İstanbul’un En İyi Aktar ve Baharatçıları

İstanbul’un En İyi Aktar ve Baharatçıları Tarifi

İstanbul Aktarları: Doğanın Şifalı Eczanesi

Aktarlar hemen hemen her mahallede bulunan doğal şifa dükkanlarıdır bir nebze. En doğal ürünlerin, şifalı sabunların, ev yapımı gıda malzemelerinin ve taptaze kahvelerin adresleridir. Paketli ürünlere karşı olanların, görerek ve güvenerek taze ürünleri alacağı aktarlar her şehrin bitkisel şifa mağazasıdır. İstanbul’da da yüzlerce aktar yer almaktadır.

Baharat Çeşitleri İsimleri, Kullanım Teknikleri ve Faydaları

İstanbul’un En İyi 10 Aktarı

  • Ayfer Kaur Baharat Doğal Ürünler
  • Kırk Ambar
  • Yanıklar Baharat
  • Tarihi Çemberlitaş Baharatçısı
  • Hayfene
  • Develi Baharat
  • Nuh’un Ambarı
  • Arifoğlu Baharat
  • Çengelköy Baharat
  • Bio Store by Ayhan Ercan

Hangi Baharat Hangi Yemekte Kullanılır? Lezzet Artıran İpuçları

istanbul aktar

Yemeklerinizin lezzetini ikiye katlayan aktarların sık sık taze ürün getirdiğini biliyor musunuz? Üstelik istediğiniz ürünü dilediğiniz miktarda satın alabiliyorsunuz. Saç bakımı, cilt maskesi, kronik hastalıklar ve yemek tarifleri için gerekli olan ot, toz baharat ve esansiyel yağlar sizleri en yakın aktarda bekliyor olacak.

İstanbul’da güvenilir aktar bulma konusunda zorluk çekenlere, en bilinen ve popüler aktarları bir araya getirdiğimiz bu yazımız; sizlere bitkisel şifa olacak nitelikte. Çünkü aradığınız pek çok baharat, yağ ve doğal ürün adı geçen aktarlarda hijyenik şekilde temin ediliyor. İstanbul’un en iyi aktarı hangisi diyenler için derlenen bu listede, evinize en yakın aktarı bulabilirsiniz!

Baharat Yapımı kategorisinden tüm ev yapımı lezzetlere ulaşabilirsiniz!

İstanbul’un En İyi Aktar ve Baharatçıları

1) Ayfer Kaur Baharat Doğal Ürünler

Türkiye’nin en işlek ticaret merkezlerinden biri olan Mısır Çarşısı’nda 7 numaraya yerleşen Cevat Güçlü ile başlar bu aktarın öyküsü. Girit’ten gelen Güçlü ailesi, geldiklerinde yanında birçok baharatı da getirir ve Mısır Çarşısı’nda satmaya başlar. Günden güne işlerini büyüten ve kendinden sonraki nesil için önemli bir miras bırakan Cevat Güçlü, kızına bu dükkanı bırakır. Ayfer Kaur da tıpkı babası gibi çocuklarına aktarcılığı ve şifalı bitkilerin etkilerini öğreterek günümüzde pek çok kişinin bildiği Ayfer Kaur Baharat Doğal Ürünler markası olmayı başarır. Mısır Çarşısı’nda sizi bekleyen yüzlerce şifalı baharat ve yağ var!

Adres: Mısır Çarşısı D: 7, Eminönü / Cağaloğlu, Fatih, İstanbul

İletişim: 0212 522 45 23

ayfer kaur
Kaynak: www.ayferkaur.com

2) Kırkambar Aktar

Doğal ürünlerin ve esansiyel yağların İstanbul’daki bir diğer adresidir Kırkambar Aktar. Online satışı olan ve mağazada yüzlerce ürünü sergileyen Kırkambar, Beşiktaş’a şifa dağıtan bir mekan. Aradığınız pek çok bitki, kuru ot ve toz baharat, doğal gıdalar sizler için burada olacak. Salçadan bitkisel takviyeye, taze kahve çeşitlerinden doğal sabunlara kadar geniş bir ürün yelpazesi olan Kırkambar, İstanbul’da aktar arayanların sesini duyan bir yerdir. Ekonomik ve taze bitkisel ürünleri burada kolayca bulabilirsiniz.

