Kilitli Poşet Kullanarak Kolayca Hazırlayabileceğiniz 10 Değişik Tarif

1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 1 vote, ortalama: 5,00 (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Kilitli Poşet Kullanarak Kolayca Hazırlayabileceğiniz 10 Değişik Tarif Tarifi

Kilitli poşetleri yiyecek saklamanın çok ötesinde, ana yemekten tatlıya farklı tariflere ilham veren mutfak gereçlerine dönüştürdük!

Mutfakta hızlı olabilmek çağın en büyük yeteneklerinden biri. Özellikle zamanın bir çırpıda akıp gittiği, 24 saatin asla yetmediği, sürekli bir şeyleri yetiştirmeye çalıştığımız günümüzde, birincil ihtiyaçlarımızdan olan yemek yemeyi pratik hale getirmek oldukça mühim. Hal böyle olunca, işimizi kolaylaştıracak mutfak araç gereçlerine ilgimiz de epey artıyor.

Buzdolabı poşeti, fırın torbası ya da kilitli poşet gibi malzemelerin, hazırlayacağımız tariflere hatırı sayılır bir hızlılık sağladığını zaten biliyoruz. Özellikle yiyecekleri saklama konusunda en büyük yardımcımız olan bu gibi malzemeler, bulaşık çıkarmamaları, etrafı kirletmemeleri ve ekstra bir malzemeye ihtiyaç duymamızı engellemeleri nedeniyle zaten oldukça popülerler. Fakat elbette kullanım alanları fazlaca geniş. Biz bugün, kilitli poşet kullanarak hazırlayabileceğiniz tarifleri şöyle bir bir sıralayalım dedik!

Hem mutfaktaki işinizi kolaylaştıracak, hem de minimum araç gereç ile pratik bir tarif hazırlamanızı sağlayacak, kilitli poşet ile birbirinden nefis 10 farklı öneriye geldi sıra. İster ana yemek, ister içecek, ister tatlı…İşte her öğüne uygun, birbirinden nefis tarifler!

#1
Magnolya

Hem pratik, hem hafif, hem de son derece lezzetli! Tercihinize veya mevsime göre değiştirebileceğiniz meyve seçeneği ile dakikalar içerisinde hazırlanabilen magnolya tarifi, tüm zamanların en pratik tatlı tariflerinden olabilir. Kilitli poşet sayesinde kolayca un haline gelen bisküviler ile yapılışı ekstra pratik olacak!

Tarif için: Magnolya

Magnolya Tarifi
#2
Limon Ve Sarımsak Marineli Fırında Tavuk

Bilirsiniz, tavuğun lezzeti marinesinden gelir! İşte tavuk pişirmenin olmazsa olmazlarından olan marinasyon işlemini en pratik şekilde yapacağınız, mis gibi lezzeti sayesinde asla vazgeçemeyeceğiniz, limon ve sarımsak marineli fırında tavuk tarifi!

Limon Ve Sarımsak Marineli Fırında Tavuk Tarifi
#3
3 Sağlıklı Smoothie Tarifi

Bahar ve yaz ayları geldi mi, ferahlatıcı içecekler mutfakta yerini almaya başlar. İşte kilitli poşette saklanmış çeşit çeşit meyve, biraz bal, biraz su ile hazırlayabileceğiniz enfes smoothieler! Kış aylarında biraz ılık haliyle, vitamin olsun, hastalıklardan korusun diye tüketmeyi de unutmayın...

3 Sağlıklı Smoothie Tarifi
#4
Hardallı Rozbif

Salam,sosis gibi hazır ürünlere meydan okuyan, nefis bir lezzet var sırada. Hardallı rozbif; bir kilitli poşet içerisinde, biberiye, zeytinyağı, esmer şeker, tuz, hardal ve dana bonfilenin harmanlanmasından doğuyor! Henüz malzemelerini sayarken bile ağız sulandırdığına göre, buyurun tarife...

Tarif için: Hardallı Rozbif

Hardallı Rozbif Tarifi
#5
Sarımsaklı Parmesanlı Karides

Balık severlerin aklında yeşil ışıkları yakacak bir tarif: sarımsaklı, parmesanlı karides. “Karides yemeyeli de uzun zaman olmuştu!” Diyorsanız, sizi karides hazırlamanın en pratik ve en leziz yoluna davet ediyoruz. Kilitli poşette harmanlanıp, leziz bir tarife dönüşen karidesler, mutlaka denenmeli!

Sarımsaklı Parmesanlı Karides Tarifi
#6
Yeni Moda Çikolatalı Lokma Tarifi (videolu)

Ana yemeklere ufak bir mola verip, soluğu son zamanların en meşhur tarifinde veriyoruz. Geleneksel şerbetli lokmaya yeni bir bakış açısı katan çikolatalı lokma tarifi, can çektiren bir görüntüye ve kendisini vazgeçilmez kılan lezzete sahip. O halde ev yapımı çikolatalı lokmanın tarifi gelsin. Kilitli poşetler hazırsa, kusursuz lokmalar da kapıda!

Yeni Moda Çikolatalı Lokma Tarifi (videolu)
#7
Tavuk Göğsünü Yumuşacık Pişirme

Tavuk marine etme konusunda bir leziz önerimiz daha var. Bu sefer tavuk göğsünü tercih ediyor, yumuşacık ve hafif et lezzetine doymak istiyoruz. Her evde bulunan baharatlarla harmanlayıp, çok kısa sürede hazır edeceğiniz bu tarif, kaçmaz!

Tavuk Göğsünü Yumuşacık Pişirme Tarifi
#8
Ispanaklı Peynirli Toplar

İster kahvaltıya, ister ara öğüne, ister ara sıcak olarak. Her sofraya uyum sağlayabilen, kilit tarifler gerçekten günü kurtarabiliyor. Sofranızdaki çeşitliliği, pratik ve basit tariflerle arttırmak istiyorsanız işte aranılan kan: Ispanaklı peynir topları. Kilitli poşette sakladığınız ıspanaklarla, tarifi hazırlamak birkaç dakikanızı alacak!

Ispanaklı Peynirli Toplar Tarifi
#9
Çikolatalı Cheesecake Tarifi (Fırında Pişmeyen Garanti Tarif)

Tatlının en şık, en sevgi dolu hali. Yemesi kadar hazırlamasının da keyif verdiği tariflerden biri olan cheesecake için biz çikolatalı olanı tercih ettik. Fırında pişmeyip, garanti sonuç veren bu tarifi hazırlamak için rondoya ihtiyacınız yok! Bisküvileri kilitli poşete koyun ve sert bir cisim yardımıyla un haline getirin!

Çikolatalı Cheesecake Tarifi (Fırında Pişmeyen Garanti Tarif)
#10
Lavaştan Çıtır Cheesecake

Cheesecake konusunda bir önerimiz daha var! Eğer orijinal tariflerin peşindeyseniz, yeni bir şeyler denemekten keyif alıyorsanız, bu tarif hoşunuza gidecektir. İşte lavaş ile çıtır çıtır lokmalık cheesecakeler! Görünümüyle ağız sulandıran bu tarif, hazırlaması en kolay olanlardan!

Lavaştan Çıtır Cheesecake Tarifi
Kilitli Poşet Kullanarak Kolayca Hazırlayabileceğiniz 10 Değişik Tarif 25.03.2019 tarihinde yayınladı.