Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir?

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir? Tarifi

Göz Altı Morlukları İçin Evde Pratik Maskeler

Gözler, kalbin aynasıdır derler. Mutluluk, hüzün, acı, keder gibi birçok duyguyu yansıtan gözler yüze ifade katarlar ve iletişimin en güçlü araçlarından biri olarak kabul edilirler. Gözler bu kadar önemliyken, yüze yorgun bir ifade katan göz altı morlukları birçok kişinin şikayet ettiği durumlardan biri haline gelir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

 • Salatalık
 • Patates
 • Yeşil Çay
 • Üzüm Çekirdeği Yağı
 • Gül Suyu
 • Aloe Vera
göz altı morluklarına ne iyi gelir

Göz altı morluklarının oluşumu kimi zaman genetik sebeplere kimi zaman yaşam tarzına bağlanır. Göz altı morluklarının görünümü kozmetik ürünler ve bazı tıbbi uygulamalarla azaltılabilir. Bu yazıda göz altı morlukları neden olur, göz altı morluklarına ne iyi gelir gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Sağlıkta en doğru tedavi yöntemleri ve kesin sonuçlar için mutlaka alanında uzman bir doktora başvurunuz. Tavsiyelerimiz hafif şiddetteki rahatsızlıklar için evde geçici bitkisel öneriler içerir. Reçete niteliği taşımaz. Sağlıklı günler dileriz…

göz altı morlukları nasıl geçer

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Birçok hafif problem gibi göz altı morlukları evde çözüm bulabileceğiniz sorunlardan biri. Mutfağınızdan elde edeceğiniz doğal yöntemlerle, göz altı morluklarınızın görünümünü bir nebze de olsa azaltabilirsiniz. İşte göz altı morlukları için deneyebileceğiniz birkaç doğal içerik:

1) Salatalık

Göz altı morluklarına ne iyi gelir diye sorulduğunda akla ilk gelen besinlerden biri salatalıktır. İçeriği ile cilt renginin açılmasını sağlayan salatalığı, haftalık cilt bakımı rutininize ekleyerek göz altı morluklarınızı hafifletebilirsiniz. Bu yöntem için, sulu olduğuna emin olduğunuz bir salatalığı bir süre buzdolabında bekletin ve daha sonra kabuklarını kesmeden, dilimleyerek göz altlarınıza yerleştirin. Salatalık göz altı morluklarının yanı sıra, göz çevresindeki şişliklerin giderilmesinde de etkilidir.

İlginizi çekebilir: Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır? Cildinizi Yenileyecek 4 Doğal Formül

salatalık

2) Patates

Göz altı morlukları patates ile de giderilebilir. Göz altı morluklarının giderilmesinde patatesin çeşitli kullanım yöntemleri vardır. Bunlardan biri patatesi çiğ olarak dilimleyip göz çevrenize yerleştirmek ve yaklaşık 20 dakika beklemektir. Bir diğer yöntem de, patatesi rendeledikten sonra, bir tülbent yardımıyla suyunu sıkmak ve bu suyu göz çevresine sürmektir. İçerdiği nişasta ve C vitamini, patatesi göz altı morluklarının tedavisinde faydalı bir besin olarak öne çıkarmaktadır.

İlginizi çekebilir: Patates Maskesi Nasıl Yapılır? 6 Doğal Tarif

patates maskesi

3) Yeşil Çay

Faydaları saymakla bitmeyen yeşil çay, göz altı morluklarının tedavisinde de oldukça etkilidir. Demlenmiş ve soğutulmuş yeşil çay poşetlerini gözlerinizin üstüne yerleştirerek göz çevrenizin rengini açabilirsiniz. Yeşil çay, göz çevresindeki kan dolaşımını artırarak göz altı morluklarının azalmasına yardımcı olur.

