İstanbul’un En İyi Aktar ve Baharatçıları

İstanbul’un En İyi Aktar ve Baharatçıları Tarifi

İstanbul Aktarları: Doğanın Şifalı Eczanesi

Aktarlar hemen hemen her mahallede bulunan doğal şifa dükkanlarıdır bir nebze. En doğal ürünlerin, şifalı sabunların, ev yapımı gıda malzemelerinin ve taptaze kahvelerin adresleridir. Paketli ürünlere karşı olanların, görerek ve güvenerek taze ürünleri alacağı aktarlar her şehrin bitkisel şifa mağazasıdır. İstanbul’da da yüzlerce aktar yer almaktadır.

Baharat Çeşitleri İsimleri, Kullanım Teknikleri ve Faydaları

İstanbul’un En İyi 10 Aktarı

  • Ayfer Kaur Baharat Doğal Ürünler
  • Kırk Ambar
  • Yanıklar Baharat
  • Tarihi Çemberlitaş Baharatçısı
  • Hayfene
  • Develi Baharat
  • Nuh’un Ambarı
  • Arifoğlu Baharat
  • Çengelköy Baharat
  • Bio Store by Ayhan Ercan

Hangi Baharat Hangi Yemekte Kullanılır? Lezzet Artıran İpuçları

Sıralama gelişigüzel verilmiştir; değer teşkil etmez.

istanbul aktar

Yemeklerinizin lezzetini ikiye katlayan aktarların sık sık taze ürün getirdiğini biliyor musunuz? Üstelik istediğiniz ürünü dilediğiniz miktarda satın alabiliyorsunuz. Saç bakımı, cilt maskesi, kronik hastalıklar ve yemek tarifleri için gerekli olan ot, toz baharat ve esansiyel yağlar sizleri en yakın aktarda bekliyor olacak.

İstanbul’da güvenilir aktar bulma konusunda zorluk çekenlere, en bilinen ve popüler aktarları bir araya getirdiğimiz bu yazımız; sizlere bitkisel şifa olacak nitelikte. Çünkü aradığınız pek çok baharat, yağ ve doğal ürün adı geçen aktarlarda hijyenik şekilde temin ediliyor. İstanbul’un en iyi aktarı hangisi diyenler için derlenen bu listede, evinize en yakın aktarı bulabilirsiniz!

Baharat Yapımı kategorisinden tüm ev yapımı lezzetlere ulaşabilirsiniz!

İstanbul’un En İyi Aktar ve Baharatçıları

Sıralama gelişigüzel verilmiştir; değer teşkil etmez.

1) Ayfer Kaur Baharat Doğal Ürünler

Türkiye’nin en işlek ticaret merkezlerinden biri olan Mısır Çarşısı’nda 7 numaraya yerleşen Cevat Güçlü ile başlar bu aktarın öyküsü. Girit’ten gelen Güçlü ailesi, geldiklerinde yanında birçok baharatı da getirir ve Mısır Çarşısı’nda satmaya başlar. Günden güne işlerini büyüten ve kendinden sonraki nesil için önemli bir miras bırakan Cevat Güçlü, kızına bu dükkanı bırakır. Ayfer Kaur da tıpkı babası gibi çocuklarına aktarcılığı ve şifalı bitkilerin etkilerini öğreterek günümüzde pek çok kişinin bildiği Ayfer Kaur Baharat Doğal Ürünler markası olmayı başarır. Mısır Çarşısı’nda sizi bekleyen yüzlerce şifalı baharat ve yağ var!

Adres: Mısır Çarşısı D: 7, Eminönü / Cağaloğlu, Fatih, İstanbul

İletişim: 0212 522 45 23

2) Kırkambar Aktar

Doğal ürünlerin ve esansiyel yağların İstanbul’daki bir diğer adresidir Kırkambar Aktar. Online satışı olan ve mağazada yüzlerce ürünü sergileyen Kırkambar, Beşiktaş’a şifa dağıtan bir mekan. Aradığınız pek çok bitki, kuru ot ve toz baharat, doğal gıdalar sizler için burada olacak. Salçadan bitkisel takviyeye, taze kahve çeşitlerinden doğal sabunlara kadar geniş bir ürün yelpazesi olan Kırkambar, İstanbul’da aktar arayanların sesini duyan bir yerdir. Ekonomik ve taze bitkisel ürünleri burada kolayca bulabilirsiniz.

