Bayat Ekmek Değerlendirme – Sizi Mutfağa Koşturacak 12 Enfes Tarif

2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 2 puan, ortalama: 5,00 (2 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Bayat Ekmek Değerlendirme – Sizi Mutfağa Koşturacak 12 Enfes Tarif Tarifi

Ben bunu nasıl düşünemedim? Diyeceğiniz bayat ekmek değerlendirme yolları, ilham veren tatlı – tuzlu 12 farklı kolay tarifle karşınızda!

Aileniz kalabalık olsun ya da olmasın, mutlaka bazı zamanlarda ekmeklerin bayatladığına şahit oluyorsunuzdur. İster kalabalık aileye yetsin diye fazladan alınmış ve bu sayede bayatlamaya mahkum bırakılmış olsun, ister daha başka birçok sebep… Bazen gerçekten de tüketilecek ekmek miktarı konusunda doğru kararlar veremeyebiliyoruz. Sonucunda ise “ziyan oldu” dedirtecek bayat ekmek sorunuyla karşı karşıya kalıyoruz. Aslında bu konuda tasalanmak çok yersiz! Çünkü bayat ekmeklerden neler yapabilirim? diyenler için değerlendirme yöntemleri artık oldukça popüler.

Hatta bazı tarifler var ki, onları en lezzetli şekilde yapabilmek için bile isteye ekmeklerinizin bayatlamasını beklemek isteyebilirsiniz. Bugün bu listede, bayat ekmek yemek ve tatlılarından bahsedeceğiz ki, daha önce değerlendirmediğiniz her bayat ekmek için pişmanlık duyacaksınız! Artık bu ekmekleri ziyan etmek yerine, tariflerin yeni malzemesi yapmanın zamanı geldi!

Bayat ekmek köftesi, galeta unu, bayat ekmek omleti, bayat ekmek pizza ve hatta bayat ekmek salatası gibi birçok ilginç tarif az sonra sizlerle olacak. Kağıt, kalemleri ve bayat ekmekleri hazırladıysanız sıra tariflerden birini seçmeye geldi. İşte bayat ekmek nasıl değerlendirilir? sorusunun cevapları!

#1
Bayat Ekmek Pizzası (Gerçeği Gibi)

Kenarları kıtır içi yumuşacık hamuru, bol malzemesi ve mis gibi kokusuyla piştiği eve şenlik getirecek bir tariftir pizza. Ev yapımı olduğunda ayrı bir lezzetli geldiği ise doğrudur. Peki pizza hamurunu bayat ekmeklerden hazırlamayı teklif etsek? İşte kimsenin gerçeğinden ayırt edemeyeceği bayat ekmek pizzası tarifi!

Bayat Ekmek Pizzası (Gerçeği Gibi) Tarifi
#2
Bayat Ekmek Köftesi (videolu)

Çocukların en sevdiği yemeklerden biri kuşkusuz köfte! Hem onları ödüllendirmek hem de ev ahalisine neşeli bir akşam yemeği ziyafeti sunmak için eşsiz bir tarifimiz var sırada. Üstelik bizce dünyanın en ekonomik köftesi! Dolapta etiniz yok ve alışveriş yapacak zamanınız da yoksa, bayat ekmekleri değerlendirmenin vakti geldi!

#3
Bayat Ekmek Böreği

Bayat ekmekten tarifler içinde çok sevileni. Artık börek hazırlama zahmetine hiç gerek yok. Çünkü börek yapmanın en pratik ve zahmetsiz yolunu keşfettik! Bayat ekmek parçaları ve her evde bulunan birkaç malzemeyle, sıcacık tüketeceğiniz mis gibi börekler hazırlamak bu tarifle mümkün!

Bayat Ekmek Böreği Tarifi
#4
Bayat Ekmeklerden Kahvaltılık

Özellikle kalabalık ailelerin kahvaltı menüsü oldukça çeşitli olur. Fakat her güne ayrı tarifler ya da aynı zenginlikte sofralar kurmak neredeyse imkansız. İşte tariflerinizin tükendiği, “ne yapsam” diye kara kara düşündüğünüz anların kurtarıcı tarifi: Bayat ekmeklerden kahvaltılık!

