Bursa İftar Mekanları Arayanlara Özel 6 Lezzetli Adres

(3 oy, puan: 5,00)
Bursa İftar Mekanları Arayanlara Özel 6 Lezzetli Adres Tarifi

Bursa İçin İftar Vaktinde Gidebileceğiniz 6 Mekan

Ramazan ayı sonunda geldi çattı. Bu kutsal dönemi bol yemekli ve bol şenlikli geçireceğimizi biliyoruz. Kurulan büyük sofralar, ailecek toplanmalar, dostlarla bir araya gelmek ve tüm bunları güzel bir bayramla taçlandırmanın zamanı geldi.

Oruç tutarken dopdolu lezzetlerle bezenmiş kocaman bir sofranın hayalini kurmamak elde değil. Hayallerimizdeki bu sofraya ise bazen aile büyüklerimizin daveti sayesinde kavuşabiliyor, bazen ise dışarı açılıp mekanlara akın ediyoruz. Özellikle de bir “ödül” olarak iftar yemeği yiyeceğimiz günlerde, kendimizi yormak yerine bu akşam için bütçe ayırmayı tercih ediyoruz. Bu yazımızda, eşsiz lezzetleriyle meşhur Bursa’da iftar yemeği yiyecek olsak, nereleri tercih ederdik diye düşündük. İskender kebabıyla epey ünlü olan Bursa’nın, köfteleri ve tatlıları da bir o kadar ünlü. Ramazanın tadına en iyi varılabilecek şehirlerden olduğu ise kesin.

İşte Bursa iftar mekanları da bu sebeple sıkça araştırılanlardan oluyor. Hem bu şehrin yerlileri için hem de ramazanda ziyaret edecek olanlar için iftar alternatifi olacak 6 mekanı derledik. İftar menüsü fiyatları da eklediğimiz listemizde, kendinize ve ailenize en uygun olanını rahatlıkla seçebilirsiniz.

İşte Bursa’da iftar yerleri ve fiyatları!

1) Lezzet Izgara

Etli ekmek severlerin tüm ilgisini çekmeyi başaracak bir öneriyle devam ediyoruz. Izgara yemekleri ve etli ekmek ile ünlenmiş Lezzet Izgara, iftar için bir diğer alternatif. Açık havada yemek imkanı sunan bu mekan, ferah bir akşam yemeğini sunmaya gönüllü. Bir miktar daha az bütçeyle bir ziyafet çekebileceğiniz Lezzet Izgara’da kişi başı ücret 40 TL civarında seyrediyor.

Adres: Konak Mahallesi, Lefkoşe Cd. No:28, 16000, 16000 Nilüfer/Bursa

İletişim: 0224 451 15 51

lezzet ızgara

2) Meydan Lokantası

Eskilerin lokanta anlayışına hasret olanlar, günümüzün modern lokanta uyarlaması olan mekanlarından da büyük zevk alacaklardır. İşte bu tür bir hizmeti sunan Meydan Lokantası da Bursa’nın iftar yapılacak mekanlarının başında geliyor. Çalışanlarının göstereceği özel ilginin yanı sıra Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini sunduğu iftar menüleriyle mutlaka denenmesi gereken bir yer. Kişi başına 40-50 TL civarı bir ödemeyle, keyifli bir iftar geçirebilirsiniz.

Adres: Eker Meydan, Lefkoşe Cad, No:76/A, (Orhaneli Yolu, 1.km), Nilüfer-Bursa

İletişim: 0224 453 32 83

meydan lokantası

3) Beşyol Kebap İhsaniye

Bursa denilince akla ilk gelen yemek kebap elbette. Bu nedenle, iftar akşamlarının birini mutlaka kebapla değerlendirmek Bursa’nın hakkını verecek olan şeydir. Türk mutfağının nefis lezzetlerinden biri olan kebabı ise en iyi yapan yerlerden biri Beşyol Kebap. Birkaç farklı konumda şubesi de bulunan bu mekanın size en yakın olanını seçme lüksünüz de mevcut. Ailecek güzel bir iftarı, kebapla taçlandırmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz alternatiflerden. Bu mekanda kişi başına ödeyeceğiniz yaklaşık ücret ise 40-50 TL aralığında.

