Lezzetiyle Parmak Yedirtecek 10 Tavuk Baget Tarifi

1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Lezzetiyle Parmak Yedirtecek 10 Tavuk Baget Tarifi

Tavuk baget, tavuklu yemek tariflerinde en yumuşak sonuç veren tavuğun en lezzetli kısımlarından biri! Ayrıca proteini ve yağı bol olan bir et olduğu için de oldukça doyurucu. Kemikli yapısından dolayı tavuk baget haşlaması, yumuşak olduğu için ise tavuk baget fırında yemekleri baget ile çok nefis olur. Özellikle de listemizdeki tariflerde yer alan tavuk baget sosu ile fırınlanmış bagetlerin tadına doyum olmuyor bizden söylemesi…

Bazen misafir sofralarına ağır bir ana yemek olarak hazırlayabileceğiniz, bazen de iki kişilik mini sofralara şipşak hazırlayabileceğiniz nefis bir et tavuk baget. Yanına ne yapılır? diye düşünenlere verilecek çokça cevap arasında akla ilk geleni dumanı üstünde şehriyeli pirinç pilavı. Ayrıca tavuk baget yanına bagetlerle birlikte atacağınız baharatlı patates de çok yakışır. Mevsim yeşilliklerinden bol bir salata, süzme yoğurttan hazırlanmış nefis bir meze ve daha bir çok lezzet tavuk bagete çok yakışır.

Bu kadar anlatıp ağızlarımızı sulandırdıktan sonra geçelim tavuk bagetle ne yapılır? diye düşünenler için hazırlanmış bu harika listeye. Denemek isteyenlere şimdiden afiyet olsun!

 

#1
Fırında Tavuk Baget

Fırında tavuk baget nasıl yapılır? derseniz işte size harika bir tarif. Yapımı çok kolay, tavuk baget sosu ise o an her evde bulunan malzemelerle yapılmış bu yemeği hazırlamak çok kısa vaktinizi alacak.

Fırında Tavuk Baget Tarifi
#2
Patatesli Tavuk Baget Tarifi

Fırını olmayanlar için aynı fırında pişmiş kadar lezzetli tencerede tavuk baget yaptık. O an yemekte kaç kişi varsa ölçüsünü şipşak ayarlayıp ister kalabalık sofralara, ister küçük sofralara yapılacak bir lezzet oldu.

#3
Çıtır Tavuk (kfc Usulü)

Tavuk baget kızartma hem de fast food restaurantlarda yapılan kadar lezzetli ve çok daha ekonomik. Tavada hızlıca hazırlayabileceğiniz, ketçap ve mayonezin yanına çok yakıştığı bu tarifi öğrenmek için tıklayın.

Çıtır Tavuk (kfc Usulü) Tarifi
#4
Tavuk Büryan 6-8 Tane Tavuk Budu

Baharatlarla hazırlanmış nefis pilavı ve üzerine tek tek dizilmiş bagetleriyle misafir sofralarına çok yakışacak bir tarif veriyoruz. Tam ölçüleriyle verilmiş bu lezzeti daha önce denemediyseniz sizi mutfağa alalım.

Tavuk Büryan 6-8 Tane Tavuk Budu Tarifi
#5
Fırında Enfes Tavuk Baget

Fırın tepsisine yan yana dizilen tavuk baget sosu ile soslanmış bagetler hem görünümüyle hem lezzetiyle harika oluyor. Tavuk bageti defalarca yapmış bile olsanız bir de bu tarifle denemek için buyurun mutfağa!

Fırında Enfes Tavuk Baget Tarifi
#6
Milföylü Baget

Çıtırlığını milföyden alan enfes bir tavuk baget tarifi. Bagetler böyle hazırlanınca görünümü de lezzeti de çok farklı oluyor.

Tarif için: Milföylü Baget

Milföylü Baget Tarifi
#7
6 Adımda Çıtır Tavuk Yapımı (Sır Tarif)

Çeşnilendirilmiş una bulanan tavuk baget tarifi tavada kızartılınca enfes oluyor. Servis ederken yanına banarak yemelik sosunu da koydunuz mu kapış kapış yenecek.

6 Adımda Çıtır Tavuk Yapımı (Sır Tarif) Tarifi
#8
Fırın Poşetinde Lezzetli Patatesli Tavuk

Fırında tavuğu bu tarifle bir de fırın poşetinde denemek isteyeceksiniz. Tavuk baget yanına ne yapılır? diyenlere ise tarifteki servis şeklini tavsiye ederiz.

Fırın Poşetinde Lezzetli Patatesli Tavuk Tarifi
#9
Terbiyeli Tavuk Haşlama

Tavuk baget haşlama, tavuk kemiği lezzetinin yemeğin suyuna geçtiği harika bir lezzet. Suyuna eklenen havuç ve patatesle de şifasına şifa kattık. Denemek isteyenleri tarife bekliyoruz.

Terbiyeli Tavuk Haşlama Tarifi
#10
Harika Yoğurt Soslu Tavuk/Patates

Tavuk baget fırında olunca bagetlere hazırlanan farklı soslar tavuğa ayrı bir lezzet katıyor. Bu sosla da denemenizi tavsiye ettiğimiz lezzetli tarifimiz için tıklayın.

Harika Yoğurt Soslu Tavuk/Patates Tarifi
Lezzetiyle Parmak Yedirtecek 10 Tavuk Baget Tarifi 14.06.2017 tarihinde yayınladı.