Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? 6 Bitkisel Çözüm, Uzman Tavsiyeleri

7 puan, ortalama: 5,00 7 puan, ortalama: 5,00 7 puan, ortalama: 5,00 7 puan, ortalama: 5,00 7 puan, ortalama: 5,00 (7 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? 6 Bitkisel Çözüm, Uzman Tavsiyeleri Tarifi

Saç Dökülmesine Kesin Çözüm Arayanlara Özel Etkili İpuçları

Saçlarınız sahip olduğu vitamini kaybettiğinde yıpranmaya başlayacaktır. Yıpranan saçlar ise kuru bir görünüm alır. Bu kuru görünümün ardından koparak veya kökten dökülmeye başlar. Ne yazık ki saç dökülmesi her toplumda görülen bir sorundur. Zaman zaman mevsimsel değişimler de saç dökülmesine neden olur. Saç dökülmesinden kurtulmanızı sağlayacak ve saçlarınıza eski sağlığını kavuşturacak bir yazı ile karşınızdayız.

Saç dökülmesine doğal çözümler önerdiğimiz bu yazımızı okuduktan sonra, saçlarınız için harekete geçecek ve dökülmelere son vereceksiniz. Saç dökülmesine en iyi çözüm arayanlar bu yazımızı dikkatle okusun. Saçlarınıza sağlık katmak için geldik! İşte saç dökülmesine bitkisel çözüm evde yapılması gerekenler listesi.

saç dökülmesine ne iyi gelir

1) Badem Yağı

Badem yağı saç maskelerinde kullanıldığında, saçınızın kaybettiği gücü yenileyecek ve saçlarınıza hacim verecektir. Ayrıca saç diplerinizi ve uçlarınızı besleyerek daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. Sağlıklı saçların sonunda ise saç dökülmesi problemi ortadan kalkar. Haftada 1 defa badem yağı ile maske uygulamasını deneyin ve kısa bir süre sonra sonucu gözlerinizle görün.

badem yağı

2) Lavanta

Bir kaşık lavantayı kaynayan suya ilave edin ve karıştırın. Yaklaşık 5 dakika kadar kısık ateşte bu suyu kaynatın. Sıcaklığı geçen lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayın. 30 dakika geçtikten sonra saçlarınızı durulama suyu ile yeniden yıkayın. 10 günde bir olacak şekilde, bu su ile saçlarınızı yıkadığınızda saç dökülmesinin çok aza indiğini fark edebilirsiniz.

lavanta

3) Karanfil

Yaklaşık 15 tane karanfili bir bardak su içinde kaynatın. Kaynayan suyu ılımaya bırakın. Daha sonra saç derinize bu karanfilli su ile masaj yapın ve yarım saat bekleyin. Karanfil saç diplerinizde olan kaşıntı ve yaraları iyileştirerek, saç dökülmesine son verecektir.

karanfil

4) Hindistan Cevizi Yağı

Saç dökülmesine çözüm erkek ve kadın okurlar tarafından aranılan bir sorudur. Çünkü herkeste görülebilecek bir saç problemidir. Bu saç problemini saç derisini besleyerek ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan ise hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizi yağı yapısındaki vitaminler sayesinde saç derisini besler. Böylece saç dökülmesi ve deri hastalığının önüne geçer. Aynı zamanda saçlarınızın hoş bir kokuya sahip olmasını sağlar.

hindistan cevizi yağı

5) Kına

Çok eskiden gelen bir gelenektir saçlara kına yakmak. Her ne kadar sadece bir saç boyası olarak görülse de kına; içindeki vitaminler sayesinde saçlarınızın dostudur. Tüm saç rahatsızlıklarının önüne geçer. Saçlarınızda son zamanlarda dökülme ve kopma meydana geliyorsa saçınıza kına yakabilirsiniz. Böylece saçları beslemiş olursunuz. Kızıl bir görünüme sahip olurken aynı zamanda saç dökülmesi gibi bir sorunu da yok etmiş olursunuz.

