Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir? 8 Adımda Süper Dekor

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir? 8 Adımda Süper Dekor Tarifi

Yılbaşı Ağacı Süslemek: En Keyifli Yeni Yıl Hazırlığı!

Yeni yıl heyecanı, yılbaşı hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor! Her yerde süslenmiş yılbaşı ağaçları, temsili Noel babalar, kar görünümlü sprey boyalarla yazılmış yeni yıl dilekleri ve daha nicesi… Yeni yılı karşılamaya hazırlandığımız günlerde yılbaşı akşamının olmazsa olmaz simgelerinden yılbaşı ağacı süslemesi için size küçük ve etkili birkaç tavsiyemiz olacak! Evinizde bol pırıltılı ve sevimli süslemelerle dolu bir ağacı birkaç gün misafir etmeye ne dersiniz?

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir?

 • Önce Doğru Yılbaşı Ağacını Seçmelisiniz
 • Yılbaşı Ağacının Dallarını Kabartın
 • Yılbaşı Ağacınıza Uygun Süslemeler Yapabilirsiniz
 • Yılbaşı Ağacı Işıkları Nasıl Seçilir? Aydınlatma Nasıl Olmalı?
 • Yeni Yıl Şans Dilekleriyle Ağacınızı Süsleyebilirsiniz
 • Yılbaşı Hediye Paketlerini Ağacın Altına Yerleştirin
 • Yılbaşı Ağacının Zirvesine Size Özel Sembol Yerleştirin
 • Yılbaşı Ağacını Odanın Köşesine Konumlandırın

İlginizi çekebilir: Yılbaşı Yemekleri: Yeni Yıla Özel Şık Sunumlu 14 Tarif

yılbaşı ağacı süsleme

Yılbaşı ağacı süslemesi; ışıkları, süsleri ve tamamlayıcı pek ögesi ile evde tüm ailenin özellikle küçük çocukların keyifli vakit geçirebileceği kısa süreli bir aktiviteye dönüşebilir. Peki nasıl? Tavsiyelerimiz geliyor! Yeni yılınız kutlu ve hazırlayacağınız ağaç kadar ışıl ışıl olsun.

Yeni yıl ruhunu evinize taşımanın en eğlenceli kısmı şüphesi yılbaşı ağacı süsleme aşaması! Ailenizle, çocuklarınızla veya evi paylaştığınız kişiyle ya da yalnızca kendinizi şımartmak için yılbaşı ağacı süslemek süper fikir! Işıklandırmaları ve sevimli süsleri otomatik olarak insana pozitif enerji veriyor, öyle değil mi?

Salonun bir köşesinde konumlandırabileceğiniz, yeni yılı karşılayacağınız gece sizi neşelendirecek, evin atmosferini ısıtacak yılbaşı ağacı nasıl süslenir sorunuzu bu içeriğimizde yanıtladık. Eğer sizin de yılbaşı zamanı yaklaştıkça gözünüz sık sık yılbaşı süslerine ve kar tanesi, kardan adam, çam ağacı, çorap, yıldız gibi eğlenceli objelerine ilişiyorsa yılbaşı ağacı süsleme önerileri için en doğru adrestesiniz demektir!

İşte, sizler için derlediğimiz 5 adımda yılbaşı ağacı süsleme ve dekor fikirleri:

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir? 8 Adımda Süper Dekor

1) Önce Doğru Yılbaşı Ağacını Seçmelisiniz

İlk adım tabii ki bütçenize ve zevkinize göre bir yılbaşı ağacı satın almak. Şu ara pek çok market veya ev eşyası satan mağazada sık sık karşınıza çıkacak bu temsili çam ağaçları. Dikkat etmeniz gereken yılbaşı ağacını evinizin neresinde konumlandıracağınız ve alanınızın boyutları.

Eviniz büyükse ve alanınız genişse büyük bir ağaç satın alıp yıllarca farklı yılbaşı etkinliklerinde kullanabilirsiniz. Ancak yine de kullanışlı olması açısından standart boyutlarda bir ağacınızın olması işinizi kolaylaştıracak.

yılbaşı ağacı nasıl süslenir

2) Yılbaşı Ağacının Dallarını Kabartın

Eğer her sene aynı plastik ağacı kullanıyorsanız yılbaşı ağacınızı kutusundan çıkardığınızda biraz sönükleştiğini fark etmişsinizdir. Yılbaşı ağacınızın ilk alındığındaki ihtişamına kavuşması için biraz elle pohpohlama yapmanızı öneririz.

