Anason Çayı Bebeklere Verilir mi, Emziren Anneler İçebilir mi?

Anason Çayı Bebeklere Verilir mi, Emziren Anneler İçebilir mi? Tarifi

Anason Çayı Bebekler İçin Sağlıklı Mı?

Anason çayı emziren anne ve anne adaylarınca özellikleri merak edilen bir çay olarak bilinir. Özellikle yeni annelerin vazgeçilmez içeceği olarak ün yapan çayın faydaları, zararları ve nitelikleri sıkça merak edilen konular arasındadır.

Yeni anne olan her kadın, süt, gaz, uyku gibi problemlerle anason çayına başvurmak zorunda kalabilir. Çay tüketimiyle ilgili birçok soru işareti annelerin kafasını kurcalayabilir. “Hamilelikte anason çayı içilir mi?”, “Anason çayı bebeklere verilir mi?” gibi birçok soru, taze annelerin sıkça sorduğu sorular arasında yer alır.

Rezene Çayı Faydaları, Neye İyi Gelir? Zayıflatır Mı? Nasıl Demlenir?

En doğru ve sağlıklı sonuçlar için mutlaka uzman doktor desteği alınız. İçeriğimizdeki bilgiler reçete niteliği taşımamaktadır.

anason çayı

Anason Çayı Nedir?

Anason, ilaç ve gıda üretiminde de kullanılan ve maydanozgiller familyasına ait olan bir bitkidir. Bitki yaprağının şekli böbrek şeklini taşır yahut da yuvarlak bir şekilde gelişir. Çiçekleri ise küçük ve beyaz renkte açar. Uluslararası “Pimpinella anisum, Anis, Anisi fructus” isimleriyle de bilinen anasonun meyvesi içerisinde taşıdığı anethol ile bilinir.

Ana vatanının Asya olduğu bilinen bitki, Türkiye’de Anadolu’da bolca yetişir. Baharat olarak da tüketilen bitki, Türkiye’de üretilen baharatlar arasında üçüncü sırada yer alır. Birçok faydasıyla ön planda olan bitkinin tüketim şekillerinden en sık tercih edileni de anason çayıdır. Anason çayı, anason tohumu yardımıyla yapılan bir bitki çayı türüdür.

Anason çayı, sadece annelerin değil kendini iyi hissetmek isteyen herkesin bitki çayları listesinde yer alan popüler bir çaydır. Dileyen herkes bu çaydan faydalanabilir ve vücudunu rahatlatabilir.

Anason Çayı Bebeklere Verilir Mi?

Anason çayı, bebekler için kullanılmasıyla da bilinmektedir. Doktor bilgisi ve önerisi dahilinde anason çayı tüketimi yapmak, bebeklerin sindirim sistemleri için yararlı olabilir. Anason tohumu ile yapılan çay, bebeklerin sindirim ve kolik rahatsızlıkları için doğal bir ilaç olarak adlandırılabilir. Dünyaya geldiklerinde sindirim sistemleri tam olarak gelişmeyen bebekler, aldıkları besinleri sindirmek için takviye besinlere ihtiyaç duyabilir. Anason çayı, bu takviye besinler arasında en çok bilinenler arasındadır.

“Anason çayı kaç aylık bebeklere verilir?” gibi sorular da özellikle anneler tarafından sıkça sorulur. Anason çayı 2. aydan itibaren bebeklere verilebilir. Ancak doktorunuzdan onay olmalısınız. Bebekler dünyaya geldikleri dönem itibariyle gaz ve uyku problemini sıkça yaşarlar. Bunun için anason tohumu, cezvenin içerisine koyulur. Üzerine biraz su ekleyerek beş dakika kadar kaynamaya bırakılır. Kaynamanın ardından on dakika kadar demlenmesi için beklenilir. İyice soğuduktan sonra biberon yahut da çay kaşığı yardımıyla bebeğe verilir.

