2019 Kurban Bayramı Ne Zaman? Bayram Tatili Kaç Gün Olacak?

5 puan, ortalama: 5,00 5 puan, ortalama: 5,00 5 puan, ortalama: 5,00 5 puan, ortalama: 5,00 5 puan, ortalama: 5,00 (5 oy, ortalama: 5,00 / 5)
2019 Kurban Bayramı Ne Zaman? Bayram Tatili Kaç Gün Olacak? Tarifi

2019 Kurban Bayramı Yaklaşırken Merak Edilen Sorular

2019 Kurban Bayramı telaşına az bir süre kaldı. Zaman daraldıkça vatandaşların akıllarında pek çok soru işareti oluşmuş durumda. Kurban Bayramı tatili planlarını şimdiden yapanlar “Kurban Bayramı hangi gün?” diye zaman zaman takvimlere göz atıyor. Yoğun iş telaşından yorulanlar ve memleket hasreti çekenler için çok iyi bir fırsat olan Kurban Bayramı’nda, ailesinden uzakta kalanlar aile hasretine son verecek. Dini görevini de yerine getirecekler için birlik ve beraberlik içinde yaşanacak bayram, ülkemizde pek çok kişiye keyifli ve huzurlu bir tatil imkanı sunacak.

Kurban Bayramı heyecanına ortak olacağınız bu yazıda Kurban Bayramı ne zaman 2019 bayram tatili kaç gün? gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bavulları kapatmak ve yola bir an önce çıkmak için işte merak ettiğiniz o yanıtlar burada.

Ailenizle ve sevdiklerinizle beraber mutlu, huzurlu nice güzel bayramlara!

kurban bayramı ne zaman 2018

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Kurban Bayramı tarihi sonunda belli oldu. Kurban Bayramı ayın kaçında başlıyor ve bitiyor diyenler bu başlığa dikkat etmeli. Tüm planlarını resmi duyuruya göre yapacaklar için 2019 Kurban Bayramı takvimi şu şekildedir:

 • 10 Ağustos Kurban Bayramı Arefesi Cumartesi
 • 11 Ağustos Kurban Bayramı 1.gün:  Pazar günü resmi tatil
 • 12 Ağustos Kurban Bayramı 2.gün:  Pazartesi günü resmi tatil
 • 13 Ağustos Kurban Bayramı 3.gün:  Salı günü resmi tatil
 • 14 Ağustos Kurban Bayramı 4.gün:  Çarşamba günü resmi tatil

Kurban Bayramı tatili 5 günle sınırlı kalacak, 9 güne uzatılmayacak.

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Kurban Bayramı tatili resmi olarak açıklandığı günden sonra pek çok kişide bir heyecan oluşturdu. Kurban Bayramı, arefe günü ile beraber toplamda 5 günlük bir tatil süreci oluşturuyor. 5 günlük tatil haberini Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, basın açıklaması ile duyurmuştur. Ailesinden ve memleketinden uzakta yaşayanlar için 5 günlük tatil haberi pek çok evi şenlendirmeye başladı.

kurban bayramı emekli ikramiyeleri

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

Emeklilerin uzun süredir beklediği bir haber olan “Kurban Bayramı’nda emekliye müjde” haberlerde ilan edildiği andan itibaren birçok emeklide merak oluşturmuş durumda. Emekliler ne kadar ikramiye alacak? Verilecek ikramiyeden hangi emekliler faydalanacak? İkramiye ödemeleri nasıl yapılacak? gibi sorular daha fazla kafa karışıklığı oluşturmasın diye bu başlıkta açıklandı.

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi öncelikle tüm emekliler için geçerli olan bir ikramiyedir. İkramiye ödemesi Kurban Bayramı’na kalmadan çoktan ödenmiş olacaktır. Hiçbir vatandaşın mağdur olmaması adına en kısa sürede yapılacak emekli ikramiyesinin net olarak ödeneceği gün, yine Çalışma Bakanlığı’ndan gelen haber ile duyurulacaktır. Bu nedenle gün içinde televizyon haberlerini takip etmek iyi olacaktır.

kurban bayramı hava durumu

Kurban Bayramında Hava Nasıl Olacak?

Bayram yaklaşırken 7’den 70’e herkesin tatlı bir telaşı başlar: Ne giysem? En güzel kıyafetler bayram için saklanır. Herkes o güne özel olmak ister. Kıyafet seçimi konusunda hava şartlarının da sözünü dinlemek gerekir tabi ki. Günlük güneşlik bir bayram olduğunda çok da kararsız kalacağınızı sanmıyoruz fakat değişen iklim koşullarından ve bölge farklılığından dolayı her an yağmur yağma ihtimalini de düşünmenizi hatırlatıyoruz. Bu nedenle yurt genelinde hava durumları nasıl olacak diye bir araştırma yaptık ve sonuçlarını size sunmak istiyoruz.

Uzun yola çıkacaklar aman dikkat, kaza geliyorum demez. Her türlü yol önlemini almak için bu hava raporlarını bir köşeye not almanızı tavsiye ederiz. Kurban Bayramı’nda sizi nasıl bir hava bekliyor diye merak ediyorsanız işte beklenen hava tahminleri:

 • İstanbul: İstanbul Kurban Bayramı günlerinde çoğunlukla güneşli olacak ve ortalama sıcaklık 28 derecede kalacak diye tahmin ediliyor.
 • Ankara: Ankara ise bayram boyunca güneşli günleri 38 derece ile bekliyor olacak.
 • İzmir: Güneşi sönmeyen şehir İzmir’de ise bayram günleri 32 derecede kalarak İzmirli halkı sevindirecek görünüyor.
 • Adana: Güneşin başkenti olarak halkını yakmaya devam eden Adana’da bayram yine kavurucu derecede sıcak olacak ve ortalama sıcaklık 35 derecede kalabilir.
 • Bursa: Bursa bayramda güneşli günleri karşılayabilir. 31 derece beklenen sıcaklık ile keyifli bir bayram olacağı tahmin ediliyor.
 • Erzurum: Soğuğu ile bilinen Erzurum’da ise bayram hava durumu 28 derece olacağı bekleniyor. Kısmen güneşli günler ile Erzurum halkı da keyifli bir bayram yaşayabilir.
 • Konya: Konya da Kurban Bayramı’nda güneşli görmeye hazır olsun.Beklenen 31 derecelik sıcaklık Konya’da sıcak ve yakıcı günleri getirebilir.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? Bağış Kabul Eden Kurumlar ve Fiyatları

Kurban Bayramı Mesajları, En Güzel Hayırlı Dilekler

20 Soruda Kurban Hakkında Merak Edilen Her Şey

Kurban Eti Hakkında Her Şey

Önemli not: Sitemizde yayımlamış olduğumuz makaleler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır; geçerliliğini zamanla yitirebilir. Söz konusu besinin faydaları, iyi geldiği hastalıklar ve kullanım önerileri hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz. Besinler her bünyede farklı etki yaratabileceğinden, uygulamaya geçmeden önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekmektedir. Bu durum göz ardı edildiğinde ortaya çıkabilecek sorunlar ve yan etkilerden sitemiz sorumlu tutulamaz.
2019 Kurban Bayramı Ne Zaman? Bayram Tatili Kaç Gün Olacak? 03.08.2018 tarihinde yayınladı. İlgili sayfalar: , , , , , , , , ,