Adres: Beşiktaş Ekolojik Kırk Ambar Online Alışveriş Sitesi Köyiçi Caddesi Kazan Sokak Gürün Pasajı No: 9 Beşiktaş İstanbul

İletişim: 0212 258 6548

3) Yanıklar Baharat

İstanbul Pendik’te yer alan Yanıklar Baharat, bitkisel terapi merkeziniz olmaya aday. Doğada bulunan en değerli ve şifalı bitkileri, taptaze şekilde sizlere ulaştıran bu firma bitkisel vitamin desteğini de sizlere sunuyor. Evinizde kendinize ve ailenize ufak bir doğal ürünler köşesi yapmadan önce Yanıklar Baharat’a uğramalısınız. Uygun fiyatlı ve faydalı doğal gıdaları, baharatları Pendik’te Yanıklar Baharat mağazasında temin edebilirsiniz. Bu aktar size çok iyi gelecek!

Adres: Batı Mahallesi Çadırcı İş Merkezi Ihlamur Sokak No : 20 C, 34890 Pendik / İstanbul

İletişim: 0216 483 49 44

4) Tarihi Çemberlitaş Baharatçısı

1956 yılından günümüze kadar hizmet veren ve uzun bir süre daha doğal bitkisel ürünleri sizlere ulaştırmayı hedefleyen Tarihi Çemberlitaş Baharatçısı, İstanbul’da 3 ayrı yerde şubesi olan bir aktardır. Bitkisel takviye ve gıdaların, iştah açan baharatların, kişisel bakım ve zayıflamaya yardımcı ürünlerin satışını yapan bu aktarda dilediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz. Aromatik yağların, bitkisel karışımların neye iyi geldiğini de açıklayan samimi çalışanlar, size alışveriş konusunda rehber olabilir. İnternet satışı ve mağaza satışı sayesinde, istediğiniz ürünler artık sizin de evinizde!

Adres: Yeniçeriler Caddesi No: 6/A Çemberlitaş – Fatih / İstanbul

İletişim: 0212 522 8447

5) Hayfene

Mısır Çarşısı’nda gezerken burnunuza gelen baharat kokularının bir adresi de Hayfene Baharat’tır. Daha önce Ucuzcular Baharat adıyla kendini duyuran bu firma, ufak bir isim değişikliği yaşayarak hizmete devam ediyor. Özel sosları, bitkisel karışımları, doğal mutfak ürünleri, pastacılık malzemeleri ve daha da ötesi Hayfene’de sizi bekliyor. Tazeliğe ve kaliteye önem verenlerin, İstanbul’daki adresi sayılan Hayfene Baharat, her gün tazelenen raflarıyla hizmet vermeye hazır!

Adres: Mısır Çarşısı İçi No: 51 Eminönü Fatih İstanbul

İletişim: 0850 259 1886

6) Develi Baharat

İstanbul’da baharatların ve şifalı bitkilerin merkezidir Mısır Çarşısı. Burada faaliyet gösteren en popüler aktarlardan biri de Develi Baharat’tır. Aradığınız onlarca baharat ve bitkilerin en taze adresidir. Dilediğiniz miktarda ürün alabileceğiniz, aldığınız ürün hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz bir şifa dükkanıdır. İstanbul’da Mısır Çarşısı’nda adını duyuran aktarlardan Develi Baharat size online ve mağaza üzerinden satış yapmaktan keyif duyuyor.

Adres: Mısır Çarşısı D:46, Eminönü, Fatih/İstanbul

İletişim: 0212 520 59 68

7) Nuh’un Ambarı

Sağlıklı ve organik gıdaların Beyoğlu’ndaki adreslerinden biri olan Nuh’un Ambarı, aktar hizmetleri konusunda oldukça başarılıdır. Hijyenik paketleme ve steril satış anlayışına sahip olan bu şifa dükkanında aradığınız bitki, yağ, baharat ve doğal ürünleri en iyi şekilde temin edebilirsiniz. Glutensiz besinler, zayıflamaya yardımcı olan gıdalar, kişisel bakımda etkili olan ürünleri burada bulabilirsiniz.

Adres: Asmalımescit Mahallesi, İstiklal Caddesi Kallavi Sokak 6/A, 34430 Beyoğlu

İletişim: 0212 292 92 72

8) Arifoğlu Baharat

1944 yılından günümüze kadar organik ve doğal ürünleri bizlere ulaştıran Arifoğlu Baharat, en taze ve faydalı bitkisel gıdaların satışını yapmaktadır. Pek çok markette adını duyduğunuz Arifoğlu Baharat’ın İstanbul’da birden fazla şubesi bulunmaktadır. İnternet üzerinden satışı olan bu aktarın aynı zamanda birçok ürününü marketlerde de bulabilirsiniz. Ancak görerek, her baharatın kokusunu içime çekerek almak istiyorum diyorsanız sizleri İstanbul’a davet ediyoruz.