yılbaşı ağacı nasıl süslenir

3) Yılbaşı Ağacınıza Uygun Süslemeler Yapabilirsiniz

Yılbaşı ağacının olmazsa olmazı elbette küçük süslemeleri. Bütün halinde paketlenmiş olarak satın alabileceğiniz yılbaşı ağacı süsü seçeneklerini değerlendirebilir veya gözünüze çarpan çorap, top, eldiven, çan, kar tanesi veya yıldız gibi objeleri de satın alabilirsiniz. Bu aşamada aşırıya kaçmadığınız ve aksesuarlarda renk uyumu yakaladığınız zaman estetik bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yılbaşı süsleri çok geniş bir skaladadır ve içinde ağaçlar da kullanılabilecek objeler de bulunur. Yılbaşı süslerini internet üzerinden de sipariş edebilirsiniz. Süslerinizde toz varsa silebilirsiniz, kirli ve eski görünüm atmosferi bozacaktır.

Yılbaşı süslerini dilediğiniz renkte seçebilirsiniz. Herhangi bir markete gittiğinizde karşınıza çıkan paketler halindeki süslerden seçebilirsiniz. Bu süsleri kullanarak sade yılbaşı ağacınıza renk ve hareket katmış olursunuz. Işıltılı toplar sayesinde göz alıcı bir yeni yıl ağacı hazırlayabilirsiniz. Eğer yıldız ve led ışıklı süsler kullanırsanız gecenin parlayan yıldızlarından biri de yılbaşı ağacınız olacaktır.

yılbaşı ağacı nasıl süslenir

4) Yılbaşı Ağacı Işıkları Nasıl Seçilir? Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Yılbaşı ağacı, tüm gece loş ve renkli ışıklarla evin bir köşesinde sıcacık enerji vermiyor mu sizce de? Yılbaşı ağacınızın etrafını yanıp sönen veya mum ışığını anımsatan loş ışıklarla süsleyebilirsiniz. Ağacınızı süslemek için aldığınız bu ışıkları daha sonra evinizin dilediğiniz bir köşesinde de kullanabilirsiniz üstelik.

Led ışıklar farklı renklerde veya sarı – beyaz ışık gibi tek renk olarak satılıyor, gerisi sizin zevkinize kalmış. Işıklandırmayı fazla yaptığınız takdirde gözünüzü yoracağını, doğru kullanımda ise oldukça dinlendirici ve sevimli bir görünümü olacağını belirtelim.

İlginizi çekebilir: Yılbaşı Sofraları İçin Tercih Edilen 35 Salata-Meze Tarifi

yılbaşı ağacı süsleme

5) Yeni Yıl Şans Dilekleriyle Ağacınızı Süsleyebilirsiniz

Yılbaşı ağacınızı sevdikleriniz için mutlu dileklerde bulunabileceğiniz minik not kağıtlarıyla da süsleyebilirsiniz. Evinizde bir yılbaşı partisi veriyorsanız misafirlerinizin isminin yazılı olduğu ufak mektuplarla onlara hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz veya aile üyeleri birbirleri için yazdıkları şans dileklerini ağaca mini fotoğraf mandallarıyla asabilir.

Gelen misafirlerinizle birlikte yeni yıldan dilediklerinizi yazıp yılbaşı ağacının etrafına kondurabilirsiniz. Romantik bir fikir arayanlar için, eşinizle veya sevgilinizle yıl boyu çektiğiniz fotoğrafların bir çıktısını alıp bu ağacı süsleyebilirsiniz, tercih size kalmış. Her fotoğrafın arkasında yeni yıl dileğini not düşebilirsiniz. Böylece sevdikleriniz kendi fotoğraflarını aldığında arkada yazılı olan dilekleri de görmüş olacaktır. Bu hatıra ömür boyu saklanacak türden.

yılbaşı ağacı süsleme

6) Yılbaşı Hediye Paketlerini Ağacın Altına Yerleştirin

Yılbaşında aile – arkadaşlar arasında, çalışma arkadaşlarıyla veya sınıf içinde gelenek haline gelmiş yılbaşı hediye çekilişi ile siz de önceden hediye planlaması yapabilirsiniz. İçinizden gelen, hediye alacağınız kişinin ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz veya açıkça istediği herhangi bir hediyeyi yılbaşı ağacının altına koyup süslemenizi tamamlayabilirsiniz.

