Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? Bağış Kabul Eden Kurumlar ve Fiyatları

3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 3 puan, ortalama: 5,00 (3 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? Bağış Kabul Eden Kurumlar ve Fiyatları

Kurban Bağışı Yapabileceğiniz Kurumlar

İletişim Bilgileri ve Fiyatları

Müslümanlar için manevi yönü önemli olan Kurban Bayramı’nda, çocukların yüzünü güldürmek, büyüklerin gönlünü mutlu etmek ister misiniz? Eğer cevabınız “evet” ise her yıl pek çok kişi tarafından yapılan kurban eti bağışı ile sizler de bir iyilik yapabilirsiniz.

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” hadisinde de vurgulandığı gibi Kurban Bayramı’nda birçok evde lezzetli yemekler yenilirken, bazen yanı başında bazen de başka diyarlarda aç insanların olduğunu bilmek bile biraz yürek burkacaktır. Tüm gönüller bir olsun ve herkes bu bayram sevincini doya doya yaşasın diye kurban bağışı 2019 yılında da desteklerinizle nice evleri mutlu edecektir.

Bu mutluluğun bir nedeni olmak istediğinizde sizler için hazırladığımız kurban bağışı yapılabilecek yerler listesine bir göz atabilirsiniz. Kurban bağışı alan kurumlar 2019 senesinde nereler diye soruyorsanız, doğru sayfadasınız.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? Nereye Yapılmalı?

Kurban bağışları pek çok yere yapılabilir. Öncelikli amaç ihtiyacı olan kurumlar ve derneklerdir. Diyanet Vakfı’nın yaptığı açıklamalara göre yapılan bağışlar internet sitelerinden bağış yapanın bilgilerine göre kabul edilmektedir. Bağış formunda yer alan bilgiler aracılığıyla, bağış kurumlarındaki personellere vekalet verilmiş olur. Bağış yapmak istediğiniz kurumlarla iletişime geçerek, bağış formunu da eksiksiz tamamlayarak 2019 Kurban bağışını gerçekleştirebilirsiniz. Diyanete kurban bağışı yapabileceğiniz gibi kurban bağışları Lösev ve diğer derneklere de yapılabilir.

Kurban Bağışı Kabul Eden Kurumlar ve Kurban Fiyatları

1) Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı 1982

Kurban bağışı Mehmetçik Vakfı tarafından kabul edilmektedir. Yapılan bağışları internet sitesi üzerinden birkaç sorudan oluşan formu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz. Bağışlarınızı vekaleten, nakit ve çelenk olarak gönderebilirsiniz. TL, EURO ve Dolar üzerinden yapılan bağışlar, 990 TL olarak belirlenmiştir. Türkiye sınırları içinde, kesilen kurbanlık hayvanların İslami usullere göre kesildiğine dair CD de gönderilmektedir. Bu Kurban Bayramı’nda Mehmetçikleri ve şehit ailelerini hatırlamak istiyorsanız tıklayın:

Mehmetçik Vakfı

mehmetçik vakfı

2) İHH İnsani Yardım Vakfı

Bu sene de İHH kurban bağışı sevincinize ortak olacak. Bayramın ilk günü kesilen bağış kurbanları ihtiyaç sahiplerine çok zaman geçmeden ulaştırılıyor. İslami usullere göre kesilen kurbanlar, ihtiyaç sahipleri kriterlerine göre dağıtılıyor. Bu sene 750 TL Kurban ödemesi belirlenmiştir. Dünyanın dört bir yanına iyilik yapmak adına koşan İHH gönüllülerine destek olmak istediğinizde tıklayabilirsiniz.