Adres: Beşiktaş Ekolojik Kırk Ambar Online Alışveriş Sitesi Köyiçi Caddesi Kazan Sokak Gürün Pasajı No: 9 Beşiktaş İstanbul

İletişim: 0212 258 6548

kırkambar baharat

3) Yanıklar Baharat

İstanbul Pendik’te yer alan Yanıklar Baharat, bitkisel terapi merkeziniz olmaya aday. Doğada bulunan en değerli ve şifalı bitkileri, taptaze şekilde sizlere ulaştıran bu firma bitkisel vitamin desteğini de sizlere sunuyor. Evinizde kendinize ve ailenize ufak bir doğal ürünler köşesi yapmadan önce Yanıklar Baharat’a uğramalısınız. Uygun fiyatlı ve faydalı doğal gıdaları, baharatları Pendik’te Yanıklar Baharat mağazasında temin edebilirsiniz. Bu aktar size çok iyi gelecek!

Adres: Batı Mahallesi Çadırcı İş Merkezi Ihlamur Sokak No : 20 C, 34890 Pendik / İstanbul

İletişim: 0216 483 49 44

yanıklar baharat
Kaynak: www.bumaps.com

4) Tarihi Çemberlitaş Baharatçısı

1956 yılından günümüze kadar hizmet veren ve uzun bir süre daha doğal bitkisel ürünleri sizlere ulaştırmayı hedefleyen Tarihi Çemberlitaş Baharatçısı, İstanbul’da 3 ayrı yerde şubesi olan bir aktardır. Bitkisel takviye ve gıdaların, iştah açan baharatların, kişisel bakım ve zayıflamaya yardımcı ürünlerin satışını yapan bu aktarda dilediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz. Aromatik yağların, bitkisel karışımların neye iyi geldiğini de açıklayan samimi çalışanlar, size alışveriş konusunda rehber olabilir. İnternet satışı ve mağaza satışı sayesinde, istediğiniz ürünler artık sizin de evinizde!

Adres: Yeniçeriler Caddesi No: 6/A Çemberlitaş – Fatih / İstanbul

İletişim: 0212 522 8447

tarihi çemberlitaş baharatçısı
Kaynak: www.cemberlitasbaharatcisi.com

5) Hayfene

Mısır Çarşısı’nda gezerken burnunuza gelen baharat kokularının bir adresi de Hayfene Baharat’tır. Daha önce Ucuzcular Baharat adıyla kendini duyuran bu firma, ufak bir isim değişikliği yaşayarak hizmete devam ediyor. Özel sosları, bitkisel karışımları, doğal mutfak ürünleri, pastacılık malzemeleri ve daha da ötesi Hayfene’de sizi bekliyor. Tazeliğe ve kaliteye önem verenlerin, İstanbul’daki adresi sayılan Hayfene Baharat, her gün tazelenen raflarıyla hizmet vermeye hazır!

Adres: Mısır Çarşısı İçi No: 51 Eminönü Fatih İstanbul

İletişim: 0850 259 1886

hayfene ucuzcular baharat

6) Develi Baharat

İstanbul’da baharatların ve şifalı bitkilerin merkezidir Mısır Çarşısı. Burada faaliyet gösteren en popüler aktarlardan biri de Develi Baharat’tır. Aradığınız onlarca baharat ve bitkilerin en taze adresidir. Dilediğiniz miktarda ürün alabileceğiniz, aldığınız ürün hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz bir şifa dükkanıdır. İstanbul’da Mısır Çarşısı’nda adını duyuran aktarlardan Develi Baharat size online ve mağaza üzerinden satış yapmaktan keyif duyuyor.

