Mikrodalga Fırın Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Nasıl Çalışır? Tarifi

Mikrodalga Fırın: Pratik & Hızlı Pişirici!

Mikrodalga fırın, günümüzde mutfakta tarif hazırlamayı, yiyecekleri veya içecekleri ısıtmayı kolaylaştıran küçük ev aletlerinden biridir. Bu küçük ve pratik cihaz sayesinde, yemeklerin kısa sürede ısıtılması gerçekleşir. Hemen hemen her evde yerini alan mikrodalga fırın, ısıtmaya ek olarak çeşitli görevlere de sahiptir.

Nefis Yemek Tarifleri editör ekibi olarak hazırladığımız bu içerik sayesinde, sizlere mikrodalga fırın hakkında en merak edilen soruların yanıtlarını ulaştırıyoruz. Hızlı pişirme sürecinde büyük kolaylık sağlayan mikrodalga fırını daha yakından tanımak için hemen alt başlıklarımıza geçelim!

Mikrodalga Fırın Nedir?

Mikrodalga fırın, yiyecekleri kısa sürede ısıtmak veya pişirmek için mikrodalgaları kullanan bir mutfak cihazıdır. Mikrodalgalar, elektromanyetik dalgaların bir formudur ve yiyeceklerin içindeki su moleküllerini titreştirerek ısı üretir. Mikrodalga fırınlar, genellikle yiyecekleri ısıtma, buz çözme ve kimi mikrodalga fırınlarda ise tam yemek pişirme için kullanılır.

Mikrodalga Fırının İcadı

Mikrodalga fırın, 1940’larda Amerikalı mühendis Percy Spencer tarafından icat edilmiştir. Spencer, Raytheon’da radar teknolojisi üzerinde çalışırken mikrodalgaların ısıtma etkisini tesadüfen keşfetti. Radar setinin önünde çalışırken cebindeki çikolatanın eridiğini fark etti. Bu olayı araştıran Spencer, mikrodalgaların yiyecekleri hızlı bir şekilde ısıtabileceğini anladı.

İlk mikrodalga fırın 1947’de Raytheon tarafından “Radarange” adıyla piyasaya sürüldü. Bu ilk modeller büyük ve pahalıydı, ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte mikrodalga fırınlar daha küçük, daha ucuz ve ev kullanımı için uygun hale geldi.

Mikrodalga Fırın Ne İşe Yarar?

 • Kısa sürede buz çözer.
 • Yemekleri saniyeler içinde ısıtır.
 • Donmuş gıda ve sıvıları eritir.
 • Çeşitli yemeklerin pişmesini sağlar.
 • Sıcak içecek hazırlamaya yardım eder.

Kısa Sürede Buz Çözer

Mikrodalga fırın ne işe yarar sorusuna verilecek ilk yanıt, buz çözmesidir. Mikrodalganın yaydığı ısı enerjisi, molekülleri hızlı bir şekilde hareket ettirir. Bu hareket sonucunda gıda maddelerinin ve sıvıların ısınmasını daha kısa sürede sağlar. Sıvılar kısa sürede ısındığı için buzların da erimesini kolaylaştırır. Buzlu gıdalar, donmuş yiyecekler mikrodalga fırında çözdürülebilir.

Yemekleri Saniyeler İçinde Isıtır

Buzdolabında bekleyen ya da tencerede soğumuş yemekleri, kısa sürede ısıtmak için mikrodalgadan faydalanabilirsiniz. Çorba, pilav, et, sebze gibi yemeklerin ısınma süresini düşürerek hızlı servis imkanı sunar.

Donmuş Gıda ve Sıvıları Eritir

Mikrodalga fırın, katı ve donuk gıdaların erimesini sağlar. Örneğin kurabiye yaparken katı yağı eritmeniz gerekiyorsa, birkaç saniye içinde bu yağı mikrodalgada eriterek sıvı formu elde edebilirsiniz. Çikolata ve yağ eritme konusunda, pratiklik sağlar.

Çeşitli Yemeklerin Pişmesini Sağlar

Son teknoloji mikrodalga fırınlar, yemek pişirme özelliğine de sahiptir. Birçok yemek türü, uygun sıcaklık ve süre seçildiğinde mikrodalga fırında kolayca pişebilir. Mikrodalganın iç hacmine göre hazırlanan çorba, kurabiye, makarna, pilav, et gibi yemeklerin daha kısa sürede pişirilmesine yardımcı bir üründür.

Sıcak İçecek Hazırlamaya Yardım Eder

Sıcak içecekleri ocak üzerinde hazırlamak yerine, mikrodalga fırın tercih edilebilir. Sıvıları içindeki suyu kısa sürede ısıtma özelliği olduğundan, sıcak içecekleri kısa sürede içime hazır hale getirir. Kahve, süt, demleme bitki çayları gibi içeceklerin servisini kolaylaştırır.

Mikrodalga Fırın Nasıl Kullanılır?

Yiyeceklerinizi Hazırlayın

Mikrodalga fırın nasıl kullanılır merak ediyorsanız, öncelikle mikrodalgada ısıtmak, pişirmek istediğiniz yiyecekleri uygun kapta hazırlayın. Kullanacağınız tabağın ölçüsüne uygun miktarda yiyecek koymaya dikkat edin.
Isınacak ölçü kabının mikrodalgaya uyumlu olması gerektiğini unutmayın.

Güvenlik Önlemlerini Alın

Mikrodalga fırın içinde yaldızlı ve parlak işlemeli tabakları kullanmaktan kaçının. Cam, plastik, seramik ürünleri kullanırken mikrodalgaya uyumlu olmasına dikkat edin. Mikrodalgada ısınan yiyecek ve içecekler, fazla sıcak olabileceğinden tabakları tutarken mutfak eldiveni kullanın.

Mikrodalga Güç ve Isı Ayarını Yapın

Mutfağınızda yer alan mikrodalganın ısı ve güç ayarı manuel veya otomatik olabilir. Isıtmak veya pişirmek istediğiniz yiyeceğe en uygun ısı ayarını yapın. Bazı mikrodalga fırınlarda, seviye seviye ısı seçenekleri yer alabilir. Bazı modellerde ise, sıcaklık ayarını kendiniz belirlersiniz. Mikrodalga güç ve ısı ayarını, önceden belirleyin.

Isıtma Süresini Ayarlayın

Mikrodalga içinde ısıtacağınız besinlerin ısınma süresini, varsa ayar tuşlarıyla belirleyin. Güçlü ve kaliteli mikrodalga fırınlar daha kısa sürede ısıtma işlemi yapacağı için, yiyecekleri yakmadan ısıtmaya dikkat edin. Isıtma süresi 1 tabak çorba ve yemekler için ortalama 2 dakika olabilir. Belirlediğiniz en uygun ısıtma süresini, cihaz üzerinden seçin.

Mikrodalgayı Çalıştırın

İçecek, yiyecek ve diğer besinler için kullanacağınız mikrodalgada gerekli ayarlamaları yaptıysanız çalıştırma düğmesine basın. Bazı mikrodalga modellerinde ısı, süre ve başlat düğmesi farklı bölmelerde yer alır. Çeşitli tasarımlara sahip olan mikrodalga fırınlarda, son ısı ayarını yaptıktan sonra süreyi seçince cihaz çalışır. Cihazın kullanım kolaylığına göre, yiyecek ısıtma haznesindeyken çalıştırın ve sürenin bitmesini bekleyin.

Tarif için: Mikrodalgada Sufle

Mikrodalga Fırın Nasıl Çalışır?

Mikrodalga fırın, güçlü bir ısıtma sistemi ile çalışır. Mikrodalga fırın çalışma prensibi, özel dalgalar sayesinde gerçekleşir. Bu sistemde, fırınının içinde özel bir tüp devreye girer. Bu tüp, elektrik akımı kullanır ve yüksek frekanslı dalgalar yani mikrodalga üretmeye başlar. Yayılan mikrodalga dalgaları, yiyeceklerin içindeki su moleküllerine temas eder. Bu temas sayesinde, yiyeceklerin içindeki su ısınır. Böylece yiyecek ve sıvılar da kısa sürede ısınır veya pişer.

Cihazın duvarları, mikrodalga dalgalarını eşit bir şekilde yiyeceklere dağıtır ve yiyeceğin her tarafının ısınması sağlanır. Mikrodalga fırın çalışma durumunda, 1 saatte ortalama 700-1.2 kWh elektrik tüketerek çalışmasını gerçekleşir. Kısa sürede, daha az enerji harcayarak mutfaktaki pişirme işlerini kolaylaştırır.

