İftar Sofrası Nasıl Hazırlanır? Ramazan Sunum Önerileri

İftar Sofrası Nasıl Hazırlanır? Ramazan Sunum Önerileri Tarifi

Ramazanın Tatlı Telaşı: İftar Sofrası Hazırlama

11 ayın sultanı geldiğinde en büyük heyecan mutfakta hissedilir. Dolaplar yenilenir, en taze meyve ve sebzeler alınır. El açması börekler, eş dost sohbetleri ile afiyetle yenilir. İftar sofralarının en güzel yönü barıştırıcı ve birleştirici olmasıdır.

Bu yazımızda sizler için samimi ve lezzetli iftar sofralarınız olması adına fikir alabileceğiniz iftar sofrası yemekleri ve iftar sofrasında neler olmalı hakkında bilgileri derledik. Aileniz ve misafirleriniz için güzel bir izlenim bırakmak istiyorsanız, iftar sofrası düzenleme püf noktaları içeren yazımız, sizler için burada olacaktır.

Tarif için: İftariye Tabağı Hazırlama

İftar Sofrası Nasıl Hazırlanır?

Oruç açma vaktinden birkaç saat önce başlanan hazırlıklar, ezan okunma saatine kadar devam etmektedir. Önce tatlılar yapılır, sonra etli yemekler. İftara kalan son dakikalarda ise tazeliğini koruması için çorba ve salatalar masada yerini almak için bekler.

Peki kusursuz ve keyifli bir iftar sofrası düzenleme için neler yapılmalıdır?

Bu yazımızda sizler için iftar sofrası sunumları, davetlileriniz için iftar sofrasında olması gerekenler, lezzetli ve doyurucu iftar sofrası yemekleri ve göze de hitap eden iftar sofrası düzeni gibi konular hakkında faydalı bilgiler paylaştık.

Gelin, birlikte bu ipuçlarını inceleyelim! İşte tüm endişenizi giderecek püf noktaları:

Evinizde iftar sofrası hazırlama oldukça telaşlı ve neşeli olacaktır. Masada kaç kişi olacaksa, o kadar sayıda servis açmalısınız. Menünüzde sıcak ve soğuk yemekler olacaksa çorba kasesi, yemek tabağı, servis tabağı masanızda bulunmalıdır.

Çatal, kaşık ve bıçak düzeni ise dikkat edilmesi gereken bir husustur. Şık iftar sofrası için, çatalları zarif bir peçete üzerine dizebilirsiniz. Oruçlar suyla açıldığından mutlaka kişiye özel su bardağı, servis tabaklarının sağ üst köşesinde yer almalıdır.

Bardakların tamamı değil de biraz boşluk kalacak şekilde su doldurulmalıdır. Yemek esnasında meşrubat gibi içecekler ikram edilecekse, su bardağından farklı bir içecek bardağı eklenmelidir.

Ara sıcak ve ara soğuk mezelerinizi, masada yer alacak kişilerin kolaylıkla ulaşmasını sağlamalısınız. Yemek esnasında servis trafiğini önlemek için sağ ve sol olmak üzere ufak tabaklarla mezelerinizi ikram edebilirsiniz. Ramazanın ekmek kültürünü lezzetlendiren pidelerinizi, ezan vaktine yakın bir zamanda dilimleyip ikram edebilirsiniz.

Şık iftar sofrası hazırlamak adına, yemeklerinize ulaşımı engellemeyecek şekilde ufak bir vazoda çiçek koyabilirsiniz. Tabaklarınızın ve yemeğinizin şıklığını biraz daha göstermek için masanıza, sade ve açık tonlarda bir masa örtüsü örtebilirsiniz.

Tuz ve baharat kullananlar için, rahat kullanımlı tuzluk ve baharatlık eklenebilir. Dilerseniz ufak sosluklara çeşitli baharatları koyabilirsiniz. Kullanmak için ise şık bir çay kaşığı tercih edebilirsiniz. Listede belirtilen sofra kurallarını uyguladığınızda ramazan sofranızı kusursuz bir düzende hazırlayabilirsiniz. Doyurucu ve konforlu bir ramazan sofrası için bu tüyoları sakın unutmayın!

iftar sofrası nasıl hazırlanır

İftar Sofrası Nasıl Olmalı?

