İstanbul’un En Ünlü 11 Meyhanesi

İstanbul Meyhaneleri: Tarihi & Modern Mekanlar

İstanbul’a şöyle bir tepeden baktığınızda yüksek yüksek binalar, dar sokaklar, yoğun trafik ve bitmeyen bir hareketlilik izlenir. Bu detaylar sadece İstanbul’un görünen yüzüdür. İş ve hayat telaşından artık günlük rutin haline gelmiştir. Bu telaşları bırakıp İstanbul’un bir de görünmeyen eğlenceli yüzünü tanımak ister misiniz?

En İyi İstanbul Meyhaneleri

 • Duble Meze Bar
 • Mükellef Karaköy
 • Latife Hanım Meyhanesi
 • Refik Restaurant
 • Safa Meyhanesi
 • Ney’le Mey’le Meyhane
 • İnciraltı Meyhanesi
 • Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi
 • Piraye Taş Plak Meyhanesi
 • Agora Meyhanesi 1890
 • Güneşin Sofrası

Nefis etlerin pişirildiği ve fasılların keyif verdiği İstanbul meyhaneleri bu yıl da bir nebze olsun stresinizi atmanız için hizmetinizde. Dertsiz tasasız, bol eğlenceli şen kahkahalı anlar için sizleri İstanbul’un en işlek meyhaneleri ile tanıştıralım istiyoruz. Tanzimat Dönemi’nden günümüze kadar gelen Çiçek Pasajı’nın ihtişamında kaybolup ara sokaklardan nice mekanlara gideceğiz. Hazır mısınız?

Şimdi sizler için hazırlanan İstanbul meyhane önerileri ile kendinizi ödüllendirmek istediğiniz akşamlarda, listeden birini seçebilirsiniz. Eğlence, lezzetli menüler ve doyumsuz sohbetler İstanbul meyhaneleri fasıl ve eğlence noktalarında sizi bekliyor. Eş dost kim varsa güvenle ve rahatlıkla gidebileceğiniz İstanbul meyhaneleri karşınızda. Üstelik bu yıl da İstanbul meyhane fiyatları her cebe hitap eden rakamlarda!

Mekana gitmeden önce “Bu akşam Bütün Meyhaneleri Dolaştım İstanbul’un” sözlerine bakmanızı da tavsiye ederiz çünkü muhtemelen İstanbul meyhaneleri sözleri bir ağızdan söylenecektir, katılmak isteyebilirsiniz.

İstanbul Romantik Akşam Yemeği Mekanları

istanbul meyhaneleri

İstanbul’un En Ünlü 11 Meyhanesi

1) Duble Meze Bar

Bir iki duble rakı ile nefis yemekleri tatmak istediğinizde, sizlere Duble Meyhane en özel masayı hazırlayacak. Duble Meze Meyhane’ye geldiğinizde İstanbul ayaklarınızın altında kalacak ve bu doyumsuz seyre hayran olacaksınız. Gündüz ve akşam ayrı manzaraları sunan Duble Meze, seçkin ve farklı menüsü ile de göz önünde bir mekan. Etlerde ve balıklarda kullanılan farklı baharatlar, menünün lezzetini ikiye katlıyor. Mekanda, hizmette, menüde ve keyifte şıklık arıyorsanız, Duble Meze hizmetinizde. Bu mekanda doyumsuz eğlence için ortalama 200 TL ödeyebilirsiniz. İstanbul meyhaneleri Beyoğlu semtinde, merkezi bir konumda meyhane arıyorsanız Duble Meze tam da aradığınız yer diyebiliriz.

Adres: Palazzo Donizetti Hotel Asmalımescit Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi. No: 85 Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 244 01 88

istanbul meyhaneleri duble meze
dublemezebar.com

2) Mükellef Karaköy

Mutfağın sevilen yüzlerinden Arda Türkmen’in özel tariflerinin sunulduğu Mükellef Karaköy, sabah leziz kahvaltı akşam öğünlerinde ise tadını unutamayacağınız lezzetleri sunuyor. Teras, mangal başı ve ferah iç mekanı ile biraz keyifli saatler yaşamak isteyenlerin durağı Mükellef Karaköy. Tüm özel davetlerinizde, eğlenceli yemeklerinizde ve güzel bir gün yaşamak istediğinizde Mükellef Karaköy’e gidip damakları şenlendirebilirsiniz. Üstelik burada tadına doyum olmayan kahvaltı lezzetlerine bayılacaksınız. Arda Türkmen’in eşsiz lezzetleri sizi bekliyor.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Maliye Caddesi 8/A, Karaköy/Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 252 86 36