kına

6) Soğan

Mutfakta sıkça yemeklerde tercih edilen soğan, bu defa saç bakımında karşınıza çıkıyor. Soğanın içinde bulunan kükürt, saç uzamasını destekler. Aynı zamanda saç derisinin daha sağlıklı olması için etkilidir. Saç dökülmesi yaşayan kişiler soğanı rendeleyip zeytinyağı ile karıştırıp bir kür hazırlamalıdır. Bu kür ise saç derisine masaj yaparak 30 dakika beklemelidir. 30 dakika sonrasında saçlarınızı şampuan ile yıkayabilirsiniz.

soğan

Saç Dökülmesine Son Verecek Uzman Tavsiyeleri

Saç dökülmesine çözüm kadın ve erkek takipçilerimiz tarafından da sıkça aranılan bir konu olmaktadır. Bu konuya uzmanlardan da tavsiyeler gelmiştir. İşte bitkilerin doktorlarından saçlarınızın dökülmesine son verecek öneriler:

1) İbrahim Saraçoğlu

Saç dökülmesine bitkisel çözüm İbrahim Saraçoğlu tarafından ele alındı ve sizlere lavanta kürünü tavsiye etti. Lavanta tanelerini suda kaynattıktan sonra suyun ılımasını bekleyin. Sonra saçlarınıza bu su ile masaj yapın. Yıkama evresinde ise yeşil sabun kullanın. Eğer saçlarınız çok yağlı ise sabunu tercih edebilirsiniz. Tavsiye ettiği lavanta kürü kepeklenme ve saç dökülmesini önleyecek etkidedir. Lavanta yerine ısırgan otunu da tercih ederek saçlarının dökülmesini önleyebilirsiniz.

lavanta

2) Ahmet Maranki

Saç dökülmesine bitkisel çözüm Ahmet Maranki tarafından da incelendi. Tüm bitki yağları içinden özellikle sarımsak yağına dikkat çeken Ahmet Maranki, sarımsak yağının saçları uzattığını ve dökülmesini engellediğini vurgular. Önerdiği bir diğer bitki yağı da “çam yağı” olacaktır. Çam yağı saçları besleyen bir yağdır. Saç diplerindeki kuruluğu önler ve dökülmeleri en aza indirir.

sarımsak

3) Ender Saraç

Ender Saraç, saç dökülmesini azaltacak bir tarif veriyor: 1 tatlı kaşığı susam yağı ve tatlı badem yağı karışımına 2 ampül dexapentol ve 2 ampül E vitamini ampulü kırın ve saçlarınıza uygulayın. Uyguladığınız maskeyi 30 dakika kadar saçlarınızda bekletmeniz yeterli olacaktır. Saç dökülmesine bitkisel çözüm Ender Saraç tarifiyle nokta koyacak nitelikte. Bu mucize maskeyi saçlarınızda deneyin ve saç dökülmesini en aza indirin.

susam yağı

Şems Arslan Güzellik Sırları, Doğal Cilt ve Saç Bakımı Maskeleri

Saç Uzatma Yöntemleri 10 Farklı Saç Bakımı Önerisi

Saç Uzatan Yağlar ve Kullanımları, 10 Bitkisel Yağ

Önemli not: Sitemizde yayımlamış olduğumuz makaleler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır; geçerliliğini zamanla yitirebilir. Söz konusu besinin faydaları, iyi geldiği hastalıklar ve kullanım önerileri hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz. Besinler her bünyede farklı etki yaratabileceğinden, uygulamaya geçmeden önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekmektedir. Bu durum göz ardı edildiğinde ortaya çıkabilecek sorunlar ve yan etkilerden sitemiz sorumlu tutulamaz.
Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? 6 Bitkisel Çözüm, Uzman Tavsiyeleri 13.09.2018 tarihinde yayınladı.