Ramazan kültürü ve oruç tutmak İslam dininde kıymet gören ve önemsenen konulardandır. İslamın 5 şartından biri olan oruç tutmak, baştan başa kişiyi huzurlu eden ve manevi duyguları pekiştiren bir dini görevdir. Oruçların açıldığı, duaların edildiği iftar sofraları ise neredeyse her evi huzurlu kılan en önemli andır.

Pek çok insan için iftar sofrası hazırlama özel bir andır. Sofrada kullanılacak ürünlerin ve tüketilecek yiyeceklerin özenle seçildiği iftar yemekleri, aile üyelerini bir araya getirir. Kişilerin damak zevkine uygun iftariyelikler, oruç açmak için mideyi hazırlar.

İftar sofrası nasıl hazırlanır diyenlere tavsiye edeceğimiz nadide detaylardan biri bu sofrayı sevgiyle hazırlamak olacaktır. Eğer iftar davet sofrası kuruyorsanız; misafir sayısına göre tabakları şık bir şekilde masaya dizebilirsiniz.

Kullanacağınız peçetelerin tabaklarla uyumlu olması, konuklarınız tarafından tam not alabilir. Şık ve leziz iftar sofrası sunumları elde etmek için, masada konsept oluşturabilirsiniz. Uyumlu renklerin bir arada kullanılması, iştahları açarken gözleri de kamaştıracaktır.

İftar sofrası nasıl olmalı diyenler, her sene ramazan ayında bu sofrayı kurarken özenle mutfağa girebilir. Çorba, sıcak ve soğuk salatalar, lezzetli bir ana yemek ve sonrasında kan şekerini dengeleyen tatlı ile iftar sofrasını tamamlayabilirsiniz. İftar sofrası, Osmanlı döneminde de önem verilen ve halkın heyecan ile hazırlık yaptığı yemek zamanıdır.

O dönemden beri oruçları açmak için patlatılan top, iftar sofrası başındakilere tatlı bir heyecan vermekteydi. Osmanlı iftar sofralarında oruç açmak birkaç aşamadan oluşurdu. İlk aşama orucun açıldığı, suyun içildiği ve iftariye adı verilen hafif yiyeceklerin yenildiği andır. İkinci aşama ise ana yemeklerin yenildiği kısımdır.

Osmanlı iftar sofralarında çorba ile başlayan yemek faslı, mutlaka güllaç ile biterdi. Bu sebeple güllaç Osmanlı Dönemi’nden günümüze kadar gelen ramazan kültürü kabul edilmektedir. İftar sofrası hazırlama geleneği Osmanlı’dan bize kalan manevi bir miras olmuştur. İftar sofrası menüsü zenginliği de yine aynı şekilde çok eskiden gelen bir kültürel mirastır.

Ezan beklenirken tüm aile masanın başında olmalıdır. Tüm gün gösterilen sabır ve bekleyiş, yemekler masada iken de gösterilmelidir. Ezan okunana kadar geçen sürede iftar duaları okunur. Verilen nimetler için şükran ve minnet dile getirilir. İftar sofrasına gösterilen özen ve düzen, ramazana olan saygıyı ifade etmektedir.

Oruç açıldıktan sonra, yemeklerin yenmesi için acele edilmemelidir. Acele yemek yemek hem ahlaki açıdan hoş karşılanmaz hem de boş kalan mideye sağlık açısından zarar vermektedir. Uzmanlar dinlenerek ve yemekler arasında 15 dakika ara vererek beslenmeyi tavsiye etmektedir.