istanbul meyhaneleri mükellef
www.mukellefkarakoy.com

3) Latife Hanım Meyhanesi

Latife Hanım Meyhanesi size Cumhuriyet günlerinde yaşıyormuşsunuz hissi verecek mekanlardan biri. Bu mekanda duvarlarda yer alan fotoğraflar, Cumhuriyet’in ilk dönemlerinde yaşamış kadınlara ait. Kıbrıs ve Türk yemeklerinden harmanlanan özel lezzetleri deneyebileceğiniz Latife Hanım Meyhanesi’nde Türk sanat müzikleri ile ruhunuzu arındırabilirsiniz. Biraz nostalji, biraz da keyif için Latife Hanım Meyhanesi mutlaka listeye eklenmeli! Fiyatları merak edenler için; Akdeniz, Türk ve seçkin yemekler için 1 kişilik yaklaşık tutar 200 TL civarındadır.

Adres: İstiklal Caddesi Bekar Sokak No: 22/A Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 293 00 68

istanbul meyhaneleri latife hanım

4) Refik Restaurant

İstanbul meyhane kültürünü doya doya yaşamak istediğinizde, muhakkak uğramanız gereken bir yer Refik Restoran. Çok eski zamanların şarkıları ile günceller lezzetleri bir arada hissetmek için iyi bir mekan önerisi. Vedat Milor’un da önerdiği Refik Restoran, samimi ve sıcak mekanında müşterilerine keyifli bir gün yaşatmak için iş başında! 2 kişilik keyifli bir gece için ortalama 400 TL ödeyebilirsiniz.

Adres: Sofyalı Sokak, No: 7 Asmalı Mescit, Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 243 28 34

istanbul meyhaneleri refik

5) Safa Meyhanesi

Cem Yılmaz’ın oynadığı Av Mevsimi sinema filmini izleyenler, Safa Meyhanesi’ni anında tanıyacak. Siz usul usul yemeğinizi yerken ve derin sohbetlere dalarken; radyodan çalan eski şarkılar size eşlik edecektir. Safa Meyhanesi, Yedikule’de bir nebze olsun dinlenmek isteyenlerin sıkça gittiği mekanlardan biri. 1895 yılından günümüze kadar canlı kalan bu meyhaneyi gördüğünüzde Safa Meyhanesi’nin neden bu kadar meşhur olduğunu anlayabilirsiniz.

Adres: Yedikule Mahallesi, İlyas Bey Caddesi. No: 169 Fatih, İstanbul

İletişim: 0212 585 55 94

En İyi 13 Fine Dining Restoran: Şık, Nezih

istanbul meyhaneleri safa
www.tarihisafameyhanesi.com

6) Ney’le Mey’le Meyhane

Nevizade’nin en işlek mekanlarından biridir Ney’le Mey’le. Rakı ile sohbetin buluştuğu, lezzetli yemeklerin eşlik ettiği, zamanın su gibi akıp geçtiği bir gün için Nevizade’de buluşma vakti. Mezgit lezzetini sevenlere fesleğenli mezgiti önerebiliriz. Tüm mezeleri ise bir efsane. Ney’le Mey’le ile geçireceğiniz bir akşam, sizi bu mekana bağımlı yapabilir. Menüde yer alan birbirinden güzel yemek ve mezeler ile masanızda ziyafete yer açın.

Adres: Nevizade Sokak Balık Pazarı Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 249 81 03

neyle meyle meyhane nevizade

7) İnciraltı Meyhanesi

İnciraltı Meyhanesi, Beylerbeyi’nde size meyhane kültürünü yaşatmak için kapılarını açıyor. Buraya geldiğinizde ruhunuzu ve karnınızı bir güzelce doyuracağınıza emin olabilirsiniz. Eve dönmeden ise özel olarak hazırlanan çikolatalı helvasını tatmanızı tavsiye ederiz. Alkolün verdiği hafif mayhoşluktan ise gecenin sonuna doğru Türk kahvesi ikramı ile kurtulabilirsiniz. Sıcak ve soğuk mezelerin eşlik ettiği nefis yemekleri yeyip biraz eğlenmek istediğinizde rotanız İnciraltı Meyhanesi!