Adres: Mısır Çarşısı D:46, Eminönü, Fatih/İstanbul

İletişim: 0212 520 59 68

develi baharat

7) Nuh’un Ambarı

Sağlıklı ve organik gıdaların Beyoğlu’ndaki adreslerinden biri olan Nuh’un Ambarı, aktar hizmetleri konusunda oldukça başarılıdır. Hijyenik paketleme ve steril satış anlayışına sahip olan bu şifa dükkanında aradığınız bitki, yağ, baharat ve doğal ürünleri en iyi şekilde temin edebilirsiniz. Glutensiz besinler, zayıflamaya yardımcı olan gıdalar, kişisel bakımda etkili olan ürünleri burada bulabilirsiniz.

Adres: Asmalımescit Mahallesi, İstiklal Caddesi Kallavi Sokak 6/A, 34430 Beyoğlu

İletişim: 0212 292 92 72

nuhun ambarı

8) Arifoğlu Baharat

1944 yılından günümüze kadar organik ve doğal ürünleri bizlere ulaştıran Arifoğlu Baharat, en taze ve faydalı bitkisel gıdaların satışını yapmaktadır. Pek çok markette adını duyduğunuz Arifoğlu Baharat’ın İstanbul’da birden fazla şubesi bulunmaktadır. İnternet üzerinden satışı olan bu aktarın aynı zamanda birçok ürününü marketlerde de bulabilirsiniz. Ancak görerek, her baharatın kokusunu içime çekerek almak istiyorum diyorsanız sizleri İstanbul’a davet ediyoruz.

Adres: Üniversite Mahallesi Firuzköy Bulvarı No: 32 34320 Avcılar / İstanbul, Türkiye

İletişim: 0212 676 75 75

arifoğlu baharat
Kaynak: www.arifoglu.com

9) Çengelköy Baharat

Neredeyse 10 senedir taze baharat ve bitkisel ürünlerin satışını yapan Çengelköy Baharat, sağlığınıza katkısı olan bitkileri ve yağları sizler için raflarında saklıyor. İstanbul’da aktar bulamıyorum diyenler için önerilen Çengelköy Baharat, aklınıza gelebilecek pek çok doğal ürünleri sizlere ulaştırıyor. Ferah bir mağaza içinde, hijyenik koşullarda aktar ürünlerini satın almak için şubelere davetlisiniz.

Adres: Otağtepe Caddesi No: 68/A Kavacık, Beykoz, İstanbul

İletişim: 0216 668 09 40

çengelköy baharatçısı
Kaynak: www.cengelkoybaharatcisi.com

10) Bio Store by Ayhan Ercan

Ümraniye’de dikkatleri üzerine toplayan ve her gelene şifa dağıtan bir dükkandır Bio Store by Ayhan Ercan. Aklınıza gelen baharatlar, bitkisel takviyeler, güzellik ürünleri, doğal sabunlar ve şampuanlar burada özenle korunmuş şekilde sizi bekliyor. Tuz lambaları ve tütsü gibi ev hediyelerinin de satışı olan Bio Store by Ayhan Ercan aktarında kendinize iyi gelen ürünleri bulabilirsiniz.

Adres: Çamlık Mahallesi İkbal Caddesi Türbe Sokak No: 62/A Ümraniye İstanbul

İletişim: 0850 969 77 87

bio store by ayhan ercan

Sıralama gelişigüzel verilmiştir; değer teşkil etmez.