İftar sofrası, mümkün olduğunca sebzeli yemekler içermektedir. Gün içinde aç kalan midenin rahat etmesi için lifli gıdaların tüketilmesi önerilir. Sebzelere eşlik etmesi ve vücut direncini koruması için kırmızı et tüketimi de önemlidir. Protein ihtiyacını karşılamak ve kas kaybını önlemek için beyaz et içeren yemekler de iftar sofrasında yerini alan besinlerden biridir. İftar sofrasının göze ve mideye hitap etmesi için, az önce belirtilen detayların unutulmaması gerekir.

iftar sofrasında neler olur

İftar Sofrası Sunum Teknikleri

Yemeklerin pişeceği saatler yaklaşırken, mutfaktaki aşçıların aklındaki en önemli sorudur “İftar sofrasında neler olmalı?” Davetlilerin ve ev halkının sofradan karnı tok ve memnun kalkması için birkaç detaya dikkat edilmelidir. İftar sofrası nasıl hazırlanır sorusuna cevaben adım adım izlenebilecek bir yol haritası hazırladık. Ramazan sofralarında bereketli yemekler yemek için iftar sofrasında olması gerekenler işte sizlerle:

 • İftar sofrası menüsü öncelikle herkese hitap edecek yiyeceklerden oluşmalıdır.
 • Gün boyu yavaşlayan ve sakin kalan metabolizmayı canlandıracak besinleri tercih ederseniz, kilo alma riskiniz de ortadan kalkar.
 • Sıcak bir çorba, limonlu bir salata ve etli sulu sebze yemekleri, midenize iyi gelecek tercihler olabilir.
 • Oruç etkisiyle kan şekeriniz ve tansiyonunuz düşecektir.
 • İftar sofrasında orucunuzu açmak için çerez ve zeytin gibi iftariyelikleri bulundurmayı unutmayın.
 • Bu ufak atıştırmalıklar şeker ve tansiyon değerlerinizi, sakince ideal dengeye getirecektir.
 • İftar sonrasında çay Türk kültüründe olmazsa olmazdır.
 • Çayı demlemek için acele etmeyin.
 • Birden yenilen yemeklerden sonra çay içmek için muhakkak 30 dakika geçmesini bekleyin.
 • Sindirim problemleri yaşamamak adına maddeyi bir köşe not edin.
 • Çayın yanına ağızları tatlandırması için tatlı isteyen nefsinize hakim olup, sütlü tatlıları tercih etmeye özen göstermelisiniz.
 • Yoğun ve fazla şekerli tatlılar kan şekeriniz birden yükseltebilir.
 • Bu durum ise sizi sahur vakitlerinde hastane koridorlarına götürebilir. Sağlıklı bir ramazan ayı geçirmek için tuz oranına dikkat edildiği gibi, şekerli yiyecekler konusuna da özen gösterilmelidir.
 • Sofranın olmazsa olmazı suyu da gözden kaçırmamak gerekir.
 • Sindirimin daha rahat gerçekleşmesi için sürahinize bir iki dilim limon ekleyebilirsiniz.
 • Estetik açıdan şık bir iftar sofrası hazırlamak isterseniz, iftar sofrası süslemeleri için ufak çiçeklerden faydalanabilirsiniz.
 • Midenizi doyururken çiçeklerle de ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.
 • İftar sofrası düzenleme işini ise yemekler demini alırken yapabilirsiniz.
iftar sofrası

İftar Menüsünde Ne Olmalı?

İftar menüsünü mümkünse çeşitli yapmanız, sofranızdaki kişilerin damak tadına daha çok hitap etmenize yardım edecektir. İmkanlar doğrultusunda oruç açmak için birkaç atıştırmalık menüye eklenmelidir. İlk tadımlardan sonra hafif bir çorba ile iftar menüsü gelişebilir.

 • Et ve sebze ağırlıklı ana yemek hazırlayıp menüye bir de yardımcı yemek eklenebilir.
 • Makarna, makarna salatası, pilav ya da erişte gibi ana yemeği tamamlayan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
 • İftar menüsüne mümkünse salata ya da yoğurtlu bir meze eklenebilir. Çünkü bu yardımcı yemekler sayesinde iftar yemeklerinin sindirimi kolaylaşır.

Menüye eklenen ancak iftar sonrasında tüketilen tatlı ya da atıştırmalık lezzetler, gün sonunda mideyi yormayacak şekilde ikram edilebilir. Menüyü 3 ya da 4 maddede planlayarak misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

İftarda Ne İkram Edilir?

