Şeker Hamuru Nasıl Açılır, Kullanılır? Malzemeleri, Süsleme Fikirleri

Şeker Hamuru: Pasta ve Kurabiyelerin Süslü Hali

Doğum günü, sevgililer günü gibi özel günlerde sevdiklerinize hazır alınmış gibi harika pastaları yapmanızın sırrı şeker hamurundan geçer. Şeker hamuru pastayı hazırlarken yapacağınız ufak tefek hataları kapatırken pastanın süslenmesi için mükemmel bir taban oluşturur. Ayrıca farklı farklı renklerdeki şeker hamurlarına istediğiniz şekiller verebilir hayalinizdeki pastayı evde kendiniz yapabilirsiniz.

Şeker hamuru farklı temalarda pasta yapmak ve yaratıcılığınızı konuşturmak için ideal bir malzeme. Faklı renklerde satılan şeker hamurlarıyla istediğiniz figürleri oluşturabilir, rengarenk pastalar yapabilirsiniz.

Şeker hamuru ile bildiğinizi, evde kullandığınız malzemelerden pastanelerden çıkmış gibi pastalar ve kurabiyeler yapabilirsiniz. Üstelik daha ucuza!

Butik Kurabiye

Şeker Hamuru Nedir?

Şeker hamuru, kek, pasta, kurabiye ve şekerlemelerin yapımında kullanılan bir hamurdur. Yoğunluklarına ve şeker hamuru kullanımı amaçlarına göre iki farklı şeker hamuru vardır. Daha akışkan olan şeker hamuru pastalarda dolgu ya da krema olarak kullanılır. Daha yoğun olan şeker hamuru kaplama ve süsleme malzemesi olarak kullanılır.

Ülkemizde daha çok yoğun şeker hamuru kullanılır. Bu tür şeker hamurları oldukça esnektir; istenilen boyutta ve incelikte açılıp el veya başka araçlarla kolaylıkla şekil verilebilir.

Sade Lokum ile Şeker Hamuru Yapımı

Şeker Hamuru Nasıl Yapılır?

Akışkan ve yoğun şeker hamuru yapım süreçleri benzer olsa da kullanılan malzemeler farklılık gösterebilir. Akışkan şeker hamuru yapımında su ve şeker yüksek derecelere kadar ısıtılır ve elde edilen şurup yüksek hızda çırpılır. Bu şekilde elde edilen hamura faklı renkler ve tatlar eklenerek bir çok farklı çeşit şeker hamuru elde edilir.

Daha yoğun olan ve kaplama ve süsleme malzemesi olarak şeker hamuru yapım sırasında hamura çeşitli malzemelerin katılması ve hamurun yoğunlaştırılmasıyla elde edilir. Şeker hamuru hazır satın alınabileceği gibi evde de yapılabilir.

Evde şeker hamuru yapmak için gerekli malzemeler ev ortamında benmari usulü ya da mikrodalga fırında eritilir daha sonra çırpma ve yoğurma aşamalarından geçirilir.

Şeker Hamuru ile Minnie Mouse Muffin Süslemeleri

Şeker Hamuru Malzemeleri Nelerdir?

 • Şeker hamuru temel olarak şeker ve sudan yapılır. Farklı yoğunluk, tat ve renkte şeker hamuru elde etmek için değişik malzemeler de katılabilir.
 • Şeker hamurunun yoğunlaştırılması için özellikle kaplama ve süslemede kullanılacak daha yoğun şeker hamuru elde edilmesinde jelatin ya da gliserin gibi malzemelerden yararlanılır.
 • Şeker hamuruna tat katması için limon suyu ve vanilya; farklı renklerde şeker hamuru elde etmek için gıda boyasından yararlanılır.
 • Evde yapılacak şeker hamuru için şeker (pudra şekeri veya toz şeker), su ve yağ ile birlikte marshmallow ya da jelibon kullanılır.
 • Eritilen marshmallow veya jelibonun şeker, su ve yağ ile karıştırılması ile şeker hamuru elde edilir. Yine tat vermesi açısından limon suyu ve vanilya, renk vermesi açısından da gıda boyası eklenebilir.
Şeker Hamurundan Muzlu Çikolatalı Pasta

Şeker Hamuru Nasıl Açılır?