Mikrodalga Fırın ile Neler Pişirilir?

Mikrodalga fırında zengin pişirme seçenekleri varsa daha çok yemek pişirebilirsiniz. Isıtma, buz çözme, besinleri eritme ve haşlama gibi birçok fonksiyona sahip olan mikrodalga fırında pişirebileceğiniz yemek çeşitleri, şu şekilde sıralanabilir:

 • Sebze: Brokoli, karnabahar, patates, domates gibi sebzeleri mikrodalgada uygun ısı ve sürede hızlı bir şekilde pişirebilirsiniz.
 • Pirinç ve Tahıl: Pirinç, bulgur, kinoa gibi tahılları mikrodalgada suyla beraber uygun derecede pişirebilirsiniz.
 • Et: Küçük parçalara ayırdığınız tavuk, hindi, balık ve kırmızı etleri mikrodalgada ısı ve süre belirledikten sonra hazırlayabilirsiniz.
 • Hamur İşleri: Ekmek, pizza, börek gibi hamur işlerini mikrodalga fırın kullanarak hem ısıtabilir hem de uygun sürede pişirebilirsiniz.
 • İçecek: Çorba, çay, kahve gibi sıcak içeceklerinizi pişirmek için mikrodalga fırınlarda uygun ısıyı seçerek ısıtılabilir ya da pişirebilirsiniz.
 • Dondurulmuş Yemekler: Dondurulmuş hazır yemeklerin birçoğunu mikrodalga fırının uygun ayarını kullanarak pişirebilirsiniz.

Tarif için: Mikrodalga Fırında Kumpir

Mikrodalga Fırında Kumpir

Mikrodalga Fırın ile Normal Fırın Arasındaki Farklar

Normal fırın ve mikrodalga fırın arasında, pişirme süresi, pişirme modu ve hazne bakımından belirgin farklar dikkat çeker. Bu farklar ise şu şekilde ifade edilebilir:

 • Normal fırın ısıyı besinlerin dışından içine doğru dağıtırken, mikrodalga fırın içerden dışarı doğru ısı dağıtır.
 • Normal fırın uzun sürede pişirme imkanı sunarken, mikrodalga fırında pişirme süresi oldukça kısadır.
 • Normal fırınlarda ısı eşit şekilde dağılacağı için besinlerde kuruma meydana gelmezken, mikrodalgada pişen bazı yemeklerde kuruma meydana gelebilir.
 • Mikrodalga fırında pişirme, ısıtma ve eritme fonksiyonları dikkat çekerken normal fırınlarda kızartma, buğulama, kurutma, demleme, mayalama gibi birçok işlev vardır.
 • Normal fırın ebat açısından daha büyüktür, mikrodalga fırın daha minimal ve küçüktür.

Tarif için: 8 Dakikada Mikrodalga Kek (Videolu)

8 Dakikada Mikrodalga Kek (Videolu)

Mikrodalga Fırın Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mutfaktaki küçük ev aletlerini ve diğer elektronik eşyaları kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı önerilerimiz var:

 • Mikrodalga fırında kullanacağınız kapların, mikrodalga enerjisini geçirebilen ve ısıya dayanıklı olmasına dikkat ediniz.
 • Metal kaplar ve folyo gibi malzemeler, mikrodalga fırında kıvılcım çıkarabileceğinden bu tür gereçleri kullanmamalısınız.
 • Besinlere en uygun ısı ve süreyi seçmeye dikkat ederek olası yanma kazalarını önleyebilirsiniz.
 • Mikrodalga fırının kapı contalarında bir hasar varsa kullanmamalısınız, sorunu teknik destek alarak çözmelisiniz.
 • Bu cihazın içinde, yanında ve havalandırma ızgarasının yanında, yakıcı malzemeler bulundurmamalısınız.
 • Kullanım anında hijyen sağlamak için sürekli içini silmeye, dışını da temizlemeye dikkat etmelisiniz.
 • Uzun süreli pişirme durumunda, tabak içindeki besinleri birkaç defa karıştırabilirsiniz.
 • Et ısıtma durumunda, kemikleri temizlerseniz daha kısa sürede ısınma sağlarsınız.
 • Kalın kabuklu sebzelerin üzerine birkaç kesik atarsanız, mikrodalga fırın içinde besinin patlamasını önleyebilirsiniz.
 • Mikrodalga fırında süt ısıtmak istediğinizde taşmaması için, sütü büyük bir bardak içinde, yarıya gelecek şekilde ısıtmalısınız.
 • Uzun süre kullanılmayan mikrodalga fırınların fişini çekerek dinlendirebilirsiniz.