İftarda aklınıza gelen birçok sıcak ya da soğuk tarifi ikram edebilirsiniz. Gün boyu aç kalan mideyi düşünerek midenin yorulmasına neden olacak yemeklerden kaçınmanız önerilir. Hafif ve doyurucu yiyecekler sayesinde hem oruç tutan hem de iftar sofranızda bulunan herkesin midesine hitap edecek lezzetli yemekler sunabilirsiniz. İkramlık olarak hurma, zeytin, tuzlu gevrek ya da helva gibi atıştırmalık yiyecekleri masanıza ekleyebilirsiniz.

iftar sofrası nasıl hazırlanır

Bereketli Aya Yaraşır İftar Sofrası Yemekleri

“İftara ne yapacağım?” diye düşünürken, bizler Nefis Yemek Tarifleri ekibi olarak sizlere yardım etmek için kolları sıvadık. Doyurucu ve kolay tariflerden oluşan iftar sofrası yemekleri listesi işte karşınızda:

Ramazan boyunca 30 günlük iftar menüsü tarifleri için: İftar Menüleri

1) Heyecanla Beklenen İftara Lahmacun Böreği

İftar sofrası menüsü içinde doyurucu ve lezzetli bir börek olmazsa olmazdır. Fırından çıktığı gibi masada yerini alması, tüm aileyi iştahlandırır. Bu tarifimizle lahmacun tadında kıymalı nefis bir böreği iftar sofranızda kısa bir süre için misafir edebilirsiniz. Çünkü bir yiyen bir daha yiyecek! Lahmacun Böreği Tarifi (Videolu)

Lahmacun Böreği Tarifi (Videolu)

2) İftar İçin Hafif Trileçe Tatlısı

İftar sofrası hazırlıkları içinde tatlı yapımı da olmazsa olmazlar arasındadır. Kilo kontrolü sağlamak istediğinizde hafif iftar sofrası hazırlamayı tercih etmelisiniz. Sağlıklı ve hafif yiyecekler ile yapılan iftar yemekleri sizi daha iyi hissettirecektir. Bu tatlı tarifimiz de yemekten sonra demli bir çayla tüketildiğinde hem hafif hem de lezzetli bir tercih olacak! Trilece Tatlısı (Videolu Anlatım)

Trilece Tatlısı (Videolu Anlatım)

3) İçinizi Isıtan Lezzetiyle Domates Çorbası

Oruç açmak için tercih edilmesi gereken sıcak yemeklerden biridir çorba. Sıcacık kokusu ezan vaktinde tüm evi saracaktır. Fırından alınan taze ekmekler ile de lezzetini katlayacaktır. İftar sofrası için çorba seçiminde yoğun kıvamlı bir domates çorbası hem tadıyla hem kokusuyla herkesi mutlu edecektir. İftar sofranızı lezzetlendiren domates çorbası tarifini sizler için hazırladık. Afiyetle! Domates Çorbası

Domates Çorbası

4) Damakları Lezzetlendiren İftar Sofralarının Favorisi: Etli Pilav

Ramazan sofralarında en özenli ve lezzetli yemekler yapılır. Her şey oruca olan saygıdan ve önemdendir. Hep bir arada yenilen yemeklerin lezzeti, uzun süre unutulmaz. Unutulmayacak bir lezzet olan etli pilavı denemeniz için tarifimiz sizlerle. Etli Pilav

Etli Pilav

5) İftarda Farklı Lezzetlere Açık Olun: Sebzeli Nefis Kuskus Pilavı

İftar sofrası için yemek tarifleri araştırılırken pilav çeşitlerine de mutlaka göz atılır. Alışılmış lezzetler dışında bir iftar sofrası hazırlamak istediğinizde, bu tarifimiz size yardım etmek için burada. Sebzeli pilavı bir de kuskus ile denemeye ne dersiniz? O halde buyurun çok sevilecek tarifimiz: Sebzeli Nefis Kuskus Pilavı

Sebzeli Nefis Kuskus Pilavı

6) İftar Sofranızı Lezzetlendiren Tavuklu Arap Tava

İftara çok az bir zaman kalmışken kolay iftar sofrası hazırlamak için tavuklu tarifimizi denemek için daha fazla geç kalmayın. Pratik ve kolay tarifi ile akşama nefis bir yemek hazırlayabilirsiniz. Üstelik tavuk eti ile daha hafif bir iftar menüsü, midenizi daha iyi hissettirecek. Tavuklu Arap Tava (Videolu)