Adres: Ahmet Vefik Paşa Caddesi, İhsaniye/Bursa

İletişim: 0224 245 49 10 – 11

beşyol kebapçısı

4)  Kayseriya Mantı Sarayı

Halihazırda Bursa’da yaşayanlar zaten kebabın tadına çoktan doymuşlardır. İftar için daha farklı lezzet arayan Bursa yerlilerine bir önerimiz var. Kayseriya Mantı Sarayı aradığınız değişik lezzet olabilir. Bursa’da yiyebileceğiniz en güzel mantı bu mekanda sizi bekliyor. İki farklı şubesiyle seçim yapma imkanı da tanıyan Kayseriya, iftara özel menüleriyle doyurucu bir akşamı müşterilerine teklif edenlerden. Bu mekanda kişi başına ödeyeceğiniz ortalama rakam ise 50-60 TL civarında olacaktır.

Adres: Nilüferköy Mudanya Caddesi No: 9, Osmangazi / Bursa

İletişim: 0224 549 10 38

kayseriya mantı sarayı

5) Çam Et Mangal

Zirvede bir iftar, ancak Uludağ’ın eteklerinde olabilir değil mi? Mis gibi dağ havasıyla çevrelenmiş Çam Et Mangal, tam da bahsettiğimiz imkanı sunuyor. Yeşilliklerin arasına kurulmuş masalarıyla, doğanın içerisinden bir iftar yemeğini gerçekleştirmek bu mekanda mümkün. Üstelik çocuklar için oyun alanları da var. Kısacası maaile olarak Bursa’da iftarın geçebileceği güzel mekanlardan biri. Fiyatlarınsa kişi başı 50-60 TL civarında seyrettiği bu mekan, piknik havasını tam anlamıyla taşıyor.

Adres: Nilüfer Çalı Kavşağı, Nilüfer/Bursa

İletişim: 0224 482 52 14

çam et mangal

6) Masklavi Alaçam

Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzak, yüksek binalar yerine yeşillikleri göreceğiniz bir alan hayal edin. Mavinin ve yeşilin her tonuyla çevrilmiş etrafıyla, huzurlu bir iftar yemeğini sunuyor Masklavi Alaçam. Dünyevi güzelliklerin yeniden farkına varmanızı sağlayacak olan bu mekan, Ramazan ayına da çok yakışacak cinsten. Kalabalık bir aile şeklinde gidildiğinde huzurun ve mutluluğun en derinden hissedileceği bu alan, yemeklerin lezzetini neredeyse ikinci plana atıyor diyebiliriz. Şehrin içinde sayıları gittikçe azalan bu tarz doğal alanlar için bütçemi yükseltebilirim diyorsanız, kişi başına yaklaşık 60-70 TL civarı ödeyerek, Masklavi’de eşsiz bir iftar deneyimi yaşayabilirsiniz.

Adres: Alaçam Mh. Köyiçi Sk. No:152 BURSA

İletişim: (0 538) 513 86 89

masklavi alaçam

Ankara İftar Mekanları Oruç Açabileceğiniz 10 Farklı Lezzet Durağı

İstanbul İftar Mekanları Leziz ve Doyurucu İftar Deneyimi 6 Tavsiye

Sultanahmet Meşhur İftar Mekanları

Boğaz’da Nezih İftar Mekanları

Anadolu Yakası İftar Mekanları 10 Kaliteli Adres

Önemli not: Sitemizde yayımlamış olduğumuz makaleler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır; geçerliliğini zamanla yitirebilir. Söz konusu besinin faydaları, iyi geldiği hastalıklar ve kullanım önerileri hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz. Besinler her bünyede farklı etki yaratabileceğinden, uygulamaya geçmeden önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekmektedir. Bu durum göz ardı edildiğinde ortaya çıkabilecek sorunlar ve yan etkilerden sitemiz sorumlu tutulamaz.
Bursa İftar Mekanları Arayanlara Özel 6 Lezzetli Adres 30.04.2018 tarihinde yayınladı. İlgili sayfalar: