İstanbul’un En İyi 15 Meşhur Tatlıcısı

İstanbul’un En Meşhur Tatlı Dükkanları

İstanbul tatlıcıları ve yemek mekanlarıyla birçok kişinin iştahını kabartmaya devam ediyor. Asırlardır faaliyet veren İstanbul meşhur tatlıcılar pek çok tatlı severin beğenisini toplamaktadır. Söz konusu tatlıdan açılmışsa ve şehrimiz İstanbul ise; sizlere kısıtlı bir liste vermek çok güç olacak. Her damak zevkine göre hazırlanan tatlıcılar, İstanbul’un dört bir yanına dağılarak tatlı saatlerini taçlandırıyor.

Ev ziyaretlerinde, çay ve kahve saatlerinde, en özel anlarda damak tatlandıran çeşitli tatlılar İstanbul’da pek çok noktada hazırlanmaktadır. Şimdi sizler için çok özel bir yazı hazırladık. Bu sayfada İstanbul tatlıcı mekanları en beğenilen tatlı menüleriyle karşınızda olacak. Sütlü, şerbetli, hamurlu ve meyveli tatlıların adreslerini sizlere tek tek açıklayalım.

Yüzlerce mekan arasından adını en çok duyuran İstanbul ünlü tatlıcıları kimlermiş, hep beraber öğrenelim. İstanbul şerbetli tatlıcıları ile hem diyet bozduracak hem de damakları çatlatacak!

İşte İstanbul’un ağız sulandıran, yedikçe yediren ünlü tatlı durakları!

İstanbul’da En İyi Tatlıları Yiyebileceğiniz 15 Meşhur Mekan

1) Adana Tatlıcısı

İstanbul’da sıcak servis halka tatlısı sunan bir lezzetli durakla tanışmalısınız. Adana Tatlıcısı, sık sık sipariş kuyruğu oluşan bir mekan. Ceviz, fındık ve şerbet sevenlerin pek çok tatlıya tanışacağı Adana Tatlıcısı, taş kadayıfın ve tulumbanın tek adresi olacak. Geç kalmadan siz de bu önerimizi denemelisiniz!

Adres: Eski Saraçhane Sokak Fatih İtfaiyesi Önü Fatih, İstanbul

İletişim: 0212 524 60 39

adana tatlıcısı

2) Nizam Sütlaç

Sütlaç sevenlerin buluşma noktası olan Nizam Sütlaç, sütlaç tatlısını farklı lezzetlerle sunan bir mekan. Meyvelerle süslediği sütlaç, masanıza konuk olduğunda önce gözleriniz sonra da mideniz bayram edecek. Yemek sonrası veya tatlı kaçamaklarında sütlaç yemek isteyenler Nizam Sütlaç kapısını aralayabilir.

Adres: Kamer Hatun, Kamer Hatun Caddesi No: 3 Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 249 55 01

nizam sütlaç

3) Tatlıcı Safa

Aradığınız pek çok tatlı türünü aynı anda bulabileceğiniz Tatlıcı Safa, pastadan tulumbaya katmerden künefeye kadar zenginleşen menüsüyle ilgi görüyor. Her damak zevkini düşünerek tatlıları en taze şekilde hazırlayan Tatlıcı Safa, İstanbul’un tatlı krizi çözüm merkezi olmuş durumda. Tüm lezzetler için uğramayı sakın unutmayın!

Adres: Rüstem Paşa, Hasırcılar Caddesi No: 10 Fatih, İstanbul

İletişim: 0212 527 22 77

tatlıcı safa

4) Rumeli Tulumba

Rumeli Tulumba, 1988 senesinden günümüze kadar gelen bir hikayenin merkezi. Rumeli tulumbasının ülkemizde yayılmasını sağlayan bu mekanda tulumba tatlısını en güzel haliyle tadabiliyorsunuz. Üstelik makul rakamlarla satılan bu sevilen tatlıyı, anında sıcak sıcak da alma şansınız var. Yedikçe yediren tulumba tatlısı için mutlaka uğramalısınız!