Tavuklu Arap Tava (Videolu)

7) Ramazan Pidesiz Olmaz: Orijinal Yumuşacık Ramazan Pidesi

Ramazan sofralarını diğer günlerden ayıran en önemli özellik, sadece ramazan ayında yapılan pidelerdir. Pidenin mis gibi kokusu iştahları fazlasıyla açar. Sahurda ve iftarda afiyetle tüketeceğiniz ramazan pidesi tarifimizi deneyince çok seveceksiniz. Özellikle iftar davet sofrası hazırlıyorsanız pidenin ev yapımı olmasının misafirlerinizi çok memnun edeceğine eminiz. Ramazan Pidesi Tarifi (Videolu)

8) Bir Osmanlı İftar Klasiği: Güllaç

Güllaç tatlısını anlamlı kılan özelliği, ramazan ayında yapılmasıdır. Osmanlı Dönemi ramazan günlerinde de iftariyeliklerle başlayan iftar sofraları, güllaç ile bitermiş. Bir klasik olan bu tatlıyı sizler de evinizde deneyebilirsiniz. İftar sofrası ev yapımı güllaç ile daha tatlı ve leziz bir hale gelecektir… İşte kolay ve nefis tarif sizlerle. Güllaç Tarifi

Güllaç Tarifi

9) İster Sıcak İster Soğuk: Tam Kıvamında Yoğurt Çorbası

Oruç tutan kişi ezan vaktine kadar susuz kaldığı için kendini halsiz hisseder. Bu tarifimizi sıcak şekilde deneyerek iftar vaktinde yeniden canlanabilirsiniz. Soğuk şekilde tüketerek de sıcak ramazan günlerinde içinizi ferahlatabilirsiniz. İftar sofrası hazırlığı için çorba yaparak işe başlamak iyi bir fikirdir. Mideleri rahatlatan ve diğer yemekleri de daha yavaş ve sakince yemeyi sağlayacak olan yoğurt çorbasını çok seveceksiniz. Afiyetle. Yoğurt Çorbası (Videolu)

Yoğurt Çorbası (Videolu)

10) İftara Hazırlık Devam Ediyor: Gavurdağı Salatası

İftar sofrası nasıl olmalı denince cevap içerisinde mutlaka şöyle güzel ve ferahlatıcı bir salata da olur! İftar yemeklerinin yanında salata, neredeyse herkes tarafından tercih edilen bir ara yemektir. Salataları da çeşitlendirip lezzetlendirmek, mutfaktaki aşçının en büyük zevkidir. Gavurdağı salatasıyla iftar sofranıza renk ve lezzet katabilirsiniz. Buyurun leziz tarifimiz: Gavurdağı Salatası Tarifi

Gavurdağı Salatası Tarifi

11) Ramazan Lezzetlerine Bir Yenisi Daha Eklendi: Soğan Dolması

Ramazan iftar sofrası yemekleri arasına saray mutfağı yemeklerinden birinin de çok yakışacağını düşünüyoruz. Kalabalık ve şen iftar sofralarınızı çeşit çeşit yemeklerle lezzetlendirmek istediğinizde, soğan dolması aklınıza gelsin. Pratik tarifi ile tadına hayran bırakan soğan dolması iftar sofrası menüsü hazırlarken size bir fikir olabilir. Soğan Dolması

Soğan Dolması

12) Fırından Yeni Çıktı: Köfteli Patlıcan Kebabı

İftar sofrası ana yemekleri arasında protein deposu olabilecek etli tarifler her zaman sevilerek tüketilir. İftar lezzetlerinde köfteli yemeklerin yeri de köfte sevenler için ayrıdır. Özellikle de patlıcanla buluştuğunda damaklarda bıraktığı lezzeti tarif etmeye kelimeler yetmez. Karnıyarıktan sonra en çok yapılan köfteli patlıcan kebabı tarifimiz sizlerle. Afiyetle. Köfteli Patlıcan Bohçası (Videolu)

Köfteli Patlıcan Bohçası (Videolu)

İstanbul’un En Ucuz İftar Mekanları

İftar Mesajları: En Güzel İftar Sözleri

İftar Nedir? Anlamı, İftar ile İlgili Hadisler

Üsküdar İftar Mekanları: En İyi 11 Restoran

İftar Duası Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı

--

Nefis Yemek Tarifleri WhatsApp kanalı açıldı, hemen siz de katılın.