İlginizi çekebilir: Yeşil Çayın Faydaları, Zayıflatır Mı? Ne Zaman İçilmeli?

yeşil çay

4) Üzüm Çekirdeği Yağı

Doğal yağlar göz altı morlukları için etkili çözümlerden biri. Üzüm çekirdeği yağı, içerdiği vitaminler ve antioksidanlar sayesinde göz altı morluklarının rengini açar. Üzüm çekirdeği yağını, haftada iki üç kere göz çevrenize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

üzüm çekirdeği yağı

5) Gül Suyu

Cildi yenileme özelliği sayesinde, gül suyu, göz altı morluklarına iyi gelen doğal çözümlerden biri olarak kabul edilir. Her gün, bir pamuk yardımıyla göz çevrenize uygulayacağınız gül suyu, dört haftanın sonunda morluklarınızın görünümünü azaltacaktır.

İlginizi çekebilir: Gül Suyu Faydaları, Nasıl Yapılır, Kullanılır? 3 Farklı Gül Suyu Maskesi

gül suyu

6) Aloe Vera

Göz altlarına masaj yaparak uygulayabileceğiniz aloe vera jeli, göz çevresini nemlendirir ve aynı zamanda pigmentasyonu azaltır.

İlginizi çekebilir: En İyi 7 Aloe Vera Maskesi Tarifi: Tüm Ciltlere Özel

aloe vera

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir?

Yukarıda bahsi geçen nedenlerden dolayı göz altında morluk yaşama durumunuz varsa; sizlere uzmanlardan bazı önerilerimiz olacak. Eğer daha canlı ve sağlıklı görünmek istiyorsanız; yaşamınızda bazı değişimler yaparak göz altı ve çevresindeki morluklardan kurtulabilirsiniz. İşte dikkat etmeniz gerekenler:

Uykuya Önem Verin

Birçok kişi uykunun değerini günümüzde bilmemekte. Uyku sayesinde göz altındaki morluklar önlenebilir ve daha kaliteli yaşam sürdürülebilir. Gözlerdeki yorgunluğu ve alt bölgedeki mor görüntüyü önlemek için günlük uyku rutini oluşturulmalı. Özellikle de ekran karşısında çok uzun süre kalan kişilerin uykuyu ihmal etmemesi önemlidir.

göz altı morlukları nasıl geçer

Soğuk Masaj Uygulayın

Soğuk masaj sayesinde göz altındaki kılcal damarlar daha sağlıklı çalışacaktır. Soğuk masajı dilerseniz antioksidan meyve ya da sebzeyle yapabilirsiniz. Dilerseniz buzlu bir peçeteyle göz çevresinde birkaç saniyelik masaj uygulanabilir. Soğuk masaj sayesinde göz altındaki morluklar kısa sürede iyileşebilir.

soğuk masaj

Doğal İçerikli Makyaj Ürünleri Kullanın

Makyaj yapan kadınların, ürün seçiminde doğal içerikli olanlara yönelmesi önerilir. Kimyasal maddeleri içeren göz çevresi bakım ürünleri nedeniyle morluk oluşabiliyor. Bitkisel makyaj ürünlerini kullananlarda göz altındaki yorgunluk ve morluk çok nadir hissediliyor.

göz altı morlukları nasıl geçer

Demir Değerlerinize Baktırın

Göz altındaki morluğun sebeplerinden biri olan kansızlık, kişiye yorgun ve solgun görünüm katmakta. Bu görünümü önlemek için 6 ayda 1 defa kan değerlerinize baktırabilirsiniz. Şayet kan değerlerinde düşüş varsa; doktorunuz göz altı morluğu için size ilaç ve tedavi önerebilir.

demir değerleri

Cilt Ürünlerinde Antioksidan İçerenleri Tercih Edin

Cilt temizleme ürünlerini kullananlar, göz altındaki morluğu önlemek ve iyileştirmek için mutlaka hassas olmalı. Antioksidan formüllerle geliştirilmiş ürünlerin kullanılması, göz altı sağlığını korumaya yardım eder.

göz altı morlukları nasıl geçer

Çay Poşetlerini Değerlendirin

Çay poşetlerini soğuk kompres şeklinde göz altına uygularsanız; mor halkaların zamanla açıldığını ve daha iyi göründüğünüzü fark edebilirsiniz. Özellikle de bitki çaylarının poşetleri bu konuda size yardım edebilir.

