Türk Kahveli 10 Enfes Tarif ile Fark Yaratın – 40 Yıl Hatırı Var!

5 puan, ortalama: 5,00 5 puan, ortalama: 5,00 5 puan, ortalama: 5,00 5 puan, ortalama: 5,00 5 puan, ortalama: 5,00 (5 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Türk Kahveli 10 Enfes Tarif ile Fark Yaratın – 40 Yıl Hatırı Var! Tarifi

Bundan çok uzun zaman önce, sadece pişirme yöntemimizle tüm dünyaya ününü salan, asla vazgeçemeyeceğimiz bir lezzetten söz edeceğiz: Türk kahvesi. Güzel anların her birinde baş köşede yerini alır kendisi. Kız istemede, sabah kahvaltısından hemen sonraki keyifte, giderek koyulaşan sohbetler eşliğinde ya da misafirliğe gitmeye bahane aradığımızda… Kısacası Türk kahvesi içmek için nedenimiz çok!

Bir Türk kahvesi fincanı, 40 yıllık hatırın sembolü olabilecek kadar değerli gözümüzde. Bu yüzden asla modası geçmiyor, lezzetinin yerini hiçbiri tutamıyor. Hal böyle olunca Türk kahvesi çeşit çeşit tatlı tarifleri için aroma katıcı malzeme haline de dönüşebiliyor! Türk kahveli kek mi dersiniz, Türk kahveli kurabiye mi…Haklısınız, bizce de bu lezzet maksimum derecede değerlendirilmeli!

Bahsettiğimiz tariflere geçmeden önce, Türk kahvesi nasıl yapılır, Türk kahvesinin faydaları nelerdir gibi sorularınıza yanıt olacak yazımızı da şuraya bırakalım: Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir? Türk Kahvesi Çeşitleri ve Özellikleri

Türk kahvesi ile hazırlanan tariflerin devamı için tıklayın!

İşte Türk kahvesi yapımı başta olmak üzere, bu geleneksel lezzetle harmanlanıp ağız sulandıran tariflerimiz!

#1
Bol Köpüklü Türk Kahvesi Yapımı

Türk kahvesinin keyfini keyif yapan şey hiç şüphesiz bol köpüklü oluşudur. Tam kıvamında ve bol köpüklü bir kahve için ise kimisi soda kullanır, kimisi kahve miktarını arttırır, kimisi kaynayana kadar karıştırmamayı ilke edinir. Bakalım biz bol köpüğün sırrını neye bağlamışız?

Bol Köpüklü Türk Kahvesi Yapımı Tarifi
#2
Türk Kahveli Kek (videolu)

Bol köpüklü Türk kahvenizi yudumladınız ise geriye kalan malzemelerle mis gibi kokan, aromatik bir keke hayır demezsiniz diyoruz? İşte görünümüyle akılları çelen, kokusu ve tadıyla tekrar tekrar yapma isteği uyandıran nefis bir kek tarifi...

#3
Kahve Çekirdeği Kurabiye ( Türk Kahveli Kurabiye ) videolu

İster kahve sunumunda kullanın ister çay eşliğinde Türk kahvesi aroması versin diye…Pratik bir şekilde kahve çekirdeği şekli verilip, lezzetli bir sonla taçlanan bu kurabiye tarifi, deftere girmeyi hak edenlerden! Bakın bu şekli nasıl verdik!

Kahve Çekirdeği Kurabiye ( Türk Kahveli Kurabiye ) videolu Tarifi
#4
Teremyağlı Türk Kahveli Kurabiye (videolu)

Çay saatlerinizi şenlendirecek şık sunumlu ve buram buram kahve aromalı atıştırmalık kurabiyelere ne dersiniz? İkram ettiğiniz herkesten tam not alacak, üstelik tarif sorma garantili :) Kakao ve Türk kahvesinin enfes uyumu tek tıkla mutfağınızda!

Teremyağlı Türk Kahveli Kurabiye (videolu) Tarifi
#5
Türk Kahveli Tiramisu

Kahve denilince unutulmayacak tatlılardan biri elbette tiramisu. Türk kahvesi tadını en yoğun hissedebileceğiniz tariflerden biri olduğu da kesin. O zaman malzemeleri hazırlayıp, mutfaktaki yerleri almaya başlayabiliriz! Yanında bol köpüklü bir Türk kahvesiyle etkiyi ikiye katlamanızı şiddetle öneririz!

Türk Kahveli Tiramisu Tarifi
#6
Türk Kahveli Nutellalı Kek

Kabarma garantili enfes muffinler hazırlamak çok kolay! Nasıl mı? Bir yanınıza Türk kahvesini diğer yanınıza da nutellayı alıyorsunuz ve finalde ortaya dayanılmaz bir lezzet çıkıyor! Yanında bir fincan köpüklü Türk kahvesi iyi gider, kaçırmayın!

Türk Kahveli Nutellalı Kek Tarifi
#7
Türk Kahveli Unsuz Kek

Bu kekin dokusunu görünce duvara tablo niyetine asıp izlemeye gönüllü olmanız an meselesi! Un içermeyen bu kek, bitter çikolata, kakao ve Türk kahvesinin lezzeti taçlandıran aromalarından ilham alınarak pişirildi. Denemeyen çok şey kaybeder :)

Türk Kahveli Unsuz Kek Tarifi
#8
Türk Kahveli Kurabiye Tarifi

Klasik un kurabiyesi şekli ile Türk kahvesinin o kendine özgü kışkırtıcı lezzetini kıyır kıyır bir kurabiyede harmanlamaya ne dersiniz? Birkaç basit aşamada kolaylıkla hazırlayabilir, şeker ve kahve dengesini damak tadınıza göre belirleyebilirsiniz!

Türk Kahveli Kurabiye Tarifi
#9
Kahveli Muhallebi

Akşamüzeri ansızın gelen tatlı krizi, televizyon karşısında battaniyeyle yayılmak, hızlıca hazırlayıp sıcak sıcak yeme keyfine eriştiğiniz muhallebi! Bu sefer bu kaçamağa birkaç kaşık Türk kahvesi eklemeli… İşte pratik yoldan tatlı hazırlamanın en lezzetli tarifi!

Tarif için: Kahveli Muhallebi

Kahveli Muhallebi Tarifi
#10
Türk Kahveli Islak Kek

Bol soslu, bol nemli, yumuşacık bir ıslak kek hepimizin hayallerini süsler. Brownie lezzetinde bu ıslak kekin sihri elbette Türk kahvesi aromasında saklı! Gün davetlerine, çay saatlerine, tatlı krizlerine, hem basit hem de etkili bir tarif olarak not etmeyi unutmayın!

Türk Kahveli Islak Kek Tarifi
Türk Kahveli 10 Enfes Tarif ile Fark Yaratın – 40 Yıl Hatırı Var! 10.01.2019 tarihinde yayınladı.