Mikrodalga Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mikrodalga Fırın ile Neler Yapılabilir?

Mikrodalga fırın kullanarak yemek ısıtma, buz çözme, besinleri eritme, sebze ve et haşlama, tahıl ve pilav demleme, kahvaltılık yiyecek hazırlama gibi çeşitli pişirme yöntemlerini deneyebilirsiniz. Sıcak içecek hazırlamak için de tercih edebilirsiniz.

Mikrodalga Fırının Pişirme Özelliği Var mı?

Evet, mikrodalga fırın modellerinin birçoğunda yemek ve içecek pişirme özelliği mevcuttur. Çorba, kahve, pilav, sebze ve et gibi yemekleri kolayca, kısa sürede pişirebilirsiniz.

Mikrodalga Hangi Amaçla Kullanılır?

Mikrodalga, günümüzde birçok elektronik cihazda kullanılır. En yaygın kullanım alanları, günlük hayatı kolaylaştıran cihazlardır. Elektromanyetik dalga olarak yayılan mikrodalga, en çok mutfaktaki küçük ev aleti olan mikrodalga fırında kullanılmaktadır. Buna ek olarak, kablosuz erişim sağlanan wifi cihazlarında, mobil telefonlarda, güvenlik kamera ve sistemlerinde, kablosuz kulaklık tasarımlarında mikrodalga kullanılır.

Mikrodalga Fırına Ne Konmaz?

Mikrodalga fırın içinde kullanıma uygun olmayan malzemeler vardır. Bazı mutfak eşyalarında “Mikrodalga fırın için uygun değildir.” notu dikkat çekebilir. Bununla beraber, kabuklu taze yumurtayı mikrodalga fırına koyarsanız, içinde çatlama ve patlama meydana gelebilir.

Mikrodalga Fırının Ölçüsü Ne Kadar Olmalıdır?

Mikrodalga fırının mutfaktaki yeri, günümüzde ankastre fırın için ayrılan dolabın üzerindeki boş raftır. Ev projelerinde, mikrodalga fırınlar için özel bir raf yer alır. Ancak bazı durumlarda, tezgah üzerinde de mikrodalga fırın kullanılabilir. Bunun için firmalar belirli ölçülerde mikrodalga fırın üretimine dikkat eder. Pek çok mikrodalga fırın; 40-50 cm genişlik, 25-30 cm yükseklik ve 30-40 cm derinlik ölçülerine göre tasarlanmaktadır.

Mikrodalga Fırın Kullanmak Zararlı mı?

Kaynak: Thomas, J. (2008). Microwave cooking and nutrition. Nutrition Reviews, 66(5), 273-278.

Bulgular: Bu makale, mikrodalga fırınların yiyeceklerin besin değeri üzerindeki etkilerini inceler. Çalışma, mikrodalga fırınların vitamin ve mineral kaybını minimalize edebileceğini belirtir.

Mikrodalga fırın, pişirme ve ısıtma esnasında radyasyon yaymaktadır. Yayılan bu radyasyon, yapılan araştırmalara göre insan sağlığına zarar verecek değerlerde değildir. Yiyecekleri ve içecekleri hazırlarken, besinlere zarar veren bir cihaz olduğuna dair kanıtlar henüz yoktur.

Yiyeceklerin az yağla ve kısa sürede pişmesini sağladığı için, pratik ve sağlıklı bir elektronik cihaz olduğuna dair pek çok görüş yer alır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve diğer sağlık kuruluşlarının yaptığı açıklamalara göre, mikrodalga fırınları uygun şekilde kullanmaya devam ederseniz, sağlığınız için güvenli bir cihaz olarak evinizde yer alabilir.

En İyi Ankastre Fırın Markası ve Modelleri

Mikrodalga Fırın Zararlı Mıdır? Kanser Yapar Mı?