Şeker hamurunu süsleme ya da kaplama için kullanmadan önce açılması gerekir. Bunun için kuru, düz ve temiz bir yüzey tercih edilmelidir. Bunun için özel olarak satılan açma tahtalarını alabilir ya da mutfak tezgahınızı kullanabilirsiniz. Şeker hamurunu ilk elinize aldığınızda sert olabilir. Şeker hamuru yumuşatma için elinizle şeker hamurunu ovabilirsiniz.

Şeker hamurunu açmak için yapışmayan merdanelerden kullanabileceğiniz gibi evde her zaman kullandığınız bir merdaneyi ya da kalın bir oklavayı da kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken kullanacağınız aletin hamura yapışmamasıdır. Yapışmayı önlemek için araçlarınızın kuru olmasına özen göstermelisiniz. Bunun için pudra şekerinden de faydalanabilirsiniz. Az miktarda pudra şekerini şeker hamurunun üzerine serpip daha sonra şeker hamurunu açabilirsiniz.

Kullanacağınız pudra şekeri, şeker hamurunun rengini kaybetmesine sebep olacak kadar çok olmamalıdır.

Pudra şekerinin yerine nişasta da aynı amaçla kullanılabilir. Aynı şekilde un kullanımı da şeker hamurunun renginin değişmesine sebep olacağından tercih edilmemelidir.

Şeker hamurunu açarken acele etmemeniz, hamurda çatlak oluşumunun önlenmesi adına gereklidir. Adım adım istediğiniz inceliğe kadar açabilirsiniz. Bütün dikkatinize rağmen ufak çatlaklar oluşabilir. Bu durumda elinizle ovalayarak bu çatlakları giderebilirsiniz.

Açma işleminin ardından kenarlarda pudra şekeri ya da nişastadan kaynaklanan beyaz çizgiler ya da derin çatlaklar görüyorsanız bu kısımları pastanın kaplanması ya da süslenmesinde kullanmamanız gerekir. Bu kısımları bir bıçak yardımıyla kesip hamurunuzu temizleyebilirsiniz.

Temizlemenizin ardından şeker hamurunuz kaplama ve süsleme yapmak için hazır hale gelir. Açtığınız hamur çabuk kuruyacağından her adımda ihtiyacınız kadar açmanız ve çok bekletmeden kullanmanız gerekir.

Şeker Hamuru ile Çilekli Yaş Pasta

Şeker Hamuru Nasıl Yapıştırılır?

Şeker hamurunu yapıştırmak için özel bir şeker hamuru yapıştırıcısı gerekli değildir. Şeker hamuru ile pasta kaplama ve şeker hamurunun pasta yüzeyine yapıştırılmasında dolgu maddesi ya da pasta kreması kullanılabilir.

Kenarlarını ve üstünü keserek düzelttiğiniz pasta kekinin üzerine çok kalın olmayacak bir tabaka krema ya da dolgu maddesi sürerseniz şeker hamurunuz pastaya düzgün bir şekilde yapışır. Şeker hamurunu cupcake için de aynı şeklide kullanabilirsiniz. Kurabiye gibi daha sert yüzeylere yapıştırmak için bal kullanılabilir. Şeker hamurundan figürler yaparken de şeker hamurlarını birbirine yapıştırmanız gerekebilir. Bu durumda yapıştıracağınız yüzeye bir fırça yardımıyla çok az su sürebilirsiniz.

Şeker Hamuru Kalıpları

Şeker hamurunu pasta ve kurabiyelerinizi süslemek için kullanmanız için tasarlanmış çok çeşitli boyut ve şekilde şeker hamuru kalıpları bulunur. Şeker hamuru kalıpları temel olarak ikiye ayrılır:

 • Birinci tür kalıplar plastik ya da metalden yapılır ve sert bir yapıya sahiptir şeker hamuru harf kalıbı gibi. Bu tür kalıpları kullanmak için şeker hamurunu açmanız gerekir. Daha sonra bu kalıpları şeker hamuruna bastırarak istediğiniz şeker hamuru şekilleri elde edebilirsiniz.
 • İkinci tür kalıplar genelde silikondan yapılır ve yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu tür kalıplar daha küçük figürlerin elde edilmesinde kullanılır ve şeker hamurunun açılmış olmasına gerek yoktur. Küçük bir parça şeker hamurunu elinizde yuvarlayarak top haline getirir daha sonra bu kalıplarının içerisine bastırarak yerleştirirsiniz. Daha sonra yumuşak olan kalıbı çıkarttığınızda şeker hamurundan figürlerinizi elde edersiniz.
Jelibonlardan Şeker Hamuru Yapımı

Şeker Hamuru Süsleme ve Şeker Hamuru Figürleri

Şeker hamuru modelleme yapmak, şeker hamuru ile pastanızı süslemek ve bir sürü farklı şeker hamuru figür oluşturmak yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz bir alan. Ancak şeker hamuru süsleme püf noktaları faydalı olabilir.

Şeker hamuru figürlerini açma tahtası ya da tezgah üzerinde birleştirip daha sonra pastanın üzerine yapıştırabilirsiniz. Ayrıca farklı büyüklükte parçaları üst üste yapıştırarak görsel açıdan daha güzel figürler elde edebilirsiniz. Farklı renklerdeki hamurları bir arada kullanmak da renkli figürler oluşturabilirsiniz. Şeker hamurdan figürlerinizi oluşturduktan sonra kurumaları için kısa bir süre bekleyip daha sonra son detayları şekillendirme çubukları ve fırçalarla yapabilirsiniz.

Şık Dekor Gül Yapımı

Şeker Hamuru Aparatları Nelerdir?

Şeker hamuru pastası yapmak için kullanabileceğiniz birçok şeker hamuru şekillendirme malzemeleri vardır, işte bu malzemelerin listesi:

 • Şeker hamuru açma tahtası ya da örtüsü: Şeker hamurunu daha rahat açmanızı sağlayan düz ve yapışmaz bir taban oluşturur. Bazı modellerinin üzerinde şeker hamurunu eşit büyüklüklerde açmanıza yardımcı kılavuz çizgileri bulunur.
 • Yapışmaz şeker hamuru merdanesi: Şeker hamurunu daha rahat açmanızı ve açma işlemi sırasında daha az pudra şekeri kullanmanızı sağlar.
 • Şeker hamuru ütüsü: Şeker hamuru kapladığınız pastanızın düzeltmelerini yapmak için kullanılır. Desenli merdane, şeker hamuru baskı merdanesi, şeker hamuru şekillendirici olarak kullanılır, açılan şeker hamuruna istediğiniz desenleri vermenize yarar. Farklı desenlerde ayrı ayrı ya da set halinde satılır. Daha çok pastanın kaplanmasında kullanılacak şeker hamuruna şekil vermek için kullanılır.
 • Şeker hamuru kalıpları: Şeker hamuru yazı kalıpları gibi, farklı şekil ve büyüklükte süsleme elemanları elde etmek için kullanılır.
 • Şeker hamuru kesicileri: Şeker hamurunu istediğiniz boyutlarda kesmenizi sağlar aynı zamanda sıradan bıçaklardan farklı olarak şeker hamurunda bıçak izi bırakmaz.
 • Şeker hamuru çubukları: Şeker hamurunu şekillendirmek için şeker hamuru şekillendirme çubukları da sıklıkla kullanılır. Şekillendirme çubukları küçük detayların yapılması için gereklidir. Metal, plastik ya da silikon başlıklardan oluşan farklı modelleri vardır ve farklı sayılardan oluşan setler halinde satılır.
 • Şeker hamuru tabancaları: Şeker hamuruna şekil vermek için kullanılır. Yeterli miktarda şeker hamurunu tabancanın içine koyarsınız ve ucundaki farklı boyut ve şekildeki aparatlarla istediğiniz şekillerde şeker hamurlarını elde edersiniz. Şeker hamuru tabancaları uzun ve ince şekillerin elde edilmesinde tercih edilir.
 • Şeker hamuru renklendirmesi: Gıda boyası ve fırça ile kolayca yapılabilir. Gıda boyası ve boya fırçası şeker hamuruyla oluşturulan figürlerin daha da gerçekçi olması için kullanılır. Farklı boyuttaki fırçalar farklı büyüklüklerde figürler için gereklidir. Bu araçlarla şeker hamuru renklendirme yapabilir, şeker hamurundan yaptığınız figürlere gölge ve derinlik katabilirsiniz.
Şeker Hamuru Kurabiyesi

Şeker Hamuru Nereden Alınır?