Adres: Sevinç Caddesi No: 1 Alibeyköy/Eyüp, İstanbul

İletişim: 0544 427 87 88

rumeli tulumba

5) Güneş Dondurma & Waffle

Yaz günlerinin sen sevilen tatlılarından biri olan dondurma, İstanbul’da Güneş Dondurma’da bulunur. Sadece waffle ve dondurma üzerine hizmet veren bu lezzet durağında, kendinizi frenlemekte zorlanabilirsiniz. İştah açan çikolata kokusuyla hangi tatlıyı yesem diye düşünürken; bir bakmışsınız dondurma ve waffle aynı masada!

Adres: Cevdet Paşa Caddesi No: 58/C Bebek, İstanbul

İletişim: 0212 263 27 70

güneş dondurma waffle

6) Meşhur Balkan Tulumba & Dondurma

Şerbetli tatlıları sevenlerin sık sık geldiği, sevmeyenlerin ise artık bu mekanı öğrendiği bilinir. Meşhur Balkan Tulumba ve Dondurma, tatlı krizlerinde akıllara gelen ilk yerlerden biridir. Bittikçe tazelenen tulumba, çeşit çeşit baklavalar, katkısız dondurmalar için tercih edebileceğiniz bir mekan. Eyüp çevresindeyseniz, bu lezzetleri aman kaçırmayın deriz!

Adres: Alibeyköy Mahallesi Gazi Osmanpaşa Caddesi No: 4/B Eyüp, İstanbul

İletişim: 0212 627 45 41

meşhur balkan tulumba ve dondurma

7) Tarihi Sarıyer Muhallebicisi ve Börekçisi

Tarihler 1928’i gösterdiği günden beri aynı kalitede ve lezzette tatlı hizmeti veren Tarihi Sarıyer Muhallebicisi, günümüzde de İstanbul’un meşhur tatlı duraklarından biridir. Tatlı ve börek konusunda uzmanlaşan bu lezzet durağı, tam kıvamındaki muhallebiler ile kendinden yıllardır söz ettirmekte. Canı tatlı çekenler, Sarıyer’de hiç düşünmeden uğrayabilir!

Adres: Merkez Mahallesi Yeni Mahalle Caddesi Sarıyer, İstanbul

İletişim: 0212 242 17 76

8) Ceviz Ağacı

Ceviz Ağacı’nda kaç çeşit tatlı var sayamadık. Fakat herkes için bir tatlı olduğunu hemen fark ettik. Kurabiyeden pastaya kadar birçok türde damak tatlandıran yiyecekleri bulabilirsiniz. Çikolatanın, dondurmanın, sütlü ve şerbetli tatlıların kaliteyle sunulduğu Ceviz Ağacı İstanbul’da oldukça meşhur bir mekan. Siz de uğradığınızda farkı görebilirsiniz!

Adres: Muhittin Üstündağ Caddesi No: 85 Koşuyolu Kadıköy, İstanbul

İletişim: 0216 339 18 26

ceviz ağacı koşuyolu

9) İnci Pastanesi

Profiterol tatlısıyla adından söz ettiren İnci Pastanesi, İstanbul’da tatlıyı doya doya yiyebileceğiniz bir mekan tavsiyesidir. Çikolata ile aşk yaşayanların severek geldiği İnci Pastanesi, ekler ve sütlü tatlılara da reyonunda yer veriyor. Canınız bol çikolatalı bir lezzet arıyorsa adresiniz İnci Pastanesi!

Adres: Mis Sokak No: 18 Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 293 92 24

inci pastanesi

10) Beyaz Fırın

Yeni nesil tatlıların özenle hazırlandığı, severek tüketildiği Beyaz Fırın İstanbul’da olanların favori mekanlarından biri olarak bu listede yerini alıyor. Milföylü pastalar, renk renk makaronlar, jöleli tatlılar tam damak zevkinize göre servis edilmektedir. Siz ne zaman tatlı isterseniz, anında beklentinizi karşılayan bu tatlı durağına uğrayabilirsiniz.