Gezi Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’un En Lezzetli 11 Esnaf Lokantası

Meşhur İstanbul Köftecileri En İyi 13 Mekan

İstanbul Dönercileri: Tam Not Alan 17 Adres

İstanbul’un En İyi 12 Deniz Ürünleri Restoranı

İstanbul’da Ev Yemekleri Yapan En İyi 10 Mekan

En sevilen mutfak ve ev ürünlerinde kaçırılmayacak fırsatlar için tıklayın

4 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

9 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 800.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza yanıt verebilecek yemek & mekan rehberi konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride yurt içi ve yurt dışından pek çok farklı şehir için derlediğiniz restoran ve yemek mekanlarına, söz konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması gereken meşhur yemeklerine dair bilgilere tek yazı içerisinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız şehir veya bölge için özel olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve iletişim bilgileri, ün salmış yemekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler öneri niteliğindedir. Yazı yayına alındıktan sonra bilgilerin zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
En İyi Brownie Tarifi

En İyi Brownie

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, 25dk Pişirme
En İyi Çilekli Pasta Tarifi

En İyi Çilekli Pasta

8-10 kişilik, 2 saat Hazırlık, 40dk Pişirme
İstanbul Keyfi Tarifi

İstanbul Keyfi

4-6 kişilik, 5dk Hazırlık, 15dk Pişirme
İstanbul Salatası Tarifi

İstanbul Salatası

1-2 kişilik, 10dk Hazırlık, Pişirme yok
İstanbul Tatlısı Tarifi

İstanbul Tatlısı

10-12 kişilik, 1 saat Hazırlık, 25dk Pişirme
İstanbul Tatlısı Tarifi

İstanbul Tatlısı

12-14 kişilik, 45dk Hazırlık, 35dk Pişirme
Yiyebileceğiniz En İyi Köfte Tarifi

Yiyebileceğiniz En İyi Köfte Tarifi

4-6 kişilik, 20dk Hazırlık, Pişirme yok
En İyi Yılbaşı (Gingerbread) Kurabiyesi Tarifi

En İyi Yılbaşı (Gingerbread) Kurabiyesi

8-10 kişilik, 30dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Karnıyarık Otu Nedir? 8 Faydası, Kullanımı Tarifi
Karnıyarık Otu Nedir? 8 Faydası, Kullanımı

Karnıyarık Otu: Tokluk Hissi Veren Formül! Doğada kendiliğinden yetişen ve insan eliyle yetiştirilen bitkiler, alternatif…

Aromaterapi Nedir, Nasıl Uygulanır? Ne İşe Yarar? Tarifi
Aromaterapi Nedir, Nasıl Uygulanır? Ne İşe Yarar?

Aromaterapi: Kadim Bilgilerle Şifa Geleneği Aromaterapi, günümüzde çok sık kullanılan kelimelerden biri. Esasında bitkisel yağların…

Bağışıklık Sistemi Nedir? İşleyişi, Zayıf ve Güçlü Bağışıklık Belirtileri Tarifi
Bağışıklık Sistemi Nedir? İşleyişi, Zayıf ve Güçlü Bağışıklık Belirtileri

Bağışıklık (İmmün) Sistemi: Koruma Kalkanı! İş ve yaşam telaşı içinde, birçok bakteri ve mikropla karşı…

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları, Zararları Tarifi
Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları, Zararları

Nemlendirici Hydrafacial Cilt Bakımı Pek çok kişi ayna karşısında cildini incelediğinde siyah noktalardan arınmak, daha…

Şeker Pancarı Nerede Yetişir? En İyi Nasıl Yetiştirilir? Tarifi
Şeker Pancarı Nerede Yetişir? En İyi Nasıl Yetiştirilir?

Ülkemizde Şeker Pancarı Yetiştiriciliği Türkiye’nin iklimi, şeker pancarı yetiştiriciliği için oldukça elverişlidir. Şeker pancarı üretimi…

Yulaf Ezmesi Nasıl Yenir, Pişirilir? En İyi Diyet Tarifler Tarifi
Yulaf Ezmesi Nasıl Yenir, Pişirilir? En İyi Diyet Tarifler

Yulaf Ezmesi Nasıl Tüketilmelidir? Sağlıklı beslenmek için kendine bu pazartesi söz verenler, diyete uzun süredir…

2022 Kasım Ayının 30 Popüler Tarifi
2022 Kasım Ayının 30 Popüler Tarifi

Kasım ayının en çok deftere eklenen 30 tarifi tüm lezzeti ile karşınızda! Serin rüzgar ve…

Karnıyarık Otu Nedir? 8 Faydası, Kullanımı Tarifi
Karnıyarık Otu Nedir? 8 Faydası, Kullanımı

Karnıyarık Otu: Tokluk Hissi Veren Formül! Doğada kendiliğinden yetişen ve insan eliyle yetiştirilen bitkiler, alternatif…

Aromaterapi Nedir, Nasıl Uygulanır? Ne İşe Yarar? Tarifi
Aromaterapi Nedir, Nasıl Uygulanır? Ne İşe Yarar?

Aromaterapi: Kadim Bilgilerle Şifa Geleneği Aromaterapi, günümüzde çok sık kullanılan kelimelerden biri. Esasında bitkisel yağların…

Bağışıklık Sistemi Nedir? İşleyişi, Zayıf ve Güçlü Bağışıklık Belirtileri Tarifi
Bağışıklık Sistemi Nedir? İşleyişi, Zayıf ve Güçlü Bağışıklık Belirtileri

Bağışıklık (İmmün) Sistemi: Koruma Kalkanı! İş ve yaşam telaşı içinde, birçok bakteri ve mikropla karşı…

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları, Zararları Tarifi
Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları, Zararları

Nemlendirici Hydrafacial Cilt Bakımı Pek çok kişi ayna karşısında cildini incelediğinde siyah noktalardan arınmak, daha…

Şeker Pancarı Nerede Yetişir? En İyi Nasıl Yetiştirilir? Tarifi
Şeker Pancarı Nerede Yetişir? En İyi Nasıl Yetiştirilir?

Ülkemizde Şeker Pancarı Yetiştiriciliği Türkiye’nin iklimi, şeker pancarı yetiştiriciliği için oldukça elverişlidir. Şeker pancarı üretimi…

Yulaf Ezmesi Nasıl Yenir, Pişirilir? En İyi Diyet Tarifler Tarifi
Yulaf Ezmesi Nasıl Yenir, Pişirilir? En İyi Diyet Tarifler

Yulaf Ezmesi Nasıl Tüketilmelidir? Sağlıklı beslenmek için kendine bu pazartesi söz verenler, diyete uzun süredir…

Et Nasıl Marine Edilir? Ünlü Şeflerin Marinasyon Sırları, Tarifler Tarifi
Et Nasıl Marine Edilir? Ünlü Şeflerin Marinasyon Sırları, Tarifler

Et Marinasyonu: Ağızda Dağılan Lokum Lezzet! Dünya mutfağında ve Türk mutfağındaki birçok yemekte büyük bir…

Majezik Nedir? Prospektüs Tarifi
Majezik Nedir? Prospektüs

Majezik Merak edenler için Majezik prospektüs bilgilerini hazırladık. Tüm cevaplar şimdi burada! Yazının en sonunda…

Arveles Ağrı Kesici Prospektüs Tarifi
Arveles Ağrı Kesici Prospektüs

Arveles Nedir? Arveles ilaç sektöründe adı sıkça duyulan bir ilaçtır. Arveles nedir? Arveles 25 mg…

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır? 6 Pratik Çözüm
Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır? 6 Pratik Çözüm

Duşakabin Nasıl Temizlenir? Yorgunluk, stres, günlük hayat koşturmacası ve daha pek çok sebep çoğu zaman…

Çaydanlık Kireci Nasıl Temizlenir? 6 Kesin Çözüm Tarifi
Çaydanlık Kireci Nasıl Temizlenir? 6 Kesin Çözüm

Çaydanlık Kireci Temizleme Yöntemleri Kireçli suların olduğu bölgelerde, çaydanlıklar zamanla temizlenmeyi bekler. Sürekli kullanılan çaydanlık,…

Tarifler Geri
Videolar Geri