Misafirleriniz veya aileniz için hazırlayabileceğiniz hediyeleri de ekleyebileceğiniz gibi bu ağacın yanında bol bol fotoğraf çekip yıl boyu hatırlayabileceğiniz mutlu anılar biriktirebilirsiniz. Geri sayım sonrası hediye paketlerinin açıldığı sürprizlerle dolu keyifli dakikalar sizleri bekliyor olacak. Uzun bir gece olduğu için bu gibi minik sürprizler ortamın enerjisini yüksek tutacaktır.

yılbaşı ağacı süslemek

7) Yılbaşı Ağacının Zirvesine Size Özel Sembol Yerleştirin

Yılbaşı ağacının tepesi adeta yeni yıla girerken koyulmuş yüksek hedefleri simgeler. Kocaman yıldızlar en favori yılbaşı ağacı tepesi süslerinden biridir. Klasiklerden sıkılıyorsanız tabii ki yaratıcılığınızı konuşturabilir yılbaşı ağacının en üstüne sevdiğini bir hayvanla ilgili bir sembol koyabilirsiniz.

Nar gibi bir bereket sembolü meyve de hoş bir seçim olabilir. Yılbaşı ağacı zirvesi süs seçerken çok ağır olmamasına dikkat etmeniz iyi olur, ağacınızın boynunun bükülmesini işitemezsiniz değil mi?

yılbaşı ağacı süslemek

8) Yılbaşı Ağacını Odanın Köşesine Konumlandırın

Her şeyim çoğu zarar azı karardır bu motto yılbaşı ağacının yerini belirlerken de geçerlidir. Yılbaşı ağacınızı odanın köşesine koymanız iyi bir fikir olabilir; ama odanın en ücra köşesi değil de kapıdan girince ilk göze çarpan köşeyi seçmeniz daha uygun olabilir. Lokasyon tercihi yaparken yılbaşı ağacının yıpranmaması için çok geçilen yerleri seçmemeniz da iyi olur.

yılbaşı ağacı süslemek

Yılbaşı Ağacı Süslerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Aslında yazımızda yılbaşı ağacı süslerken dikkat edileceklere başlıklar altında değinmiş olsak da ekstra birkaç anahtar noktayı daha hatırlatmakta fayda var. Yılbaşı ağacınızı süslerken kendinizden de bir şeyler katmayı unutmayın. Örneğin ağacın üzerine birkaç fotoğrafınızı ya da yeni yıl dilek kartlarınızı iliştirebilirsiniz. Yılbaşı karlı havalarla eşleştirildiği için kış mevsimi ruhunu da yaşatmayı unutmayın. Bunun için kar spreyi kullanabilirsiniz.

yılbaşı ağacı nasıl süslenir

Evde Yılbaşı Ağacı ile Harika Dekorasyon Fikirleri

Yılbaşı ağacı yeni yıl zamanı evin dekorasyonunun da bir parçası haline gelir. Yılbaşı ağacı denince büyük yeşil çam ağaçları ilk olarak akla gelse de minik, sehpa üstü bir yılbaşı ağacı ile de yeni yıl ruhunu evinize getirebileceğinizi unutmayın. Üstelik minik ağaçlar çok yer kaplamadıkları için bazen toplanmayı bile gerektirmezler ve tüm sene yeni yıl enerjisini evinizde barındırabilirsiniz.

Hatta yılbaşı ağacını duvarınıza geçici olarak yapıştıracağınız ahşap bloklardan oluşturacağınız bir ağaç formuyla da oluşturabilirsiniz. Belki bu ağacın artık evinizin dekorasyonunun bir parçası olarak kalması bile hoşunuza gidebilir.

yılbaşı ağacı süsleme

Evde Yılbaşı Ağacı Süsü Nasıl Yapılır?

 • Evde kendiniz birçok yılbaşı süsü yapabilirsiniz. Bunlardan ilki kardan adam figürüdür. Makas, renkli düğmeler, beyaz çorap, pamuk, yapıştırıcı, lastik, turuncu ve siyah kumaşlarla mini kardan adamınızı yapabilirsiniz.
 • Ampulleri cam yapıştırıcısı ve simlerle pırıltılı bir hale getirebilirsiniz.
 • Çam kozalaklarını yuvarlak şekline getireceğiniz bir tele yapıştırıp, araları da kırmızı ve yeşil kumaşlarla renklendirerek gelenleri karşılayacak bir kapı süsüne kavuşabilirsiniz.
 • Evde mum yapmanın mümkün olduğunu hepimiz biliyoruz. Yılbaşı dekorasyonu yaparken kendi el yapımı, yeni yıl temalı mumlarınızı da kullanabilirsiniz.
 • Yılbaşında hediye edeceğiniz yeni yıl temalı anahtarlıklar bile yapabilirsiniz! Keçe ve hasır ipler bu konuda size yardımcı olacaktır.