Anason uyku getirici özelliğe sahip olduğunda “anason çayı bebeklerde uyku yapar mı?” sorusuna da olumlu yanıt verir. Böylece çayı bebeğinizi yatırmadan önce vermeniz en doğrusudur. Çayın miktar ve tohum oranını doktor tavsiyesi dahilinde şekillendirmeniz gerekmektedir. Miktarda artış ve düzensiz kullanımın yan etkileri görülebilir.

Kolik bir bebeğiniz varsa ya da bebeğinizin herhangi bir hastalığı tespit edilmişse; çayın yan etkisi olmaması adına doktorunuza danışıp kullanmalısınız.

Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir? Nasıl Giderilir? Bitkisel Çözümler

anason çayı nasıl yapılır

Anason Çayını Emziren Anneler İçebilir Mi?

Anason çayı özellikle kolik bebekler için tercih edilebilen doğal ve kolay ulaşılabilir bir çözümdür. Yaklaşık 3. haftadan 4. aya kadar bebeklerin sık aralıklarla ağlama ve huzursuzluk durumu olarak tanımlanan kolik sendromu için anason çayı başvurulan bitkisel yöntemler arasındadır. 6. haftada en yüksek aşamasına ulaşan kolik sendromu ile belirli aralıklarla yoğun olarak ağlayan ve huzursuzluk yaşayan bebekler için doktorun önerdiği dozda anason çayı hazırlanabilir.

Peki, emziren anneler anason çayı içebilir mi?

Annelerin yediği ve içtiği gıdalar süt yoluyla bebeğe aktarılır. Böylece annenin tükettiği sıvı ve katı besinlerin bebek için faydalı olması mühimdir. Anneler bebeklerine çay kaşığı ile kontrollü miktarda anason çayı içirebileceği gibi direkt olarak kendileri de anason çayı tüketerek süt yoluyla bu etkinin bebeğe geçmesini sağlayabilir.

Anason çayı faydaları arasında uykusuzluk, gaz sancısı, kramp, hazımsızlık, mide bulantısı, soğuk algınlığı ve öksürük etkilerini azaltma yer alır. Anason çayı emziren anneler tarafından içildiğinde süt yoluyla bebeklerin uykusuzluk ve gaz sancısı şikayetlerini azaltacaktır. Emziren anne anason çayı içerse süt miktarında artış gözlenebilir.

Sinirleri yatıştırıp sakinleştiren ve aynı zamanda gaz sancısı, hazımsızlık gibi problemlerin etkisini azaltan rezene de anason çayı ile birlikte ölçülü miktarda tüketilebilir. Bu aşamada rezene anason çayı emziren anneler ve kolik bebekler için hem sakinleştirici ve uykuyu düzenleyici hem de gaz sancısı giderici etkiye sahiptir. Elbette tüketim öncesi doktor onayı olmak sağlık açısından faydalı olacaktır.

emziren anne anason çayı içebilir mi

Anason Çayı Faydaları Nelerdir?

 • Mide rahatsızlıklarına iyi gelerek sindirimi kolaylaştır, hazımsızlığı giderir.
 • Sinir sistemini yatıştırır, strese iyi gelir.
 • Migren ataklarında yatıştırıcı etki sergilemek, anason çayı faydaları arasındadır.
 • Anne sütü yeterli gelmediğinde, sütün artmasına olanak tanıyarak “Anason çayı süt yapar mı?” sorusunu doğrular.
 • Uyku düzeni bozukluğu ve uykusuzluklara karşı iyi gelerek çok sorulan “Anason çayı uyku yapar mı?” sorusunu da olumlu yanıtlar.
 • Anason çayı bebeklerde gaz çıkarma zorluğuna yardımcı olur.
 • Arka arkaya ve kesilmeyen hıçkırıklar, anason çayı ile normale dönebilir.
 • İştahı açarak iştahsızlığın önüne geçer.
 • İshal, kusma vb. rahatsızlıklara iyi gelir.
 • Sedef, bit, uyuz gibi cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinir.
 • Cinsel ilişki sebebiyle doğan ağrıların şiddetini azaltır.
 • Kadınlarda regl ve hamilelik dönemlerinde ağrıları azaltıcı etkisi vardır.
 • Nefes darlığına karşı olumlu etkileri görülmüştür.

Anason Çayı Neye İyi Gelir?

 • Birçok doktor ve beslenme uzmanı tarafından adından sıkça söz ettiren anason, insan vücuduna katkıları ile yararlı bitkiler arasında yerini korur.
 • Yararlı özellikleri anasonun ilaç yapımında kullanılmasına dahi olanak tanımıştır.
 • Kökü ve yağı, eczacılık için önemli bir ham maddedir. Bunun yanı sıra hamur işi yapımında da kullanılan bitki, hoş kokusu ve tadıyla da bilinir.
 • Anason çayı da birçok beslenme uzmanı tarafından sıkça tavsiye edilen anason tüketim şekilleri arasında yer alır.
 • “Anason çayı ne işe yarar?” sorusu da satıcılara ve doktorlara en sık sorulan sorulardan bir tanesidir.
 • Anason tohumuyla yapılan bitki çayı, ağrı kesici işlevi görmesiyle bilinir. Bir hastalık neticesinde gelişen ağrı, kramp, spazm, kusma, ishal, öksürük vb. rahatsızlıklara iyi gelir.
 • Anason çayı, yatıştırıcı etkisiyle de dikkat çeker. Sinir ve stres düzeyini düşürerek dinginlik verir.
 • Bunun yanın sıra anason bitkisi içerdiği magnezyum, potasyum, demir, çinko vb. mineraller açısından zenginlik içerisinde olduğunda vücut için çok önemlidir.
 • Kas ve eklem ağrılarına da içeriği açısından iyi gelir.
 • Anason çayının en çok kullanıldığı alanlardan biri de lohusa dönemidir. Yeni doğum yapan anneler, sütlerini artırmak ve bebeklerinin gazlarını çıkartmak amacıyla anason çayına başvurabilirler.
 • Ayrıca anason çayı mide hazımsızlıklarını gidermesi sebebiyle ağır yemeklerden sonra da sıkça tercih edilerek mideyi rahatlatır.
anason çayı bebeklere faydaları

Anason Çayı Zayıflatır mı?

Anason çayının zayıflatıcı etki gösterip göstermediği de merak edilenler arasındadır. Anne sütünden bebek gazına birçok faydası olan anason, yağ yakıcı özelliğiyle diyet programlarına da dahil edilebilir.

Anason çayının yağ yakıcı etki göstererek kilo vermeyi hızlandırmasının sebebi, içerisinde taşıdığı Omega 3 yağı sebebiyle tokluk hissi vermesidir. Bünyeden bünyeye değişiklik gösterse de anason çayı düzenli şekilde tüketildiğinde kilo verimini hızlandırır. Daha etkili sonuç için sabahları uyanınca aç karnına tüketilmesi tavsiye edilir.

Hem emzirme döneminde hem de diğer dönemlerde anason çayının zayıflatıcı etkisini görmek isterseniz; beslenme listenize de dikkat etmelisiniz. Çünkü anason çayı, sağlıklı öğünlerle etkili olacaktır. Dengeli ve sağlıklı tabaklara eşlik eden anason çayı, metabolizma hızını yükselterek yağların yakılmasına yardım eder.

anason çayı

Anason Çayı Zararları ve Yan Etkileri

 • Anason, her ne kadar yararlı bir bitki de olsa aşırı ve yanlış kullanımında her bitki gibi birtakım yan etkiler gösterecektir.
 • Bu yüzden anasonu doktor talimatı doğrultusunda tüketmek en uygunudur.
 • Aksi takdirde alerjiye, iltihaplı ve kaşıntılı dökülmeye sebebiyet verebilir.
 • Ayrıca anasona alerjisi olanlar içinse daha şiddetli tesirler izlenebilir. Ayrıca her ne kadar anason çayı, anne sütü miktarını arttırsa da hamilelik döneminde kullanılması önerilmez.
 • En doğru ve bilinçli kullanım için doktorunuza danışmanız önerilir. Her insanın içinde bulunduğu biyolojik özellikler farklı olacağı için doktorunuz size en doğru yolu gösterecektir.
 • Anason çayını gün içinde 3 fincanla sınırlamanız gerekir. Çok fazla tüketim yan etkiler oluşturabilir. Sabah, öğle ve akşam öğünlerine böldüğünüz anason çayını, belirli aralıklarla içebilirsiniz.
 • Gün içinde en az 1 fincan en çok 3 fincan kuralıyla daha sağlıklı tüketim sağlanacaktır.