göz altı morlukları nasıl geçer

Yüz Hijyenine Dikkat Edin

Göz altı morluğunu önlemek için hatırlamanız gereken bir diğer detay da yüz yıkama alışkanlığı. Ilık suyla yüzünüzü sık sık yıkayarak cilt hücrelerinin yenilenmesine destek olabilirsiniz. Sıcak su göz çevresinde hasara neden olacağı için morluğu tetikleyebilir.

göz altı morlukları nasıl geçer

Sağlıklı Öğünler Geçirin

Göz altındaki morlukları iyileştirmek için demir içeren besinleri tüketmeniz tavsiye edilmekte. Ayrıca antioksidan ağırlıklı beslenerek cildinizde değişime imza atabilirsiniz. Kolajenli besinleri tüketmeyi de unutmayınız. Kolajen sayesinde, cildinizde daha genç görünüm oluşur ve morlukların rengi daha hızlı açılma gösterir.

sağlıklı beslenme

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

 • Göz altı morluklarının oluşumu çeşitli sebeplere bağlı olabilir. Göz altı morluğunun sebepleri arasında ilk sırada genetik faktörler gelir. Genetik kaynaklı göz altı morlukları, genellikle çocukluk döneminde kendini göstermeye başlar. Genetiğin sebep olduğu göz altı morlukları kesin çözüm arayışında olanları en çok zorlayan göz altı morluğu türüdür. Bu tür morlukların görünümü azaltılabilse de tamamen yok edilmesi neredeyse imkansızdır.
 • Yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıkları da göz altı morluklarının başlıca sebeplerindendir.
 • Aşırı alkol ve sigara tüketimi, çok tuzlu yiyecekler yemek, fazla su tüketmemek kişiye göz altı morluğu olarak geri döner.
 • Yetersiz uyku alımı da göz altı morluğuna sebep olmakla birlikte, gereğinden fazla uykunun da benzer bir etki yarattığı bilinmektedir.
 • Bilgisayar ekranı önünde çok fazla vakit geçirmek de göz altı çevresindeki morlukları tetikler.
 • Çok fazla bilinmese de göz altı morluğunun bir diğer sebebi de burun tıkanıklığıdır. Burun tıkanıklığı, göz kapağınız ve burnunuz arasındaki kan damarlarında şişmeye neden olarak göz çevresinin daha koyu görünmesine yol açar.
 • İnce bir cilt ve beyaz ten kombinasyonu da göz altı morluklarının en çok görüldüğü durumlardan biridir. Ayrıca yaşlandıkça, cildin incelmesiyle göz altı morlukları çok daha belirgin bir hal alır.
 • Hormonal değişimler de göz altı morluklarının sorumlusu olabilmektedir. Kadınların yüzde 25’i hamilelik dönemlerinde göz altı morluğuyla karşı karşıya kalırlar. Bunun sebebi kan ve vücuttaki oksijen değerlerindeki değişikliktir.

Göz Altı Morlukları İçin Maske Tarifleri

Maskeleri denemeden önce doktor onayı alınız.

Karbonat Maskesi

Göz altı morlukları karbonat ve su ile kolayca hazırlayabileceğiniz bir karışım ile azaltılabilir. Her gün, bir pamuk yardımıyla uygulayacağınız karbonat maskesini göz çevrenizde 10-15 dakika bekletmeniz yeterlidir. Karbonat, hem cilt rengini açmada hem cildi yumuşatmada etkili olduğu için, göz çevresindeki kan dolaşımını hızlandırır ve göz altı morluklarını azaltır.

İlginizi çekebilir: Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

karbonat

Zerdeçal Maskesi

Göz altı morlukları bitkisel çözüm yolları ile de geçirilebilir. Zengin içeriğiyle zerdeçal göz altı morlukları için önerilen doğal ürünlerden biridir. Tatlı badem yağıyla karıştırarak hazırlayabileceğiniz zerdeçal maskesi, göz çevrenizi rengini açmada oldukça etkilidir. Zerdeçal, günümüzde birçok kremde kullanılan ve beyazlatıcı etkisi kanıtlanmış bir baharattır.

