilir sorularının cevabı ise çok düşük kalorili diyetlerdir. 1 günde nasıl kilo verilir Ender Saraç tarafından ele alınmaktadır. Saraç gün boyunca meyve, sebze suları ve bitki çayları tüketiminin ödem attırdığını ve dolayısıyla da kilo verdirdiğini açıklamaktadır.

Ramazanda Nasıl Kilo Verilir?

Özellikle ramazan aylarında vücudun beslenme düzeni bozulduğu için kilo alımı kolaylaşır. Ramazan ayında oruçta nasıl kilo verilir en sık rastlanılan sorulardan biridir. Oruçlu iken kilo vermek için mutlaka sahur yapılmalıdır. İftarda çorba, az yağlı yemekler ve bol salata tüketilmeli, iftardan birkaç saat sonra meyve yenmelidir. Sahurda kızartma, börek, çörek gibi ağır besinler yerine peynir, yumurta, yoğurt gibi hem az kalorili hem de tok tutucu besinler tercih edilmelidir.

Kışın Nasıl Kilo Verilir?

Kış aylarında havaların erken kararması ve soğuğun etkisi nedeniyle kilo vermek zorlaşabilir. Kış aylarında nasıl kilo verilir evde uygulayabileceğiniz birkaç değişiklikle zayıflamanız mümkündür. Öğünlerinizin düzenli olması ve özellikle akşam yemeklerinin daha erken saatlerde yapılması kilo vermeyi kolaylaştırır. Kış mevsiminde evde yapılabilecek egzersizler, zıplamak ve ip atlamak ekstra kalori harcanmasını sağlar. Peki, zıplayarak nasıl kilo verilir? Gün boyunca 15’li setler halinde yaklaşık 200 kere zıplamak kilo vermeye yardım eder.

Yazın Nasıl Kilo Verilir?

Yaz aylarında kilo vermek daha kolaydır. Güneşin etkisi ile metabolizma hızı yükselir ve fiziksel aktivite olanağı artar. Yaz aylarında en çok yapılan aktivitelerden biri ise yüzmedir. Peki, yüzerek nasıl kilo verilir? Haftada 2-3 gün düzenli yüzme programına ek olarak düşük kalorili bir diyet uygulaması ile kilo verilebilir. Zorlanmadan nasıl kilo verilir sorusuna en uygun cevap düzenli yüzme egzersizleri ve düşük karbonhidratlı diyet listesidir.

Hamileyken Nasıl Kilo Verilir?

Hayatın her döneminde olduğu gibi hamilelik döneminde de kilolu olmak hem bebek hem de anne için önemli sağlık sorunlarına neden olabilir. Anne adaylarının en çok sorduğu soru ise hamilelik döneminde nasıl kilo verilir, diyet listesi nasıl olmalıdır? Hamilelik döneminde annenin ihtiyaç duyduğu kalori miktarı doktor ya da diyetisyen tarafından saptanarak uygun bir diyet listesi verilebilir.

Emzirirken Nasıl Kilo Verilir?

Bebeğin büyüme ve gelişimi için anne sütü çok önemli bir besindir. Bu dönemde anneler alışık olmadıkları kiloya sahiptir ve panikleyerek hemen kilo vermek isterler. Emzirme döneminde nasıl kilo verilir, annelerin en sık sorduğu soruların başında yer alır. Anne sütünün içeriğini bozmadan ve annenin vücut direncini düşürmeden kilo verilmesi gereklidir.

Doğumdan Sonra Nasıl Kilo Verilir?

Hamilelik dönemini bitiren ve bebeğini eline alan annelerin ilk aklına gelen ise doğumdan sonra nasıl kilo verilir kilo verme yöntemleri nelerdir gibi sorulardır. Hamilelik döneminden yeni çıkan anne ve bebeği göz önüne alınarak vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, protein ve karbonhidrat miktarı doktor ya da diyetisyen kontrolünde belirlenir ve sağlıklı diyet listeleri hazırlanarak annenin kilo vermesi sağlanabilir.

Adetliyken Nasıl Kilo Verilir?

Adet döneminde hormonların değişikliğe uğraması sonucu vücutta ödem oluşur. Ödem attırıcı bitkisel çaylar tüketilmesi oluşan ödemin atılmasına yardımcı olur. Adet döneminde nasıl kilo verilir, diyet listeleri nasıl olmalıdır? sorusunun cevabı ise bol su içmek ve bu dönemde meydana gelen şeker krizlerini meyve ya da hafif sütlü tatlılarla geçirmek olabilir.

Menopozda Nasıl Kilo Verilir?

Menopoz döneminde ilerleyen yaş ile birlikte metabolizma hızı da düşer. Metabolizma hızını yükselten yeşil yapraklı sebzeler, meyveler ve yüksek proteinli besinlerin tüketimi kilo vermeyi kolaylaştırır. Fiziksel aktivite arttırılarak düşük kalorili diyet uygulanması ve buna ek olarak bol su içilmesi zayıflamayı sağlar.

Yüzden Nasıl Kilo Verilir?

Kilo almaya başlandığında yüz bölgesinde de yağlanma meydana gelir. Peki, yüz bölgesinden nasıl kilo verilir? Aslında genel diyet kuralları yüz bölgesi için de geçerlidir. Bu soruya paralel olan yanaklardan nasıl kilo verilir sorusunun cevabı ise, her sabah ve akşam yüz egzersizi yapmaktır. Bu egzersizler hem yanak hem de yüz bölgesinin zayıflamasında etkili bir yöntemdir.

Yağdan Nasıl Kilo Verilir?

Zayıflama diyetlerinin amacı yağdan kilo vermeyi sağlamaktır. Sağlıklı bir diyet ile yağdan kilo verme sağlanır. Çok düşük kalorili ve düşük proteinli diyetler ile vücuttaki sıvı dengesi bozulur ve verilen kilo genel olarak kas kaybıdır. Yağdan kilo vermek için yüksek proteinli ve düşük karbonhidratlı diyetlere ek olarak tempolu yürüyüş önerilir.

Bacaklardan Nasıl Kilo Verilir?

Bölgesel zayıflama için mutlaka ekstra egzersiz yapılması gerekir. Düşük yağ içeren bir zayıflama diyetine ek olarak tempolu yürüyüşler bacak kaslarını çalıştırarak bu bölgede yer alan yağların erimesini sağlar. Peki, yürüyüşle nasıl kilo verilir? Günlük olarak yapılan en az 45 dakikalık yürüyüşler hem ekstra enerji harcanmasını hem de metabolizma hızını arttırır. Diyete ek olarak yürüyüş yapılması zayıflamaya yardımcı olur.

Kalçadan Nasıl Kilo Verilir?

Bol su tüketme, diyetteki yağ miktarını azaltma, tuz tüketimini dengeleme, kahvaltı yapma ve düzenli egzersiz kalça bölgesinin zayıflamasına yardımcı olur. Ayrıca kalça bölgesine yönelik bölgesel egzersizler bu bölgede yer alan yağlanmayı önler.

Basenden Nasıl Kilo Verilir?

Basenler en fazla yağ birikimin olduğu bölgelerdir. Özellikle kadınlarda bu bölgede yağ depolanması daha sık görülür. Kişiye özel olarak düzenlenen diyet ile birlikte bu bölgeye uygun egzersiz programı basenlerde yer alan fazlalıklardan kurtulmayı sağlar.

Kollardan Nasıl Kilo Verilir?

Kollardan kilo vermek için günlük su tüketimini artırıp yemeklere salata ve çorba eklediğinizde hem alınan kalori miktarını azaltabilir hem de metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Ayrıca kol bölgesine yönelik bir ağırlık kaldırma egzersizi bu bölgedeki kasların çalışmasını sağlayarak yağ yakımı sağlayabilir.

Omuzdan Nasıl Kilo Verilir?

Omuz bölgesinden kilo alımı genel olarak erkeklerde görülür. Omuzlardan nasıl kilo verilir erkek bireylerin en çok sorduğu sorular arasındadır. Kişiye özel yeterli ve dengeli bir diyet programına ek olarak yapılan omuz bölgesi egzersizleri omuzdan kilo vermeyi sağlar.

Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir?

Diyet yapmak aç kalmak anlamına gelmez. Öğünlerin düzenlenmesi ve öğünlerde yenilmesi gereken besinlerin kalori ayarlamalarını yapılması aç kalmadan nasıl kilo verilir sorusunun da cevabıdır. Peki, yiyerek nasıl kilo verilir? Vücudun ihtiyaç duyduğu besinler alındığında ve fiziksel aktivite arttırıldığında diyet yapmadan kilo vermek mümkün hale gelir.

Yoğurtla Nasıl Kilo Verilir?

Yoğurt içeriğinde yer alan kalsiyum ve yüksek protein nedeniyle metabolizma hızını yükseltmektedir. Özellikle yatarken yoğurt ve kırmızıbiber karışımı uyurken nasıl kilo verilir sorusunun cevabıdır. Besinin vitamin ve protein içeriği uyku esnasında kasların gelişimini sağlarken diğer yandan da metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımı sağlar.

Sirke ile Nasıl Kilo Verilir?

Sirke antioksidan açısından zengin bir besindir. Antioksidanlar vücuttaki toksin maddelerin atımını hızlandırır. Toksinlerin atılması ise vücudun metabolizma hızını arttırır. Sabahları aç karnına ılık sirkeli su içmek hem iştahı keser hem de metabolizma hızını arttırarak yağ yakımını ve böylece de kilo vermeyi hızlandırır.

Sarımsakla Nasıl Kilo Verilir?

Antibiyotik özelliği nedeniyle şifalı bitkiler arasında özel bir yere sahip olan sarımsak zencefille birlikte çay olarak tüketildiğinde iştahı kesme etkisi gösterir. Aynı zamanda antioksidan bileşenlere sahip olan sarımsak metabolizmayı da hızlandırır.

Zararlı Kilo Verme Yöntemleri

Kilo vermek bazı insanlar tarafından takıntı halindedir. Bu yüzden bazı zararlı davranışlar da geliştirebilir. Özellikle genç kızlarda kusarak nasıl kilo verilir, hiç bir şey yemezsem zayıflar mıyım, pamuk yutarak nasıl kilo verilir gibi sorulara sıklıkla rastlanılır. Bu tarz sağlıksız beslenme alışkanlıkları uzun dönem yapıldığında vücutta geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir.

Kilo Verdiren Doğal Çözümler

1) Elma ile Tarçın’ın Karanfilli Buluşması

Elma, tarçın, karanfil, limon ve karabiberin karıştırılması sonucu oluşan zayıflatan iksir, ödem attırıcı ve metabolizma hızlandırıcı etkisi ile bir ayda 12 kilo verilmesine yardımcı olur. Zayıflatan İksir

Tarif: Zayıflatan İksir

2) Maden Suyu ve Yeşil Çayın Zayıflatan Buluşması

Su, yeşil çay, limon ve maden suyu ile hazırlanan muhteşem karışım öğün aralarında ve düzenli olarak tüketildiğinde 15 günde 5 kiloya varan kilo kaybı yapabilir. Zayıflatan Soda Limon Çayı

Tarif: Zayıflatan Soda Limon Çayı

3) Salatalık ve Çileğin Detoks Çılgınlığı

Salatalık, çilek, nane ve limon kullanılarak hazırlanan detox suyu hem vücutta biriken fazla suyu atar hem de metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımı sağlar. Ödem Atan Zayıflatan Detox Suyu

Tarif: Ödem Atan Zayıflatan Detox Suyu

4) Sarımsak ve Sirke ile Kilo Vermenin Dayanılmaz Hafifliği

Sarımsak ve sirke kullanılarak hazırlanan sarımsak kürü iştah kesici etkisinden dolayı her sabah aç karnına su ile birlikte tüketilmelidir. Ayda sekiz kilo zayıflatma etkisine sahip olan bu kür organik olduğundan dolayı hiçbir yan etkiye sahip değildir. Sarımsak Kürü

Tarif: Sarımsak Kürü

5) Tarçın ve Balın İştah Kesen Birlikteliği

Tarçın ve bal ile sıcak suyun karıştırılması ile hazırlanan zayıflatan tarçın çayı kahvaltıdan önce düzenli olarak tüketildiğinde hem iştahı keser hem de metabolizmayı hızlandırır. Zayıflatan Tarçın Çayı

Tarif: Zayıflatan Tarçın Çayı

Diyet tarifler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

4 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 700.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sağlıklı yaşam, diyet ve kişisel bakım konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride çeşitli hastalıklar için evde bitkisel çözüm önerileri, besleyici fonksiyonel gıda takviyeleri, doğal cilt ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne yardımcı diyet listeleri ve sağlıklı beslenme programları yer almaktadır. İlgili besinin, ürünün ya da diyet listesinin etkileri her bünyede değişkenlik gösterebilir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek yan etkilerden sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bulaşık Makinesi Nasıl Daha Verimli Çalışır? Tarifi
Bulaşık Makinesi Nasıl Daha Verimli Çalışır?

Bulaşık Makinesini Doğru Kullanmanın İpuçları Bulaşık makinesi evdeki en önemli yardımcımız. Mutfaktaki yükümüzün büyük bir…

Soğuk Su İçmek Faydalı mı Zararlı mı? Tarifi
Soğuk Su İçmek Faydalı mı Zararlı mı?

Suyu Soğuk İçmek Sağlıklı Mı? Su, insanoğlunun adeta yaşam kaynağı. Sağlıklı bir hayat sürmek istiyorsanız…

Menopoz Belirtilerini Hafifleten Beslenme Tarifi
Menopoz Belirtilerini Hafifleten Beslenme

Menopoz Ağrıları ve Ateş Basmasına Ne İyi Gelir? Kadınların korkulu rüyası olan menopoz, kadın hayatının…

Bel Fıtığı Nedir? En Yaygın 5 Belirtisi Tarifi
Bel Fıtığı Nedir? En Yaygın 5 Belirtisi

Bel Fıtığı: Tanıdan Tedaviye Gerekli İpuçları Toplumun %3’ünde görülen fıtık, çoğu zaman ihmal edilen ve…

Her Gün Çay İçmek Faydalı mı Zararlı mı? Tarifi
Her Gün Çay İçmek Faydalı mı Zararlı mı?