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda faydalı bilgiler kategorisini kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride söz konusu içeriğin açıklayıcı tanımlamalarına, en belirgin faydalı özelliklerine, doğru ve etkili kullanım tavsiyelerine kolaylıkla tek yazıdan ulaşabilirsiniz. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. İlgili besinin ya da ürünün faydaları her bünyede farklı etkiler gösterebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Ev Yapımı Mayonez Nasıl Hazırlanır ? Tarifi

Ev Yapımı Mayonez Nasıl Hazırlanır ?

8-10 kişilik, 20dk Hazırlık, Pişirme yok
En Pratik Kışlık Domates Nasıl Hazırlanır Tarifi

En Pratik Kışlık Domates Nasıl Hazırlanır

8-10 kişilik, 10dk Hazırlık, Pişirme yok
Peynir Ve Turşu Saklama Suyu Nasıl Hazırlanır Tarifi

Peynir Ve Turşu Saklama Suyu Nasıl Hazırlanır

12-14 kişilik, 5dk Hazırlık, Pişirme yok
Kahve Sunum Fikirleri (Sunum severler) Tarifi

Kahve Sunum Fikirleri (Sunum severler)

1-2 kişilik, 5dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Sini Kebabı Tarifi

Sini Kebabı

4-6 kişilik, 5dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Sini Tarifim

Sini Tarifim

8-10 kişilik, 15dk Hazırlık, 1 saat 30dk Pişirme
Resimli: Evde Hamsi En Hızlı Nasıl Temizlenir? Tarifi
Resimli: Evde Hamsi En Hızlı Nasıl Temizlenir?

Evde Hamsi En Kolay Nasıl Ayıklanır? Karadeniz mutfağını şekillendiren balıklardan biri olan hamsi, hemen hemen…

Yılbaşı Kaktüsü: Evde Bakımı ve Çoğaltılması Tarifi
Yılbaşı Kaktüsü: Evde Bakımı ve Çoğaltılması

Yılbaşı Kaktüsü Evde Nasıl Yetiştirilir? İçinde bulunduğumuz bu günler sadece yeni yılın habercisi değil, aynı…

Yılbaşı Sofrası Nasıl Hazırlanır? Yeni Yıl Yemeği İçin 7 İpucu Tarifi
Yılbaşı Sofrası Nasıl Hazırlanır? Yeni Yıl Yemeği İçin 7 İpucu

Yılbaşı Masası: Yeni Yıla Nefis Başlangıç! Ne derler bilirsiniz; yeni yıla nasıl girerseniz bütün bir…

Yılbaşı Hediyeleri: En İyi Fikirler, 2024 Özel Tarifi
Yılbaşı Hediyeleri: En İyi Fikirler, 2024 Özel

Yılbaşı Hediyeleri ile Yeni Yılda Mutlu Sürprizler Uzun bir kış gecesinde gireceğimiz yılbaşı yeni yıl…

Yılbaşı Gecesi Evde Ne Yapılır? En İyi 20 Aktivite Tarifi
Yılbaşı Gecesi Evde Ne Yapılır? En İyi 20 Aktivite

Yılbaşı Gecesi Evde Yapılabilecek Aktiviteler Yılbaşı gecesi evde olacaklar için birbirinden eğlenceli aktivite önerilerimizle geldik!…

Yılbaşı Çiçeği Kokina Bakımı, Çoğaltılması ve Anlamı Tarifi
Yılbaşı Çiçeği Kokina Bakımı, Çoğaltılması ve Anlamı

Kokina: Yılbaşının Şans, Mutluluk, Huzur Çiçeği Her yıl aralık ayının son haftasında pek çok evi…

Bütün Tavuk Tarifleri: Davet Sofralarına Özel 20 Çeşit Tarifi
Bütün Tavuk Tarifleri: Davet Sofralarına Özel 20 Çeşit

Davetlerin, özel günlerin aranan yemeği, bütün tavuk tarifleri listesindesiniz. Çoğunlukla fırında pişirilmesi tercih edilen ve…

Resimli: Evde Hamsi En Hızlı Nasıl Temizlenir? Tarifi
Resimli: Evde Hamsi En Hızlı Nasıl Temizlenir?