Adres: Beylerbeyi Caddesi, Arabacılar Sokak, No: 4 Beylerbeyi, İstanbul

İletişim: 0216 557 66 86

istanbul meyhaneleri inciraltı

8) Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi

İstiklal Caddesi’ni renklendiren mekanlardan biri de İstanbul Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi olarak karşınıza çıkıyor. Bu meyhanede isterseniz fix olarak hazırlanan 2 farklı menüden birini seçebilir ve doya doya gecenin tadını çıkarabilirsiniz. Dilerseniz masanızı lezzetlendiren yiyecekleri menüden kendiniz de seçebilirsiniz. Fasıllar, eğlenceler, taze ve lezzetli mezeler tam bana göre diyorsanız; İstanbul’da uğramanız gereken bir yer daha var: Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi! İstanbul meyhaneleri Avrupa Yakası aramalarında üst sıralarda karşınıza çıkacak bu nezih ve nostaljik yerde iyi vakit geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Adres: Hüseyinağa Mahallesi, Sahne Sokak, No: 27 Kamer Hatun Caddesi Beyoğlu, İstanbul

İletişim: 0212 243 64 06

İstanbul’un En İyi Deniz Ürünleri Restoranı

istanbul meyhaneleri cumhuriyet

9) Piraye Taş Plak Meyhanesi

İstanbul Anadolu Yakası’nda damak zevkinize göre bir meyhane arıyorsanız, şüphesiz ki Piraye Taş plak aradığınız mekan olacak. Sıcak ve soğuk mezeler arasından balıklı mezeleri çok seveceğinizi ifade edebiliriz. Girit kavurmayı ise denemeden dönmeyin. Taş plaktan yükselen müzikler ile ruhunuzu dinlendirip masanızdaki nefis lezzetler ile midenizi ödüllendirebilirsiniz. İstanbul meyhaneleri Anadolu Yakası araması yapıyorsanız güzel bir seçenek olarak bu mekanı tercih edebilirsiniz.

Adres: Osmanağa Mahallesi, Serasker Caddesi, Mimar Çıkmazı No: 8/A, Kadıköy, İstanbul

İletişim: 0216 330 57 52

istanbul meyhaneleri piraye

10) Agora Meyhanesi 1890

İstanbul’da meyhane denildiğinde akıllara ilk gelen isimlerden biri de Agora olmakta. Yıllardır aynı kalitede ve lezzette misafirlerinin gönlünde taht kurmayı başarmıştır Agora Meyhanesi. Balat’ın tam merkezinde yer alan Agora, rakı ve mezelerin ustası olmuş durumda. Mevsim balıklarını en lezzetli şekilde yemek ve meyhane kültürünü yaşamak için Agora, keyif durağınız olabilir. Unutulmaz lezzetler ve dakikalar için sevdiklerinize öğlen ve akşam yemeklerinde Agora’da buluşabilirsiniz. Sıradaki parça sizler için: Müzeyyen Senar – Agora Meyhanesi!

Adres: Leblebiciler Sokak, Balat, İstanbul

İletişim: 0212 631 21 31

istanbul meyhaneleri agora

11) Güneşin Sofrası

İstanbul meyhaneleri arasında samimi, sıcak, eski zamanların ruhunu taşıyan bir yer arıyorsanız Nazım Hikmet Kültür Merkezi yanında yer alan Güneşin Sofrasında güzel vakit geçirebilirsiniz. Havalar sıcak olduğu dönemde bahçeyi, soğuk günlerde ise tarihi binayı tercih edebilirsiniz.

Mekana has Güneş böreği ve kalamar dolmasını meze olarak tatmanızı tavsiye ederiz ayrıca asma yaprağında sunulan levrek de ızgara balık severler için menüde leziz bir yemek olarak yer almaktadır. Meyhane denince akla ilk olarak rakı gelse de mekanda şarap da içebilirsiniz. İstanbul meyhaneleri fiyatları alkol fiyatlarına göre değişkenlik gösteriyor diyebiliriz. Bu mekanda da iki kişi ortalama kişi başı 150 TL vererek ana yemek yemeden rakı ve mezeyle hoş bir akşam geçirebilirsiniz.