Şeker hamuru satan yerler çok çeşitlidir. Şeker hamuru satan bir çok online satış mağazası vardır.

Peki, şeker hamuru marketlerde bulunur mu?

Süpermarketlerde de farklı marka ve renkte şeker hamuru bulabilirsiniz. Bunların dışında bazı pastaneler de şeker hamuru satmaktadır.

Şeker Hamuruyla Diş Kurabiyesi

Şeker Hamuru Fiyatı Ne Kadar?

Şeker hamuru ne kadar diye soranlar için şeker hamuru fiyatları marka ve miktarlarına göre çeşitlilik gösterir. Bir kilo olarak satılan Şeker hamuru fiyat olarak 12-13 TL’den başlar. 100-200 gramlık daha küçük kutularda satılan şeker hamuru fiyatları 5-6 TL’den başlar.

Şeker Hamuru ile Yaş Pasta

Şeker Hamuru Nasıl Saklanır?

Şeker hamuru bozulur mu? Şeker hamuru oda sıcaklığında uzun süre saklanabilir. Ancak şeker hamurunun kurumaması için hava ile temasının önlenmesi gerekir. Streç film ile sararak ya da kilitli poşete içinde hava kalmayarak şekilde konularak hava almaz bir kapta muhafaza edilebilir.

Şeker hamuru buzdolabına ya da derin dondurucuya konulmamalıdır.

Şeker Hamuru Kurabiye

Şeker Hamuru Yenir Mi?

Şeker hamuru zararlı mı? Şeker hamuru güvenilir yerlerden alındığı ya da evde bilinen malzemelerle hazırlandığı zaman az miktarda tüketilebilir.

Şeker hamurunun içinde bulunan yüksek miktarda şeker kan şekerinizi yükseltebilir aynı zamanda pastadan aldığınız kalori miktarını arttırabilir. Bu nedenle şeker hamurunu çok fazla tüketmemeniz tavsiye edilir.

Şeker Hamurundan Kalpli Pasta

Şeker Hamuru ile Şekillenen 10 Renkli Tarif

Şeker hamuru yapımı sanılanın aksine oldukça kolaydır. Şeker hamuru nasıl yapılır evde? Hem şeker hamuru yapmak hem de şeker hamurundan pasta ve kurabiye yapmak için kullanabileceğiniz 10 farklı şeker hamuru tarifi sizler için hazırladık. Tariflerimizde birbirinden farklı şeker hamuru pasta modelleri bulabilirsiniz

1) Evinizdeki Malzemelerden: Çok Kolay Şeker Hamuru Resimli Püf Noktalı

Çok kolay şeker hamuru için ihtiyacınız olan şeker, marshmallow, yağ ve su. Üstelik yapımı oldukça kolay ve elde edilen şeker hamuru hazır şeker hamurlarındaki gibi pürüzsüz. Püf Noktalı Kolay Şeker Hamuru

Tarif: Püf Noktalı Kolay Şeker Hamuru

2) Rengarenk Kurabiyeler: Şeker Hamuru Kurabiyesi

İster evde çocuklarınıza yapabileceğiniz isterseniz de hediye olarak götürebileceğiniz şeker hamuru kurabiyesi. Şeker Hamuru Kurabiyesi

Tarif: Şeker Hamuru Kurabiyesi

3) Marshmallow ile Şeker Hamuru Yapımı

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz marshmallow ve pudra şekerinden oluşan kolay bir tarif. Marsmallow ile Şeker Hamuru Yapımı

Tarif: Marsmallow ile Şeker Hamuru Yapımı

4) Ev Yapımı Pratik Lezzet: Jelibonla Şeker Hamuru

Jelibon ve pudra şekeri ile evde kolaylıkla yapabileceğiniz şeker hamuru tarifi. Jelibonla Şeker Hamuru Tarifi