İlginizi çekebilir: Zerdeçal Maskesi Nasıl Yapılır? Neye İyi Gelir? Nasıl Temizlenir?

zerdeçal

Domates Maskesi

Domates de içerdiği likopen ile cilt üzerinde olumlu etkileri olan bir besindir. Püre haline getirdikten sonra eser miktar limon suyuyla karıştırarak hazırlayabileceğiniz domates maskesi göz altı morluklarının rengini açmada faydalı olmaktadır. Bu karışıma bir miktar gül suyu da ekleyebilirsiniz.

Göz çevresi hassas bir alan olduğu için, bu tarz maskeleri uygulamadan önce ufak bir deneme yapmanızı ve cildinizin tepki verip vermediğini gözlemlemenizi tavsiye ederiz.

İlginizi çekebilir: Domates Maskesi Nasıl Yapılır? Kusursuz Bir Cilt İçin 7 Farklı Tarif

domates maskesi

Göz Altı Morlukları Tedavi Yöntemleri

Özellikle son yıllarda estetik sektörünün ilerlemesiyle, göz altı morlukları estetiği de oldukça popüler bir hale geldi. Ameliyatsız veya ayakta yapılabilen bu tarz uygulamalardan biri lazer. Göz altı morlukları lazer tedavisi ile büyük ölçüde tedavi edilebilir. Lazer tedavisi göz altındaki koyuluğa sebep olan melanini yok etmeyi amaçlar. Araştırmalar, lazerin kolajen üretimini de hızlandırdığını ve hastaların bu sayede daha genç görünen bir göz çevresine kavuştuğunu göstermiştir.

Göz altı morlukları ışık dolgusu adı verilen ve göz çevresine hyalüronik asit içeren bir karışımın enjekte edilmesi işlemi olarak bilinen yöntemle de tedavi edilebilir. Göz altı için özel geliştirilmiş bir dolgu maddesiyle yapılan bu tedavi, göz çevresine de nem ve sıkılık kazandırır. Işık dolgusu, göz altı morluklarının yarattığı yorgun havayı da yok ederek, deriye aydınlık bir görünüm katar.

Lazer veya dolgu gibi işlemleri yaptırmaktan çekinenler için, göz çevresi kremleri de bir alternatiftir. Bütçenize göre edineceğiniz bir göz altı morlukları kremi ile göz çevrenize bakım yapabilirsiniz. İçeriğinde antioksidan maddeler, peptid, C veya K vitamini bulunan kremler bu tedavi için formüle edilmiştir ve düzenli kullanımda göz altı morluklarını azalttıkları gözlenmiştir.

göz altı morlukları

Göz Altı Morlukları Morlukları Hangi Hastalığın Belirtisi?

Tıpkı vücudumuzda fark ettiğimiz diğer değişiklikler gibi, göz altı morlukları da hastalık belirtisi olabilirler.

 • Demir eksikliği anemisi,
 • Böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları göz altı morluklarına sebep olduğu bilinen bazı rahatsızlıklardır. Özellikle böbrek üstü bezlerinin sağlıklı çalışmaması, vitamin emilimi döngüsünü bozmakta ve göz çevresinde morluklara sebep olmaktadır.
 • Atopik egzama da göz altı morluklarına yol açan rahatsızlıklardan biridir.
göz altı morlukları

Göz Altı Morlukları Hangi Vitamin Eksikliği Sonucudur?

Vücuttaki:

 • B vitamini
 • C vitamini
 • K vitamini
 • E vitamini eksikliği göz altı morluklarına neden olabilmektedir.

Bu vitaminler yönünden zengin yiyecekleri beslenme düzeninize eklemek, göz altı morluklarını içeriden tedavi etmek açısından oldukça önemlidir.

göz altı maskesi

Sağlıkta en doğru tedavi yöntemleri ve kesin sonuçlar için mutlaka alanında uzman bir doktora başvurunuz. Tavsiyelerimiz hafif şiddetteki rahatsızlıklar için evde geçici bitkisel öneriler içerir. Reçete niteliği taşımaz. Sağlıklı günler dileriz…

Ev Yapımı En İyi Göz Altı Kremi Önerileri

Farklı İhtiyaçlara Özel 8 Cilt Maskesi Tarifi

Cilt Lekelerine Çözüm Önerileri 6 Doğal Yöntem

Şems Arslan Güzellik Sırları, Doğal Cilt ve Saç Bakımı Maskeleri

Suna Dumankaya Tarifler, Cilt Beyazlatma Yöntemleri, Doğal Maskeler

--

Nefis Yemek Tarifleri WhatsApp kanalı açıldı, hemen siz de katılın.

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 850.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda sağlıklı yaşam, diyet ve kişisel bakım konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride çeşitli hastalıklar için evde bitkisel çözüm önerileri, besleyici fonksiyonel gıda takviyeleri, doğal cilt ve saç bakımı maskesi tarifleri ile uygulanışları, kilo kontrolüne yardımcı diyet listeleri ve sağlıklı beslenme programları yer almaktadır. İlgili besinin, ürünün ya da diyet listesinin etkileri her bünyede değişkenlik gösterebilir. Yazı yayına alındıktan sonra, zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebilir. Sunmuş olduğumuz bilgiler hiçbir zaman doktor teşhisinin yerini tutmaz, reçete niteliği taşımaz. Bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; aksi durumda oluşabilecek yan etkilerden sitemizin sorumlu tutulamayacağını önemle hatırlatırız.

30. Gün İftar Menüsü

11 ayın sultanı ramazanın son gününde 30. gün iftar menüsü tarifleri sizlerle! Anadolu kokan erişteli yeşil mercimek çorbası ile besleyici bir açılış yaptık. En beğenilen ramazan yemekleri için fark yaratan bir lezzet kolay tavuk tava, yanında ferahlatıcı pancar salatası var. Şerbetli iftar tatl ...

Tüm menüyü gör
Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Göz Göz Krep Tarifi

Göz Göz Krep

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, 5dk Pişirme
Altı Kat Poğaça Nasıl Yapılır?

Altı Kat Poğaça Nasıl Yapılır?

6-8 kişilik, 1 saat Hazırlık, 35dk Pişirme
Pırasalı Tava Böreği ( Lezzet'i Ala) Tarifi

Pırasalı Tava Böreği ( Lezzet'i Ala)

6-8 kişilik, 10dk Hazırlık, 15dk Pişirme
Hürrem Gözü Tarifi

Hürrem Gözü

4-6 kişilik, 5dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Hürrem Gözü Tarifi

Hürrem Gözü

4-6 kişilik, 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Chia Tohumu: Sağlıklı Beslenme Trendi Süper Gıda! Chia tohumu, "Salvia hispanica" adlı bitkinin tohumlarından elde…

Madımak Otu Nedir? Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? Tarifi
Madımak Otu Nedir? Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir?

Madımak: Anadolu'nun Binbir Şifalı Tarla Bitkisi! Madımak otu, Orta Anadolu mutfağında yaygın bir kullanıma sahip olan…

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Kaç Gün Tatil? Tarifi
2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Kaç Gün Tatil?