En İyi Airfryer Hangisi? Marka ve Ürün Özellikleri

Fırın Kullanımı: Isı, Program Ayarlama, Tepsi Konumu

En İyi Mikrodalga Fırın Modelleri: Ürün İnceleme, Yorumlar

--

Nefis Yemek Tarifleri WhatsApp kanalı açıldı, hemen siz de katılın.

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda mutfakta ve ev yaşamında size zaman kazandırabilecek püf noktalarını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride doğal temizlik tavsiyelerinden butik sebze meyve yetiştiriciliğine, besinleri kolay ayıklama ve uzun süre muhafaza etme tekniklerinden yemeklerde lezzeti artıran ipuçlarına değin hızlı çözüm önerileri yer almaktadır. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu tavsiyeler aşama aşama resimli maddelerle özel olarak düzenlenmiştir. Sunmuş olduğumuz bilgiler öneri niteliğindedir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili ürüne karşı alerjiniz olup olmadığını önceden test etmeli, tavsiyeleri uygularken dikkatli olmaya özen göstermelisiniz. Aksi durumda yaşanabilecek olumsuz durumlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Salça Nasıl Küflenmeden Uzun Süre Kullanılır Tarifi

Salça Nasıl Küflenmeden Uzun Süre Kullanılır

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 45dk Pişirme
Fırında Hamsi Nasıl Yapılır?

Fırında Hamsi Nasıl Yapılır?

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Fırında Helva Nasıl Yapılır?

Fırında Helva Nasıl Yapılır?

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Fırında Patlıcan Nasıl Közlenir ? Tarifi

Fırında Patlıcan Nasıl Közlenir ?

2-4 kişilik, 5dk Hazırlık, 50dk Pişirme
Fırında Tavuk But Nasıl Pişirilir? Tarifi

Fırında Tavuk But Nasıl Pişirilir?

4-6 kişilik, 15dk Hazırlık, 45dk Pişirme
Fırında Tavuk But Nasıl Pişirilir? Tarifi

Fırında Tavuk But Nasıl Pişirilir?

1-2 kişilik, 10dk Hazırlık, 1 saat Pişirme
Fırında Makarna Nasıl Yapılır?

Fırında Makarna Nasıl Yapılır?

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Fırında Somon Nasıl Yapılır?

Fırında Somon Nasıl Yapılır?

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Fırında Sütlaç Nasıl Yapılır?

Fırında Sütlaç Nasıl Yapılır?

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, 1 saat Pişirme
Protein Tozu Nasıl, Ne Zaman Kullanılır? Ne İşe Yarar? Tarifi
Protein Tozu Nasıl, Ne Zaman Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Protein Tozu Kullanımı ve Etkileri Protein tozu, sporcuların ve vücut geliştiren kişilerin sıklıkla başvurduğu besin…

Yağdanlık Nasıl Temizlenir? En Kullanışlı Yağdanlık Modelleri Tarifi
Yağdanlık Nasıl Temizlenir? En Kullanışlı Yağdanlık Modelleri

Yağdanlık: Yağ Şişesi Modelleri ve Kullanımı Yemek hazırlık süreçlerinde en sık kullanılan malzemelerden biri yağdır.…

En İyi Ankastre Set Markaları, Özellikleri ve Yorumları Tarifi
En İyi Ankastre Set Markaları, Özellikleri ve Yorumları

En İyi Ankastre Set Modelleri Hangileri? Birçok elektrikli eşya firması, kendi üretim standartlarına göre ankastre…

En İyi Tost Makinesi Markaları, Karşılaştırmalı Özellikleri, Yorumlar Tarifi
En İyi Tost Makinesi Markaları, Karşılaştırmalı Özellikleri, Yorumlar

En İyi Tost Makinesi Modelleri Hangileri? Kahvaltı ve atıştırmalık lezzetler için kullanışlı bir ürün olan…

Philips Airfryer XXL Kullanımı, Özellikleri, Temizliği Tarifi
Philips Airfryer XXL Kullanımı, Özellikleri, Temizliği

Philips Airfryer XXL Ürün İncelemeleri Philips Airfryer XXL, geleneksel fritöz kullanımının yerine geçebilecek bir ev…

Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir? 2 Kolay Çözüm Tarifi
Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir? 2 Kolay Çözüm