Tarif: Jelibonla Şeker Hamuru Tarifi

5) Pastane Kurabiyelerini Aratmayan Lezzet: Şeker Hamurundan Kurabiye Yapımı

Pastaneden alınmış gibi mükemmel kurabiyeler yapabileceğiniz bir tarif. Şeker Hamurundan Kurabiye Yapımı

Tarif: Şeker Hamurundan Kurabiye Yapımı

6) Özel Tasarım Pasta: Şeker Hamurundan Bebek Ayakkabısı

Özel olarak sizin için tasarlanmış bebek ayakkabısı temalı pasta tarifi. Şeker Hamurundan Bebek Ayakkabısı

Tarif: Şeker Hamurundan Bebek Ayakkabısı

7) Minions Temalı: Şeker Hamurundan Muffin Süslemeleri

Hem yapması çok eğlenceli hem yemesi çok lezzetli Minions karakterleriyle süslenmiş Muffin tarifi. Şeker Hamurundan Minion Muffin Süslemeleri

Tarif: Şeker Hamurundan Minion Muffin Süslemeleri

8) Profesyonellerin Elinden Çıkmış Gibi: Şeker Hamurundan Yaş Pasta

Şeker hamuru ile pasta yapımı için, pandispanyadan şeker hamuru figürlerinin yapımına kadar ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz bir tarif. Şeker hamuru pasta malzemeleri tarifimizde. Şeker Hamurundan Yaş Pasta Nasıl Yapılır?

Tarif: Şeker Hamurundan Yaş Pasta Nasıl Yapılır?

9) Ev Yapımı Lezzet: Şeker Hamuru ile Pasta Yapımı

Ev yapımı şeker hamuru ile şeker hamurundan pasta yapımı tarifi. Şeker Hamuru ile Pasta Yapımı

Tarif: Şeker Hamuru ile Pasta Yapımı

10) Şeker Hamuru Kullanmadan Mutlaka Okuyun: Şeker Hamuruyla Pasta Nasıl Kaplanır?

Şeker hamuru ile pastalarınızı kaplamak için ihtiyaç duyacağınız bir kılavuz. Şeker Hamuruyla Pasta Nasıl Kaplanır?

Tarif: Şeker Hamuruyla Pasta Nasıl Kaplanır?

Şeker hamuru ile hazırlanan tarifler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Butik Pastalar, Özel Gün Kutlamalarınıza Hazırdan Farksız 10 Tarif

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

4 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 700.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda mutfakta ve ev yaşamında size zaman kazandırabilecek püf noktalarını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride doğal temizlik tavsiyelerinden butik sebze meyve yetiştiriciliğine, besinleri kolay ayıklama ve uzun süre muhafaza etme tekniklerinden yemeklerde lezzeti artıran ipuçlarına değin hızlı çözüm önerileri yer almaktadır. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu tavsiyeler aşama aşama resimli maddelerle özel olarak düzenlenmiştir. Sunmuş olduğumuz bilgiler öneri niteliğindedir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili ürüne karşı alerjiniz olup olmadığını önceden test etmeli, tavsiyeleri uygularken dikkatli olmaya özen göstermelisiniz. Aksi durumda yaşanabilecek olumsuz durumlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Öne Çıkan Yorumlar
 • Lady Cake

  Merhabalar NYT Blog, kabul ederseniz nacizane bir fikrimi söylemek istiyorum, lütfen yanlis anlamayin, sadece. Seker hamuru nasil yapistirilir temasinda, bir ayrintiyi düzeltmek istiyorum. Seker hamurunu pastanin üzerine yapistirmak icin, kesinlikle krema veya pastaci kremasi kullanilmaz, bu seker hamurunu eritir.
  Seker hamurunu erimekten koruyan frosting veya ganaj var, bununla pasta sivanmasi lazim. Yoksa pastamizin ara katkarindaki krema bile seker hamuru ile temasta erir ve yirtilir.
  Profilimde ganaj cesitleri tarifim var ve pasta kaplamada koruyucu frosting tarifim var. Incelenirse sevinirim.
  Amacim sadece yardimci olmak.

Yeni Gelen Yorumlar
 • Lady Cake

  Merhabalar NYT Blog, kabul ederseniz nacizane bir fikrimi söylemek istiyorum, lütfen yanlis anlamayin, sadece. Seker hamuru nasil yapistirilir temasinda, bir ayrintiyi düzeltmek istiyorum. Seker hamurunu pastanin üzerine yapistirmak icin, kesinlikle krema veya pastaci kremasi kullanilmaz, bu seker hamurunu eritir.
  Seker hamurunu erimekten koruyan frosting veya ganaj var, bununla pasta sivanmasi lazim. Yoksa pastamizin ara katkarindaki krema bile seker hamuru ile temasta erir ve yirtilir.
  Profilimde ganaj cesitleri tarifim var ve pasta kaplamada koruyucu frosting tarifim var. Incelenirse sevinirim.
  Amacim sadece yardimci olmak.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Şeker Hamuru Tarifi
Şeker Hamuru8-10 kişilik, 25dk Pişirme, 5dk Hazırlama115
Şeker Hamuruyla Kurabiye Tarifi
Şeker Hamuruyla Kurabiye8-10 kişilik, 25dk Pişirme, 3 saat 30dk Hazırlama8
Şeker Hamuru Kurabiye Tarifi
Şeker Hamuru Kurabiye12-14 kişilik, 15dk Pişirme, 1 saat Hazırlama2
Şeker Hamuru Kurabiyeler Tarifi
Şeker Hamuru Kurabiyeler10-12 kişilik, 20dk Pişirme, 30dk Hazırlama36
Şeker Hamurun Kurabiyeler Tarifi
Şeker Hamurun Kurabiyeler10-12 kişilik, 15dk Pişirme, 20dk Hazırlama42
Şeker Hamur Kurabiyesi Tarifi
Şeker Hamur Kurabiyesi12-14 kişilik, 20dk Pişirme, 15dk Hazırlama38
Şeker Hamurundan Kurabiye Tarifi
Şeker Hamurundan Kurabiye12-14 kişilik, 5dk Pişirme, 30dk Hazırlama2
Şeker Hamurundan Yaşpasta Tarifi
Şeker Hamurundan Yaşpasta10-12 kişilik, Pişirme yok, 25dk Hazırlama3
Gıda Boyası Nasıl Yapılır, Kullanılır? Nerede Satılır?
Gıda Boyası Nasıl Yapılır, Kullanılır? Nerede Satılır?

Gıda Boyası: Yapımı ve Kullanımına Dair İpuçları Mutfakta yaratılan tariflerin lezzeti kadar görünümünün ilgi çekici…

Migren Nedir? Belirtileri ve Nedenleri Tarifi
Migren Nedir? Belirtileri ve Nedenleri

Migren: Tanıdan Tedaviye Faydalı Bilgiler Yorgun ve stresli günlerin sonunda bedeninizde halsizlik hissederken bir anda…

Mart Ayında Hangi Sebze ve Meyveler Yenir? Tarifi
Mart Ayında Hangi Sebze ve Meyveler Yenir?

Mart Ayında Ne Yenir? Kış, usul usul evlerden uzaklaşırken ardında yepyeni meyve ve sebzeler bırakıyor.…

Saça, Kıyafete Yapışan Sakız Nasıl Çıkar? Tarifi
Saça, Kıyafete Yapışan Sakız Nasıl Çıkar?

Yapışan Sakız Lekesi Nasıl Çıkar? Küçük bir çocuğunuz ya da kardeşiniz varsa evde yaşanabilecek ufak…

Montessori Eğitimi Nedir? Çocuğa Ne Kazandırır? Tarifi
Montessori Eğitimi Nedir? Çocuğa Ne Kazandırır?