Kimyon Çayı Faydaları – Hayrete Düşeceğiniz 7 Önemli Özelliği

anason çayı

Anason Çayı Fiyatı Ne Kadar?

Anason çayı fiyat bakımından her bütçeye ayak uydurabilir. Aktarlardan istenilen miktarda satın alınsa da paket şeklinde satışa sunulanları da vardır. Anasonu yaprak veya tohum şeklinde kilo olarak 50 ila 60 TL arasında değişim gösterir.

Aktar, dönem ve hasat zamanına göre değişim gösterebilir. Bunun haricinde kolay hazırlanabilir sallama çay olarak satılan anason çaylarının fiyatları da 15 ila 30 TL arasında satışa sunulur. Bebek maması markalarının bebeklere özel ürettiği anason çayları mevcut olsa da onların fiyatları genele oranla daha yüksektir.

anason çayı bebeklere verilir mi

Anason Çayı Nasıl Yapılır, Demlenir?

“Anason çayı nasıl demlenir?” sorusu da bitki çayı severlerin ve anasonun faydalarına ihtiyaç duyanların (özellikle de taze annelerin) en sık sorduğu sorulardan biridir. Anason çayı pratik ve kolay bir demleme yöntemine sahiptir. Aktar vb. yerlerde satılan anason, genellikle tohum yahut taze-kurutulmuş yaprak şeklinde bulunur.

 • 1 bardak anason çayı için 1 tatlı kaşığı anason tohum yeterli gelecektir.
 • Tohumları havanda ezmeniz, aromalarını salmasını kolaylaştıracaktır.
 • Cezveye aldığınız tohumların üzerine kaynar suyu ekleyerek beş dakika kadar kaynatmanız sonra da 10 dakika kadar demlenmeye bırakmanız gerekecektir.
 • Ardından tohumları süzerek tüketebilirsiniz.

Anason Çayı Tarifleri

Anason çayının birçok farklı ve değişik hazırlanış şekli bulunmaktadır. Anasonla farklı tatların birleşimini deneyerek lezzetini ikiye katlayabilirsiniz.

1) Mutfağınızın Yıldızı: Yıldız Anason Çay

Emziren ve sütü az olan anneler için bu tarif kaçınılmaz olacaktır. Lezzetli bir çay içmenin yanı sıra süt arttırıcı özellik sergilemesi de mutluluk kaynağı sayılabilir. Zayıflatan ve Süt Arttıran Yıldız Anason Çayı

Zayıflatan ve Süt Arttıran Yıldız Anason Çayı

2) Bebeğinizin İlk Çayı: Anason

Anasonun bebeklere iyi gelen, gaz çıkartan etkisi en ünlü özellikleri arasında yer alır. Uyku ve gaz sorununu çözerek sizi de rahatlaması için onu ilk çayı olan anasonlu çay ile buluşturabilirsiniz.  Bebekler İçin Anason Çayı

 Bebekler İçin Anason Çayı

3) Zerdeçal ile Anasonun Buluşması!

Güzel kokuları ve lezzetleriyle bilinen iki farklı bitki, bir araya gelerek yepyeni bir tadın kapılarını aralayabilir. Yararlarıyla öne çıkan iki bitkinin birleşimi; aynı zamanda doğal bir ilaç sayılabilir. Anasonlu Zerdeçal Çayı

Anasonlu Zerdeçal Çayı

Anasonlu tarifler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Rezene Nedir? Çayının Faydaları Nelerdir?

Emziren Anne Diyeti: Süt Artıran, Zayıflatan Diyet Listesi

Anason Nedir? Anasonun Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Kolik Bebek Sendromu: 7 Soruda Dikkat Etmeniz Gereken Her Şey

Anason Yağı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadar?

--

Nefis Yemek Tarifleri WhatsApp kanalı açıldı, hemen siz de katılın.

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Emziren Anne Detoks İçecek Tarifi

Emziren Anne Detoks İçecek

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Nefis Mi Nefis Kısır Tarifi

Nefis Mi Nefis Kısır

4-6 kişilik, 15dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Lezzetli Mi Lezzetli Pizza Tarifi

Lezzetli Mi Lezzetli Pizza

6-8 kişilik, 15dk Hazırlık, 25dk Pişirme
Baklava Mı ? Börek Mi? Tarifi

Baklava Mı ? Börek Mi?

4-6 kişilik, 25dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Nefis Mi Nefis Böreğim Tarifi

Nefis Mi Nefis Böreğim

2-4 kişilik, 30dk Hazırlık, 30dk Pişirme
Hafif Mi Hafif Kurabiye Tarifi

Hafif Mi Hafif Kurabiye

2-4 kişilik, 10dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Mide Küçülten Kabak Spagetti Tarifi

Mide Küçülten Kabak Spagetti

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Lezzetli Mi Lezzetli Dolgana Coffee Tarifi

Lezzetli Mi Lezzetli Dolgana Coffee

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Hafif mi Hafif Kemalpaşa Tatlısı Tarifi

Hafif mi Hafif Kemalpaşa Tatlısı

4-6 kişilik, 20dk Hazırlık, Pişirme yok
Emziren Anneler Ne Yemeli? Süt Kalitesini Artıran Besinler Tarifi
Emziren Anneler Ne Yemeli? Süt Kalitesini Artıran Besinler

Emziren Anneler Süt Artırmak İçin Ne Yemeli? Dünyaya yeni gelen bebekler için ilk 6 ay…

Emziren Anne Diyeti: Süt Artıran, Kilo Aldırmayan Diyet Listesi Tarifi
Emziren Anne Diyeti: Süt Artıran, Kilo Aldırmayan Diyet Listesi

Süt Kalitesini Artıran Emziren Anne Diyeti Hamilelik döneminin ardından bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra emziren bir…

Supplement Nedir? Kullanımı, Ne İşe Yarar? En İyi Supplementler Tarifi
Supplement Nedir? Kullanımı, Ne İşe Yarar? En İyi Supplementler

Supplementler Besin Takviyeleri Sporcuların beslenme programında sıkça adı geçen supplementler, bir tür gıda takviyesidir. Sporun…

Askorbik Asit Nedir, Ne İşe Yarar? Zararlı mı? Nasıl Kullanılır? Tarifi
Askorbik Asit Nedir, Ne İşe Yarar? Zararlı mı? Nasıl Kullanılır?

Askorbik Asit (C Vitamini) Vitaminler, insan sağlığı için oldukça önemlidir. Sağlıklı yaşamın temellerini oluşturan vitaminler…

Kurban Kesme Duası Nasıl Yapılır? Teşrik Tekbiri, Ayeti, Türkçesi
Kurban Kesme Duası Nasıl Yapılır? Teşrik Tekbiri, Ayeti, Türkçesi

Diyanetten Kurban Keserken Okunacak Dualar İslam aleminin hasretle beklediği Kurban Bayramı yaklaşırken kurban kesme ibadetini…

Kurban Eti Nasıl Dağıtılır? Kimlere Verilir, Verilmez? Tarifi
Kurban Eti Nasıl Dağıtılır? Kimlere Verilir, Verilmez?