Adres: Bağdat Caddesi Yener Sokak No: 9 Kat: 1/2 (yarım) Erenköy, Kadıköy

İletişim: 0216 360 90 90

beyaz fırın

11) Künefis

İstanbul’da künefe yemek istediğinizde çok uzaklara gitmenize gerek kalmıyor. Künefeyi leziz şekilde servis eden Künefis, İstanbul’da olup da künefe yapan tatlıcı arayanların beklentisine cevap vermekte. Fıstıklı, dondurmalı ve kaymaklı künefeleri doya doya tatmak istediğinizde Künefis’e uğrayabilirsiniz.

Adres: Türkali Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi No: 62/A Beşiktaş, İstanbul

İletişim: 0212 227 06 03

künefis

12) B Blok Akaretler

Son günlerin en çok denenen tatlısı San Sebastian, İstanbul’da B Blok Akaratler’de yenir. Çikolata tadını zirvesine kadar almak isteyenler için de beyaz çikolatalı brownie hazırlayan bu mekan, tatlı sohbetlerinize en güzel tatlılarla eşlik edecek. Sakin ve konforlu bir mekanda doya doya tatlı yemek için B Blok Akaretler’de masanızı ayırabilirsiniz.

Adres: Vişnezade Mahallesi Şair Nedim Caddesi No: 35/A1 Akaretler, İstanbul

İletişim: 0212 258 31 49

b blok bakery akaretler

13) Fıstıkzade

Fıstığın tatlıya konuk olduğu, şerbetle buluştuğunda ise çok sevildiği bir mekan daha karşınızda. Fıstıkzade, katmerin ve şöbiyetin beğeni aldığı yerlerden biridir. Mekan tasarımı ve sunumlarıyla ilgi gören Fıstıkzade, baklava gibi geleneksel tatlıların sunulduğu leziz bir durak. İstanbul’da tatlıyı kaliteli şekilde yemek için Fıstıkzade’yi tercih edebilirsiniz.

Adres: Ataşehir Bulvarı 38. Ada Ata 3/1 No: 21-22-23 İstanbul

İletişim: 0532 436 79 78

fıstıkzade

14) Tartolet

Tartolet, İstanbul’un çikolata kokan mekanlarından biri. İzmir bombası, meyveli tartoletler, çeşitli pastalar Tartolet mutfağından çıkıyor. Çay ve kahve saatlerinizi lezzetlendirmeyi hedefleyen bu mekan, İstanbul’un huzurlu ve sakin yerlerinden biri olarak da dikkat çekiyor. Ataşehir’den yolunuz geçtiğinizde uğramanızı tavsiye ediyoruz!

Adres: Yenişehir Mahallesi Baraj Yolu Caddesi No: 36 Ataşehir, İstanbul

İletişim: 0216 455 99 52

tartolet

15) Kadayıfzade

Damaklarda bıraktığı tatlı aromayla kendini sevdiren Kadayıfzade, taze ve sıcak tatlıları sunan bir mekan olarak karşınızda. Kadayıfın lezzetle sunulduğu, damak zevkine göre çeşitlendiği Kadayıfzade’de fıstıklı muhallebiden künefeye kadar leziz tatlıları bulabilirsiniz.

Adres: Acıbadem Mahallesi Acıbadem Caddesi No: 204 Üsküdar, İstanbul

İletişim: 0216 339 29 29

kadayıfzade

Sıralama gelişigüzel verilmiştir; değer teşkil etmez.

Tamamı denenmiş resimli ve videolu Tatlı Tarifleri ülkenin en zengin yemek arşivinde sizleri bekliyor!

Gezi Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’un En Çıtır 12 Yeni Nesil Lokmacısı

İstanbul’da Cheesecake Nerede Yenir? En İyi 7 Mekan

İstanbulda Katmer Tatlısı Yiyebileceğiniz Damak Çatlatan 10 Mekan

İstanbul’da Makaron Yiyebileceğiniz En Lezzetli 10 Şirin Pastane

İstanbul Semtleri ile Bütünleşen 12 Lezzet – Hangi Semtin Nesi Meşhur?

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

4 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 700.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza yanıt verebilecek yemek & mekan rehberi konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride yurt içi ve yurt dışından pek çok farklı şehir için derlediğiniz restoran ve yemek mekanlarına, söz konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması gereken meşhur yemeklerine dair bilgilere tek yazı içerisinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız şehir veya bölge için özel olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve iletişim bilgileri, ün salmış yemekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler öneri niteliğindedir. Yazı yayına alındıktan sonra bilgilerin zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

Öne Çıkan Yorumlar Yeni Gelen Yorumlar
NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Meşhur İstanbul Güveci (Pide) Tarifi
Meşhur İstanbul Güveci (Pide)8-10 kişilik, 15dk Pişirme, 10dk Hazırlama838
Çorum'un Meşhur Un Helvası Tarifi
Çorum'un Meşhur Un Helvası2-4 kişilik, 15dk Pişirme, 5dk Hazırlama15
En İyi Tarifiyle: Donut
En İyi Tarifiyle: Donut6-8 kişilik, 15dk Pişirme, 15dk Hazırlama44
En İyi Islak Kek Tarifi
En İyi Islak Kek6-8 kişilik, 45dk Pişirme, 10dk Hazırlama29
En İyi Brownie Kurabiye Tarifi
En İyi Brownie Kurabiye4-6 kişilik, 10dk Pişirme, 30dk Hazırlama7 B
En İyi Brownie Tarifi
En İyi Brownie Tarifi6-8 kişilik, 25dk Pişirme, 10dk Hazırlama43
İstanbul Tatlısı Tarifi
İstanbul Tatlısı12-14 kişilik, 25dk Pişirme, 1 saat Hazırlama2 B
En İyi Tavuklu Taco Tarifi
En İyi Tavuklu Taco4-6 kişilik, 20dk Pişirme, 2 saat Hazırlama124
İstanbul Keyfi Tarifi
İstanbul Keyfi4-6 kişilik, 15dk Pişirme, 5dk Hazırlama94
Bulaşık Makinesi Nasıl Daha Verimli Çalışır? Tarifi
Bulaşık Makinesi Nasıl Daha Verimli Çalışır?

Bulaşık Makinesini Doğru Kullanmanın İpuçları Bulaşık makinesi evdeki en önemli yardımcımız. Mutfaktaki yükümüzün büyük bir…

Soğuk Su İçmek Faydalı mı Zararlı mı? Tarifi
Soğuk Su İçmek Faydalı mı Zararlı mı?

Suyu Soğuk İçmek Sağlıklı Mı? Su, insanoğlunun adeta yaşam kaynağı. Sağlıklı bir hayat sürmek istiyorsanız…

Menopoz Belirtilerini Hafifleten Beslenme Tarifi
Menopoz Belirtilerini Hafifleten Beslenme

Menopoz Ağrıları ve Ateş Basmasına Ne İyi Gelir? Kadınların korkulu rüyası olan menopoz, kadın hayatının…

Bel Fıtığı Nedir? En Yaygın 5 Belirtisi Tarifi
Bel Fıtığı Nedir? En Yaygın 5 Belirtisi

Bel Fıtığı: Tanıdan Tedaviye Gerekli İpuçları Toplumun %3’ünde görülen fıtık, çoğu zaman ihmal edilen ve…

Her Gün Çay İçmek Faydalı mı Zararlı mı? Tarifi
Her Gün Çay İçmek Faydalı mı Zararlı mı?

Çay: Dünyanın En Çok Tüketilen İçeceği Bu topraklarda gün çay ile başlar, çayla devam eder.…

Akne Nedir? Kesin Sonuç Veren Tedavisi Tarifi
Akne Nedir? Kesin Sonuç Veren Tedavisi

Akne Tedavisinde En Etkili Çözümler Tıp terimi olarak akne, gençlerin yetişkinlik dönemine geçerken yani ergenlik…

Bulaşık Makinesi Nasıl Daha Verimli Çalışır? Tarifi
Bulaşık Makinesi Nasıl Daha Verimli Çalışır?