İlginizi çekebilir: Yılbaşı Süsleri Nasıl Yapılır? 8 Kolay Fikir

yılbaşı ağacı nasıl süslenir

Yılbaşı Ağacı Nasıl Temizlenir?

Yapay yılbaşı ağacınızı her sene çıkardığınızda süslemeden önce temizlemeniz daha parlak görünmesini sağlar. Yılbaşı ağacınızın tozunu elektrik süpürgesiyle alabilirsiniz. Herhangi bir bölümün süpürürken kopup süpürge hortumuna kaçmaması için süpürgenizin ucunuz delikli bir bezle kapatabilirsiniz.

Son olarak ağacınızı biraz sallayıp son toz kalıntılarının dökülmesini sağlayabilir ve mikrofiber bezle silerek temizliği tamamlayabilirsiniz. Ağacınızın aydınlatma bağlantısı yoksa daha derin temizlik için deterjan da kullanabilir ya da ağacı yıkayabilirsiniz.

yılbaşı ağacı nasıl süslenir

Yeni Yıl Ağacı Ne Zaman Süslenir?

Yeni yıla yaklaşırken aralık ayına girildiği andan itibaren yeni yıl ağacı süsleme isteği de herkeste yükselmeye başlar. Ağacın çok deforme olmaması için süsleme işini yeni yıla 1 hafta kalana kadar ertelemek iyi olabilir.

Yılbaşı Ağacının Altına Ne Konur?

Yılbaşı ağacının altına konan şeyler arasında tabii ki olmazsa olmaz olan yeni yıl hediyeleridir. Büyük küçük fark etmeksizin özenle paketlenmiş hediye kutuları yılbaşı ağacının adeta tamamlayıcıları gibidir.

Yılbaşında Ağaç Süsleme Geleneği Nereden Geliyor?

Yılbaşı ağacı süsleme geleneğinin Almanya’dan yayıldığı düşünülmektedir. 16. yüzyıl ortalarında Cennet Ağacını temsil ettiği düşünülen köknar ağaçları süslenmeye başlanmış sonrasında bu gelenek yılbaşı kutlamalarıyla birleşmiştir. Bununla birlikte yılbaşı odağında olmasa da kadim Türk geleneklerinde ağaçlara dilek ya da kumaş parçası bağlama yer almaktadır; çünkü Türk geleneğinde ağaç kutsaldır.

Yılbaşı Ağacı Süslemek Günah Mıdır?

Diyanet’in yılbaşı kutlamasıyla ilgili verdiği cevap şöyledir: “Yeni yıl dolayısıyla tebrikleşmekte bir sakınca yoktur. Ancak bir Müslümanın yılbaşı gecesi için özel yemek ve eğlenceler hazırlayarak Hristiyanların örf ve geleneklerini taklit etmesi uygun değildir.”

yılbaşı ağacı nasıl süslenir

Yılbaşı Kartı Nasıl Yapılır? 5 Süper Fikir

Yılbaşı Çiçeği: Kokina Bakımı ve Özelliklerine Dair Her Şey

Yılbaşı Oyunları: Evde Kutlayanlara Özel En Eğlenceli 10 Oyun

Yılbaşı Mesajları Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Şans Dilekleri

Yılbaşı Şarkıları: Yeni Yıl Gecesinde Ortamı Süsleyecek 20 Hit Şarkı

--

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yılbaşı Ağacı Kurabiyesi Tarifi

Yılbaşı Ağacı Kurabiyesi

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme
3 Malzemeyle Yılbaşı Ağacı Tarifi

3 Malzemeyle Yılbaşı Ağacı

12-14 kişilik, 15dk Hazırlık, Pişirme yok
Milföy Hamurlu Yılbaşı Ağacı Tarifi

Milföy Hamurlu Yılbaşı Ağacı

12-14 kişilik, 25dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Yılbaşı Poğaçası (En Lezzetli Çam Ağacı) Tarifi

Yılbaşı Poğaçası (En Lezzetli Çam Ağacı)

2-4 kişilik, 30dk Hazırlık, 25dk Pişirme
Ağaç Bamyası Tarifi

Ağaç Bamyası

2-4 kişilik, 15dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Tavada Pizza (Adım Adım Fotoğraflı) Tarifi