Adres: Ali Suavi Sokağı (Sanatçılar Sokagı) No: 7 Nazım Hikmet Kültür Merkezi 1.kat 34714 Bahariye – Kadıköy

İletişim: 0216 418 53 51 – 0536 335 0001

güneşin sofrası
gunesinsofrasi.com

Sıralama gelişigüzel verilmiştir; değer teşkil etmez.

Gezi Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Anadolu Yakası En İyi 10 Meşhur Lezzet Durağı – Gezilecek Yerler

İstanbul Boğaz Manzaralı Akşam Yemeği – Şık ve Nezih 10 Restoran

İstanbul Serpme Kahvaltı – Müdavimi Olacağınız En Doyurucu 10 Yer

İstanbul Semtleri ile Bütünleşen 12 Lezzet – Hangi Semtin Nesi Meşhur?

İstanbul En İyi Fasıl Mekanları – Yemekli Müzik Ziyafetine Doyacaksınız!

3 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

5 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 750.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Okuyucunun Dikkatine

Blog sayfamızda nerede ne yenir sorunuza yanıt verebilecek yemek & mekan rehberi konularını kapsayan yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Kategoride yurt içi ve yurt dışından pek çok farklı şehir için derlediğiniz restoran ve yemek mekanlarına, söz konusu şehrin mutfak kültürüne, tadılması gereken meşhur yemeklerine dair bilgilere tek yazı içerisinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ziyaret etmeyi planladığınız şehir veya bölge için özel olarak listelenmiş fotoğraflı lezzet durakları, adres ve iletişim bilgileri, ün salmış yemekleri içeren rehber yazılar seyahatinizi kolaylaştırmayı hedefler. Sunmuş olduğumuz bilgiler öneri niteliğindedir. Yazı yayına alındıktan sonra bilgilerin zaman içerisinde güncelliğini ve geçerliliğini yitirebileceğini önemle hatırlatırız.

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz.

Yaptığın yorumlarla diğerlerine yardımcı ol.

NYT Yazar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
İstanbul Tatlısı Tarifi
İstanbul Tatlısı10-12 kişilik, 25dk Pişirme, 10dk Hazırlama46
İstanbul Keyfi Tarifi
İstanbul Keyfi4-6 kişilik, 15dk Pişirme, 5dk Hazırlama95
İstanbul Tatlısı Tarifi
İstanbul Tatlısı12-14 kişilik, 25dk Pişirme, 1 saat Hazırlama65
İstanbul Tatlısı Tarifi
İstanbul Tatlısı10-12 kişilik, 25dk Pişirme, 1 saat Hazırlama222
Ünlü Çıtır Tavuk Tarifi
Ünlü Çıtır Tavuk4-6 kişilik, 10dk Pişirme, 10dk Hazırlama4 B
İstanbul Simidi Tarifi
İstanbul Simidi2-4 kişilik, 20dk Pişirme, 5dk Hazırlama265
İstanbul Salatası Politiki Salata Tarifi
İstanbul Salatası Politiki Salata2-4 kişilik, Pişirme yok, 1 saat Hazırlama71
Kızılcık Faydaları: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir! Tarifi
Kızılcık Faydaları: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir!

Kızılcık: Doğadan Mayhoş ve Şifalı Kızıllık Sonbaharın en güzel ayı olan eylülün en kırmızı meyvesi…

Kaya Koruğu Nedir? Faydaları, Nerede Yetişir? Tarifi
Kaya Koruğu Nedir? Faydaları, Nerede Yetişir?

Kaya Koruğu: İyot ve C Vitamini Zengini! Birbirinden şifalı, birbirinden lezzetli öyle güzel nimetler sunar…

Karabiber Ağacı Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Karabiber Ağacı Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir?