Montessori: Çocukların Becerisine Yönelik Eğitim Montessori eğitimi söz konusu çocuklar olduğunda oldukça dikkat çekmektedir. Her…

Kurban Bayramı Hakkında Merak Edilen 20 Bilgi Tarifi
Kurban Bayramı Hakkında Merak Edilen 20 Bilgi

Kurban Bayramı: 20 Soru - Cevap Kurban Bayramı hazırlıkları yapılırken, hiçbir eksik kalmasın diye en…

Cheesecake Kaç Kalori? San Sebastian, Çikolatalı, Frambuazlı, Limonlu Tarifi
Cheesecake Kaç Kalori? San Sebastian, Çikolatalı, Frambuazlı, Limonlu

Çeşitlerine Göre Cheesecake Kalori Değerleri Bisküvi tabanında yumuşacık peynir ve enfes meyve aroması! Benzersiz lezzeti…

Soda – Maden Suyu Kaç Kalori? Sade, Limonlu, Meyveli Soda Kalorileri Tarifi
Soda – Maden Suyu Kaç Kalori? Sade, Limonlu, Meyveli Soda Kalorileri

Soda ve Maden Suyu Kalori Değerleri Sıcak yaz günlerinde içinizi ferahlatmak amacıyla tükettiğiniz soda aslında…

Tereyağı Kaç Kalori? Besin Değerleri, Kilo Aldırır Mı? Tarifi
Tereyağı Kaç Kalori? Besin Değerleri, Kilo Aldırır Mı?

Mutfaklardan Eksik Olmayan Tereyağı Kaç Kalori? Tereyağı diğer yağlar gibi yemeklerin yapımında kullanılan ve yiyecekleri…

Krep Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre Krep Kalori Değerleri Tarifi
Krep Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre Krep Kalori Değerleri

Krep Kaç Kalori? Krep kalori bilgisi içeren bu yazımızı krep sevdalıları için hazırladık. Kahvaltıda, acıktığınız…

Gıda Boyası Nasıl Yapılır, Kullanılır? Nerede Satılır?
Gıda Boyası Nasıl Yapılır, Kullanılır? Nerede Satılır?

Gıda Boyası: Yapımı ve Kullanımına Dair İpuçları Mutfakta yaratılan tariflerin lezzeti kadar görünümünün ilgi çekici…

En Güzel Tatlı Tarifleri Damaklarınızı Şenlendirecek Şık Sunumlu 22 Tatlı Tarifi
En Güzel Tatlı Tarifleri Damaklarınızı Şenlendirecek Şık Sunumlu 22 Tatlı

Tatlı tariflerinin mutlulukla doğrudan bir ilişkisi mutlaka olmalı! İster yemekten önce ister yemekten sonra ağızları…

Migren Nedir? Belirtileri ve Nedenleri Tarifi
Migren Nedir? Belirtileri ve Nedenleri

Migren: Tanıdan Tedaviye Faydalı Bilgiler Yorgun ve stresli günlerin sonunda bedeninizde halsizlik hissederken bir anda…

Doğum Çantasında Olması Gereken 10 Eşya Tarifi
Doğum Çantasında Olması Gereken 10 Eşya

Doğum Çantasında Olması Gerekenler Listesi Doğum çantasında olması gerekenler listesi hem anne hem de baba…

Pişi Kaç Kalori? Kilo Aldırır Mı? Tarifi
Pişi Kaç Kalori? Kilo Aldırır Mı?

Hamurun En Pofuduk Hali Pişi Kaç Kalori? Kahvaltı ve çay saatlerini süsleyen pişi, hamurun en…

Güveç Tarifleri: Tam Aradığınız 32 Lezzet Tarifi
Güveç Tarifleri: Tam Aradığınız 32 Lezzet

İçinde pişen yemeğin lezzeti, saray mutfaklarını bile taçlandıran güveçte neler pişer neler! Güveç tarifleri denilince…

Mart Ayında Hangi Sebze ve Meyveler Yenir? Tarifi
Mart Ayında Hangi Sebze ve Meyveler Yenir?

Mart Ayında Ne Yenir? Kış, usul usul evlerden uzaklaşırken ardında yepyeni meyve ve sebzeler bırakıyor.…

2021 Şubat Ayının 30 Popüler Tarifi
2021 Şubat Ayının 30 Popüler Tarifi

Nefis Yemek Tarifleri mutfağının şubat ayında en çok deftere eklenen tarifler listesi tam ağzınıza layık!…

Tarifler Geri
Videolar Geri