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Her sene büyük bir heyecanla beklenen ramazan ayı,…

2024 Ramazan ve Ramazan Bayramı Kaç Gün Sürecek? Tarifi
2024 Ramazan ve Ramazan Bayramı Kaç Gün Sürecek?

Bu Yıl Ramazanda Kaç Gün Oruç Tutacağız? Her sene hasretle beklenen 11 ayın sultanı ramazan…

En İyi Nespresso Kahve Makineleri, Kullanımı ve Temizliği Tarifi
En İyi Nespresso Kahve Makineleri, Kullanımı ve Temizliği

Nespresso Kahve Makinesi İncelemeleri Nespresso kahve makineleri, kahve tutkunlarının favori seçimlerinden biridir ve evde, ofiste…

Çam Balının Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir? Tarifi
Çam Balının Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Çam Balı: Aradığınız İlaç Akdeniz Çamlarında! Vücut direncini yüksek tutmak ve bağışıklığı güçlendirmek adına, beslenmenize…

Bayram Tatlıları: En İyi, Resimli ve Videolu Tarifler Tarifi
Bayram Tatlıları: En İyi, Resimli ve Videolu Tarifler

Bayramın neşesini ve birlikteliğini en leziz bayram tatlıları ile taçlandırmaya hazır mısınız? Bayram paylaştıkça güzel…

Pek Food’tan Pek İyi Ramazan Tarifleri Tarifi
Pek Food’tan Pek İyi Ramazan Tarifleri

Pek Food pratik ve çeşitli ürünleriyle sofralarınızı renklendirmeye geliyor! Yenilikçi çözümleri sayesinde dakikalar içinde pişirilmeye…

Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir? Tarifi
Chia Tohumu Faydaları: Ne İşe Yarar, Neye İyi Gelir?

Chia Tohumu: Sağlıklı Beslenme Trendi Süper Gıda! Chia tohumu, "Salvia hispanica" adlı bitkinin tohumlarından elde…

Yoğurtlu Çorba Tarifleri: Lezzet Garantili 30 Çeşit Tarifi
Yoğurtlu Çorba Tarifleri: Lezzet Garantili 30 Çeşit

Nefis Yemek Tarifleri mutfağından, en beğenilen yoğurtlu çorba tarifleri huzurlarınızda! Ana malzemesi yoğurt olan ve…

Madımak Otu Nedir? Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? Tarifi
Madımak Otu Nedir? Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir?

Madımak: Anadolu'nun Binbir Şifalı Tarla Bitkisi! Madımak otu, Orta Anadolu mutfağında yaygın bir kullanıma sahip olan…

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Kaç Gün Tatil? Tarifi
2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Kaç Gün Tatil?

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman, Hangi Gün? Her sene büyük bir heyecanla beklenen ramazan ayı,…

2024 Ramazan ve Ramazan Bayramı Kaç Gün Sürecek? Tarifi
2024 Ramazan ve Ramazan Bayramı Kaç Gün Sürecek?

Bu Yıl Ramazanda Kaç Gün Oruç Tutacağız? Her sene hasretle beklenen 11 ayın sultanı ramazan…

En İyi Nespresso Kahve Makineleri, Kullanımı ve Temizliği Tarifi
En İyi Nespresso Kahve Makineleri, Kullanımı ve Temizliği

Nespresso Kahve Makinesi İncelemeleri Nespresso kahve makineleri, kahve tutkunlarının favori seçimlerinden biridir ve evde, ofiste…

Yaz Çorbaları: Pratik ve Çok Hafif 30 Tarif Tarifi
Yaz Çorbaları: Pratik ve Çok Hafif 30 Tarif

Yaz ayları, hafif ve ferahlatıcı tariflerin vazgeçilmez olduğu dönemlerdir. Özellikle sıcak havalarda ağır yemeklerden kaçınmak…

Çam Balının Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir? Tarifi
Çam Balının Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Çam Balı: Aradığınız İlaç Akdeniz Çamlarında! Vücut direncini yüksek tutmak ve bağışıklığı güçlendirmek adına, beslenmenize…

Keten Tohumu Yağı Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir? Tarifi
Keten Tohumu Yağı Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Keten Tohumu Yağı: Omega 3 ve Lif Zengini! Keten tohumu yağı, sağlık için son derece…

2024 Mart Ayının 30 Popüler Tarifi
2024 Mart Ayının 30 Popüler Tarifi

Baharın sert güneşini içimizde hissettiğimiz bu ayda sıcacık evlerde pişen birbirinden lezzetli tarifler, mart ayının…

Tarifler Geri
Videolar Geri