Bayat Ekmeklerden Kahvaltılık Tarifi
#5
Yumurtalı Peynirli Bayat Ekmek Değerlendirmesi

Sıradaki tarif yumurtayı çok sevenlere yeni bir bağımlılık yaratacak, yumurtaya bir türlü ısınamayanlara ise lezzetini ispatlayacak. Bayat ekmekleri değerlendirmenin keyifli yollarından biri: yumurtalı peynirli bayat ekmekler. Hem protein açısından zengin, hem de doyurucu olan bu tarif kaçmaz!

Yumurtalı Peynirli Bayat Ekmek Değerlendirmesi Tarifi
#6
Yumurtalı Bayat Ekmek Kızartması

Bayat ekmek denilince hepimizin aklına ilk gelen yumurtalı ekmek kızartması oluyor elbette. Çocukluğumuzun tariflerinden biri olduğundan mıdır bilinmez, anne evini ve uzun pazar kahvaltılarını anımsatır. Siz hala yapılışını bilmiyorsanız, buyurun tarifimiz anlatsın!

Yumurtalı Bayat Ekmek Kızartması Tarifi
#7
Bayat Ekmekli Omlet

İçerisinde bayat ekmek olduğuna inanamayacağınız bir tarif! Daha önce nasıl aklıma gelmemiş dedirten, yumurta ve sütün, biraz da kaşar peynirinin gücüyle lezzeti devleşen bir omlet. Değişik kahvaltı tarifi arayanların mutlaka denemesi gerektiğini düşündüğümüz, bayat ekmekli omlet tarifini gururla sunuyoruz!

Tarif için: Bayat Ekmekli Omlet

Bayat Ekmekli Omlet Tarifi
#8
Bayatlamayan Bayat Ekmek Kurabiyesi

Bilmece gibi adıyla, “yok artık” dedirten bir kurabiye önerisi var sırada. Şöyle diyelim, bayat ekmek kullanacaksınız ama kurabiyeniz bayatlamayacak! İşte evde olan malzemelerle hazırlanıp, dünyanın en kolay kurabiyesi denebilecek pratiklikte olan tarifimiz...

Bayatlamayan Bayat Ekmek Kurabiyesi Tarifi
#9
Bayat Ekmek Kebabı

Kebap denilince akan sular durulur, dikkatler ekstra çekilir! Bildiğiniz tüm kebap çeşitlerine farklılık yaratacak bir tarif hazırladık bu sefer. Bayat ekmek üzerine yoğurt, köfte ve muhteşem bir sosla, nefis akşam yemeği sofrasını şimdiden hayal edebiliyoruz!

Tarif için: Bayat Ekmek Kebabı

Bayat Ekmek Kebabı Tarifi
#10
Bayat Ekmek Mantısı

Bayat ekmekle yapabilecekleriniz arasına girerek, gönlünüzü fethedebilecek bir tarif daha: bayat ekmek mantısı. Orijinal mantının yerini doldurmaya yeltenmese de, hazırlayabileceğiniz en ekonomik ve en pratik mantı olmaya şimdiden aday. Değişik tariflere şans vermeyi sevenlerin bayılacağı bir öneri olduğu ise kesin!

Bayat Ekmek Mantısı Tarifi
#11
Galeta Unu (Bayat Ekmek Ve Pideden)

Çoğu tarifin baş kahramanı, lezzetin ve çıtırlığın cevabı olan bir malzeme var: Galeta unu. Dışarıdan hazır almak yerine, bayatlayan ekmek ya da pidelerinizden hazırlayabileceğiniz ev yapımı bir galeta ununa ne dersiniz? Biz çoktan “eveeet!” dedik. İşte tarif!

Galeta Unu (Bayat Ekmek Ve Pideden) Tarifi
#12
Muhteşem Bayat Ekmek Tatlısı

Ekmekten tatlı yapmanın şaşkınlık etkisi yarattığını biliyoruz. Üstelik bunu tazeliğini yitiren ekmeklerden yapmak her ne kadar ilginç gelse de, sonucunda damağınızda kalan lezzetin tüm sorulara cevap olacağını da biliyoruz. Yapabileceğiniz en pratik ve cep dostu bayat ekmek tatlısı için sizi şöyle alalım!

Muhteşem Bayat Ekmek Tatlısı Tarifi
Bayat Ekmek Değerlendirme – Sizi Mutfağa Koşturacak 12 Enfes Tarif 18.02.2019 tarihinde yayınladı.