Adres: Üniversite Mahallesi Firuzköy Bulvarı No: 32 34320 Avcılar / İstanbul, Türkiye

İletişim: 0212 676 75 75

9) Çengelköy Baharat

Neredeyse 10 senedir taze baharat ve bitkisel ürünlerin satışını yapan Çengelköy Baharat, sağlığınıza katkısı olan bitkileri ve yağları sizler için raflarında saklıyor. İstanbul’da aktar bulamıyorum diyenler için önerilen Çengelköy Baharat, aklınıza gelebilecek pek çok doğal ürünleri sizlere ulaştırıyor. Ferah bir mağaza içinde, hijyenik koşullarda aktar ürünlerini satın almak için şubelere davetlisiniz.

Adres: Otağtepe Caddesi No: 68/A Kavacık, Beykoz, İstanbul

İletişim: 0216 668 09 40

10) Bio Store by Ayhan Ercan

Ümraniye’de dikkatleri üzerine toplayan ve her gelene şifa dağıtan bir dükkandır Bio Store by Ayhan Ercan. Aklınıza gelen baharatlar, bitkisel takviyeler, güzellik ürünleri, doğal sabunlar ve şampuanlar burada özenle korunmuş şekilde sizi bekliyor. Tuz lambaları ve tütsü gibi ev hediyelerinin de satışı olan Bio Store by Ayhan Ercan aktarında kendinize iyi gelen ürünleri bulabilirsiniz.

Adres: Çamlık Mahallesi İkbal Caddesi Türbe Sokak No: 62/A Ümraniye İstanbul

İletişim: 0850 969 77 87

Sıralama gelişigüzel verilmiştir; değer teşkil etmez.

Gezi Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’un En Lezzetli 11 Esnaf Lokantası

Meşhur İstanbul Köftecileri En İyi 13 Mekan

İstanbul Dönercileri: Tam Not Alan 17 Adres

İstanbul’un En İyi 12 Deniz Ürünleri Restoranı

İstanbul’da Ev Yemekleri Yapan En İyi 10 Mekan

--

Nefis Yemek Tarifleri WhatsApp kanalı açıldı, hemen siz de katılın.

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza yanıt verebilecek yemek & mekan rehberi konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride yurt içi ve yurt dışından pek çok farklı şehir için derlediğiniz restoran ve yemek mekanlarına, söz konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması gereken meşhur yemeklerine dair bilgilere tek yazı içerisinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız şehir veya bölge için özel olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve iletişim bilgileri, ün salmış yemekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler öneri niteliğindedir. Yazı yayına alındıktan sonra bilgilerin zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
En İyi Haşhaşpare Tarifi

En İyi Haşhaşpare

6-8 kişilik, 20dk Hazırlık, 20dk Pişirme
En İyi Brownie Tarifi

En İyi Brownie

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, 25dk Pişirme
En İyi Haşhaşpare Tarifi

En İyi Haşhaşpare

8-10 kişilik, 20dk Hazırlık, 20dk Pişirme
En İyi Profiterol Tarifi

En İyi Profiterol

6-8 kişilik, 50dk Hazırlık, 25dk Pişirme
İstanbul Tatlısı Tarifi

İstanbul Tatlısı

12-14 kişilik, 5dk Hazırlık, 35dk Pişirme
İpeksi Ve Köpük Kremasıyla En İyi Magnolia Tarifi

İpeksi Ve Köpük Kremasıyla En İyi Magnolia

6-8 kişilik, 20dk Hazırlık, 20dk Pişirme
İstanbul Tatlısı Tarifi

İstanbul Tatlısı

12-14 kişilik, 1 saat Hazırlık, 25dk Pişirme
Babalar Günü Hediyeleri: Özel El Yapımı Hediye Fikirleri Tarifi
Babalar Günü Hediyeleri: Özel El Yapımı Hediye Fikirleri

Babalar Günü Hediyeleri: Pratik ve Ucuz Sürprizler Her sene Haziran ayının 3. pazar gününe denk…

Kurban Kavurması Nasıl Yumuşak Olur? 5 Püf Noktası Tarifi
Kurban Kavurması Nasıl Yumuşak Olur? 5 Püf Noktası

En Lezzetli Kurban Kavurması Nasıl Yapılır? Kurban Bayramı denildiğinde akıllarda, sohbetlerde, planlarda ve tüm telaşlarda…

Babalar Günü Sözleri: Kısa, Duygusal, Resimli Tarifi
Babalar Günü Sözleri: Kısa, Duygusal, Resimli

Resimli En Güzel Babalar Günü Sözleri Babalar günü sadece ülkemizde değil, tüm dünya ülkelerinde heyecanla…

Kurban Kesmek Farz mı Vacip mi Sünnet mi? Şartları, Kime Düşer? Tarifi
Kurban Kesmek Farz mı Vacip mi Sünnet mi? Şartları, Kime Düşer?