Tavada Pizza (Adım Adım Fotoğraflı)

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, 25dk Pişirme
Çikolata Ağacı Tarifi

Çikolata Ağacı

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, Pişirme yok
Adım Çöreği Tarifi

Adım Çöreği

6-8 kişilik, 1 saat Hazırlık, 40dk Pişirme
Ejder Meyvesi Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Ejder Meyvesi Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Ejder Meyvesi (Pitaya) ile Sağlığınıza Renk Katın! Ejder meyvesi, bir başka bilinen ismiyle "Dragon Fruit"…

Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Dut Yaprağı: Sağlıklı Yaşamın Doğal Şifresi! Dut yaprağı, dut ağacının (Morus) yapraklarıdır. Dut ağacı, çoğunlukla…

Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Chia Tohumu: Yüksek Protein ve Lif Kaynağı Chia tohumu, "Salvia hispanica" adlı bitkinin tohumlarından elde…

Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Cennet Hurması: C Vitamini Deposu Doğal Tatlı! Türkiye’de Trabzon hurması adıyla bilinen cennet hurması, botanik…

Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir?

Brokoli: Faydalarıyla Sizi Şaşırtacak Lif Deposu! Turpgiller (Brassicaceae) familyasının en gözde sebzelerinden biri olan brokoli,…

Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Biberiye Çayı: Fiziksel ve Ruhsal Sağlığa Birebir! Akdeniz mutfağının vazgeçilmez tatlarından olan biberiye hem taze…

2023 Eylül Ayının 30 Popüler Tarifi
2023 Eylül Ayının 30 Popüler Tarifi

Havaların tatlı bir esintiyle sonbaharı karşıladığı eylül ayının son günü. Ayın son günü demek ise…

Ejder Meyvesi Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Ejder Meyvesi Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Ejder Meyvesi (Pitaya) ile Sağlığınıza Renk Katın! Ejder meyvesi, bir başka bilinen ismiyle "Dragon Fruit"…

Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Dut Yaprağının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Dut Yaprağı: Sağlıklı Yaşamın Doğal Şifresi! Dut yaprağı, dut ağacının (Morus) yapraklarıdır. Dut ağacı, çoğunlukla…

Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Chia Tohumu: Yüksek Protein ve Lif Kaynağı Chia tohumu, "Salvia hispanica" adlı bitkinin tohumlarından elde…

Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Cennet Hurmasının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Cennet Hurması: C Vitamini Deposu Doğal Tatlı! Türkiye’de Trabzon hurması adıyla bilinen cennet hurması, botanik…

Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Brokoli Faydaları: Brokoli Yemek Neye İyi Gelir?

Brokoli: Faydalarıyla Sizi Şaşırtacak Lif Deposu! Turpgiller (Brassicaceae) familyasının en gözde sebzelerinden biri olan brokoli,…

Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar? Tarifi
Biberiye Çayının Faydaları: Neye İyi Gelir, Ne İşe Yarar?

Biberiye Çayı: Fiziksel ve Ruhsal Sağlığa Birebir! Akdeniz mutfağının vazgeçilmez tatlarından olan biberiye hem taze…

Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Ayvanın Faydaları: Ayva Yemek Neye İyi Gelir?

Ayva: C Vitamini ve Lif Zengini, Antioksidan! Ayva, Rosaceae ailesine ait bir ağacın meyvesidir ve…

Avokadonun Faydaları: Avokado Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Avokadonun Faydaları: Avokado Yemek Neye İyi Gelir?

Avokado: Besleyici, Lif ve Vitamin Zengini! Avokado, Persea americana adlı ağaçtan gelen meyve olarak bilinir.…

Yeşil Çayın Faydaları: Ne İşe Yarar, Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilir? Tarifi
Yeşil Çayın Faydaları: Ne İşe Yarar, Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilir?

Yeşil Çay: 5000 Yıllık Antioksidan Kaynağı Yeşil çay, Camellia sinensis bitkisinin yapraklarından elde edilen bir…

Propolisin Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Propolisin Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Antioksidan Propolis: Güçlü Bağışıklığın Anahtarı! Propolis Yunanca bir kelimedir. "Korunan bölge, şehir" anlamını taşır. Arılar…

Narın Faydaları: Nar Yemek Neye İyi Gelir? Tarifi
Narın Faydaları: Nar Yemek Neye İyi Gelir?

Nar: Antioksidan Zengini Süper Meyve! Nar, Punica granatum adı verilen bir ağaç türünün meyvesidir ve…

Tarifler Geri
Videolar Geri