Bulaşık Makinesini Doğru Kullanmanın İpuçları Bulaşık makinesi evdeki en önemli yardımcımız. Mutfaktaki yükümüzün büyük bir…

Mandalina Kaç Kalori? Tarifi
Mandalina Kaç Kalori?

Kış Mevsiminin Vitamin Deposu Mandalina Kaç Kalori? Mandalina soğuk mevsimlerde sizi hastalıklardan koruyan bir meyvedir.…

Soğuk Su İçmek Faydalı mı Zararlı mı? Tarifi
Soğuk Su İçmek Faydalı mı Zararlı mı?

Suyu Soğuk İçmek Sağlıklı Mı? Su, insanoğlunun adeta yaşam kaynağı. Sağlıklı bir hayat sürmek istiyorsanız…

Poğaça Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre 1 Poğaça Kaç Kalori? Tarifi
Poğaça Kaç Kalori? Çeşitlerine Göre 1 Poğaça Kaç Kalori?

Hangi Poğaça Kaç Kalori? Yumuşacık kabarık hamuru ve lezzetli ile kahvaltı için zaman kalmadığında harika…

Menopoz Belirtilerini Hafifleten Beslenme Tarifi
Menopoz Belirtilerini Hafifleten Beslenme

Menopoz Ağrıları ve Ateş Basmasına Ne İyi Gelir? Kadınların korkulu rüyası olan menopoz, kadın hayatının…

Enginar Yemekleri: Lezzet Garantili 24 Tarif Tarifi
Enginar Yemekleri: Lezzet Garantili 24 Tarif

Sebze yemekleri; faydaları, mideye iyi gelen yanı ve lezzeti ile bizim sofralarımızda çok yer eder.…

Ayran Kaç Kalori? Hazır, Sodalı, Ev Yapımı Ayran Kalori Değerleri Tarifi
Ayran Kaç Kalori? Hazır, Sodalı, Ev Yapımı Ayran Kalori Değerleri

Ayran Kilo Verdirir Mi? Ayran Kalori Değerleri Geleneksel Türk lezzetleri denince ilk akla gelen içeceklerden…

Portakal Kaç Kalori? Portakal Suyu, 1 Adet Portakal Kalori Değeri Tarifi
Portakal Kaç Kalori? Portakal Suyu, 1 Adet Portakal Kalori Değeri

Sindirim Sistemi Dostu Portakal Kaç Kaloridir? Turuncu rengi ile manav ve market reyonlarını süsleyen portakal,…

Kolay ve Lezzetli 23 Fırınsız Tatlı Tarifi
Kolay ve Lezzetli 23 Fırınsız Tatlı Tarifi

Tatlı yaparken hep pratik tarifleri seçenler, mutfağında fırını olmayanlar, bu tarifler sizin için seçildi: Harika…

Bel Fıtığı Nedir? En Yaygın 5 Belirtisi Tarifi
Bel Fıtığı Nedir? En Yaygın 5 Belirtisi

Bel Fıtığı: Tanıdan Tedaviye Gerekli İpuçları Toplumun %3’ünde görülen fıtık, çoğu zaman ihmal edilen ve…

Her Gün Çay İçmek Faydalı mı Zararlı mı? Tarifi
Her Gün Çay İçmek Faydalı mı Zararlı mı?

Çay: Dünyanın En Çok Tüketilen İçeceği Bu topraklarda gün çay ile başlar, çayla devam eder.…

Tavuk Nugget Kalori ve Besin Değerleri Tarifi
Tavuk Nugget Kalori ve Besin Değerleri

Yemesi Pratik Çıtır Lezzet Nugget Kaç Kalori? Tavuk etinin küçük atıştırmalıklar halinde hazırlandığı nugget, hem…

Tarifler Geri
Videolar Geri