Balgam Söktürücü Etkili 8 Doğal Çay Tarifi

1 vote, average: 5,00 1 vote, average: 5,00 1 vote, average: 5,00 1 vote, average: 5,00 1 vote, average: 5,00 (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Balgam Söktürücü Etkili 8 Doğal Çay Tarifi

Özellikle üst solunum yollarında gelişen bir rahatsızlığa çözüm arayışıyla ilgili çay ve içecek tarifleri listesiyle karşınızdayız. Evet, doğru tahmin ettiniz, balgam!

Aslında her insanda, herhangi bir soğuk algınlığı altında olmasa dahi oluşabilen balgam, şiddeti ve yoğunluğu arttığında hastalığı tetikleyici bir unsur olabiliyor. Bu durumda kullanılan balgam söktürücü çaylar büyük-küçük herkese şifa dağıtıyor. Eğer balgamdan yeterince şikayetçiyseniz, boğazınızı yumuşatıp rahatlatacak doğal bir karışıma ihtiyacınız var. Halk arasında en sık bilinen balgam söktürücü 8 farklı çay tarifine gelin beraberce göz atalım.

Tariflerimizde yer alan balgam söktürücü şifalı bitkiler ile belki de ilaç kullanmanıza gerek kalmayabilir veya doktor önerisi eşliğinde ilaçlara takviye olarak bu çayları tüketebilirsiniz.

 

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

4 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 600.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

#1
Balgam Söktürücü

Elma, limon ve keçi boynuzu malzemeleri ile çabucak hazır edebileceğiniz balgam söktüren çay tarifi, boğazlarınızın yumuşamasını sağlayacak. Miktarıyla doğru orantılı olarak gün içerisinde rahatsız olabileceğiniz balgam sorunu, bu çay tarifi ile artık gündelik hayatınıza bir engel değil.

Balgam Söktürücü Tarifi
#2
Ceviz Perdesi Çayı ( Balgam Ve Öksürük İçin)

Kabuğundan meyvesine bin bir derde şifa cevizin, perdesi ile yapılan balgam söktürücü öksürük çayından bahsedelim. Yapılışı oldukça kolay, bir fincan kaynamış suya demlediğiniz ceviz perdeleri 3 dakika içinde içime hazır! Dilerseniz damak zevkinize göre bal ve limonla tatlandırmanız mümkün.

Ceviz Perdesi Çayı ( Balgam Ve Öksürük İçin) Tarifi
#3
Bronşit Balgam ve Döş Hırıltısına Bire Bir (Mutlaka Deneyin)

Zencefilin yakıcı etkisiyle, boğazınızın tazeleneceği bir içeceğe hazır olun. Oldukça kolay, her evde bulunan malzemelerle hazırlanacak bu tarifte tarçın, bal, zencefil, limon, soğan ve sarımsağın şifasından faydalanılıyor. Bu tarif, yumuşacık boğazlara kavuşmak için birebir.

Bronşit Balgam ve Döş Hırıltısına Bire Bir (Mutlaka Deneyin) Tarifi
#4
Balgam Ve Öksürük Çayı (+8ay)

Karabiber ve zencefilin ısıtıcı güçleri bu kez balgam söktürücü çay tarifinde buluştu. Her evde bulunan baharatlar ve bitkiler ile hazırlanan bu çayı, doktor önerisi ile bebeklerinize az miktarlarda içirebilirsiniz.

Balgam Ve Öksürük Çayı (+8ay) Tarifi
#5
Doğal Balgam Söktürücü İlaç

Bu çayımızda, malzemelerimizi zenginleştiriyoruz! Bal, soğan, sarımsak, limon suyu, tarçın ve toz zencefilin rahatsızlığınızı geçirmek adına seferber olacağı çay için tarifimize buyurun. Hem evde rahatlıkla bulunabilen malzemeler, hem de yapımı çok basit. Kısa sürede doğal ilaç görevi görecek bu tarifi mutlaka denemelisiniz.

Doğal Balgam Söktürücü İlaç Tarifi
#6
Mükemmel Balgam Söktürücü Ve Öksürük Çayı

Öksürük, boğazları kurutan ve yıpratan bir hastalık belirtisi oluyor. Bu nedenle de en az balgam kadar rahatsız edici bir durum. Bu tarifimiz hem öksürük için hem de balgam için gelsin! Aktarlarda bulabileceğiniz hatmi çiçeğinin ana malzeme olarak kullanıldığı bu çayı su yerine süt ile de hazırlayabilirsiniz. Bal ile zenginleştirebileceğiniz çayınız şifa olmaya hazır…

Mükemmel Balgam Söktürücü Ve Öksürük Çayı Tarifi
#7
Balgam Söktürücü Çay

Zencefilin deva olduğu dertler say say bitmez. Soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda da sık sık kullanılan zencefilden muhteşem bir çay tarifi daha. Balgam söktürücü çay için zencefili ana malzeme olarak kullanmak kesinlikle çok iyi bir iş çıkarıyor. Çekirdekli elmanın da eşlik ettiği bu şifa çayını deneyecekler, olumlu sonuç almaya hazır olsunlar.

Balgam Söktürücü Çay Tarifi
#8
Balgam Söktürücü Bitki Çayı

Diğer tariflere göre, bir miktar daha zengin malzemeli bir çay tarifimiz var sırada. Nane ve maydanoz gibi yeşillikler ile derdinize derman olacak balgam söktürücü çay tarifinden bahsediyoruz. Nanenin ve maydanozun yanına kuru kekik, karabiber, bal ve biraz limon suyu ekleniyor ve en etkili ilaçtan daha şifalı oluyor!

Balgam Söktürücü Bitki Çayı Tarifi
Kasım ayına girmemizle beraber soğuklara da “hoş geldin!” demiş olduk. Haliyle soğuk algınlığı, grip ya da nezle gibi sağlık sorunlarında da artış kaçınılmaz bir hale geldi. Sosyal hayatı engelleyen bu hastalıklar herkesin köşe bucak kaçacağı bir sorun olsa da aslında baş etmesi oldukça kolay. Biraz sabır, biraz moral ve biraz da bitkisel takviye ile olabilecek en kısa sürede hastalığı atlatmanız olası. Her hastalıkta ilaç dolabına koşmak yerine bitki çaylarına sarılıyorsanız, balgam söktürücü çaylar listesi sizi bir hayli memnun etmiş olmalı. bu liste geçmişten günümüze, annelerimizin ve büyüklerimizin bizi korumak amaçlı kullandığı doğal yollar asla modası geçmeyecek tariflerden oluşuyor. Her zaman ilk başvurulacak yol hekim önerileri ve tıbbi bilgiler olsa da bazı durumlarda eski kadim bilgilere başvurmakta fayda görebilirsiniz.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Balgam Söktürücü Bitkisel Öneriler

Bitki Çayı Faydaları Hangi Çay Neye İyi Gelir?

Balgamlı Öksürüğe İyi Gelen 10 Bitkisel Tedavi

Zencefil Faydaları, Çayından Macununa Mucize Etkileri

10 Kış Çayı Tarifi: Soğuk Algınlığı ve Öksürüğe Evde Doğal Tedavi

 

Balgam Söktürücü Etkili 8 Doğal Çay Tarifi 18.11.2020 tarihinde yayınladı.