Kurban Kesmek Kimlere Farz? Diyanet Cevapladı Farz, Allah’ın kesin emirleridir. Farzlar usulüne uygun ve Allah…

Güncel Kurbanlık, Hisse ve Kilogram Fiyatları 2024 Tarifi
Güncel Kurbanlık, Hisse ve Kilogram Fiyatları 2024

2024 Kurbanlık ve Hisse Fiyatları Ne Kadar? Kurban fiyatları geçen seneye göre bazı değişikliklere uğramıştır.…

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? Vakıf Bağış Ücretleri 2024
Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? Vakıf Bağış Ücretleri 2024

Kurban Bayramında Bağış Yapabileceğiniz Kurumlar Müslüman dünyası için manevi yönü önemli olan Kurban Bayramı’nda, çocukların…

Babalar Günü Hediyeleri: Özel El Yapımı Hediye Fikirleri Tarifi
Babalar Günü Hediyeleri: Özel El Yapımı Hediye Fikirleri

Babalar Günü Hediyeleri: Pratik ve Ucuz Sürprizler Her sene Haziran ayının 3. pazar gününe denk…

Kurban Kavurması Nasıl Yumuşak Olur? 5 Püf Noktası Tarifi
Kurban Kavurması Nasıl Yumuşak Olur? 5 Püf Noktası

En Lezzetli Kurban Kavurması Nasıl Yapılır? Kurban Bayramı denildiğinde akıllarda, sohbetlerde, planlarda ve tüm telaşlarda…

Babalar Günü Sözleri: Kısa, Duygusal, Resimli Tarifi
Babalar Günü Sözleri: Kısa, Duygusal, Resimli

Resimli En Güzel Babalar Günü Sözleri Babalar günü sadece ülkemizde değil, tüm dünya ülkelerinde heyecanla…

Kurban Kesmek Farz mı Vacip mi Sünnet mi? Şartları, Kime Düşer? Tarifi
Kurban Kesmek Farz mı Vacip mi Sünnet mi? Şartları, Kime Düşer?

Kurban Kesmek Kimlere Farz? Diyanet Cevapladı Farz, Allah’ın kesin emirleridir. Farzlar usulüne uygun ve Allah…

Güncel Kurbanlık, Hisse ve Kilogram Fiyatları 2024 Tarifi
Güncel Kurbanlık, Hisse ve Kilogram Fiyatları 2024

2024 Kurbanlık ve Hisse Fiyatları Ne Kadar? Kurban fiyatları geçen seneye göre bazı değişikliklere uğramıştır.…

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? Vakıf Bağış Ücretleri 2024
Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? Vakıf Bağış Ücretleri 2024

Kurban Bayramında Bağış Yapabileceğiniz Kurumlar Müslüman dünyası için manevi yönü önemli olan Kurban Bayramı’nda, çocukların…

Kurban Eti Nasıl Pişirilir? En İyi 7 Püf Noktası Tarifi
Kurban Eti Nasıl Pişirilir? En İyi 7 Püf Noktası

Kurban Eti En Lezzetli Nasıl Pişirilir? Kurban Bayramında kurban etinin bir miktarı komşuya, ihtiyaç sahiplerine…

Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Oldu Mu? 2024 Tarifi
Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Oldu Mu? 2024

Kurban Bayramı Resmi Tatili 9 Gün Olacak Mı? 2024 yılında Kurban Bayramı haziran ayına denk…

Babalar Günü Mesajları: Resimli, Kısa, Duygusal Tarifi
Babalar Günü Mesajları: Resimli, Kısa, Duygusal

Resimli En Güzel Babalar Günü Mesajları Baba, bizi her fırsatta sarıp sarmalayan ve manevî olarak…

Resimli Kurban Bayramı Mesajları, En Güzel Hayırlı Dilekler Tarifi
Resimli Kurban Bayramı Mesajları, En Güzel Hayırlı Dilekler

Kurban Bayramı Sözleri: Resimli Tebrik Mesajları Birlik, beraberlik ve desteğin pekiştiği mübarek Kurban Bayramı günlerinde,…

Kurban Vekâleti Nasıl Verilir, Alınır, Ücreti Ne Kadar? Diyanet Tarifi
Kurban Vekâleti Nasıl Verilir, Alınır, Ücreti Ne Kadar? Diyanet

Kurban Vekâleti Verirken ve Alırken Ne Söylenmeli? Kurban vekaleti ne demek bu konuda kısaca bilgi…

Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? Nasıl Kılınır? 2024 Tarifi
Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? Nasıl Kılınır? 2024

Kurban Bayramı Namazı Saatleri ve Kılınışı Kurban Bayramı namazı ne zaman hangi saatlerde okunacak diye…

Tarifler Geri
Videolar Geri