Karabiber: Anadolu'nun Alternatif Tıp Mucizesi Şarkıları dillere destan olan, yemeklerin tat kaynağı, sofraların şifa dolu…

Häfele ile 7 Adımda Mutfakta Kusursuz Düzen Tarifi
Häfele ile 7 Adımda Mutfakta Kusursuz Düzen

Häfele ile İşlevsel Çözümler: Kiler Sistemleri Evin kalbi mutfakta atar! İçinden yükselen mis gibi yemek kokularıyla,…

Kamkat Nedir? Nerede Yetişir? Evde Bakımı Tarifi
Kamkat Nedir? Nerede Yetişir? Evde Bakımı

Turunçgillerin Küçük Kardeşi Kamkat vs Kumkat Adını sanını pek çok kişinin hiç duymadığı, duyduktan sonra…

Haşhaş Nedir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Haşhaş Nedir? Faydaları Nelerdir?

Haşhaş Bitkisi: Tıpta Tedavi Mutfakta Lezzet! Mutfaklarda özel bir yeri olan haşhaş, hem lezzetiyle hem…

2021 Temmuz Ayının 30 Popüler Tarifi
2021 Temmuz Ayının 30 Popüler Tarifi

Nefis Yemek Tarifleri'nin her ay sizlerle paylaştığı en beğenilen tarifler listesinde temmuz ayının en çok…

Kızılcık Faydaları: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir! Tarifi
Kızılcık Faydaları: Bağışıklık Sistemini Güçlendirir!

Kızılcık: Doğadan Mayhoş ve Şifalı Kızıllık Sonbaharın en güzel ayı olan eylülün en kırmızı meyvesi…

Kaya Koruğu Nedir? Faydaları, Nerede Yetişir? Tarifi
Kaya Koruğu Nedir? Faydaları, Nerede Yetişir?

Kaya Koruğu: İyot ve C Vitamini Zengini! Birbirinden şifalı, birbirinden lezzetli öyle güzel nimetler sunar…

Karabiber Ağacı Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Karabiber Ağacı Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir?

Karabiber: Anadolu'nun Alternatif Tıp Mucizesi Şarkıları dillere destan olan, yemeklerin tat kaynağı, sofraların şifa dolu…

Häfele ile 7 Adımda Mutfakta Kusursuz Düzen Tarifi
Häfele ile 7 Adımda Mutfakta Kusursuz Düzen

Häfele ile İşlevsel Çözümler: Kiler Sistemleri Evin kalbi mutfakta atar! İçinden yükselen mis gibi yemek kokularıyla,…

Kamkat Nedir? Nerede Yetişir? Evde Bakımı Tarifi
Kamkat Nedir? Nerede Yetişir? Evde Bakımı

Turunçgillerin Küçük Kardeşi Kamkat vs Kumkat Adını sanını pek çok kişinin hiç duymadığı, duyduktan sonra…

Haşhaş Nedir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Haşhaş Nedir? Faydaları Nelerdir?

Haşhaş Bitkisi: Tıpta Tedavi Mutfakta Lezzet! Mutfaklarda özel bir yeri olan haşhaş, hem lezzetiyle hem…

Halsizlik Neden Olur? Evde İlaçsız Nasıl Geçer? Tarifi
Halsizlik Neden Olur? Evde İlaçsız Nasıl Geçer?

Halsizlik ve Yorgunluk En Çabuk Nasıl Geçer? Sabah erkenden işe veya okula gitmeyi kim önerdiyse,…

Fesleğen Nedir? Faydaları Nelerdir? Tarifi
Fesleğen Nedir? Faydaları Nelerdir?

Fesleğen: Akdeniz Mutfağının Enfes Tazeliği Fesleğen otu sürekli elinizin altındaysa yemeklerinize lezzet katmak ve mutfakta…

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi: Doğal, Sağlıklı ve Ekonomik Reçete! Elma sirkesi salatalara lezzet katmanın yanı sıra bakteri…

Eşkina Balığı Nasıl Pişirilir, Temizlenir? Lezzetli Mi? Tarifi
Eşkina Balığı Nasıl Pişirilir, Temizlenir? Lezzetli Mi?

Eşkina Balığı: Levrekten Sonra En Lezzetli Balık! Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde balık en sevilen…

Dikey Tarım Nedir? Nasıl Yapılır? Aparatları, Uygulamaları
Dikey Tarım Nedir? Nasıl Yapılır? Aparatları, Uygulamaları

Dikey Tarım: Umut Vaat Eden Sayısız Avantaj Son yılların belki de en çok gündeme getirilen…

Tarifler Geri
Videolar Geri