İstanbul’un En İyi 15 Meşhur Tatlıcısı

2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 (2 oy, ortalama: 5,00 / 5)
İstanbul’un En İyi 15 Meşhur Tatlıcısı Tarifi

İstanbul’un En Meşhur Tatlı Dükkanları

İstanbul tatlıcıları ve yemek mekanlarıyla birçok kişinin iştahını kabartmaya devam ediyor. Asırlardır faaliyet veren İstanbul meşhur tatlıcılar pek çok tatlı severin beğenisini toplamaktadır. Söz konusu tatlıdan açılmışsa ve şehrimiz İstanbul ise; sizlere kısıtlı bir liste vermek çok güç olacak. Her damak zevkine göre hazırlanan tatlıcılar, İstanbul’un dört bir yanına dağılarak tatlı saatlerini taçlandırıyor.

Ev ziyaretlerinde, çay ve kahve saatlerinde, en özel anlarda damak tatlandıran çeşitli tatlılar İstanbul’da pek çok noktada hazırlanmaktadır. Şimdi sizler için çok özel bir yazı hazırladık. Bu sayfada İstanbul tatlıcı mekanları en beğenilen tatlı menüleriyle karşınızda olacak. Sütlü, şerbetli, hamurlu ve meyveli tatlıların adreslerini sizlere tek tek açıklayalım.

Yüzlerce mekan arasından adını en çok duyuran İstanbul ünlü tatlıcıları kimlermiş, hep beraber öğrenelim. İstanbul şerbetli tatlıcıları ile hem diyet bozduracak hem de damakları çatlatacak!

İşte İstanbul’un ağız sulandıran, yedikçe yediren ünlü tatlı durakları!

İstanbul’da En İyi Tatlıları Yiyebileceğiniz 15 Meşhur Mekan

1) Adana Tatlıcısı

İstanbul’da sıcak servis halka tatlısı sunan bir lezzetli durakla tanışmalısınız. Adana Tatlıcısı, sık sık sipariş kuyruğu oluşan bir mekan. Ceviz, fındık ve şerbet sevenlerin pek çok tatlıya tanışacağı Adana Tatlıcısı, taş kadayıfın ve tulumbanın tek adresi olacak. Geç kalmadan siz de bu önerimizi denemelisiniz!

Adres: Eski Saraçhane Sokak Fatih İtfaiyesi Önü Fatih, İstanbul

İletişim: 0212 524 60 39

adana tatlıcısı

2) Nizam Sütlaç

Sütlaç sevenlerin buluşma noktası olan Nizam Sütlaç, sütlaç tatlısını farklı lezzetlerle sunan bir mekan. Meyvelerle süslediği sütlaç, masanıza konuk olduğunda önce gözleriniz sonra da mideniz bayram edecek. Yemek sonrası veya tatlı kaçamaklarında sütlaç yemek isteyenler Nizam Sütlaç kapısını aralayabilir.

Adres: Kamer Hatun, Kamer Hatun Caddesi No: 3 Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 249 55 01

nizam sütlaç

3) Tatlıcı Safa

Aradığınız pek çok tatlı türünü aynı anda bulabileceğiniz Tatlıcı Safa, pastadan tulumbaya katmerden künefeye kadar zenginleşen menüsüyle ilgi görüyor. Her damak zevkini düşünerek tatlıları en taze şekilde hazırlayan Tatlıcı Safa, İstanbul’un tatlı krizi çözüm merkezi olmuş durumda. Tüm lezzetler için uğramayı sakın unutmayın!

Adres: Rüstem Paşa, Hasırcılar Caddesi No: 10 Fatih, İstanbul

İletişim: 0212 527 22 77

tatlıcı safa

4) Rumeli Tulumba

Rumeli Tulumba, 1988 senesinden günümüze kadar gelen bir hikayenin merkezi. Rumeli tulumbasının ülkemizde yayılmasını sağlayan bu mekanda tulumba tatlısını en güzel haliyle tadabiliyorsunuz. Üstelik makul rakamlarla satılan bu sevilen tatlıyı, anında sıcak sıcak da alma şansınız var. Yedikçe yediren tulumba tatlısı için mutlaka uğramalısınız!

Adres: Sevinç Caddesi No: 1 Alibeyköy/Eyüp, İstanbul

İletişim: 0544 427 87 88

rumeli tulumba

5) Güneş Dondurma & Waffle

Yaz günlerinin sen sevilen tatlılarından biri olan dondurma, İstanbul’da Güneş Dondurma’da bulunur. Sadece waffle ve dondurma üzerine hizmet veren bu lezzet durağında, kendinizi frenlemekte zorlanabilirsiniz. İştah açan çikolata kokusuyla hangi tatlıyı yesem diye düşünürken; bir bakmışsınız dondurma ve waffle aynı masada!

Adres: Cevdet Paşa Caddesi No: 58/C Bebek, İstanbul

İletişim: 0212 263 27 70

güneş dondurma waffle

6) Meşhur Balkan Tulumba & Dondurma

Şerbetli tatlıları sevenlerin sık sık geldiği, sevmeyenlerin ise artık bu mekanı öğrendiği bilinir. Meşhur Balkan Tulumba ve Dondurma, tatlı krizlerinde akıllara gelen ilk yerlerden biridir. Bittikçe tazelenen tulumba, çeşit çeşit baklavalar, katkısız dondurmalar için tercih edebileceğiniz bir mekan. Eyüp çevresindeyseniz, bu lezzetleri aman kaçırmayın deriz!

Adres: Alibeyköy Mahallesi Gazi Osmanpaşa Caddesi No: 4/B Eyüp, İstanbul

İletişim: 0212 627 45 41

meşhur balkan tulumba ve dondurma

7) Tarihi Sarıyer Muhallebicisi ve Börekçisi

Tarihler 1928’i gösterdiği günden beri aynı kalitede ve lezzette tatlı hizmeti veren Tarihi Sarıyer Muhallebicisi, günümüzde de İstanbul’un meşhur tatlı duraklarından biridir. Tatlı ve börek konusunda uzmanlaşan bu lezzet durağı, tam kıvamındaki muhallebiler ile kendinden yıllardır söz ettirmekte. Canı tatlı çekenler, Sarıyer’de hiç düşünmeden uğrayabilir!

Adres: Merkez Mahallesi Yeni Mahalle Caddesi Sarıyer, İstanbul

İletişim: 0212 242 17 76

8) Ceviz Ağacı

Ceviz Ağacı’nda kaç çeşit tatlı var sayamadık. Fakat herkes için bir tatlı olduğunu hemen fark ettik. Kurabiyeden pastaya kadar birçok türde damak tatlandıran yiyecekleri bulabilirsiniz. Çikolatanın, dondurmanın, sütlü ve şerbetli tatlıların kaliteyle sunulduğu Ceviz Ağacı İstanbul’da oldukça meşhur bir mekan. Siz de uğradığınızda farkı görebilirsiniz!

Adres: Muhittin Üstündağ Caddesi No: 85 Koşuyolu Kadıköy, İstanbul

İletişim: 0216 339 18 26

ceviz ağacı koşuyolu

9) İnci Pastanesi

Profiterol tatlısıyla adından söz ettiren İnci Pastanesi, İstanbul’da tatlıyı doya doya yiyebileceğiniz bir mekan tavsiyesidir. Çikolata ile aşk yaşayanların severek geldiği İnci Pastanesi, ekler ve sütlü tatlılara da reyonunda yer veriyor. Canınız bol çikolatalı bir lezzet arıyorsa adresiniz İnci Pastanesi!

Adres: Mis Sokak No: 18 Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 293 92 24

inci pastanesi

10) Beyaz Fırın

Yeni nesil tatlıların özenle hazırlandığı, severek tüketildiği Beyaz Fırın İstanbul’da olanların favori mekanlarından biri olarak bu listede yerini alıyor. Milföylü pastalar, renk renk makaronlar, jöleli tatlılar tam damak zevkinize göre servis edilmektedir. Siz ne zaman tatlı isterseniz, anında beklentinizi karşılayan bu tatlı durağına uğrayabilirsiniz.

Adres: Bağdat Caddesi Yener Sokak No: 9 Kat: 1/2 (yarım) Erenköy, Kadıköy

İletişim: 0216 360 90 90

beyaz fırın

11) Künefis

İstanbul’da künefe yemek istediğinizde çok uzaklara gitmenize gerek kalmıyor. Künefeyi leziz şekilde servis eden Künefis, İstanbul’da olup da künefe yapan tatlıcı arayanların beklentisine cevap vermekte. Fıstıklı, dondurmalı ve kaymaklı künefeleri doya doya tatmak istediğinizde Künefis’e uğrayabilirsiniz.

Adres: Türkali Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi No: 62/A Beşiktaş, İstanbul

İletişim: 0212 227 06 03

künefis

12) B Blok Akaretler

Son günlerin en çok denenen tatlısı San Sebastian, İstanbul’da B Blok Akaratler’de yenir. Çikolata tadını zirvesine kadar almak isteyenler için de beyaz çikolatalı brownie hazırlayan bu mekan, tatlı sohbetlerinize en güzel tatlılarla eşlik edecek. Sakin ve konforlu bir mekanda doya doya tatlı yemek için B Blok Akaretler’de masanızı ayırabilirsiniz.

Adres: Vişnezade Mahallesi Şair Nedim Caddesi No: 35/A1 Akaretler, İstanbul

İletişim: 0212 258 31 49

b blok bakery akaretler

13) Fıstıkzade

Fıstığın tatlıya konuk olduğu, şerbetle buluştuğunda ise çok sevildiği bir mekan daha karşınızda. Fıstıkzade, katmerin ve şöbiyetin beğeni aldığı yerlerden biridir. Mekan tasarımı ve sunumlarıyla ilgi gören Fıstıkzade, baklava gibi geleneksel tatlıların sunulduğu leziz bir durak. İstanbul’da tatlıyı kaliteli şekilde yemek için Fıstıkzade’yi tercih edebilirsiniz.

Adres: Ataşehir Bulvarı 38. Ada Ata 3/1 No: 21-22-23 İstanbul

İletişim: 0532 436 79 78

fıstıkzade

14) Tartolet

Tartolet, İstanbul’un çikolata kokan mekanlarından biri. İzmir bombası, meyveli tartoletler, çeşitli pastalar Tartolet mutfağından çıkıyor. Çay ve kahve saatlerinizi lezzetlendirmeyi hedefleyen bu mekan, İstanbul’un huzurlu ve sakin yerlerinden biri olarak da dikkat çekiyor. Ataşehir’den yolunuz geçtiğinizde uğramanızı tavsiye ediyoruz!

Adres: Yenişehir Mahallesi Baraj Yolu Caddesi No: 36 Ataşehir, İstanbul

İletişim: 0216 455 99 52

tartolet

15) Kadayıfzade

Damaklarda bıraktığı tatlı aromayla kendini sevdiren Kadayıfzade, taze ve sıcak tatlıları sunan bir mekan olarak karşınızda. Kadayıfın lezzetle sunulduğu, damak zevkine göre çeşitlendiği Kadayıfzade’de fıstıklı muhallebiden künefeye kadar leziz tatlıları bulabilirsiniz.

Adres: Acıbadem Mahallesi Acıbadem Caddesi No: 204 Üsküdar, İstanbul

İletişim: 0216 339 29 29

kadayıfzade

Sıralama gelişigüzel verilmiştir; değer teşkil etmez.

Tamamı denenmiş resimli ve videolu Tatlı Tarifleri ülkenin en zengin yemek arşivinde sizleri bekliyor!

Gezi Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’un En Çıtır 12 Yeni Nesil Lokmacısı

İstanbul’da Cheesecake Nerede Yenir? En İyi 7 Mekan

İstanbulda Katmer Tatlısı Yiyebileceğiniz Damak Çatlatan 10 Mekan

İstanbul’da Makaron Yiyebileceğiniz En Lezzetli 10 Şirin Pastane

İstanbul Semtleri ile Bütünleşen 12 Lezzet – Hangi Semtin Nesi Meşhur?

Önemli not: Sitemizde yayımlamış olduğumuz makaleler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır; geçerliliğini zamanla yitirebilir. Söz konusu besinin faydaları, iyi geldiği hastalıklar ve kullanım önerileri hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz. Besinler her bünyede farklı etki yaratabileceğinden, uygulamaya geçmeden önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekmektedir. Bu durum göz ardı edildiğinde ortaya çıkabilecek sorunlar ve yan etkilerden sitemiz sorumlu tutulamaz.
İstanbul’un En İyi 15 Meşhur Tatlıcısı 22.10.2019 tarihinde yayınladı.