Kurban Eti Nasıl Pay Edilir? Diyanet Açıkladı! Kurban eti dağıtımı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan…

Emziren Anneler Ne Yemeli? Süt Kalitesini Artıran Besinler Tarifi
Emziren Anneler Ne Yemeli? Süt Kalitesini Artıran Besinler

Emziren Anneler Süt Artırmak İçin Ne Yemeli? Dünyaya yeni gelen bebekler için ilk 6 ay…

Emziren Anne Diyeti: Süt Artıran, Kilo Aldırmayan Diyet Listesi Tarifi
Emziren Anne Diyeti: Süt Artıran, Kilo Aldırmayan Diyet Listesi

Süt Kalitesini Artıran Emziren Anne Diyeti Hamilelik döneminin ardından bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra emziren bir…

İstiridye Mantarı Tarifleri: Et Lezzetinde 20 Yemek Tarifi
İstiridye Mantarı Tarifleri: Et Lezzetinde 20 Yemek

4 köşesinde ayrı lezzet bahçelerini barındıran cennet ülkemizde istiridye mantarına sonbahar aylarında sık sık rastlayabilirsiniz.…

Supplement Nedir? Kullanımı, Ne İşe Yarar? En İyi Supplementler Tarifi
Supplement Nedir? Kullanımı, Ne İşe Yarar? En İyi Supplementler

Supplementler Besin Takviyeleri Sporcuların beslenme programında sıkça adı geçen supplementler, bir tür gıda takviyesidir. Sporun…

Askorbik Asit Nedir, Ne İşe Yarar? Zararlı mı? Nasıl Kullanılır? Tarifi
Askorbik Asit Nedir, Ne İşe Yarar? Zararlı mı? Nasıl Kullanılır?

Askorbik Asit (C Vitamini) Vitaminler, insan sağlığı için oldukça önemlidir. Sağlıklı yaşamın temellerini oluşturan vitaminler…

Kurban Kesme Duası Nasıl Yapılır? Teşrik Tekbiri, Ayeti, Türkçesi
Kurban Kesme Duası Nasıl Yapılır? Teşrik Tekbiri, Ayeti, Türkçesi

Diyanetten Kurban Keserken Okunacak Dualar İslam aleminin hasretle beklediği Kurban Bayramı yaklaşırken kurban kesme ibadetini…

Kurban Eti Nasıl Dağıtılır? Kimlere Verilir, Verilmez? Tarifi
Kurban Eti Nasıl Dağıtılır? Kimlere Verilir, Verilmez?

Kurban Eti Nasıl Pay Edilir? Diyanet Açıkladı! Kurban eti dağıtımı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan…

Kurban Nasıl Kesilir? İslami Kurallara Uygun Kurban Kesimi Tarifi
Kurban Nasıl Kesilir? İslami Kurallara Uygun Kurban Kesimi

Kurban Kesimi Nasıl Olmalı? Diyanet Açıkladı Allah için ibadet eden, kurban kesmeye niyetlenen ve kurban…

Kurban Bayramı Tatlıları: Şık ve Leziz 20 Tarif Tarifi
Kurban Bayramı Tatlıları: Şık ve Leziz 20 Tarif

Bayramlar tüm senenin kaçamak yaptığımız en şahane günleri! Hele bir de kurban bayramında yenen kavurmalar…

Kıyma Kaç Kalori? Dana, Kuzu, Yağlı, Yağsız Kıyma Kalori, Besin Değeri Tarifi
Kıyma Kaç Kalori? Dana, Kuzu, Yağlı, Yağsız Kıyma Kalori, Besin Değeri

Anadolu Yemeklerinin Lezzeti: Kıyma Kaç Kalori? Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların etlerinden elde edilen kıyma, yemekleri…

Et Kaç Kalori? Kırmızı Et Besin Değerleri Tarifi
Et Kaç Kalori? Kırmızı Et Besin Değerleri

Pişirme Çeşitlerine Göre Hangi Et Kaç Kalori? Kırmızı et kalori değerinin yanı sıra bolca protein…

Kurban Eti ile Yapılan En İyi Yemek Tarifleri Tarifi
Kurban Eti ile Yapılan En İyi Yemek Tarifleri

Kurban bayramı ve devamındaki birkaç hafta şüphesiz etli ve kıymalı yemeklerin en çok rağbet gördüğü…

Tarifler Geri
Videolar Geri