İHH İnsani Yardım Vakfı

ihh insani yardım vakfı

3) Türk Kızılayı 1868

Kurban bağışı Kızılay Vakfı’na da yapılabilir. Vekaletle kurban kesimi yapılması, yaklaşık 40 ülkede ihtiyaç sahiplerini mutlu edecektir. Dilerseniz Türkiye’de dilerseniz yurt dışı ülkelerinde kesilmek üzere, internet üzerinden bağış formunu doldurabilirsiniz. İnternete ek bir seçenek olarak 168 numaralı hat üzerinden de bağışı gerçekleştirebilirsiniz. 590 TL ile 750 TL arasında değişen kurban ödemelerini havale yoluyla veya online olarak yapabilirsiniz. Bu sene Kızılay aracılığı ile bağış yapmak istiyorum dediğinizde tıklayabilirsiniz:

Türk Kızılayı

türk kızılayı

4) Darüşşafaka Cemiyeti 1863

Bu sene kurban bağışı Darüşşafaka Cemiyetine neden yapılmasın ki? Sizler de eğitime destek olmak ve yüzlerce çocuğun yüzünü güldürmek için kurban bağışınızı Darüşşafakaya yapabilirsiniz. 750 TL kurban ödemesi ile, 155 yıldır ihtiyaç sahibi çocuklara yuva ve eğitim imkanı sunan bu vakfa destek olabilirsiniz. Öğrencilerin et ihtiyacını yıl içinde gelen adak destekleri ile karşıladıklarından dolayı, vekaleten kurban kesimlerini kabul edemiyorlar. Kurban bağışı ile öğrencilere destek olup geleceklerini aydınlatmak için tıklayabilirsiniz:

Darüşşafaka

darüşşafaka

5) Darülaceze 1895

1895 yılından günümüze kadar varlığını ve amacını koruyan Darülaceze, bu sene de kurban bağışı fiyatları belirlemedi ve gönlünüzden geçenleri bekliyor. İnsan ayırmadan yapılan yardımları, ilkesinden ödün vermeden yapmaya devam ediyor. Bağışlarını ise bizzat kabul etmekte. Adak ve kurban bağışları ile pek çok insanı mutlu etmek istiyorsanız, detaylı bilgi almak için siteye göz atabilirsiniz.

Darülaceze

darülaceze

6) LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı

Lösev kurban bağışı kabul eden diğer bir kurum. Lösev’e bağış yaparak bu sene de lösemili çocuklara sağlık giderleri için destek olabilirsiniz. Vekaleten kurban kesimi veya adak kurban bağışınızı dilerseniz gizli şekilde de gerçekleştirebilirsiniz. Yapılan bağışlar sayesinde kurban etlerinin ve derisinin hangi amaçla kullanıldığına dair bilgileri de size sunuyorlar. Desteklerinizle lösemili meleklerin, eğitim masrafları ve tedavi giderleri karşılanmaktadır. 2019 Kurban Bayramı bağışınızı LÖSEV’e bağışlamak istediğinizde sitelerinden online form doldurabilirsiniz.

Lösev

lösev kurban bağışı

Kurban Bağışı Yapmak Caiz Midir?

Kurban bağışı yurt dışı veya yurt içinde vekalet verilerek yapıldığında kabul edilmektedir. Vekaleten kurban kesimi caizdir. Bu bilgiler Diyanet tarafından yayımlanan yazılı kaynakta da yer almaktadır. Kurbanın mal ile yapılan bir ibadet olduğu ve bu tür ibadetlerde vekaletin geçerli olduğu ifade edilir. Kurban eti ve kurban derisi bağışı öncelikle kendi ülkelerinde, sonrasında başka ülkelerde kesilmelidir diye de eklenir. Çünkü kurban kesen kişinin kendi ülkesinde yaşadığı kişilerin üzerinde hakkı vardır.

Kurban Bayramı Ne Zaman? Bayram Tatili Kaç Gün Olacak?

Kurban Bayramı Mesajları, En Güzel Hayırlı Dilekler

20 Soruda Kurban Hakkında Merak Edilen Her Şey

Kurban Eti Hakkında Her Şey

Önemli not: Sitemizde yayımlamış olduğumuz makaleler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır; geçerliliğini zamanla yitirebilir. Söz konusu besinin faydaları, iyi geldiği hastalıklar ve kullanım önerileri hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz. Besinler her bünyede farklı etki yaratabileceğinden, uygulamaya geçmeden önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekmektedir. Bu durum göz ardı edildiğinde ortaya çıkabilecek sorunlar ve yan etkilerden sitemiz sorumlu tutulamaz.
Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? Bağış Kabul Eden Kurumlar ve Fiyatları 03.08.2018 tarihinde yayınladı.