Bulaşık Makinesi Temizliği Nasıl Yapılır? Bulaşık makinesi nasıl temizlenir diye düşünen okurlarımıza özel bir yazı…

Protein Tozu Nasıl, Ne Zaman Kullanılır? Ne İşe Yarar? Tarifi
Protein Tozu Nasıl, Ne Zaman Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Protein Tozu Kullanımı ve Etkileri Protein tozu, sporcuların ve vücut geliştiren kişilerin sıklıkla başvurduğu besin…

Yağdanlık Nasıl Temizlenir? En Kullanışlı Yağdanlık Modelleri Tarifi
Yağdanlık Nasıl Temizlenir? En Kullanışlı Yağdanlık Modelleri

Yağdanlık: Yağ Şişesi Modelleri ve Kullanımı Yemek hazırlık süreçlerinde en sık kullanılan malzemelerden biri yağdır.…

En İyi Ankastre Set Markaları, Özellikleri ve Yorumları Tarifi
En İyi Ankastre Set Markaları, Özellikleri ve Yorumları

En İyi Ankastre Set Modelleri Hangileri? Birçok elektrikli eşya firması, kendi üretim standartlarına göre ankastre…

Kurban Bayramı Tatlıları: Şık ve Leziz 20 Tarif Tarifi
Kurban Bayramı Tatlıları: Şık ve Leziz 20 Tarif

Bayramlar tüm senenin kaçamak yaptığımız en şahane günleri! Hele bir de kurban bayramında yenen kavurmalar…

Kurban Eti ile Yapılan En İyi Yemek Tarifleri Tarifi
Kurban Eti ile Yapılan En İyi Yemek Tarifleri

Kurban bayramı ve devamındaki birkaç hafta şüphesiz etli ve kıymalı yemeklerin en çok rağbet gördüğü…

Babalar Günü Pastaları: Şık Sunumlu 20 Tarif Tarifi
Babalar Günü Pastaları: Şık Sunumlu 20 Tarif

Haziran ayının en coşkulu günlerinden biri: Babalar Günü. Babalarımıza olan sevgi ve saygımızı göstermenin onlarca…

En İyi Tost Makinesi Markaları, Karşılaştırmalı Özellikleri, Yorumlar Tarifi
En İyi Tost Makinesi Markaları, Karşılaştırmalı Özellikleri, Yorumlar

En İyi Tost Makinesi Modelleri Hangileri? Kahvaltı ve atıştırmalık lezzetler için kullanışlı bir ürün olan…

Philips Airfryer XXL Kullanımı, Özellikleri, Temizliği Tarifi
Philips Airfryer XXL Kullanımı, Özellikleri, Temizliği

Philips Airfryer XXL Ürün İncelemeleri Philips Airfryer XXL, geleneksel fritöz kullanımının yerine geçebilecek bir ev…

Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir? 2 Kolay Çözüm Tarifi
Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir? 2 Kolay Çözüm

Bulaşık Makinesi Temizliği Nasıl Yapılır? Bulaşık makinesi nasıl temizlenir diye düşünen okurlarımıza özel bir yazı…

Moka Pot Nedir, Nasıl Kullanılır? Kahve Nasıl Yapılır?
Moka Pot Nedir, Nasıl Kullanılır? Kahve Nasıl Yapılır?

Moka Pot: Geleneksel İtalyan Kahve Cezvesi Tüm kahveseverleri, kahve hazırlamayı ve içmeyi adeta bir törene…

Silikon Kek Kalıbı Nasıl Kullanılır, Temizlenir? Yağlanır Mı? Tarifi
Silikon Kek Kalıbı Nasıl Kullanılır, Temizlenir? Yağlanır Mı?

Silikon Kek Kalıbı: Esnek & Pratik Pişirici! Yüksek kaliteli gıda sınıfı silikonu içeren malzemelerden üretilen…

Döküm Tava Nasıl Temizlenir? İlk Kullanım, Sağlıklı Mı? Tarifi
Döküm Tava Nasıl Temizlenir? İlk Kullanım, Sağlıklı Mı?

Döküm Tava: Uzun Ömürlü, Dayanıklı! Mutfak eşyaları satan mağazalarda döküm tavaları gördüğünüzde fiyatlarına dikkat ettiyseniz…

Tarifler Geri
Videolar Geri