Evde Hamsi En Kolay Nasıl Ayıklanır? Karadeniz mutfağını şekillendiren balıklardan biri olan hamsi, hemen hemen…

Yılbaşı Kaktüsü: Evde Bakımı ve Çoğaltılması Tarifi
Yılbaşı Kaktüsü: Evde Bakımı ve Çoğaltılması

Yılbaşı Kaktüsü Evde Nasıl Yetiştirilir? İçinde bulunduğumuz bu günler sadece yeni yılın habercisi değil, aynı…

Yılbaşı Sofrası Nasıl Hazırlanır? Yeni Yıl Yemeği İçin 7 İpucu Tarifi
Yılbaşı Sofrası Nasıl Hazırlanır? Yeni Yıl Yemeği İçin 7 İpucu

Yılbaşı Masası: Yeni Yıla Nefis Başlangıç! Ne derler bilirsiniz; yeni yıla nasıl girerseniz bütün bir…

Yılbaşı Hediyeleri: En İyi Fikirler, 2024 Özel Tarifi
Yılbaşı Hediyeleri: En İyi Fikirler, 2024 Özel

Yılbaşı Hediyeleri ile Yeni Yılda Mutlu Sürprizler Uzun bir kış gecesinde gireceğimiz yılbaşı yeni yıl…

Yılbaşı Gecesi Evde Ne Yapılır? En İyi 20 Aktivite Tarifi
Yılbaşı Gecesi Evde Ne Yapılır? En İyi 20 Aktivite

Yılbaşı Gecesi Evde Yapılabilecek Aktiviteler Yılbaşı gecesi evde olacaklar için birbirinden eğlenceli aktivite önerilerimizle geldik!…

Yılbaşı Çiçeği Kokina Bakımı, Çoğaltılması ve Anlamı Tarifi
Yılbaşı Çiçeği Kokina Bakımı, Çoğaltılması ve Anlamı

Kokina: Yılbaşının Şans, Mutluluk, Huzur Çiçeği Her yıl aralık ayının son haftasında pek çok evi…

2024 Yılbaşı Filmleri: Yeni Yıl Temalı En İyi 46 Film Tarifi
2024 Yılbaşı Filmleri: Yeni Yıl Temalı En İyi 46 Film

2024 Yeni Yıl Akşamında Soluksuz Film Keyfi! Yılbaşında insanlar ikiye ayrılır: Evde girenler ve dışarıda…

Yılbaşı Şarkıları: En İyi Çalma Listesi 2024 Tarifi
Yılbaşı Şarkıları: En İyi Çalma Listesi 2024

Klasik, Eğlenceli Yılbaşı Şarkıları: 2024 Özel Nefis Yemek Tarifleri ekibi olarak yılbaşı akşamınıza renk ve…

Yılbaşı Ne Zaman? 2024 Yılbaşı Tatili Kaç Gün? Tarifi
Yılbaşı Ne Zaman? 2024 Yılbaşı Tatili Kaç Gün?

2024 Yılbaşı Tarihi ve Yeni Yıl Tatil Takvimi Bir yılı daha geride bırakmaya hazırlandığımız günlerdeyiz...…

Dünya Türk Kahvesi Günü: UNESCO Onayladı! Tarifi
Dünya Türk Kahvesi Günü: UNESCO Onayladı!

Türk Kahvesi Günü: Kültürel Miras! Türk kahvesi, Türkler’in geçmişinde oldukça önem taşıyan bir sıcak içecektir.…

Uluslararası Kurabiye Günü: Tatlı Bir Gelenek! Tarifi
Uluslararası Kurabiye Günü: Tatlı Bir Gelenek!

Dünya Kurabiye Günü: Merhaba Susam Sokağı! Dünya genelinde kutlanan özel ve eğlenceli günlerden biri olan…

Tarifler Geri
Videolar Geri