Karbonatla Diş Beyazlatma, Çok Basit 4 Yöntemle Beyaz Gülüşler

3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 (3 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Karbonatla Diş Beyazlatma, Çok Basit 4 Yöntemle Beyaz Gülüşler Tarifi

Evde Karbonatla Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Karbonatla diş beyazlatma yöntemi çok eski zamanlardan günümüze pratik bir bilgi olarak gelmiştir. Teknolojinin ve bakım ürünlerinin her yere bu kadar hızla yayılmadığı dönemlerde, insanlar ağız bakımında karbonattan faydalanmaktaydı. Karbonatta bulunan maddelerin dişleri temizlediği ve beyazlattığı bilgisi kulaktan kulağa yayılınca, pek çok insan diş sağlığını bu şekilde korumaya başladı. Alınan sonuçlar ise karbonatın ne kadar etkili olduğunu gösterdi.

Günlük yaşamınızda pek çok şekilde kullandığınız karbonat zaman zaman küçük ev aletlerini temizleme konusunda size yardım eder. Pasta ve börek gibi lezzetli yemeklere çıtırlık katmak için de tercih edilen karbonat bu defa size sağlık konusunda destek olacak ve karbonat ile diş beyazlatma alışkanlığını kazandıracak. Daha önce hiç denememiş olanlara ve karbonatın dişler üzerindeki etkisini merak edenlere harika bilgiler hazırladık. Öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz!

karbonatla diş beyazlatma

Karbonatla Diş Beyazlatma Yöntemi, Nasıl Yapılır?

1) Limon ve Karbonatla Diş Beyazlatma

C vitamini açısından ve antioksidan maddeler açısından zengin olan limon, karbonat ile iş birliği yapıyor ve dişlerinizin daha beyaz olması için harekete geçiyor. Limon ve karbonatın etkisini görmek için bir miktar karbonatın üzerine birkaç damla limon damlatın ve macun haline gelene kadar karıştırın. Daha sonra kendi oluşturduğunuz bu macunu dişlerinize fırça yardımı ile uygulayın. Yaklaşık 2 dakika boyunca dişlerinizi fırçalayın ve daha sonra temiz su ile ağız içini yıkayın. Farkı göreceksiniz!

limon

2) Diş Macununa Eklenen Karbonatla Diş Beyazlatma

Bu yöntemi diş macununa alışamayanlara önerebiliriz. Bazı kişiler diş macunu tadından ve kokusundan rahatsız olabilir. Eğer diş fırçası üzerindeki macuna bir tutam karbonat eklerseniz bu keskin tadı değiştirebilirsiniz. Ayrıca macun ve karbonat ile dişlerinizde oluşan bakteriler daha net bir şekilde temizlenir. Ağız içindeki kokuya ve sigara izlerine son vermek için harika bir yöntem olarak aklınızda kalabilir.

diş macunu

3) Sadece Karbonat Kullanarak Diş Beyazlatma

Karbonatı tek başına kullanıp diş macunu etkisi göstermesini istiyorsanız kendinize ufak bir kutu ayarlayın ve birkaç poşet karbonatı bu kutu içine dökün. Her diş fırçalama vaktinde diş fırçasını bu kutuya batırıp çıkarın. Böylece fırçaya yeterli miktarda karbonat gelecektir. 2 dakika dişinizi fırçaladıktan sonra dişlerinizi iyi şekilde yıkayın.

karbonat

4) Hindistan Cevizi Yağı ve Karbonat ile Diş Beyazlatma

Karbonatı sağlıklı yağlar ile kullanıp diş bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Bu yağlardan biri de Hindistan cevizi yağı olacaktır. Bir miktar karbonat ve bir iki damla Hindistan cevizi yağını karıştırıp diş fırçasına alın. Normal macun ile dişlerinizi fırçalar gibi fırçalamaya başlayın. Fırçalama işlemi bittikten sonra dişlerinizi temiz su ile yıkayın ve dişlerinizde oluşan parlaklığı fark edin. Haftada bir yahut iki defa uygulamada dişlerinizin daha sağlıklı olduğunu görebilirsiniz.

hindistan cevizi yağı

Karbonatla Diş Beyazlatma Hangi Sıklıkta Uygulanmalı?

Diş sağlığını korumak için diş hekimleri tarafından gün içinde 2 defa dişlerin fırçalanması gereklidir uyarısı yapılmaktadır. Tercih ettiğiniz diş macunları ile dişlerinizi sabah ve akşam olmak üzere fırçaladığınızda temiz dişlerle uyanıp yine temiz dişlerle uyuyabilirsiniz. Böylece siz tatlı uykunuzda uyurken dişlerin arasında bakteri oluşumuna engel olursunuz. Eğer sigara kullanan biriyseniz, sararmış dişlere sahip olmamak için diş fırçalama alışkanlığını kesinlikle devam ettirmelisiniz.

Diş fırçalama süresi karbonat kullandığınızda biraz değişecektir. Çünkü karbonatın diş etlerini aşındırma durumu gözlenebilir. Bu nedenle eğer karbonat ile dişlerinizi fırçalayacaksanız karbonat kullanımı 2 günde 1 olacak şekilde uygulanabilir. Aralıksız şekilde uygulanan karbonatla diş beyazlatma yöntemi, diş etlerinde hassasiyet oluşturabilir. Daha sağlıklı sonuçlar almak için iki gün diş macunu ile, bir gün de karbonat ile ağız bakımına devam edebilirsiniz.

karbonatla diş beyazlatma

Karbonatla Diş Beyazlatma Zararlı Mı?

Karbonatın ağız sağlığı konusunda herhangi bir zararı görülmemiştir. Eğer zararlı bir madde olsaydı unlu gıdalarda kullanılması da yasaklanırdı. Bu nedenle karbonatı rahatlıkla diş bakımında tercih edebilirsiniz. Olabilecek tek yan etkisi; her sabah uygulanırsa diş etlerinde kaşınma meydana gelebilir. Karbonat diş etini aşındıracağı için etlerde yanma ve kaşınma durumu gözlenebilir. Bunu önlemek için ise belirli bir periyotta diş bakımı yapılmalıdır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri, Evdeki Malzemelerle Doğal Çözümler

20’lik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Belirtileri, Çekimi Sonrası Ne Yapılmalı?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Evde Çözüm Önerileri, Doktor Tavsiyeleri

Önemli not: Sitemizde yayımlamış olduğumuz makaleler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır; geçerliliğini zamanla yitirebilir. Söz konusu besinin faydaları, iyi geldiği hastalıklar ve kullanım önerileri hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz. Besinler her bünyede farklı etki yaratabileceğinden, uygulamaya geçmeden önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekmektedir. Bu durum göz ardı edildiğinde ortaya çıkabilecek sorunlar ve yan etkilerden sitemiz sorumlu tutulamaz.
Karbonatla Diş Beyazlatma, Çok Basit 4 Yöntemle Beyaz Gülüşler 13.12.2018 tarihinde yayınladı.