Çay: Dünyanın En Çok Tüketilen İçeceği Bu topraklarda gün çay ile başlar, çayla devam eder.…

Akne Nedir? Kesin Sonuç Veren Tedavisi Tarifi
Akne Nedir? Kesin Sonuç Veren Tedavisi

Akne Tedavisinde En Etkili Çözümler Tıp terimi olarak akne, gençlerin yetişkinlik dönemine geçerken yani ergenlik…

Bulaşık Makinesi Nasıl Daha Verimli Çalışır? Tarifi
Bulaşık Makinesi Nasıl Daha Verimli Çalışır?

Bulaşık Makinesini Doğru Kullanmanın İpuçları Bulaşık makinesi evdeki en önemli yardımcımız. Mutfaktaki yükümüzün büyük bir…

Mandalina Kaç Kalori? Tarifi
Mandalina Kaç Kalori?

Kış Mevsiminin Vitamin Deposu Mandalina Kaç Kalori? Mandalina soğuk mevsimlerde sizi hastalıklardan koruyan bir meyvedir.…

Soğuk Su İçmek Faydalı mı Zararlı mı? Tarifi
Soğuk Su İçmek Faydalı mı Zararlı mı?

Suyu Soğuk İçmek Sağlıklı Mı? Su, insanoğlunun adeta yaşam kaynağı. Sağlıklı bir hayat sürmek istiyorsanız…

Poğaça Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre 1 Poğaça Kaç Kalori? Tarifi
Poğaça Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre 1 Poğaça Kaç Kalori?

Hangi Poğaça Kaç Kalori? Yumuşacık kabarık hamuru ve lezzetli ile kahvaltı için zaman kalmadığında harika…

Menopoz Belirtilerini Hafifleten Beslenme Tarifi
Menopoz Belirtilerini Hafifleten Beslenme

Menopoz Ağrıları ve Ateş Basmasına Ne İyi Gelir? Kadınların korkulu rüyası olan menopoz, kadın hayatının…

Enginar Yemekleri: Lezzet Garantili 24 Tarif Tarifi
Enginar Yemekleri: Lezzet Garantili 24 Tarif

Sebze yemekleri; faydaları, mideye iyi gelen yanı ve lezzeti ile bizim sofralarımızda çok yer eder.…

Ayran Kaç Kalori? Hazır, Sodalı, Ev Yapımı Ayran Kalori Değerleri Tarifi
Ayran Kaç Kalori? Hazır, Sodalı, Ev Yapımı Ayran Kalori Değerleri

Ayran Kilo Verdirir Mi? Ayran Kalori Değerleri Geleneksel Türk lezzetleri denince ilk akla gelen içeceklerden…

Portakal Kaç Kalori? Portakal Suyu, 1 Adet Portakal Kalori Değeri Tarifi
Portakal Kaç Kalori? Portakal Suyu, 1 Adet Portakal Kalori Değeri

Sindirim Sistemi Dostu Portakal Kaç Kaloridir? Turuncu rengi ile manav ve market reyonlarını süsleyen portakal,…

Kolay ve Lezzetli 23 Fırınsız Tatlı Tarifi
Kolay ve Lezzetli 23 Fırınsız Tatlı Tarifi

Tatlı yaparken hep pratik tarifleri seçenler, mutfağında fırını olmayanlar, bu tarifler sizin için seçildi: Harika…

Bel Fıtığı Nedir? En Yaygın 5 Belirtisi Tarifi
Bel Fıtığı Nedir? En Yaygın 5 Belirtisi

Bel Fıtığı: Tanıdan Tedaviye Gerekli İpuçları Toplumun %3’ünde görülen fıtık, çoğu zaman ihmal edilen ve…

Her Gün Çay İçmek Faydalı mı Zararlı mı? Tarifi
Her Gün Çay İçmek Faydalı mı Zararlı mı?

Çay: Dünyanın En Çok Tüketilen İçeceği Bu topraklarda gün çay ile başlar, çayla devam eder.…

Tavuk Nugget Kalori ve Besin Değerleri Tarifi
Tavuk Nugget Kalori ve Besin Değerleri

Yemesi Pratik Çıtır Lezzet Nugget Kaç Kalori? Tavuk etinin küçük atıştırmalıklar halinde hazırlandığı nugget, hem…

Tarifler Geri
Videolar Geri